woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۳۰:۳۹

طبق گفته ي سازمان دامپزشكي كشور هرگونه نقل وانتقال كود دامي از شهرستاني به شهرستان ديگر بايد پس از كسب مجوز از شبكه دامپزشكي شهرستان مبدأ و هماهنگي با شبكه دامپزشكي شهرستان مقصد انجام شود.

با توجه به حساسيت زياد در زمينه حمل و نقل كود دامي و لزوم اخذ مجوز براي حمل اين نوع بار در نظر گرفتيم قوانين مربوط به حمل كود دامي را متذكر شويم. رانندگان عزيز توجه داشته باشند كه قبل از حمل بار بدون مجوز تمامي عواقب توقف اين بار توسط ارگان هاي مربوطه را در نظر بگيرند.

در زير شرايط حمل و نقل كود دامي ذكر شده است.

 

شرايط حمل و نقل كود دامي:

 1. هرگونه نقل وانتقال كود دامي از شهرستاني به شهرستان ديگر بايد پس از كسب مجوز از شبكه دامپزشكي شهرستان مبدأ وهماهنگي با شبكه دامپزشكي شهرستان مقصد انجام شود .
 2. كود دامي بايد قبل از حمل وجابجايي به منظور مصرف ، حداقل به مدت يك ماه در محل مناسب جمع آوري وذخيره شود ومحل مناسب مي تواند چاله اي نظير چاله هاي سيلو كردن باشد . محل مذكور بايد در دامداري بوده وبا جايگاه نگهداري دام فاصله اي مناسب ( در حدود بيست وپنج متر )داشته باشد . پس از چند هفته ،حرارت كود مذكور بر اثر تخمير بالا رفته واين امر منجر به از بين رفتن ويروس ها ، باكتري ها وتخم هاي انگل موجود درآن مي گردد وبعد از آن مي توان كود مذكور را براي مصارف كشاورزي مورد استفاده قرار داده ونسبت به جابجايي آن اقدام نمود .
 3. براي جلوگيري از خطرات برخي بيماري مشترك بين انسان ودام ، بايد از پخش نمودن فضولات وكود حيوانات مبتلا به بيماري هاي مسري نظير بروسلوز ، سل ، شاربن وغيره خوداري نمود.
  در مناطقي كه توسط سازمان دامپزشكي كانون بيماري شاربن اعلام مي گردد صدور مجوز حمل ونقل كود در منطقه ممنوع ومستلزم اجراي اقدامات بهداشتي ويژه مي باشد .
 4. رطوبت لازم براي حمل ونقل كود مي بايست به حدي باشد كه در زمان حمل ونقل ،كود بر اثر وزش باد به اطراف پراكنده نشود .
 5. در صورت پايين بودن رطوبت در هنگام حمل ونقل وبارگيري ، بايد با اسپري كردن آب بر سطح كود ، رطوبت لازم ايجاد گردد .
 6. جهت حمل كود ، بايد از كاميون هايي استفاده كرد كه اطاق بارگيري آن ها منحصراً از فلز يك پارچه بدون خلل وفرج و قابل ضدعفوني و شستشو باشد .
 7. جهت جلوگيري از پراكنده شدن كود در زمان حمل ونقل مي بايد از ورق هاي پلاستيكي يا نايلوني جهت پوشش ديواره هاي اطاق كاميون وهم چنين سطح كود استفاده نمود .
 8. استفاده از پارچه ضد آب ( برزنت ) تا پايان بارگيري در قسمت سقف اطاق كاميون ضروري است .
 9. تخليه كود بايد منحصراً در زمين هاي زراعي يا باغ ها انجام گيرد وتا فرارسيدن زمان مصرف آن ، بايد سطح كود با يك لايه خاك ويا ورقه پلاستيكي پوشانده شود تا از جابجايي آن توسط باد وآلوده كردن محيط اطراف جلوگيري شود .
 10. پس از تخليه كود ، بايد كاميون حمل ونقل كود كاملاً شسته وبا ضدعفوني كننده مناسب وقوي ضد عفوني شود .
 11. در مناطقي كه توسط سازمان دامپزشكي در زمان اپيدمي بيماري به عنوان كانون معرفي مي شود . صدور هرگونه مجوز وجابجايي كود ممنوع بوده وبايد منطبق با دستور العمل مربوطه اقدام شود
 12. كاميون هاي ويژه حمل ونقل كود دامي به هيچ وجه حق ندارند مواد اوليه تشكيل دهنده مواد غذايي دام چه به صورت فله ويا داخل گوني بارگيري نمايند .
  در صورت ثبوت يا مشاهده تخلف از موارد فوق با متخلفين برابر مقررات رفتار خواهد شد .

