فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۸:۴۸

آسان بار محبوب­ترين و تخصصي­ترين، بازارگاه اينترنتي حمل بار در كشور است كه تجربه اي متفاوت را به رانندگان حمل بار ارائه مي­كند. با كمك اپليكيشن حمل بار آسان بار ديگر فرقي نمي كند در كجاي ايران قرار داريد، به محض ورود به اپليكيشن از بارهايي كه شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) در سامانه هوشمند آسان بار ثبت كرده­اند، مطلع خواهيد شد.

به عبارت­ ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل ونقل( باربري ها)در بستر اينترنت مي­باشد.

مزاياي استفاده از اپليكيشن  آسان بار:

بدون كميسيون: آسان بار هيچ‌گونه كميسيوني از رانندگان دريافت نمي‌كند.

هميشه پر از بار: با استفاده از سامانه حمل بار  آسان بار ديگر هيچ مسيري را بدون بار طي نخواهيد كرد.

ناوگان حمل­ ونقل متنوع: رانندگان وانت، نيسان، كاميون و كفي و.. همگي مي‌توانند عضوي از خانواده حمل و نقل بار اينترنتي آسان بار باشند.

حذف واسطه : در اين اپليكيشن حمل بار آنلاين، رانندگان محترم مي­توانند بدون واسطه با شركت هاي حمل ونقل (باربري ها) در ارتباط باشند.

جستجوي صوتي : كاربران آسان بار مي­توانند بار موردنظر خود را به­صورت صوتي جستجو كنند

تغيير بارگير: رانندگان محترم مي­توانند علاوه بر بارهاي مختص ناوگان خود، بارهاي ساير ناوگان­ها را نيز مشاهده كنند.

تنوع در انتخاب : انتخاب نوع بار و زمان حمل بار براي رانندگان مهياست

مسيريابي آنلاين : در برنامه حمل بار آسان بار مكان بارگيري، محل تخليه بار و مسير حركت بر روي نقشه به شما نمايش داده مي‌شود.

نرخ كرايه ها : شركت آسان بار در تعريف نرخ كرايه ها هيچ گونه دخالتي ندارد و كرايه ها مستقيم توسط شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) تعريف ميشود.

صافي راننده : مبلغ صافي راننده در اپليكيشن آسان بار مشخص و شفاف خواهد بود.

بارهاي اطراف من : رانندگان محترم مي­توانند بارهاي اطراف خود را بر اساس موقعيت جغرافيايي كه در آن حضور دارند، مشاهده نموده و نزديك­ترين و مناسب­ترين بار را انتخاب كنند.

امكان احراز هويت راننده : با واردكردن شماره كارت هوشمند در سامانه هوشمند آسان بار، رانندگان از سوي سازمان راهداري و حمل­ونقل جاده اي احراز هويت مي شوند.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۷:۳۶

در ورودي مرز دوغارون ثبت كاميون هاي ايراني به كندي انجام مي شود و باعت به وجود آمدن گلوگاهي پرترافيك شده است،علت اين مشكل وجود يك باسكول است كه ظرفيت اين تعداد از كاميون ها را ندارد و سبب تشكيل صف هاي طولاني در دوغارون شده است.

 

نايب‌رئيس انجمن شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي خراسان رضوي با توضيح اينكه افزايش مدت‌زمان توقف كاميون‌ها در مرز دوغارون پايه اصلي مشكلات ديگر شده است گفت:مشكلات دوغارون را بايد آن سوي مرز يعني در افغانستان جست‌وجو كرد.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد
محمود امتي، نايب‌رئيس انجمن شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي خراسان رضوي در خصوص وضعيت مرز دوغارون به خبرنگار گفت: هنوز مشكل توقف‌هاي طولاني كاميون‌ها در مرز دوغارون حل‌نشده است.
 
وي با توضيح اينكه افزايش مدت‌زمان توقف كاميون‌ها در مرز دوغارون پايه اصلي مشكلات ديگر شده است، گفت: دليل اصلي اين مشكل، گمرك افغانستان و نه ايران است. گمرك افغانستان در ثبت CMR و گنجايش باسكول مشكل دارد.
 
