woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۳۰:۳۹

طبق گفته ي سازمان دامپزشكي كشور هرگونه نقل وانتقال كود دامي از شهرستاني به شهرستان ديگر بايد پس از كسب مجوز از شبكه دامپزشكي شهرستان مبدأ و هماهنگي با شبكه دامپزشكي شهرستان مقصد انجام شود.

با توجه به حساسيت زياد در زمينه حمل و نقل كود دامي و لزوم اخذ مجوز براي حمل اين نوع بار در نظر گرفتيم قوانين مربوط به حمل كود دامي را متذكر شويم. رانندگان عزيز توجه داشته باشند كه قبل از حمل بار بدون مجوز تمامي عواقب توقف اين بار توسط ارگان هاي مربوطه را در نظر بگيرند.

در زير شرايط حمل و نقل كود دامي ذكر شده است.

 

شرايط حمل و نقل كود دامي:

 1. هرگونه نقل وانتقال كود دامي از شهرستاني به شهرستان ديگر بايد پس از كسب مجوز از شبكه دامپزشكي شهرستان مبدأ وهماهنگي با شبكه دامپزشكي شهرستان مقصد انجام شود .
 2. كود دامي بايد قبل از حمل وجابجايي به منظور مصرف ، حداقل به مدت يك ماه در محل مناسب جمع آوري وذخيره شود ومحل مناسب مي تواند چاله اي نظير چاله هاي سيلو كردن باشد . محل مذكور بايد در دامداري بوده وبا جايگاه نگهداري دام فاصله اي مناسب ( در حدود بيست وپنج متر )داشته باشد . پس از چند هفته ،حرارت كود مذكور بر اثر تخمير بالا رفته واين امر منجر به از بين رفتن ويروس ها ، باكتري ها وتخم هاي انگل موجود درآن مي گردد وبعد از آن مي توان كود مذكور را براي مصارف كشاورزي مورد استفاده قرار داده ونسبت به جابجايي آن اقدام نمود .
 3. براي جلوگيري از خطرات برخي بيماري مشترك بين انسان ودام ، بايد از پخش نمودن فضولات وكود حيوانات مبتلا به بيماري هاي مسري نظير بروسلوز ، سل ، شاربن وغيره خوداري نمود.
  در مناطقي كه توسط سازمان دامپزشكي كانون بيماري شاربن اعلام مي گردد صدور مجوز حمل ونقل كود در منطقه ممنوع ومستلزم اجراي اقدامات بهداشتي ويژه مي باشد .
 4. رطوبت لازم براي حمل ونقل كود مي بايست به حدي باشد كه در زمان حمل ونقل ،كود بر اثر وزش باد به اطراف پراكنده نشود .
 5. در صورت پايين بودن رطوبت در هنگام حمل ونقل وبارگيري ، بايد با اسپري كردن آب بر سطح كود ، رطوبت لازم ايجاد گردد .
 6. جهت حمل كود ، بايد از كاميون هايي استفاده كرد كه اطاق بارگيري آن ها منحصراً از فلز يك پارچه بدون خلل وفرج و قابل ضدعفوني و شستشو باشد .
 7. جهت جلوگيري از پراكنده شدن كود در زمان حمل ونقل مي بايد از ورق هاي پلاستيكي يا نايلوني جهت پوشش ديواره هاي اطاق كاميون وهم چنين سطح كود استفاده نمود .
 8. استفاده از پارچه ضد آب ( برزنت ) تا پايان بارگيري در قسمت سقف اطاق كاميون ضروري است .
 9. تخليه كود بايد منحصراً در زمين هاي زراعي يا باغ ها انجام گيرد وتا فرارسيدن زمان مصرف آن ، بايد سطح كود با يك لايه خاك ويا ورقه پلاستيكي پوشانده شود تا از جابجايي آن توسط باد وآلوده كردن محيط اطراف جلوگيري شود .
 10. پس از تخليه كود ، بايد كاميون حمل ونقل كود كاملاً شسته وبا ضدعفوني كننده مناسب وقوي ضد عفوني شود .
 11. در مناطقي كه توسط سازمان دامپزشكي در زمان اپيدمي بيماري به عنوان كانون معرفي مي شود . صدور هرگونه مجوز وجابجايي كود ممنوع بوده وبايد منطبق با دستور العمل مربوطه اقدام شود
 12. كاميون هاي ويژه حمل ونقل كود دامي به هيچ وجه حق ندارند مواد اوليه تشكيل دهنده مواد غذايي دام چه به صورت فله ويا داخل گوني بارگيري نمايند .
  در صورت ثبوت يا مشاهده تخلف از موارد فوق با متخلفين برابر مقررات رفتار خواهد شد .

 

منبع: سايت سازمان دامپزشكي كشور فرنطينه وامنيت زيستي

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۵۴:۰۱

شركت «آسان بار» براي اولين بار در ۱۱امين نمايشگاه بين المللي رسانه‌هاي ديجيتال از نسخه‌ي صادراتي خود به نام «فريت گرام» رونمايي كرد. مقدماتي مانند اختصاص دفتر كار مناسب و مراحل ثبت قانوني براي راه‌اندازي فريت گرام در كشور كانادا در حال انجام است.

به گزارش شركت «آسان بار»؛  يازدهمين نمايشگاه بين المللي رسانه‌هاي ديجيتال درحالي از ۲۰ آبان‌ در مصلاي تهران آغاز به كار كرد كه اين شركت نيز در قسمت استارتاپ‌ها حضور دارد و براي اولين بار نسخه‌ي صادراتي خود را به نام فريت گرام رونمايي كرده است.