 

منبع: سايت سازمان دامپزشكي كشور فرنطينه وامنيت زيستي

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۵۴:۰۱

شركت «آسان بار» براي اولين بار در ۱۱امين نمايشگاه بين المللي رسانه‌هاي ديجيتال از نسخه‌ي صادراتي خود به نام «فريت گرام» رونمايي كرد. مقدماتي مانند اختصاص دفتر كار مناسب و مراحل ثبت قانوني براي راه‌اندازي فريت گرام در كشور كانادا در حال انجام است.

به گزارش شركت «آسان بار»؛  يازدهمين نمايشگاه بين المللي رسانه‌هاي ديجيتال درحالي از ۲۰ آبان‌ در مصلاي تهران آغاز به كار كرد كه اين شركت نيز در قسمت استارتاپ‌ها حضور دارد و براي اولين بار نسخه‌ي صادراتي خود را به نام فريت گرام رونمايي كرده است.

محمد حسيني، مديرعامل مجموعه آسان بار در اين رابطه گفت: شركت فرتاك رايانه با بازخورد خوبي كه طي مدت زمان كوتاهي از مشتريان آسان بار دريافت كرده و با بررسي‌هاي فراواني كه در آمريكاي شمالي انجام شده است، تصميم به صادرات اين محصول به اين منطقه گرفته‌ است و اين اتفاق براي اولين بار توسط يك استارتاپ ايراني رقم خورده است. استارتاپ‌هايي كه در ايران فعال هستند معمولاً از كانسپت‌هاي تكراري و تقليدي كشورهاي پيشرفته استفاده مي‌كنند؛ اما ايده‌ي «آسان بار» به قدري جديد و نو است كه در اين كشورها هم هنوز عملياتي نشده است و براي اولين بار به نام freightgram توسط اين شركت اجرايي خواهد شد.

حسيني افزود: «آسان‌بار» يك برند ثبت شده از شركت فرتاك رايانه است كه به‌عنوان يك استارتاپ و بازارگاه الكترونيكي حمل‌و‌نقل بار فعاليت مي‌كند و در فاز اول، حمل‌و‌نقل بار بين شهري را مدنظر قرار داده است.

«آسان بار» از ۲۶ آذر سال ۱۳۹۵ مصادف با روز ملي حمل‌و‌نقل، فعاليت خود را شروع كرده است و اولين محصولmvp خود را در بستر تلگرام به صورت يك ربات و كانال تلگرامي در اسفندماه همان سال به بازار عرضه كرد. اين محصول به صورت كاملاً رايگان به شركت‌هاي حمل و نقل و رانندگان سرويس مي‌دهد؛ به شكلي كه با دكمه‌هاي طراحي شده در ربات، شركت‌ها به‌راحتي مي‌توانند بارهاي خود را ثبت كنند و سپس بار تعريف شده پس از تأييد واحد پشتيباني به كانال «آسان بار» ارسال مي‌شود و راننده‌ها با عضويت در اين كانال مي‌توانند به تمام بارها دسترسي پيدا كنند. تاكنون اين محصول mvp توانسته در بين مخاطبان محبوبيت بسيارخوبي كسب كند تا جايي كه در حال حاضر ۹۰۰۰ راننده پايه‌ي يك و تعداد ۵۰۰ شركت حمل و نقل از آسان بار استفاده مي‌كنند و هم اكنون تعداد اعلام بار روزانه به ركورد ۶۰۰ رسيده‌ است. اپليكيشن مخصوص راننده‌ها در كافه بازار و google play آماده‌ي دانلود است و با امكانات خوبي به صورت مناقصه‌اي بارها را به راننده‌ها اختصاص مي‌دهد.

