فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۵۷

كارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت ها و موسسات دانش بنيان و نظارت بر اجرا ،بازارگاه اينترنتي حمل و نقل جاده اي آسان بار را دانش بنيان اعلام كرد. آسان بار به عنوان يك بازارگاه اينترنتي حمل ونقل جاده اي، كار خود را از سال ۹۵ آغاز كرده است و با توجه فعاليت هاي نوآورانه و انقلابي خود در حوزه حمل و نقل جاده اي موفق به كسب اين عنوان شده است.

آسان بار با ارائه دو اپليكيشن مخصوص راننده و اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل با توجه ويژه به جايگاه شركت هاي حمل و نقل توانسته است به بخش عظيمي از دست اندركاران اين حوزه خدمات متنوع ارائه كند و بيش از ۱۰ هزار راننده ناوگان سنگين و و بيش از ۴۰۰ شركت حمل و نقل در تحت پوشش خدمات خود قرار بدهد.

آسان بار به عنوان پل ارتباطي بين شركت هاي حمل و نقل بدون رويكرد حذفي و بدون دريافت كميسيون امكانات زيادي را در اختيار رانندگان و شركت ها قرار داده تا زمينه ساز تحولي باشدكه آسان بار از ان حرف مي زند. مشاهده “بارهاي اطراف من” براي رانندگان وامكان جستجوي صوتي بار و همچنين مسيريابي آنلاين از جمله مزايايي است كه رانندگان را براي استفاده از اپليكيشن آسان بار ترغيب مي كند اما مزاياي آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل هم كم نيست و پيش از اين سابقه نداشته است.دسترسي به بيش از ۱۰ هزار راننده با ناوگان متنوع و امكان رصد موقعيت لحظه اي بار از زمان بارگيري تا تحويل بار مي تواند از امتيازات بي نظير اين اپليكيشن به حساب بيايد.

نكته مهم اين است كه اين كسب و كار جديد و مدرن رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. زيرا به نظر مي رسد نوع حمل و نقل جاده اي كالا بدون اين حلقه هاي واسط كارايي و ايمني و نظم كافي نخواهد داشت و به بهانه حذف واسطه نمي توان كسب و كار سنتي را كه نقش مهمي دارد و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند كنار گذاشت

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها فضاي كسب و كار سنتي را از بين نمي برد بلكه دست به ايجاد تحول عظيمي زده كه مي تواند براي توسعه كسب و كارهاي ديگر هم نقطه عطف باشد. مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند كمك شاياني به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول در كل اين صنعت كند بدون اينكه بخش هايي از آن را از كار بيكار يا وادار به تغيير شكل و كوچك تر شدن كند. كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست، بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها، يك عضو حياتي و حلقه اي در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چرا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان  مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۱:۲۷

سيستمي كه بتواند بجز ترمز اصلي ماشين از سرعت ماشين بكاهد ريتاردر نام دارد. در امريكا اصطلاحاً به ريتاردر موتور Jake Brake نيز مي گويند.

ترمزهاي كمكي امروزه به طور گسترده در كاميونها مورد استفاده قرار مي گيرد و ايمني فزاينده اي را در كنار سيستم ترمز اصلي ارائه ميدهد، اما اين ايمني در صورتي فراهم ميشود كه راننده آگاهي كامل نسبت به نحوه كار كردن با اين مجموعه را داشته باشد. ترمز كمكي به طور كلي به راهكارهايي اطلاق ميشود كه در كنار ترمز اصلي وسيله نقليه و با هدف اصلي كاهش استهلاك لنت هاي ترمز و خنك ماندن لنت در سراشيبي طراحي و نصب ميشوند.ريتاردرهاي نصب شده در كاميونها عموماً هيدروليكي هستند و در پشت گيربكس مورد استفاده قرار ميگيرند، ترمزهاي موتور هم با عملكردي همچون مسدود كردن خروجي اگزوز (خفه كن)، قطع جريان سوخت رساني و باز شدن سوپاپ تخليه در مرحله تراكم شناخته ميشوند.