محمد حسيني، مديرعامل مجموعه آسان بار در اين رابطه گفت: شركت فرتاك رايانه با بازخورد خوبي كه طي مدت زمان كوتاهي از مشتريان آسان بار دريافت كرده و با بررسي‌هاي فراواني كه در آمريكاي شمالي انجام شده است، تصميم به صادرات اين محصول به اين منطقه گرفته‌ است و اين اتفاق براي اولين بار توسط يك استارتاپ ايراني رقم خورده است. استارتاپ‌هايي كه در ايران فعال هستند معمولاً از كانسپت‌هاي تكراري و تقليدي كشورهاي پيشرفته استفاده مي‌كنند؛ اما ايده‌ي «آسان بار» به قدري جديد و نو است كه در اين كشورها هم هنوز عملياتي نشده است و براي اولين بار به نام freightgram توسط اين شركت اجرايي خواهد شد.

حسيني افزود: «آسان‌بار» يك برند ثبت شده از شركت فرتاك رايانه است كه به‌عنوان يك استارتاپ و بازارگاه الكترونيكي حمل‌و‌نقل بار فعاليت مي‌كند و در فاز اول، حمل‌و‌نقل بار بين شهري را مدنظر قرار داده است.

«آسان بار» از ۲۶ آذر سال ۱۳۹۵ مصادف با روز ملي حمل‌و‌نقل، فعاليت خود را شروع كرده است و اولين محصولmvp خود را در بستر تلگرام به صورت يك ربات و كانال تلگرامي در اسفندماه همان سال به بازار عرضه كرد. اين محصول به صورت كاملاً رايگان به شركت‌هاي حمل و نقل و رانندگان سرويس مي‌دهد؛ به شكلي كه با دكمه‌هاي طراحي شده در ربات، شركت‌ها به‌راحتي مي‌توانند بارهاي خود را ثبت كنند و سپس بار تعريف شده پس از تأييد واحد پشتيباني به كانال «آسان بار» ارسال مي‌شود و راننده‌ها با عضويت در اين كانال مي‌توانند به تمام بارها دسترسي پيدا كنند. تاكنون اين محصول mvp توانسته در بين مخاطبان محبوبيت بسيارخوبي كسب كند تا جايي كه در حال حاضر ۹۰۰۰ راننده پايه‌ي يك و تعداد ۵۰۰ شركت حمل و نقل از آسان بار استفاده مي‌كنند و هم اكنون تعداد اعلام بار روزانه به ركورد ۶۰۰ رسيده‌ است. اپليكيشن مخصوص راننده‌ها در كافه بازار و google play آماده‌ي دانلود است و با امكانات خوبي به صورت مناقصه‌اي بارها را به راننده‌ها اختصاص مي‌دهد.

لازم به ذكر است كه اپليكيشن iOS و وب اپليكيشن «آسان بار» هم در مراحل نهايي توسعه قرار دارد و به زودي براي ارائه‌ي خدمات بهتر عرضه مي‌شود. يكي از كارهاي بسيار مهمي آسان بار  اين‌ است كه توانسته است ارتباط مناسبي از طريق ربات تلگرامي و اپليكيشن راننده‌ها برقرار كند و مي‌تواند مناقصه را بين كاربر در ربات تلگرام و اپليكيشن برقرار كند، اين اتفاق براي اولين بار در ايران رخ داده است.

 

#آسان_بار #بازارگاه_الكترونيكي_حمل_و_نقل_بار #حمل_بار #اعلام_بار #اپليكيشن_رانندگان_آسان_بار #اعلام_بار_اينترنتي #

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۰:۵۰

واردات لاستيك هندي براي كاميونداران

باتوجه به افزايش 40 درصدي حجم بار و رشد 120درصدي ناوگان‌هاي حمل بار، سهم رانندگان از بارها كم شده است و سفره رانندگان و ساير فعالان صنعت حمل‌ونقل كوچك شده است.

عباس قبادي دبير ستاد تنظيم بازار گفته است: به زودي لاستيك‌هاي هندي وارد كشور خواهند شد. طي مذاكراتي كه با مسئولان هندي انجام شده است قرار بر آن شده كه هند در خصوص تامين لاستيك كاميونداران و وارادات به ايران فعاليت خود را آغاز كند.

چندي پيش رئيس كميسيون عمران مجلس نسبت به وارادات لاستيك دولتي هشدار داده بود كه واردات لاستيك در حال حاضر از كشور چين صورت مي‌گيرد و اين نگراني وجود دارد كه لاستيك‌هاي بازيافتي را وارد كنند. همچنين ايشان موافق توقف كاملا واردات از كشور چين هستند و به نظرشان وارادات لاستيك حتي از كشورهاي اروپايي و كشورهاي كوچك قاره اروپا نيز بهتر از وارادات لاستيك‌هاي چيني به ايران است.( در مورد توزيع لاستيك با ارز دولتي بخوانيد )

واردات لاستيك هندي براي كاميونداران

براساس اظهارات سيد احسن علوي، به دليل كمبود لاستيك در كشور و همين طور كمبود مواد اوليه، متاسفانه عده اي سودجو اقدام به وارادات لاستيك‌هاي غيراستاندارد به كشور كرده‌اند كه همين امر اعتراضات نمايندگان را در پي داشته است.( آيا ميدانستيد گراني لاستيك از عوامل اصلي اعتصابات كاميونداران بوده است؟ براي مطالعه ساير عوامل اين خبر را بخوانيد )

تا به حال چندين بار از سوي وزارت صمت توزيع لاستيك دولتي صورت گرفته است كه متاسفانه به دليل تقاضاي بسيار زياد رانندگان مجبور به ايستادن در صف‌هاي بسيار طولاني براي دريافت لاستيك دولتي هستند.