لازم به ذكر است كه اپليكيشن iOS و وب اپليكيشن «آسان بار» هم در مراحل نهايي توسعه قرار دارد و به زودي براي ارائه‌ي خدمات بهتر عرضه مي‌شود. يكي از كارهاي بسيار مهمي آسان بار  اين‌ است كه توانسته است ارتباط مناسبي از طريق ربات تلگرامي و اپليكيشن راننده‌ها برقرار كند و مي‌تواند مناقصه را بين كاربر در ربات تلگرام و اپليكيشن برقرار كند، اين اتفاق براي اولين بار در ايران رخ داده است.

 

#آسان_بار #بازارگاه_الكترونيكي_حمل_و_نقل_بار #حمل_بار #اعلام_بار #اپليكيشن_رانندگان_آسان_بار #اعلام_بار_اينترنتي #

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۴۱:۲۳

سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي محدوديت هاي ترافيكي نوروز 97 را اعلام كرد.

سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اعلام كرد:با توجه به حجم فزاينده سفر در تعطيلات نوروز 97 و به منظور افزايش ظرفيت تردد در محورهاي مواصلاتي، تسهيل در عبور و مرور و ارتقاي ضريب ايمني از 24 اسفند ماه 96 تا 17 فروردين ماه 97 محدوديت ها و ممنوعيت هاي عبور و مرور در محورهاي مواصلاتي سراسر كشور اجرا خواهد شد.

بر اين اساس عبور و مرور انواع موتور سيكلت در ايام اجراي طرح نوروزي در تمامي آزادراه ها و بزرگراه ها ، محورهاي كرج – چالوس ، هراز ، فيروزكوه و ساير محورهايي كه ضرورت ايجاب نمايد ممنوع است.

جزئيات محدوديت ترافيكي جاده هاي كشور در نوروز 97

 

در همه محورهاي برون شهري كه در ايام فوق ممنوعيت و محدوديت ترافيكي براي انواع تريلر و كاميون اعمال مي شود عبور و مرور انواع تريلر، كاميون و تانكرهاي حامل مواد سوختي و فاسد شدني يا داراي مجوز از پليس راهور ناجا از اين امر مستثني بوده و ممنوعيت تردد اين قبيل وسايل نقليه فقط در راههايي اعمال مي گردد كه مقررات يكطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا مي شود يا ممنوعيت تردد در طول سال دارند.

همچنين تردد انواع تريلر، كاميون و كاميونت در تاريخ 13فروردين 97 در كليه محورهاي برون شهري كشور ممنوع است.

تردد كاميون هاي حامل كود شيميايي در ايام تعطيلات به جز تاريخ هاي 28 و 29اسفند ماه و همچنين 4، 5، 12 و 13 فروردين 97 با رعايت مقررات و ضوابط در جاده هاي سراسر كشور به جز محورهاي هراز و كندوان بلامانع است.

جزئيات محدوديت ترافيكي جاده هاي كشور در نوروز 97

 

براي مطالعه جزئيات كامل طرح هاي ترافيكي نوروز 97 كليك كنيد

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۴:۵۵

با اين كه امروزه از تمام فناوري‌هاي موجود در دنيا براي ساختن كاميون‌ها و كشنده‌ها استفاده مي‌شود، ولي اين گونه‌ وسايل نقليه هنوز هم مجبورند شرايط سخت را تحمل كنند و ساختار مقاومي داشته باشند. شايد هم هيچ وسيله نقليه‌اي سرسخت‌تر از آن ماشين‌آلات خاصي نباشد كه مخصوص كشيدن بارهاي سنگين و انجام خدمات دشوار طراحي و ساخته شده‌اند.

 

ولوو وي.‌ان‌ايكس جديد، آميزه‌اي از فناوري و سرسختي!