گفتيم كه هر چيزي كه بتواند به جاي ترمز عمل كرده و از سرعت ماشين بكاهد يك ريتاردر است. سيستمي را تجسم كنيد كه بر روي موتور ديزل كاميون يا اتوبوس نصب است كه هربار كه پيستون در حال حركت نهايي به طرف بالا براي انفجار گازوييل باشد در آخرين لحظه سوپاپ دود موتور را باز كند كه اين هواي فشرده منفجر نشود و گازوييل پودر شده را به اگزوز بفرستد (گاه علت انفجار در اگزوز يا Back Fire همين مسئله مي باشد).
ريتاردرهاي موتور معمولاً پرسرو صدا هستند و در ايالات مختلف امريكا قوانيني براي آنها وجود دارد. بعضي از اين قوانين مثلاً در ايالت كوهستاني كلرادو به كاميون و اتوبوس بدون ريتاردر اجازه تردد نمي دهد و بعضي استفاده از ريتاردر را در شهرها بخاطر صداي زياد ممنوع مي كنند و بعضي اگزوز جداگانه اي بابت ريتاردر موتور مي خواهند.

خود گاز ندادن در دنده سنگين در سرازيري نيز يك نوع ريتاردر است ولي تأثير آن براي يك تريلي با 40 تن بار آنقدر زياد نيست كه به ترمز احتياجي نباشد.ريتاردر مي تواند خفه كن اگزوز باشد به اين معني كه سوپاپي جلوي هواي خروجي اگزوز را بگيرد. اگر كسي جلوي دهان شما را بگيرد و نگذارد كه ريه خود را تخليه كنيد ديگر نمي توانيد نفس هم بكشيد و اين روشي است كه ريتاردر اگزوز سرعت شما را كم مي كند. مي توانيد تجسم كنيد كه داشتن يك اگزوز خوب و زنگ نزده براي اين كار ضروري است.

 

 

 

خودروهايي داراي ترمز كمكي ريتاردر هستند، دچار خوردگي و از بين رفتگي ترمز، ناشي از فشار زياد وارد بر ترمزها نمي‌شوند و اين امر صرفهٔ اقتصادي زيادي براي رانندگان دارد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۵:۵۱

اپليكيشن حمل بار آسان بار براي متحول كردن و مدرن كردن فرايند حمل بار در صنعت حمل و نقل بر بستر اينترنت به وجود آمده است. اين برنامه كاربردي در صنعت حمل توانسته در مدت كوتاهي بسياري ازرانندگان شركت هاي حمل و نقل را عضو سامانه خود كند و كانال هاي مختلفي را براي ارتباط با آنها دارد.

تفاوت اساسي آسان بار با پلتفرم هاي ديگر اين است آسان بار تلاشي براي حذف شركت هاي حمل و نقل و باربري ندارد . چون وجود شركت هاي باربري به دليل نوع كسب و كار مي تواند به مطمئن تر شدن و سرعت فرايند كمك زيادي بكند.

رانندگان مي توانند از هر جايي و به راحتي  شهر مورد نظر را در سيستم جست و جو كند. براي اين كار تنها كافي است نام شهر مورد نظر در نوار جستجو نوشته شود. آسان بار مي تواند به راحتي نام شهر يا شهرهاي نزديك به ان را جستجو كند و بارهاي موجود در سيستم را كه توسط باربري ها ثبت و اعلام مي شود را بررسي كنند و بر اساس وسيله نقليه خود بپذيرند. گاهي رانندگان فرصت كمي براي استراحت دارند يا به دلايل متفاوت امكان تايپ كردن سريع را ندارند.