نارضايتي وزارت راه از قيمت‌هاي لاستيك

 

واردات لاستيك هندي براي كاميونداران

محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي يكي از منتقدين در حوزه توزيع لاستيك است.

او قبلا درباره تأمين لاستيك كاميون‌ها گفته بود: تا پيش از نوسانات ارزي مشكلي در اين زمينه وجود نداشت البته وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول توزيع و توليد لاستيك است و وزارت راه و شهرسازي هم از انحصار واردات لاستيك و قيمت اين كالا شاكي است.براي سال‌ها انحصار واردات لاستيك دراختيار چند شخص بوده و درحالي‌كه ارز مرجع چهارهزار و ۲۰۰ توماني براي واردات لاستيك اختصاص‌يافته؛ اما قيمت آن در بازار براين اساس نبوده است.( در مورد راه حل‌هاي جديد محمد اسلامي براي حل مشكلات كاميون‌داران بخوانيد )

احمد كريمي دبير كانون انجمن‌هاي صنفي كاميونداران نيز پيشتر در گفت و گو با خبرنگار تين نيوز گفته بود: نگران ورود لاستيك‌هاي تاريخ انقضا گذشته هستيم.

وي تابستان امسال و در پي ناياب شدن لاستيك در بازار ايران گفت: مشكلات امروز براي كاميونداران ناشي از بي‌تدبيري وزارت صمت است. در حال حاضر قيمت لاستيك به چهار برابر نسبت به دي ماه سال گذشته رسيده است حال اگر لاستيك در بازار با همين قيمت هم پيدا شود بخشي از مشكلات حل مي‌شود. مشكل اين است كه همين لاستيك گران هم در بازار نيست.

بر اساس اظهارات او 40 درصد از ميزان مصرف لاستيك مورد نياز در بازار وجود دارد اما 10 درصد آن عرضه مي‌شود و مابقي احتكار شده است. واقعيت اين است كه احتكار در اين شرايط طبيعي است اما چرا وزارت صمت هيچ نظارتي به بازار نداشته است.

كريمي با تاكيد بر اينكه نگران ورود لاستيك‌هاي تاريخ انقضا گذشته هستيم، گفته بود: در حال حاضر لاستيك‌هاي 2016 در انبار دپو شده است و به رانندگان توصيه كرده‌ايم اين لاستيك‌ها را در محور عقب خودروي خود استفاه كنند.


منبع: تين نيوز

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۱:۴۴

73درصد ترانزيت توسط ناوگان‌هاي حمل‌بار ايراني

به گزارش آسان پديا و به نقل از تين نيوز، رضا نفيسي مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌و نقل بين‌المللي اين سازمان با اعلام73، گفدرصد ترانزيت توسط ناوگان‌هاي حمل بار ايراني گفته است: طي مدت مذكور از مجموع كالاهاي ترانزيت شده، 2 ميليون و 637هزار تن را مواد نفتي و 4ميليون و 427هزار تن را مواد غيرنفتي تشكيل داده‌اند كه عمده‌ترين بخش مواد غيرنفتي كالاهايي نظير مواد سوختي، قطعات يدكي، انواع پنبه، محصولات كشاورزي و مواد غذايي بوده است.( در مورد مشكلات ناوگان‌هاي ترانزيت بخوانيد)

رضا نفيسي گفت: در مدت‌زمان يادشده، از ميان مرزهاي كشور، بندر شهيد رجايي با 2 ميليون و 67هزار تن معادل 29  درصد فعال‌ترين مرز در زمينهٔ ترانزيت ورود كالا به شمار ميرود. پس‌ از آن مرزهاي پرويزخان با  22  درصد، بازرگان و باشماق با  10درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

نفيسي بيش‌ترين حجم تردد كاميون‌هاي حامل بار ترانزيتي را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام كرد و گفته است: بيش‌ترين حجم مسيرهاي پرتردد كالا از مرزهاي كشور طي مدت مذكور از پرويزخان به بندر امام، بندر شهيد رجايي به مرز باشماق و بندر شهيد رجايي به مرز دوغارون  بوده است.

بر اساس اين خبر از اولويت‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ، افزايش سهم ناوگان ايراني در ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي است بطوريكه طي مدت مذكور 73 درصد ترانزيت توسط ناوگان ايران انجام‌شده است.( در مورد آزمون شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا بخوانيد )

 


منبع: تين نيوز

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۵:۱۳

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

اكثر انسان‌ها تا حدودي با مشكلات تغذيه‌اي و حفظ كردن و پايبند بودن به يك رژيم غذايي سالم دچار چالش و مشكل هستند. اما اين مشكل تغذيه سالم و اصولي در بيشتر كاميونداران به دليل دوري از خانه و مصرف نكردن غذاي خانگي رايج‌تر است. به عنوان يك راننده كاميون كه سالهاي زيادي است با مشكلات اضافه وزن و يا خطرات خواب‌آلودگي در جاده دچار چالش هستيد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم حتما اين مقاله را براي حفظ سلامتي خود و همسرويسي‌هاي خود مطالعه كنيد.