 

به  جرأت مي‌توان گفت كشنده سنگين ولوو وي.‌ان‌.ايكس جديد ، نمونه كاملي از تركيب آخرين فناوري‌ها با سرسختي و استحكام است. اين كشنده به تمامي فناوري‌هاي جديد ولوو از جمله سيستم تلماتيكس پيشرفته و سيستم به روزرساني از راه دور مجهز شده است و آن‌ها را در كنار چارچوبي ستبر، موتورهاي ديزل قدرتمند و ظرفيت باري معادل با 125,000 قرار داده است.

در واقع، كشنده ولوو وي.‌ان‌.ايكس جديد، آخرين نسخه از سه كشنده جديدي است كه ولوو از سال گذشته رونمايي از آن‌ها را آغاز كرده است. كمپاني ولوو ابتدا كشنده VNR و به دنبال آن كشنده VNL را به بازار معرفي نمود و حالا اين سريال را با ولوو وي.‌ان‌.ايكس خاتمه داده است. با اين كه در طراحي داخلي و خارجي ولوو VNX جديد، از همان زبان طراحي دو محصول قبلي استفاده شده ولي در مقايسه با آن‌ها تنومندتر و خوش بنيه‌تر است. خطوطي آيروديناميك و مدرن روي بدنه به چشم مي‌خورند و دماغه شيبدارش، آن را براي حركت در بزرگراه نيز مناسب كرده است.(براي مطالعه تغييرات داخلي كشنده ولوو VHD كليك كنيد)

 

ولوو وي.‌ان‌ايكس جديد، آميزه‌اي از فناوري و سرسختي!

 

ولوو وي.‌ان‌.ايكس جديد در سه پيكربندي مختلف به بازار عرضه مي‌شود كه عبارتند از:

الف.كابين معمولي

ب.كابين سقف تخت و كابين سقف بلند

ج. اسليپر

همه مدل‌ها از تريم داخلي مشكي رنگ بهره مي‌برند كه هماهنگي زيادي با رنگ بدنه دارد. اين كشنده جديد، به لطف دماغه شيبدار و خطوط آيروديناميك، در نگاه اول بزرگتر از كشنده‌هاي ولوو VNL و ولوو VNR به نظر نمي‌رسد ولي با نگاهي دقيق‌تر متوجه مي‌شويد كه در مقايسه با آن‌ها بسيار پهن‌تر و مستحكم‌تر است و سپر تقويت شده جلو به همراه ريلي كه بر روي آن تعبيه شده است مي‌توانند باري به وزن 60000  پوند (حدود 27 تن) را يدك بكشند. سپرهاي پهن جلو نيز به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه از پاشيدن گل و شل و آب بر روي كابين و بر روي پلكان جلوگيري كنند. علاوه بر اين، كابين ارتفاع زيادي از سطح زمين دارد و باعث مي‌شود كشنده در هنگام كار در خارج جاده، بهتر بتواند از موانع عبور كند.

 

تجهيزاتي كه در ولوو وي.‌ان‌.ايكس جديد به صورت استاندارد در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرند عبارتند از:

الف.غربيلك فرمان قابل تنظيم

ب.چيدمان ارگونوميك داشبورد و پنل ابزار

ج.صندلي‌هاي بسيار راحت و محفظه‌هاي بار زياد در داخل كابين. ديد راننده از بالاي دماغه بسيار عالي است.

د. آينه‌هاي جانبي استاندارد و آينه‌هاي تعبيه شده بر روي كاپوت نيز به افزايش ديد راننده از اطراف كمك زيادي مي‌كنند.

 

ولوو وي.‌ان‌.ايكس جديد مي‌تواند به گيربكس‌هاي دو وضعيته ولوو I-Shift يا Eaton UltraShift مجهز شود، البته گيربكس دستي Eaton نيز به صورت سفارشي قابل خريداري است.

در مورد موتور كشنده ولوو VNX نيز دو گزينه وجود دارد:

يك موتور ديزل ولوو D13 با 500 اسب‌بخار نيرو و 2508 نيوتن‌متر گشتاور و يك موتور كامينز X15 Performance Series با قدرتي بين 505 تا 605 اسب‌بخار. هر دو موتور عملكردي عالي دارند و مهندسان ولوو نهايت سعي‌شان را كرده‌اند تا مطمئن شوند موتورهاي وظايف دشوار خودشان را به خوبي انجام مي‌دهند و در عين حال داخل كابين نيز بسيار آرام و بي‌صداست.