امتي دراين‌باره توضيح داد: ثبت كاميون‌هاي ايراني در ورودي مرز به‌كندي انجام مي‌شود و ورودي مرز را به گلوگاهي پرترافيك تبديل كرده است و از طرفي وجود تنها يك باسكول كه ظرفيت پذيرش اين تعداد كاميون از منطقه ويژه را ندارد عامل ديگري در تشكيل صف‌هاي طولاني كاميون ها در دوغارون شده است.
 
وي با بيان اين‌كه مشكلات در ايران به موضوع ناهماهنگي‌هاي بين‌بخشي ختم مي‌شود و گفت: بين اداره گذرنامه و گمرك و ساعت كاري آن‌ها تفاوت‌هايي وجود دارد كه البته بيشتر به يك هماهنگي بين بخشي نيازمند است.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد
 
به گفتهٔ اين فعال حمل‌ونقلي مشكلات دوغارون را بايد آن سوي مرز يعني در افغانستان جستجو كرد و ايران براي حل اين مشكل دو راه اصلي دارد:
 
الف. از طريق ديپلماسي و تلاش وزارت امور خارجه و گفت‌وگو با افغانستان
 
ب.  از طريق جلسات پايانه‌هاي حمل‌ونقلي در مرز مشترك.
 
وي با بيان اينكه ترددها در مرز دوغارون با احتساب رفت و برگشت به حدود 800 كاميون در روز مي‌رسد رسيدگي به مشكلات اين تعداد كاميون‌ها را واجب دانست.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد

 

 
اين فعال حمل‌ونقلي هم‌چنين ادامه داد: يك مشكل قديمي و كهنه ديگر هم وجود دارد و آن جاده مرزي بين دو گمرك است كه به دليل توافق نرسيدن دو گمرك، هنوز نتوانسته‌اند اين جاده را آسفالت و تعريض كنند. بر اين اساس مسيري كه مي‌تواند دو بانده باشد و در روز 1000 كاميون در آن تردد كند در بدترين شرايط باقي‌مانده است.
نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۵۸

اروپا و آمريكا در حال رقابتي شديد هستند تا نخستين كساني باشند كه كاميون‌هاي خودران روانه جاده‌ها مي‌كنند. اين كار، كار بزرگي است، چون كاميون‌هاي خودران بسيار كم هزينه هستند، امن‌ترند و به رانندگان كمك مي‌كنند زودتر به مقصد مورد نظرشان برسند.

با وجود رقابت تنگاتنگي كه در اين زمينه وجود دارد، با اين حال، به نظر مي‌رسد ايالات متحد قدري از اروپا جلوتر افتاده است. در واقع، قوانين سخت‌گيرانه كمتر، شبكه بزرگراهي گسترده‌تر و نوآوري‌هاي زيادتر باعث شده است ايالات متحده در اين زمينه از اروپا پيشي بگيرد.

البته پيش از اين در اروپا ماشين‌هاي خودران و ماشين‌هاي مرتبط به هم وجود داشته است ولي تاكنون براي حمل و نقل بار از آن‌ها استفاده نشده است. براي مثال، كمپاني اسكانيا در ماه دسامبر 2017 صد هزارمين كاميونش را به سيستم ارتباط فعال مجهز كرد. اين سيستم به دفاتر اسكانيا اجازه مي‌دهد از راه دور عيب و ايرادها را تشخيص بدهند و رانندگان را به گونه‌اي هدايت كنند كه امنيت بيشتري داشته باشد و سوخت كمتري مصرف كند.

در ماه مي گذشته نيز كمپاني دايملر از نخستين كاميوني رونمايي كرد كه در سطح جهاني به صورت رسمي يك كاميون خودران شناخته شد و به احتمال زياد ظرف يك دهه آينده در ناوگان‌هاي حمل و نقل خدمت‌رساني خواهد كرد. اين در حالي است كه كاميون‌هاي خودران در آمريكا راهي بزرگراه‌ها شده‌اند و مدتي است كالا و بار جا به جا مي‌كنند.