آنچه كه يك كاميوندار را علاوه بر ساعات طولاني مدت رانندگي در جاده آزار مي‌دهد، نداشتن غذايي سالم و آماده در داخل كابين است تا در زمان‌هاي بي‌حوصلگي و خواب‌آلودگي خود را سرگرم خوردن و يا آشاميدن غذا و نوشيدني كند. اما چه خوب است كه در داخل كابين هميشه مقداري غذا و سبزيجات سالم داشته باشيم، يا آنقدر به سلامت و اندام خود توجه كنيم كه هيچگاه اضافه وزن نداشته باشيم، در در اينجا 5 نكته آسان‌ و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده را به شما كاميونداران عزيز ارائه كرده‌ايم:

نكته اول: غذا خوردن در جاده

خوردن غذا در داخل كابين: در جاده سعي كنيد يك يخچال كوچك داشته باشيد تا غذاهاي خود را در يخچال نگاه داريد و مدت زمان ماندگاري خوراكي هاي خود را در يخچال افزايش دهيد.

 

غذا خوردن در داخل رستوران: اگر مجبور شديد براي غذا خوردن در يك غذاخوري بين راهي و يا يك رستوران توقف كنيد، سعي كنيد تا جاي ممكن از غذاهاي سرخ كردني دوري كنيد و بيشتر جوجه و مرغ كه سالم‌تر و مطمئن‌تر از ساير غذاها هستند را سفارش دهيد.

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

نكته دوم: چه غذاهايي را به عنوان يك كاميوندار سالم بيشتر بخوريم؟

 • سالاد- سوپ‌هاي كم‌چرب-شير كم‌چرب-گوشت كبابي-گوشت سفيد-ميوه و سبزيجات تازه-سس كم چرب-ژله
 • آب بيشتري بنوشيد(حداقل روزي 8 ليوان)
 • از ادويه‌هايي مثل زنجبيل و دارچين كه سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهند بيشتر استفاده كنيد
 • حتما صبحانه ميل كنيد

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

نكته سوم: چه غذاهاي مضري را براي حفظ سلامتي از رژيم غذايي خود حذف كنيم؟

 • نوشيدن نوشابه‌هاي قندي و انرژي‌زا را كاهش دهيد
 • گوشت‌هاي فرآوري شده را حذف كنيد
 • مصرف برنج سفيد را كم كنيد
 • براي مصرف غذاهاي سرخ كردني به يك بار در هفته اكتفا كنيد
 • مصرف شكر را به هر شكل(نوشابه،شكلات،آبنبات) كاهش دهيد
 • مصرف سس مايونز را كم كنيد
 • سس‌هاي خامه‌اي و دسرهاي شيرين را حذف كنيد
نكته چهارم: چه غذاهايي در حين رانندگي در دل جاده شما را هوشيار و بيدار نگاه مي‌دارد؟

چاي دارچين و نعنا و همينطور جويدن آدامس دارچيني و نعنايي مي‌تواند تا حد زيادي به هوشياري شما در طي سفرهاي طولاني مدت كمك كند تا از خطرات احتمالي خوابيدن در حين رانندگي جلوگيري كنيد.(براي مطالعه خوراكي‌هايي كه مانع خواب‌آلودگي هنگام رانندگي مي‌شوند كليك كنيد )

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

نكته پنجم:چه غذاهايي شما را خواب‌آلود مي كند و احتمال خوابيدن در حين رانندگي را افزايش مي‌دهد؟
 • ماست-شير-موز-سيب زميني-مرغ-آرد جو دوسر-بادام

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

 

*براي دانلود برنامه آسان‌بار رانندگان و استفاده از خدمات آسان‌خدمت مثل استعلام كارت سلامت بر روي اين لينك كليك كنيد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۱ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۳:۱۹

وزير راه و شهرسازي: ما نيازي به پايانه‌داري نداريم

به گزارش خبرنگار تين‌نيوز، محمد اسلامي در مراسم افتتاح شهرك حمل‌ونقل عنوان كرد: خوشبختانه فاز اول اين شهرك حمل‌و‌نقل پس از ۲۸ سال با اراده‌اي كه پيش‌كسوتان حوزه حمل‌ونقل داشتند كه حتي برخي از آن‌ها در قيد حيات نيستند، افتتاح شد.

وي در ادامه گفت: ما در يك مقطع تاريخي واقع شده‌ايم كه بايد بتوانيم از پتانسيل و توانايي سرمايه‌گذاران استفاده كنيم تا شاهد گسترش حجم سرمايه‌گذاري در كشور باشيم.

اسلامي با بيان اين‌كه در اين مسير دولت بايد نقش تسهيل‌گري و پشتيباني‌كننده داشته باشد تا سرمايه‌گذاران امكان ورود به عرصه را داشته باشند، افزود: درست است كه ما قوانين سخت و بعضاً مانع كننده را داشته اين اما با توجه به سياست كلي كه در رفع موانع توليد انجام شده اگر مسئولان به آن قوانين تسلط داشته باشند مي‌توانند به سرمايه‌گذاران كمك كنند.

وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر اين‌كه بايد سرمايه‌گذاري در كشور شتاب بگيرد، اظهار كرد: لازم است ما در اين مسير به اقتصاد كارآمد برسيم، اين در حالي است كه ما همه امكانات را در كشور داريم.

اسلامي با تاكيد بر اين‌كه ما در وزارت راه‌وشهرسازي هيچ نقشي ايفا نمي‌كنيم مگر اين‌كه تسهيل‌كننده باشد، ابراز كرد: در طرح جامع حمل‌ونقل نكته مهمي كه در آن اشاره شده اين است كه بايد نظام لجستيك در آن پررنگ باشد.( در مورد نقش حمل‌ونقل در زنجيره لجستيك بخوانيد )

او گفت: با تقويت نظام لجستيك مي‌توانيم با استفاده از حمل‌و‌نقل تركيبي سهم خود از ترانزيت را افزايش بدهيم.( در مورد توسعه ترانزيت بخوانيد )

او در ادامه شهرك‌هاي حمل و نقل را حلقه مفقوده نظام لجستيك عنوان كرد و افزود: بايد بتوانيم با استفاده از پتانسيل بخش خصوصي، شهرك‌هاي حمل و نقل را گسترش بدهيم.