 

ولوو وي.‌ان‌ايكس جديد، آميزه‌اي از فناوري و سرسختي!

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۵:۱۷

كمپاني شورولت با اقتدار به بازار پيكاپ‌هاي نيمه سنگين بازگشته است. اين كمپاني نه تنها توليد مدل 2019 پيكاپ شورولت سيلورادو 4500HD و 5500HD را آغاز كرده، بلكه به تازگي برگ برنده ديگري نيز رو كرده است و آن هم چيزي نيست جز پيكاپ شورولت سيلورادو 6500HD كلاس 6. اين پيكاپ در كلاس 4 قادر به حمل محموله اي به وزن 15000 پوند و در كلاس 6 قادر به حمل باري به وزن 22900 پوند است.

اين پيكاپ جديد براي كاربردهاي زيادي از جمله يدك‌كشي، انجام عمليات ساخت و ساز، حمل آب و بنزين، عمليات لوله‌كشي و لوله‌گذاري بسيار مناسب است. علاوه براين، به گونه‌اي طراحي شده است كه عمليات بارگيري و تخليه به راحتي صورت بگيرد.

شورولت

شورولت سيلورادو يك پيكاپ متعارف است و كابين آن به گونه‌اي طراحي شده است كه براي حمل بار در فضاي شهري و انجام عمليات توزيع كالا بسيار مناسب است. همچنين اين پيكاپ مي‌تواند به همه مناطقي كه كاميون‌هاي سنگين نمي‌توانند به آن‌ها دسترسي داشته باشند وارد شود و به حمل و نقل بار بپردازد، به اين ترتيب به زودي اين محصول جديد را در سايت‌هاي ساختماني، ميادين نفتي و به عنوان خودرو بازرسي از خطوط انتقال برق خواهيم ديد.

 

شورولت

 

 

تأمين نيروي پيشران شورولت سيلورادو جديد بر عهده يك موتور توربوديزل Duramax  گذاشته شده است كه 6.6 ليتر حجم دارد و بنا به درخواست مشتري، مي‌تواند در كنار گيربكس‌هاي مختلف Allison قرار بگيرد. اين موتور توربو ديزلي مي‌تواند 350 اسب‌بخار نيرو و حدود 949 نيوتن‌متر گشتاور توليد كند. كمپرسور باد و سيستم تعليق بادي نيز به صورت استاندارد از طرف كارخانه سازنده روي اين پيكاپ نصب مي‌شود. نكته جالب توجه ديگر اين است كه كاپوت و گلكيرها مي‌توانند حدود 90 درجه به سمت جلو خم بشوند تا راننده يا تعميركار بتواند به راحتي به همه اجزاء موتور دسترسي داشته باشد.

شورولت

 

بنا به گفته كمپاني سازنده، در طراحي كابين، ديد گسترده راننده از اطراف بسيار مورد توجه قرار گرفته است و از آن‌جايي كه ديد راننده در هنگام عمليات از اهميت بالايي برخوردار است، ارتفاع كاپوت پايين آورده شده است تا ديد افزايش پيدا كند.

وقتي وارد كابين شورولت سيلورادو 6500HD بشويد، با فضايي راحت و بادوام و صندلي‌هايي ضد لك روبرو خواهيد شد، تجهيزات زيادي نيز در اختيار راننده قرار داده شده است. گفتني است ارگونومي و راحتي راننده در طراحي كابين اين پيكاپ نيمه سنگين اهميت زيادي داشته است. دسته‌ها و دكمه‌هاي كنترلي به راحتي در دسترسند و آمپرها و نمايشگرها نيز به راحتي قابل خواندن هستند. دوربين ديد عقب نيز ارائه شده است و تصاوير عقب خودرو را بر روي يك نمايشگر 7 يا 8 اينچي به نمايش مي‌گذارد.