در هنگام غذاخوردن يا نوشيدن چاي يا رانندگي يا هر شرايط ديگري رانندگان مي توانند با لمس علامت ميكروفون به برنامه حمل بار آسان بار فرمان صوتي بدهند.  اين كار به اين صورت است كه  راننده تنها بايد علامت ميكروفون را لمس كند و نام شهر را بگويد. با اين روش نيازي به تايپ كردن نيست و مي توان به راحتي نام شهر مورد نظر را در سيستم جستجو كرد و به بارهاي موجود در آن شهر رسيد.( براي مطالعه مزيت ديگر اپليكيشن آسان بار با عنوان "تماس بي واسطه با اپليكيشن آسان بار " كليك كنيد)

آسان بار بيش از هرچيز تلاش دارد رضايت خاطر رانندگان و باربري ها را حاصل كند و از اين طريق رضايت صاحبان بار را هم بالاتر ببرد. صنعت حمل و نقل سنتي در حال تحول و مدرن شدن است و در نتيجه اين بهتر شدن فرايندها در هزينه ها و مصرف سوخت صرفه جويي مي شود  و همچنين نيازي به صرف زمان بيش از حد لازم براي پيدا كردن بار يا راننده نيست.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۰:۰۸

اپليكيشن آسان بار براي راحت تر كردن فرايند حمل بار توسط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) به وجود آمده است و مثل كسب و كارهاي نوين ديگر مزاياي زيادي براي صنعت حمل و نقل، محيط زيست، كاهش ترافيك و… دارد. اين اپليكيشن ويژگي ها و مزيت هاي زيادي دارد اما در نسخه جديد يك امكان بسيار جالب هم اضافه شده است كه ارتباط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) را بيش از پيش ساده مي كند،  در اين امكان جديد رانندگان مي تواند بارهاي موجود را ببينند و براي جزييات بيشتر و انجام توافق با شركت حمل ونقل( باربري) به صورت مستقيم تماس بگيرند.

اين كار هم به راحتي قابل انجام است و يك دكمه براي اين كار تعبيه شده است. هر باربري كه يك بار را در سيستم تعريف ميكند شماره تماس خود را هم در سيستم ثبت مي كند كه رانندگان براي اطلاعات بيشتر از مسايلي چون نوع ناوگان مورد نياز و وزن و قيمت مي توانند با آن تماس بگيرند. هرچند كه معمولا نكات مهم و اساسي در مورد بارها، مكان و شهر آنها، نوع بار و اطلاعات اين چنيني در اپ موجود است اما با اين وجود گاهي نياز به كنترل نهايي موارد ذكر شده در هنگام پذيرش بار وجود دارد بنابراين وجود چنين ويژگي مي تواند بسيار ياريگر باشد.

اما اين ويژگي چطور به ياري رانندگان و شركت هاي حمل ونقل مي آيد؟ بسياري از رانندگان ممكن است به دلايل مختلف مانند ايجاد سوال نياز به ارتباط با باربري پيدا كنند. امكان تماس مستقيم راننده و باربري به سريع تر شدن انجام فرايند كمك مي كند به علاوه در زمان قطعي اينترنت يا اختلال، تماس تلفني كارسازتر است. صحبت كردن راننده و باربري باعث مي شود بارگيري  و حمل و نقل آن درصد بالاتري از موفقيت را كسب كند و وسايل نقليه اي كه مناسب نوع بار پيشنهاد شده در سيستم نيستند براي پذيرش بار اقدام نكنند و زمان هر دوطرف بيهوده صرف نشود. همچنين در صورت نياز راننده و باربري مي تواند با مكالمه تلفني روي هزينه حمل بار توافق كنند و حمل بار موفق با رضايت طرفين بيشتر شود.

 

با وجود اطلاع دقيق و كافي ارتباط مستقيم راننده و باربري داراي اهميت زيادي است. اين كار از ثبت بار و درخواست هاي اشتباه جلوگيري مي كند و با اطلاع از شماره همراه راننده، باربري به راحتي مي تواند هماهنگي هاي لازم را انجام بدهد.

اين امكان جديد در آخرين نسخه اپليكيشن حمل بار آسان بار كار حمل ونقل بار بر بستر اينترنت را در كنار ويژگي هاي ديگر آسان تر و سريع تر كرده است. كاهش خطاهاي رايج از مصرف بيهوده سوخت و هدررفت زمان جلوگيري مي كند و به نفع ترافيك شهري و جاده ها و محيط زيست به حساب مي آيد. اگر هنوز به خانواده بزرگ آسان بار نپيوسته ايد اين اپليكيشن را به سادگي از كافه بازار يا پلي استوريا سيب اپ دانلود كنيد و بخشي از تحولي عظيم در صنعت حمل و نقل باشيد!