او اضافه كرد: اين شهرك حمل‌و‌نقل در جوار منطقه آزاد فرودگاه امام است و ما در اين منطقه آزاد پارك بزرگ لجستيك و انبارداري داريم كه اين‌ها در كنار حمل و نقل مي‌توانند كارآمدي متفاوتي به نسبت گذشته داشته باشند.

وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر اين موضوع كه ما به هيچ عنوان نيازي به پايانه‌داري نداريم اظهار داشت: ما به كار پايانه‌داري خاتمه خواهيم داد.

 


منبع: تين نيوز

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۵:۳۷

مشكل ناوگان‌هاي چادردار(كاميون ترانزيت)

بهنام خانلو، يك راننده كاميون چادري است و از مسئولين و بازرسان سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي درخواست نظارت بر روي كاسته شدن كرايه كاميون چادري را دارد.

بهنام خانلو در شبكه‌هاي اجتماعي گفت: رانندگان ناوگان‌هاي تريلركفي براي حمل بارهاي كانتينري از بنادر به شهرستان‌ها كرايه رفت و برگشت دريافت مي‌كنند و اين بدان معني است كه در اعلام بار كرايه رفت و برگشت كاميون‌هاي كفي نيز كامل ذكر مي‌شود.( در مورد تغيير كرايه كاميون‌ها به تن كيلومتر بخوانيد )

 

مشكل ناوگان‌هاي چادردار(كاميون ترانزيت)

 

بهنام خانلو گفت: اما تعدادي از رانندگان پس از تخليه بار در مقصد، خلاف انجام مي‌دهند و اقدام به بارگيري در داخل كانتينترهايي مي‌كنند كه بايد به مبدا بازگردانده شود. در حال حاضر بارگيري در داخل كانتينرهاي خالي خلاف است و اگر حادثه‌اي براي اين كانتينر حامل بار غيرقانوني رخ بدهد، نه تنها بيمه بلكه هيچ ارگان ديگيري پاسخگو نيست و حتي شركت مالك كالا نيز خسارتي چندين برابر از راننده مطالبه مي‌كند.(در مورد بيمه تكميلي رانندگان كاميون بخوانيد )

علاوه بر تمامي مشكلات غيرقانوني و غيراخلاقي ذكر شده، اين اقدام رانندگان متخلف موجب كاهش كرايه ساير كاميون‌هاي چادري(ترانزيت) خواهد شد.

از نظر آقاي خانلو تنها راه حل برطرف كردن اين مشكل اين است كه تا زمان ثبت تحويل كانتينر به اين كاميون بارنامه داده نشود.


منبع: تين نيوز

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۲:۵۸

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

اينكه مدام مراقب رفتار و اخلاقيات باشيم كار سختي است، مخصوصا زماني كه ساعات طولاني و بدون استراحت رانندگي كرده باشيم و روزهاست كه از خانواده و فرزندانمان دور هستيم.

آيا از اينكه در جاده كسي به شما راه ندهد عصباني مي‌شويد؟ آيا زماني كه فرزند كوچكتان با شما مخالفت و لجبازي مي‌كند از كوره در مي‌رويد؟ نگران نباشيد! خشم يك واكنش طبيعي است اما بايد سعي كنيد كه خشم بر شما حكومت نكند و آن را در اختيار و كنترل خود نگاه داريد.

 

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

اين 10 روش براي مديريت خشم خصوصا براي كاميونداران عزيز توصيه مي‌شود:

1.قبل از آنكه صحبت كنيد خوب فكر كنيد:

در لحظه‌اي كه شما در جاده با همكارتان بحث مي‌كنيد شايد راحت‌ترين كار بي‌احترامي باشد، اما چند لحظه صبر كنيد و كمي مشكل را با خودتان تحليل كنيد و بعد صحبت كنيد تا از حرف زدن در عصبانيت پشيمان نشويد.

 

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

2.زماني كه آرام شديد، عصبانيت خود را بروز دهيد:
به محض اينكه توانستيد مسائل را از هم تشخيص دهيد و قدرت درست فكر كردن را داشتيد، سعي كنيد آرام و محترمانه مسائل را بازگو كنيد و شنونده مشكلات و صحبت‌هاي فرد مقابل باشيد.

3.ورزش كنيد:
درست است كه شما زمان زيادي را در جاده سپري مي‌كنيد اما اين به معني فرار كردن يا زمان و مكان مناسب نداشتن براي ورزش كردن نيست، در اين پست به شما توضيح داديم كه چطور حتي در طول مسير و داخل كاميون ورزش كنيد، به خاطر داشته باشيد كه ورزش كردن استرس شما را كاهش مي‌دهد.

4.استراحت كنيد:
استراحت كردن فقط براي افراد كم سن و سال نيست، هرگاه حس كرديد خسته شديد كاميون را به كناري هدايت كنيد و چند دقيقه استراحت كنيد. گاهي همين استراحت‌هاي كوچك تا حد قابل توجهي از سريع كلافه و عصباني شدن شما جلوگيري مي‌كند.( در مورد 5بيماري خطرناكي كه رانندگان بايد از آن آگاه باشند بخوانيد )

5.بر روي راه حل‌هاي ممكن فكر كنيد:
به جاي اينكه تمام انرژي و تمركز خود را بر روي عصباني شدن هدر دهيد، به راه حل‌ها فكر كنيد. آيا شاگرد كاميون شما بي‌دقت است؟ به جاي عصباني بودن به او راه‌هاي با دقت بودن را ياد بدهيد. حتما يادتان باشد كه عصباني بودن هيچ چيزي را حل نمي‌كند و فقط شرايط را از آني كه هست بدتر مي‌كند.