كمپاني شورولت معتقد است اين محصول جديد به خوبي پاسخگوي نياز صنايع مختلف خواهد بود و تجربه‌اي منحصر به فرد در اختيار مشتريانش خواهد گذاشت

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۴۱:۲۶

به تازگي استفاده از كاميون‌هايي با سوخت LNG در ميان فعالان صنعت حمل و نقل در اروپا طرفداران زيادي پيدا كرده است و برندهاي بزرگ و معتبري مانند ايويكو و ولوو نيز كاميون‌هايي سازگار با اين سوخت طبيعي روانه بازار كرده‌اند.

كمپاني نفتي شل نيز در آخرين گزارشي كه در مورد بازار LNG منتشر كرده خاطر نشان كرده است در سال گذشته، تقاضاي سوخت مايع طبيعي از 29 ميليون تن به 293 ميليون تن افزايش يافته است. چنين كه از شواهد بر مي‌آيد، ممكن است جهان تا اواسط سال 2020 ميلادي با كمبود گاز LNG روبرو شود مگر اين كه از هم اكنون اقداماتي براي جبران اين كاهش صورت بگيرد. در بازارهاي آسيا نيز تقاضاي بسيار زيادي براي LNG وجود دارد چون يك منبع انرژي پاك، پايدار و قابل اعتماد به شمار مي‌رود.

 گاز مايع به عنوان سوخت كاميون‌ها

 

در دنياي امروز، با اين كه توجه همه به محصولات جديدي مانند كشنده برقي تسلا سمي (Tesla Semi) جلب شده است، ولي واقعيت اين است كه هنوز زيرساخت‌هاي لازم براي استفاده از چنين كاميون‌ها و كشنده‌هايي فراهم نشده است و اين در حالي است كه هر ساله حدود 100,000 كاميون گازسوز در دنيا به فروش مي‌رسد و همه روزه جايگاه‌هاي جديدي براي عرضه سوخت LNG مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرند.

 

 

 

به طور خلاصه بايد گفت اگر بخواهيم گازهاي آلاينده كمتري توليد كنيم(براي خواندن اين مقاله  استارشيپ، گامي ديگر به سوي توليد كشنده‌هاي فوق كم مصرف   كليك كنيد)

، چاره‌اي نخواهيم داشته به جز استفاده از گاز طبيعي و زيرساخت‌هاي لازم براي بهره‌برداري از كاميون‌هاي برقي هنوز به طور گسترده فراهم نشده است. بهتر است بدانيد گاز طبيعي 50% كمتر از ذغال سنگ و 30% كمتر از بنزين گاز آلاينده CO2 توليد مي‌كند.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۵:۲۱

دايملر تراكس به هيچ عنوان قصد ندارد از قافله عقب بماند. هفته گذشته اين كمپاني آلماني اعلام كرد كه تا قبل از سال 2019 حدود 2.6 ميليارد يورو در واحد تحقيقات بر روي كاميون‌ها سرمايه‌گذاري خواهد كرد و آماده مي‌شود تا در سال 2021 توليد خودروهاي سنگين برقي را شروع كند، در همين حال، به كار بر روي ارتباط از راه دور و فناوري‌هاي مربوط به كاميون‌هاي خودران نيز ادامه خواهد داد.

گفتني است كمپاني دايملر به تازگي چند دستگاه كاميون برقي مرسدس بنز آكتروس با آلايندگي صفر را در اختيار بعضي از مشتريان گذاشته است تا بتوانند آن‌ها را در شرايط واقعي تست كنند و اگر همه چيز به خوبي پيش برود توليد انبوه اين كاميون‌ها از سال 2021 آغاز خواهد شد.

كاميون مرسدس بنز آكتورس از نظر فني يك كاميون سنگين محسوب مي‌شود و انتظار مي‌رود به زودي شاهد عرضه نسخه برقي كاميون كاسكاديا (e-Cascadia) از طرف كمپاني دايملر نيز باشيم.

به گفته مديران دايملر، اين كمپاني قصد دارد براي تحقيقات در سه زمينه به طور سنگين سرمايه‌گذاري كند كه عبارتند از: ارتباط از راه دور، كاميون‌هاي برقي و كاميون‌هاي خودران.