ظرف شش ماه گذشته، كاميون‌ خودراني كه توسط كمپاني امبارك (Embark) ساخته شده است حدود 650 دستگاه يخچال را از ال‌پاسو در تگزاس تا مركز توزيع آن‌ها واقع در پالم‌اسپرينگ، كاليفرنيا (650 مايل) حمل كرده است. يك كاميون خودران شركت Uber نيز 120 ميل راه پيموده و 50000 قوطي نوشابه جا به جا كرده است. شركت Waymo نيز به تازگي اعلام كرده است حمل بار به مقصد مراكز ديتاي شركت گوگل واقع در آتلانتا را به صورت آزمايشي با كاميون‌هاي خودران انجام خواهد داد. البته يكي از دلايلي كه آمريكا در اين زمينه جلو افتاده اين است كه بزرگراه‌هاي زياد و طولاني دارد كه براي انجام پروژهاي آزمايشي بسيار مناسبند. انجام چنين آزمايش‌هايي در اروپا دشوار است چون بايد با دولت چندين كشور مختلف هماهنگي‌هايي صورت بگيرد.

مشكل ديگري كه بر سر راه قرار دارد، بازگشت سرمايه و رسيدن به سود است. هزينه تجهيز كردن يك كاميون بدون راننده مي‌تواند بيش از بيست و پنج هزار دلار باشد و هزينه صرفه‌جويي در مصرف سوخت، دستمزد كارگران و هزينه تعمير و نگهداري بايد به اندازه‌اي باشد كه سرمايه‌گذاري بر روي توليد اين گونه كاميون‌ها را توجيه كند. وقتي هم صحبت از قوانين و مقررات سختگيرانه پيش مي‌آيد، بايد گفت اين قوانين در آمريكا كمتر وجود دارند و سازمان ايمني و ترافيك در بزرگراه‌ها، سرفصل‌هايي براي وضع قوانين در تمامي بزرگراه‌هاي اين كشور تعيين كرده است. از طرفي، اتحاديه اروپا براي هر كشور عضو اين اتحاديه، قوانين متفاوتي وضع كرده است و چندين كشور كه مسير كاميون‌هاي خودران مي‌تواند از آن‌ها عبور كند، عضو اتحاديه اروپا نيستند. مشكل ديگري كه در اروپا وجود دارد اين است كه ممكن است خلافكاران كنترل كاميون‌ها را در دست بگيرند و آن را به همراه بار به كشورهاي ديگر ببرند.

برنده رقابت شديد براي عرضه كاميون‌هاي خودران چه كسي خواهد بود؟

با همه اين تفاسير، بايد گفت بازار كاميون‌هاي خودران فرصت بسيار بزرگي در اختيار مي‌گذارد. اگر بزرگراه‌هاي مناسب و مقررات غير سخت‌گيرانه وجود داشته باشد، نوآوري‌هاي زيادي مي‌توانند ظهور كنند و به زودي مشخص خواهد شد كه كاميون‌هاي خودران در كدام سوي اقيانوس اطلس زودتر راهي بزرگراه‌ها خواهند شد.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۴۷

اين روزها موضوع فيلترينگ تلگرام به نقل محافل سياسي و رسانه هاي اجتماعي تبديل شده است،از آن جايي كه پيام رسان تلگرام به علت سرعت، امنيت و فضاي ذخيره سازي بالا از محبوبيت فوق العاده اي بين كاربران برخوردار است، پس از فيلترينگ آن، جاي خالي اش را در كارهاي خود حس خواهيم كرد.

با توجه به اينكه بسياري از رانندگان در گروه ها و كانال هاي تلگرامي براي حمل بارهاي تعريف شده توسط شركت هاي حمل ونقل اقدام مي نمودند آيا با افت درآمد روبه رو خواهند شد؟
 
 
و يا  شركت هاي حمل ونقل كه در گروه هاي تلگرامي و همچنين ربات اختصاصي شركت آسان بار اعلام بار مي كردند به سختي راننده ي مورد نظر را پيدا خواهند كرد؟
 
 
همه ي افراد چه رانندگان و چه شركت هاي حمل ونقل ميدانند كه تلگرام بستري مناسب براي اعلام بار اينترنتي و حمل بار اينترنتي بوده است ولي در نبودن تلگرام، چاره چيست؟
 