6. از كلمه *من* بيشتر استفاده كنيد:
به جاي متهم كردن ديگران سعي كن مشكل را در خودت جست‌وجو كني، يادمان باشد هر موقع انگشت اشاره براي اتهام به سمت كسي مي‌گيريم 3 انگشت ديگر به سمت خودمان هست،پس در بحث‌ها با عصباني شدن احترام بين خودمان و ديگران را از بين نبريم.

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

 

7.دنبال مقصر نباشيد:
به همان اندازه كه شما عصباني هستيد، ممكن طرف مقابل به همان اندازه ناراحت باشد. پس فرصت معذرت خواهي را به ديگران بدهيم.( اگر كاميونداري هستيد كه وقت و زمان كافي براي سپري كردن كنار خانواده را نداريد و دچار چالش شده‌ايد اين پست را بخوانيد )

8.براي آرام كردن جو از شوخي و مزاح استفاده كنيد:

حتي اگر خيلي ناراحت هستيد سعي كنيد با يك لبخند به حرف طرف مقابل گوش دهيد، و در انتها با يك مزاح كوچك بحث و عصبانيت را خاتمه دهيد تا خاطره بدي از شما در ذهن طرف مقابل ثبت نشود.

9.خودتان را آرام و ريلكس كنيد:
اگر در جاده هستيد از ماشين پياده شويد و كمي قدم بزنيد، يا به خانواده خود زنگ بزنيد. مهم اين است بدانيد كه چه چيزي شما را آرام مي‌كند تا بتوانيد از آن استفاده كنيد.( شادي حق مسلم شماست، براي شاد بودن اين مقاله را از دست ندهيد )

 

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

10.كمك بخواهيد:
اگر همچنان پس از سال‌ها تمرين موفق نشده‌ايد كه خشم خود را كنترل كنيد از يك مشاور روانشناسي كمك بخواهيد.

در اين مقاله سعي شد به ساده‌ترين روش ممكن 10 روش مديريت خشم براي كاميونداران شرح داده شود، اميد است كه با خواندن اين مطلب روز به روز بر كيفيت زندگي كاميونداران ايران زمينمان افزوده شود و هيچگاه شاهد نزاع‌ها و درگيري‌هاي جاده‌اي و يا خانوادگي نباشيم زيرا كه همه ما شايسته داشتن آرامش هستيم.


منابع: Mayoclinic

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۸:۰۶

مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا

نشست بررسي مشكلات حوزه ترانزيت و شركت‌هاي حمل‌و نقل بين‌الملي با حضور مديركل دفتر ترانزيت سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تين‌نيوز به نقل از روابط عمومي انجمن صنفي شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي ايران، نشست مشترك مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي  و رييس هيئت مديره و دبير انجمن، در خصوص بررسي مسائل و مشكلات قاچاق كالا و مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در سالن اجتماعات انجمن برگزار شد. در اين نشست هم‌چنين معاونان بخش امور گمركي و ترانزيت انجمن حضور داشتند.(براي اعلام بار به بيش از 30 هزار راننده كليك كنيد )

يونس جاويد رييس هيئت مديره انجمن به بيان مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا و اداره امور شركت‌ها در حوزه‌هاي مختلف پرداخت.(در مورد ضوابط تاسيس شركت حمل و نقل داخلي بدانيد )

[caption id="attachment_6974" align="aligncenter" width="303"]مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا يونس جاويد[/caption]

پرونده‌هاي ميلياردي قاچاق كالا

وي عنوان‌كرد: در حال حاضر پرونده‌هاي ميلياردي در خصوص قاچاق كالا وجود دارند كه قابليت ارجاع به ديوان عدالت اداري را ندارند چرا كه نهاد يا افرادي كه در اين خصوص مقصر هستند از مجازات تبرئه شده و در نهايت مقصر اصلي به ناحق  شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي شناخته مي شوند كه بايد جريمه‌هاي سنگيني را پرداخت كنند.

 جاويد افزود: يكي ديگر از مشكلاتي كه حمل‌ونقل بين‌المللي ما با آن مواجه است مسئله مربوط به اسناد كالا است كه از متصديان حمل مطالبه مي‌كنند درحالي‌كه اين اسناد مانند ثبت سفارش به حمل‌كننده ارتباطي پيدا نمي‌كند و بعضي از گمركات به‌صورت سليقه‌اي  و يا تأكيد به دريافت اصل بارنامه از راننده را دارند درحالي‌كه اين سند رابطه بين صاحب كالا و متصدي حمل است.( بازارگاه‌هاي الكترونيكي دوست يا دشمن شركت‌هاي حمل‌ونقل؟ بيشتر بدانيد )

 او ادامه‌داد: از ديگر مسائل حائز اهميت بحث كارنه‌تير و نهايتاً آيين‌نامه تأسيس شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي است كه خوشبختانه با انتصاب آقاي آدم‌نژاد به‌عنوان معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازي قطعاً كمك بزرگي در جهت پيشبرد و حل معضلات  اين امور خواهند بود.