- ارتباط از راه دور

اين پروژه از هفت سال پيش كارش را آغاز كرده و با استفاده از نرم‌افزاري كه در كارخانه بر روي كاميون‌ها نصب شده است مي‌تواند ايرادها را از راه دور تشخيص بدهد. به تازگي نيز چند امكان جديد به اين نرم‌افزار اضافه گرديده و نمونه بارزي از اين است كه فناوري چگونه مي‌تواند از هزينه‌هاي كلي يك ناوگان حمل و نقل بكاهد. به روزرساني موتور از راه دور تنها به 30 دقيقه زمان نياز دارد و از طريق آن مي‌توان به درخواست مشتري برخي از تنظيمات را نيز تغيير داد، براي مثال، مي‌توان ظرف چند دقيقه محدود سرعت كروز كنترل را عوض كرد.

-كاميون‌هاي برقي

با در نظر گرفتن اين كه پروژه ارتباط از راه دور به طور كامل در حال اجراست، پروژه ديگري كه قرار است در آينده نزديك بر روي آن كار شود، برقي‌سازي محصولات است و آن طور كه دايملر اعلام كرده است در سال 2019 اولين اتوبوس برقي كه براي سرويس مدارس از آن استفاده خواهد شد روانه بازار مي‌شود.(براي خواندن مقاله به روزرساني محصولات ولوو، اين بار از راه دور! كليك كنيد.)

 

كاميون‌هاي برقي

 

- كاميون‌هاي خودران

با نگاهي دورتر به آينده، كمپاني دايملر به كار بر روي فناوري‌هايي كه در سال 2015 براي نخستين بار ارائه كرده بود ادامه خواهد داد. از زمان عرضه كاميون فرايتنر Inspiration كه بدون راننده حركت مي‌كرد و واقعاً الهام‌بخش اين صنعت بود، دايملر پيوسته در حال آزمايش و ارتقاء تجهيزات لازم براي كاميون‌هاي خودران از جمله  ارتقاء حسگرها و همچنين هوش مصنوعي بوده است. البته هدف اصلي اين شركت از توليد كاميون‌هاي خودران اين نيست كه راننده به كلي كنار گذاشته شود، بلكه هدف اصلي ايمني بيشتر رانندگان و خودروهاي ديگري است كه در اطراف آن‌ها حركت مي‌كنند.

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۱۴:۱۹

اواخر سال گذشته كمپاني ماك اعلام كرد كه قصد دارد در سال ۲۰۱۸  سيستم تلماتيكس GuardDog Connect را ارتقاء بدهد و اين امكان را به وجود بياورد كه كاميون‌هاي ماك قابليت به روزرساني از راه دور را پيدا كنند و ظاهراً اين كمپاني به تازگي به وعده‌اش عمل كرده است.

سيستم Mack Over The Air ، يك سيستم جديد براي به روزرساني نرم‌افزار موتور از راه دور است كه روي موتورهاي ماك مدل ۲۰۱۷ و بعد از آن نصب شده است. اين سيستم جديد مشتريان را قادر مي‌سازد بدون اين‌ كه برنامه روزانه آن‌ها دچار اختلال شود، موتورها را به روزرساني كرده و اين اطمينان خاطر را پيدا كنند كه كاميون‌شان در بهترين وضعيت عملكرد قرار دارد.

 

هنگامي كه عمليات به روزرساني آغاز مي‌گردد، معمولاً حدود ۲۳ دقيقه طول مي‌كشد تا تمام بشود. رانندگان مي‌توانند هنگام توقف در طول مسير يا هنگام صرف غذا، به راحتي اين عمليات را انجام بدهند، البته موتور كاميون بايد روشن باشد ترمز دستي هم بالا كشيده شده باشد تا عمليات به روزرساني شروع شود.

در حال حاضر، به روزرساني از طريق سيستم Mack Over The Air به صورت رايگان براي همه كاميون‌هاي ماك كه دو سال گارانتي آن‌ها تمام نشده است انجام مي‌شود ولي مشتريان مي‌توانند اين دوره را پس از پايان اين مدت تمديد كنند.

به روزرساني موتورهاي ماك، از راه دور و در زماني كم انجام مي‌شود


[ ۱ ]