شركت آسان بار به رانندگاني كه تاكنون  از اپليكيشن آسان بار استفاده نكرده اند، پيشنهاد مي كند كه به منظور پيدا كردن راحتتر بار مورد نظر خود، از تلگرام به اپليكيشن آسان بار مهاجرت كنند تا بدون محدوديت با امكاناتي از قبيل ( مسيريابي لحظه اي بار از مبدا تا مقصد، مشاهده بارهاي مختص ناوگان، جستجوي صوتي وپيشرفته بار ،رهگيري بار،مشخص شدن مبلغ صافي راننده در اعلام بارها و...)بهره مند شوند و بارهايي كه شركت هاي حمل و نقل  اعلام مي كنند را انتخاب كرده و براي حمل آن ها اقدام نمايند.
 
همچنين آسان بار به شركت هاي حمل و نقل، پنل مديريت بار را پيشنهاد مي كند تا به واسطه آن بتوانند در كوتاه ترين زمان ممكن، بار را به صورت آنلاين اعلام كرده و با تجربه اعلام بار اينترنتي به سرعت راننده ي مدنظر خود را پيدا نمايند.
 
نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۴:۳۲

اگر شما جزو علاقه‌مندان محصولات اينترنشنال باشيد، حتماً مي‌دانيد كه كاميون‌هاي پرواستار قبلاً با نام CAT و با موتورهاي كاترپيلار (CAT) هم به بازار عرضه مي‌شدند، ولي نسخه‌ امسال كه تحت نام اينترنشنال روانه بازار شده است به موتور كامينز X15 مجهز شده است. اين موتور به صورت استاندارد 550 اسب‌بخار نيرو و 2508 نيوتن‌متر گشتاور توليد مي‌كند ولي در صورتي كه مشتري بخواهد، افزايش توان موتور به صورت سفارشي امكان‌پذير است. گيربكس‌ها نيز متنوع و از نوع هستند EATON و امكان انتخاب بين گيربكس  18 سرعته دستي و گيربكس 18 سرعته دو وضعيته وجود دارد.

كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر (International ProStar Tipper) مدل 2018 به سيستمي مجهز است كه سبك رانندگي شما و ميزان بار را تشخيص مي‌دهد، سپس مواردي مانند نقطه تعويض دنده و نحوه كنترل گاز را بر اساس آن تنظيم مي‌كند. به اين ترتيب، مصرف سوخت پايين خواهد آمد و رانندگي نيز آسان‌تر خواهد بود. در مورد نيروي متوقف كننده ترمزها هم سه تنظيم وجود دارد كه راننده مي‌تواند آن را براي حالت‌هاي رانندگي بدون بار و رانندگي به همراه بار تنظيم كند.

البته هنگامي كه بدون بار رانندگي مي‌كنيد، موتور كامينز در كنار گيربكس دو وضعيته EATON كارشان را به خوبي انجام مي‌دهند و ثابت مي‌كنند كه تركيب بسيار خوبي هستند. در حالت بدون بار اين كاميون قادر است با دنده 18 و با سرعت 100 كيلومتر بر ساعت به راحتي از سربالايي‌هاي كم شيب بالا برود.

 

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

البته نكته‌اي كه ممكن است براي رانندگان آزاردهنده باشد و حواس‌شان را پرت كند، انعكاس نور از روي قاب‌هاي كرومي آينه‌هاي جانبي است. با وجود اين كه اين قاب‌هاي كرومي زيبا و با شكوه به نظر مي‌رسند، ولي انعكاس نور در داخل آن‌ها ممكن است راننده را به اشتباه بيندازد و فكر كند يك خودرو در حال نزديك شدن به كاميون است. شايد بهتر باشد كه قاب آينه‌هاي جانبي به رنگ سياه مات يا از جنسي باشند كه نور را منعكس نكند تا بتوان اين مشكل را تا حدودي برطرف كرد.( براي مطالعه مقاله چه خطراتي سلامت رانندگان را به خطر مي اندازد كليك كنيد)

با اين حال، ديد راننده از محيط اطراف بسيار عالي است و بايد به خاطر آن از طراحان كاميون اينترنشنال پرواستار تشكر ويژه‌اي كرد. شيشه جلوي بزرگ، ستون اول باريك و موقعيت عالي صندلي راننده، رانندگي با اين كاميون را به كار بسيار آساني تبديل كرده است. كاپوت شيبدار نيز ايمني را به ميزان زيادي بالا برده است و آن را هم نبايد دست كم گرفت.