 جاويد اظهار داشت: رفتارهاي چندگانه مديران سازمان در مرزهاي مختلف در خصوص ورود و خروج كاميون‌ها در مرزها و اسناد همراه آن‌ها  باعث ايجاد مشكلاتي در حمل‌ونقل بين‌المللي مي‌شود.

 

[caption id="attachment_6975" align="aligncenter" width="370"]مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا رضا نفيسي[/caption]

ضرورت اصلاح قوانين تاسيس شركت حمل‌و نقلي

 در اين جلسه هم چنين رضا نفيسي مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي سازمان ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين جلسه‌اي در انجمن صنفي شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي ايران بيان‌كرد: ما به دنبال شناسايي مسائل و مشكلات حوزه حمل‌ونقل بين‌المللي هستيم تا بتوانيم با تعامل و هم‌فكري يكديگر مسائل و مشكلات را استخراج كرده و جهت بررسي به وزير راه و شهرسازي ارائه دهيم.

نفيسي در خصوص آيين‌نامه تأسيس شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي نيز اظهار داشت: آيين‌نامه‌ فعلي داراي نقاط ضعفي است كه بايد برطرف شود. ما بايد عوامل مؤثر در تأسيس يك شركت حمل‌ونقل بين‌المللي را بررسي و در آيين‌نامه لحاظ كنيم، صرفاً شخصي تنها با شركت در آزمون تأسيس شركت حمل‌ونقل سازمان راهداري و كسب نمره قبولي صلاحيت لازم براي اين امر را نخواهد داشت و بايد يكسري اصول و قوانين در نظر گرفته شود.

نفيسي ادامه داد: با همكاري انجمن و سازمان راهداري اصلاحات آيين‌نامه را انجام خواهيم داد تا نقاط ضعف آيين‌نامه برطرف شوند.

وي به تداوم برگزاري جلسات انجمن با سازمان راهداري، بيان مشكلات حوزه حمل‌ونقل بين‌المللي و هم‌فكري در جهت رفع مشكلات تأكيد كرد و گفت: ما بايد به دنبال اين باشيم كه چگونه مي‌توانيم در برابر مشكلات ترانزيتي از خود محافظت كنيم و چه اقداماتي مي‌توان انجام داد.

 


منبع: تين نيوز 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۴ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۵:۵۶

راه‌ حل‌هاي وزير راه جديد براي حل مشكلات كاميونداران

در اين گفت‌وگو انجام شده، وزير جديد راه و شهرسازي از برنامه‌هاي خود براي متوقف كردن اعتصابات كاميونداران و بازگشت تعادل و ثبات بخش حمل‌ونقل جاده‌اي مي‌گويد.

پس از پشت سر گذاشتن اعتصابات رانندگان كاميون در خرداد ماه، اين اعتراضات پايان نيافت و همچنان در فصل پاييز و زمستان شاهد اعتراضات جديد رانندگان بر سر موضوع عدم اجراي مصوبه تن بر كيلومتر و همينطور گراني لاستيك هستيم، در همين رابطه مصاحبه‌اي با محمد اسلامي انجام شده است، در ادامه بخوانيد:

از ابتداي دي‌ماه مجدداً شاهد اعتصاب رانندگان در برخي استان‌ها و توقف بارگيري‌ها هستيم؛ بفرماييد كه برنامه فوري شما براي رانندگان كاميون و بخش حمل‌ونقل كالاي برون‌شهري چيست؟

ما بايد در ابتدا بدانيم اصل مشكل چيست و چه اتفاقي براي حمل‌ونقل ما افتاده است. موارد گوناگوني است كه موجب اين نارضايتي‌ها شده است و مشكلات كاميون‌داران، استان به استان با يكديگر فرق دارد. نكته مهمي كه وجود دارد اين است كه تصميماتي كه گرفته شده از جنس تعهد وزارت راه‌وشهرسازي يا وعده ‌و وعيدها بوده است كه همه اين وعده‌ها محقق خواهد شد و ترديدي در تحقق وعده‌ها نيست.

 

راه‌ حل‌هاي وزير راه جديد براي حل مشكلات كاميونداران

براي مثال يكي از اين وعده‌ها حل مشكل بيمه رانندگان است؛ اقدامات انجام‌گرفته در اين زمينه را لطفا تشريح كنيد.

سازمان تأمين اجتماعي با توجه به تصميم دولت معتقد است كه تمام رانندگان حمل‌ونقل جاده‌اي را تحت پوشش قرار داده است و اگر استثنايي وجود دارد حتماً دليلي دارد كه لازم است برطرف شود. اصل بر تعهدي است كه اكنون وجود دارد. به من اطلاع داده‌اند كه از حدود ۹۰۰ هزار نفر راننده حمل‌ونقل جاده‌اي و درون‌شهري، سازمان تأمين اجتماعي بيش از ۸۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است و باقي رانندگان هم در حال تشكيل پرونده و سير مراحل قانوني هستند.( در مورد رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون بخوانيد )

اكنون رانندگان اعتراض دارند كه نسبت به اجراي تن-كيلومتر تعلل صورت گرفته است و بايد زودتر از اينها با حذف كرايه توافقي، محاسبه كالا بر اساس تن-كيلومتر در سيستم حمل‌ونقل ايران اجرايي مي‌شد؛ دراين‌باره چه پاسخي داريد؟

بحث تعرفه و مدل محاسبه كرايه بر اساس تن‌-كيلومتر درخواست ديگر رانندگان است كه خوشبختانه به تصويب شوراي عالي ترابري رسيد و به‌زودي ابلاغ خواهد شد.