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۶:۵۳

ربات تلگرامي آسان بار يك روش راحت براي اعلام بار آنلاين توسط شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) است. به كمك اين ربات راننده مي تواند نوع بارهاي اعلام شده از طرف شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) را به همراه مقصد و مبدا آن ها ببيند .براي تعريف بار تنها كافي است وارد ربات تلگرام آسان بار شويد، ﺑﻌﺪ از ورود ﺑﻪ رﺑﺎت و زدن دﻛﻤﻪ از ﺷﻤﺎ ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس درﺧﻮاﺳﺖ ﻣﻴﺸﻮد .ﺗﻮﺟﻪ كنيد ﻛﻪ اﻳﻦ ﺷﻤﺎره ﺗﻨﻬﺎ ﺟﻬﺖ ارﺗﺒﺎط شما با ﻣﺎ ﺑﺎ  است و ﺑﺮاي ﻫﻴﭻ ﻛﺪام از كاربران آسان بار ارسال نمي شود

بعد از انتخاب گزينه هاي اعلام بار و انتخاب استان،بار هاي موجود براي شما نمايش داده مي شوند. در ﺻﻮرت ﻣﻮﺟﻮد ﻧﺒﻮدن اﺳﻢ ﻣﻘﺼﺪ ﻳﺎ ﻣﺒﺪا اعلام ﺷﺪه در ﻟﻴﺴﺖ ﺷﻬﺮﻫﺎي رﺑﺎت، ﻧﺰدﻳﻚ ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺤﻞ ﺑﻪ ﻣﻘﺼﺪ يا مبدا ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ براي شما نمايش داده مي شود.

در  ﻣﺮﺣﻠﻪبعد  ﻧﻮع ﻧﺎوﮔﺎن (ﻣﺎﺷﻴﻦ )ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ را ﺑﺎﻳﺪ ﻣﺸﺨﺺ ﻛﻨﻴﺪ. واﺣﺪ ﺷﻤﺎرش ﻣﺎﺷﻴﻦ "دﺳﺘﮕﺎه" است، پس از انتخاب نوع دستگاه از ميان دستگاه هاي به مرحله اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻮع ﺑﺎر هدايت مي شويد، در اين مرحله نوع بسته بندي هم مشخص مي شود و كار راننده براي انتخاب نوع بار آسان تر خواهد شد.

وزن بار هم براي رانندگان اهميت زيادي دارد چون هزينه حمل بار و با تناژ آن رابطه مستقيم دارد. وسايل نقليه هم از نظر ظرفيت حمل بار تقسيم بندي مي شوند. نوع دسته بندي وزني بار هم به اين صورت است:

ﺳﺒﻚ ﺑﺎر :ﻛﻤﺘﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ ﺗﻨﺎژ ﻧﺎوﮔﺎن ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ .

ﻇﺮﻓﻴﺖ : وزن بار به اندازه تناژ قابل حمل توسط ناوگان است

ﺑﺎﻻﺗﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ :وزن ﺑﺎر ﺑﻴﺶ ﺗﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ ﻧﺎوﮔﺎن اﺳﺖ

مشخص كردن مبناي قيمت باركه اين مبلغ مي تواند به ازاي هر تن باشد يا براساس يك تناژ خاص هزينه محاسبه شود.منظور از صافي راننده هم پول خالصي است كه به راننده تعلق ميگيرد، معمولا قيمت  اﻋﻼم ﺷﺪه ﻗﻴﻤﺖ ﺻﺎﻓﻲ راﻧﻨﺪه است

در نهايت تاريخ بارگيري و نام شركت حمل ونقل ( باربري ) و شماره تماس را اعلام كنيد.تا رانندگان در كانال آسان بار تعريف شده را ببينيد و اقدام به حمل آن كنند ( براي مطالعه اپليكيشن آسان بار جايگزين مناسب تلگرام براي صنعت حمل و نقل كليك كنيد)

[ ۱ ]