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

ديد راننده از طرفين كاميون نيز بسيار عالي است و حتي مي‌تواند تمام تايرهاي عقب را از داخل آينه‌هاي جانبي ببيند. از روي صندلي راننده، همه دكمه‌ها و دسته‌هاي كنترلي به راحتي در دسترس هستند، دكمه‌هاي كنترلي اصلي نيز در محل‌هاي بسيار خوبي تعبيه شده‌اند. چيدمان آمپرها شباهت زيادي به چيدمان ساير كاميون‌هاي آمريكايي دارد و يك نمايشگر اطلاعات كوچك نيز در كنار آنها به چشم مي‌خورد. البته چيدمان آمپرها ممكن است قدري سردرگم كننده باشد و حواس راننده را پرت كند. صفحه نمايشگر نيز كه در پايين پنل قرار گرفته نسبتاً كوچك است و فونت آن هم ريز است.

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

 

با اين كه محفظه‌هاي بار داخل كابين هيچگاه در صدر اولويت قرار ندارد ولي طراحان كمپاني اينترنشنال هميشه محفظه‌هاي بزرگي در سقف و همچنين فضاهاي به درد بخوري در زير داشبورد در نظر مي‌گيرند. داخل كابين بسيار آرام و بي صداست و كفي‌هاي لاستيكي بسيار ضخيم نيز به آرام‌تر شدن داخل كابين كمك زيادي كرده‌اند.

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

در مجموع مي‌توان گفت كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018، يك كاميون مدرن و امروزي است كه ويژگي‌هاي يك كاميون آمريكايي را دارد و اين خصوصيت را با رانندگي پويا و كابيني راحت تركيب كرده و در ميان رقبا حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد. علاقه‌مندان به كاميون‌هاي اينترنشنال بايد اين محصول جديد از اين برند معروف را با جديت بررسي كنند و آن را به عنوان گزينه‌اي مناسب براي خريد در نظر بگيرند.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۱:۳۳

براي جلوگيري از گرماي زمين، آلايندگي‌هاي كربني بايد در هر دهه نصف شود. براي دستيابي به اين هدف، كمپاني اسكانيا دو هدف اصلي براي سال 2025 تعيين كرده است و قصد دارد تا آن زمان به اين اهداف دست پيدا كند. از ديدگاه جهاني، توليد گاز آلاينده CO2 كه به واسطه حمل و نقل زميني توليد مي‌شود، تا سال 2025 بايد به نصف اندازه كنوني كاهش پيدا كند.

 

كمپاني اسكانيا براي رسيدن به اهداف توافق‌نامه پاريس و همچنين به منظور دستيابي به يك سيستم حمل و نقل پايدار، تصميم گرفته است پيوسته در جهت كاهش گازهاي گلخانه‌اي تلاش كند و آن‌ها را در محصولاتش كاهش دهد.

روتگر دي وريس، مسئول توليد و لجستيك كمپاني اسكانيا مي‌گويد: «ما ديدي دراز مدت به عمليات كاهش گازهاي كربني داريم. براي رسيدن به هدف، خودمان را متعهد كرده‌ايم تا سال 2015 مقدار گازهاي آلاينده را 50% كاهش بدهيم. ما هر روز با مشتريان‌مان درباره سوخت‌هاي جايگزين مناسب صحبت مي‌كنيم و عمليات لجستيك به گونه‌اي صورت مي‌گيرد كه ايده‌هاي جديد را محك بزنيم و توانايي‌هاي خودمان را افزايش بدهيم. ما به عنوان يك پيشتاز صنعت حمل و نقل بايد ردپاي آلاينده خودمان را در محيط‌زيست را كاهش بدهيم.»

كمپاني اسكانيا از طريق كاهش مصرف سوخت و روي‌ آوردن به منابع انرژي تجديدپذير به اين اهداف خواهد رسيد و تصميم گرفته است تا قبل از سال 2020 محصولاتي برقي توليد كند كه برق آن‌ها از منابع غير فسيلي تأمين مي‌شود.

 

 

[ ۱ ]