زمان اجرا را مي‌توانيد اعلام كنيد؟

تاريخ اجراي آن قيد شده است و فكر مي‌كنم به‌زودي به مرحله اجرا برسد؛ اما نكته مهم ديگر بحث رابطه شركت‌ها با رانندگان و خود شركت‌هايي كه ناوگان حمل‌ونقلي دارند، است. شركت‌هايي كه ناوگان دارند تقريباً بدون مشكل كار انجام مي‌دهند. مشكل ما شركت‌هايي است كه ناوگان ندارند و در نابه‌ساماني‌ها تأثيرگذار بودند كه سازمان راهداري وظيفه دارد جداگانه موضوع هركدام را رسيدگي كند و نتيجه را ابلاغ كند. مشكل بعدي كه ريشه در افزايش نرخ ارز دارد افزايش قيمت لاستيك و قطعات يدكي است.

راه‌ حل‌هاي وزير راه جديد براي حل مشكلات كاميونداران

اين مشكل فقط مربوط به افزايش نرخ ارز است؟ انجمن‌ها و تشكل‌هاي حمل‌ونقلي عدم هماهنگي بين سازمان راهداري و وزارت صمت را دليل اصلي نابه‌ساماني در توزيع و افزايش قيمت لاستيك مي‌دانند.

ببينيد با هماهنگي‌هاي انجام‌شده دلار ۴۲۰۰ توماني براي واردات لاستيك اختصاص يافته است. اكنون مرغوب‌ترين لاستيك به قيمت ۲۰۰ دلار محاسبه مي‌شود كه معادل ۸۴۰ هزار تومان مي‌شود و اصلاً دليلي ندارد كه لاستيك ۳ ميليوني به فروش برسد.

پس معتقد هستيد كه لاستيك بايد با نرخ مصوب ۸۴۰ هزارتومان به دست رانندگان برسد؟

منظورم اين است كه دولت دلار ۴۲۰۰ توماني را براي لاستيك اختصاص داده است و قبلاً دولت فقط به بخش مشخصي اجازه واردات لاستيك را مي‌داد ولي اكنون همه مجاز به واردات لاستيك هستند و هركسي لاستيك وارد كند و مشخصات بار را ارائه دهد و گمرك تأييد كند ارز مصرفي را به نرخ ۴۲۰۰ توماني دريافت خواهد كرد بنابراين مشكل كمبود لاستيك در بازار حل مي‌شود. اكنون ركودي كه بر سر تلاطم ارز اتفاق افتاده است خلائي را ايجاد كرده و مانع توزيع لاستيك شده است.ما شاهد عرضه لاستيك‌هاي متوقف در بنادر به دستور معاون اول رياست جمهوري هم بوديم كه در آرام‌شدن فضا تأثيرگذار بود. ضمن اينكه در اين ميان ما درخواست داريم تشكل‌ها و انجمن‌ها ظرفيت تداركاتي ايجاد كنند و لجستيك را خودشان انجام دهند و ما در مقابل ارز مصرفي را در اختيار آنها قرار مي‌دهيم. اين هماهنگي‌ها و تمهيدات روي‌هم‌رفته موجب مي‌شود ناوگان حمل‌ونقل جاده‌اي به‌تناسب برسد.

براي بازگشت تعادل بين عرضه و تقاضا در بخش بار چه برنامه‌اي داريد؟

متأسفانه بين ميزان كاميوني كه وجود دارد و بار رابطه برابري وجود ندارد. در برخي استان‌ها اين تناسب وجود ندارد و بار كمتر از تعداد كاميون هست و در برخي استان‌ها برعكس است. ما به دنبال متناسب‌سازي ميزان بار و ناوگان هستيم كه راه‌حل اين است كه ناوگان ما تحت كنترل شركت‌هاي قدرتمندي باشد كه اين شركت‌ها وضعيت بازار را مانيتور كنند. پيشرفت در عرصه حمل‌ونقل در هيچ كشوري به‌صورت فردي نبوده است. الآن متوسط پيمايش كاميون‌هاي ما ۶۰ هزار كيلومتر در سال است درصورتي‌كه در جهان و حتي كشورهاي همسايه اين رقم به ۱۳۰ هزار كيلومتر مي‌رسد.ما مي‌توانيم از ناوگان خود بيشتر استفاده كنيم. دليل اين اندازه از تفاوت اين است كه راننده خسته است و نمي‌تواند مسيرهاي طولاني را برود و به همين دليل پيمايش كاهش مي‌يابد.

اما وقتي اين امر تحت نظر شركت قرار بگيرد رانندگان در ساعت‌هاي مجاز بار را جابه‌جا مي‌كنند و راننده ديگري كاميون را تحويل مي‌گيرد و اين موجب مي‌شود راندمان ناوگان افزايش يايد. بر اين اساس معتقد هستيم بايد اين سيستم ساختاري را ساماندهي كنيم. توافق شده است در جلساتي كه با كميته مشترك خواهيم داشت براي ساماندهي نظام حمل‌ونقل جاده‌اي با تشريك‌مساعي و با هماهنگي تصميم‌گيري كنيم تا اين ساختارسازي‌ها اتفاق افتد و ظرفيت حمل‌ونقل جاده‌اي با رايزني‌اي كه براي توسعه حمل‌ونقل و ترانزيت داريم افزايش يابد تا قدرت جابه‌جايي بار را از جغرافياي خود خارج كنيم تا معيشت براي رانندگان بهتر شد. شخصاً از زحمات همه تشكر مي‌كنم و قدردان زحمات رانندگان حمل‌ونقل جاده‌اي نيز هستم.

 


منبع: تين نيوز

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]