فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۱:۲۸

به گفته رييس سابق سازمان راهداري و حمل و نقل،بارزترين علت ايجاد نارضايتي كاميون داران عدم تعادل در تعريف بار،كرايه و تقاضا است.

كشاورزيان گفت: تن بر كيلومتر قابليت اجرايي شدن در ايران را ندارد و نمي توان مشكلات را با آن حل كرد چرا كه تنوع كالاها بسيار بالا است و تعداد كاميون ها نسبت به عرضه بار بيشتر شده است و همچنين نحوه قيمت گذاري شركت ها بر اساس نوع كالا و مسير جاده اي و ... متفاوت است.همه اين عوامل باعث ايجاد نارضايتي در بين كاميون داران شده است.اما با افزايش و توسعه وضعيت اقتصادي و افزايش بار مي توان اين عدم تعادل در عرضه و تقاضا را از بين برد.

تنوع كالاها باعث شد تا در سال 69 بخش حمل و نقل به اين نتيجه برسد كه كرايه ها بين راننده و شركت به صورت توافقي باشد.از دلايل اين تصميم گيري مي توان به موارد زير اشاره كرد:

1-وضعيت جاده هاي كشور متفاوت است و گاهي سخت و گاهي جاده بسيار هموار است.

2-ايران كشوري چهار فصل است به اين صورت كه شايد در فصل تابستان شرايط جاده و باري بسيار خوب باشد اما در زمستان اين وضعيت كمي سخت تر مي شود.

3-بعضي كالاها حجم بالايي دارند اما با وزن مخصوص پايين تر

اين عوامل باعث ايجاد توافق بين رانندگان و شركت ها شد كه به صورت توافقي هر سال درصد كرايه را تا حدودي افزايش دهند.

در سال 96 افزايش كرايه اعمال نشد و كرايه ها بر همان توافق سال 92 و 93 استوار بود كه به دليل ركود بازار و كم باري بود، در حالي كه در چند سال اخير به دليل تورم اقتصادي، بالارفتن هزينه هاي زندگي و تعميرات خودرو،نداشتن بيمه بازنشستگي، رانندگان در زندگي با مشكلاتي مواجه شده اند و اعتراض هاي شديد تري را از آنان شاهد بوديم.

مشكل ديگر وجود دلال ها و واسطه گران است كه با چانه زني، راننده را متقاعد مي كنند به قبول كردن كرايه  و راننده گاهي اگر مبالغ درخواستي آنان را قبول نكند بار را از دست مي دهد چرا كه راننده ديگر بار را دريافت مي كند.

مشكل بعدي نبودن ثبات در عرضه بار در فصل هاي مختلف سال است كه به دليل ايجاد عدم تعادل در عرضه و تقاضاي كالا است.

گاهي در يك بازه زماني مشخص محصولات  كشاورزي يك منطقه آماده بارگيري است و همزمان منطقه اي ديگر نياز زيادي به كاميون دارد كه باعث بر هم خوردن تعادل مي شود، و شايد در زمان ديگري به طور كلي بار بسيار كم باشد.

كشاورزيان همچنان بيان كرد كه يكنواختي در كشور هاي اروپايي بيشتر است به طوري كه به دليل شرايط مناسب اقتصادي در هر زمان توليد وجود دارد اما در ايران گاهي كاميون داران به دليل نبود بار مجبورند مسير برگشت را خالي طي كنند.

در نتيجه بايد با رشد اقتصادي كشور و رونق دادن به آن مشكل عرضه و تقاضا را حل و تعادل را برقرار كنيم تا توزيع بار براي كاميون داران يكسان باشد.زيرا زماني كه شرايط اقتصادي و وضعيت درامد در بين يك قشر مناسب باشد اينگونه اعتراضات ايجاد نمي شود و جامعه از نظر رواني در سلامت به سر مي برد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۸:۴۰

اوايل خردادماه سال جاري بود كه برخي از كاميونداران در چند استان به دليل تورم و پايين بودن دستمزد و كرايه بار در اقدامي صنفي و در اعتراض به ثابت بودن نرخ كرايه ها و هزينه بالاي تعميرات، كميسيون بالاي باربري، عوارض اتوبان، افزايش قيمت بيمه و قيمت بالاي لوازم يدكي دست به اعتصاب زدند؛ اعتراضي كه موجب شد حمل و نقل با اشكالاتي مواجه شود و مسئولين شيراز هم در توزيع بنزين به دردسر بيفتند.

اما جداي از گراني لوازم و مخارج كاميونداران ، ركودي كه بر اقتصاد كشور حاكم است و برخي از مسايل و مشكلات موجود در اين شغل از دلايلي است كه در اعتراض رانندگان تأثير داشته است.به طور مثال: نبود جايگاه شغلي مشخص براي رانندگان كاميون؛متناسب نبودن ميزان حقوق و مزاياي رانندگان كاميون استخدامي با زحمت و سختي كار و مخارج زندگي شان؛دور بودن از خانواده به مدت طولاني؛مدرن نبودن سيستم حمل و نقل كشور و نبود تعداد كافي از افراد تحصيل كرده در اين بخش و زياد شدن تعداد كاميون ها و به دنبال آن كم شدن توزيع بار براي رانندگان كاميون از جمله اين دلايل هستند.
رانندگان پيشتازاين اعتراضات خود را به صورت رسمي اعلام كرده بودند و جلسات متعددي هم با مقامات مسئول برگزار كرده بودند كه در خصوص پايين بودن كرايه ها بود اما متاسفانه نتيجه اي در بر نداشت. اما با جدي شدن اعتراضات و نارضايتي رانندگان ،آخوندي وزير راه و شهرسازي با نمايندگان رانندگان حمل ونقل در نشست هم انديشي براي رفع مشكلات اين بخش در پاسخ به اعتراضات حاضران در اين جلسه اظهار داشت:

اعتراض رانندگان و نمايندگان را قبول دارم ، زيرا معتقدم اعتراض حق قانوني و طبيعي رانندگان است. اما اعتراض با سنگ پراكني متفاوت است و بايد توجه داشت اينان جزو رانندگان نيستند.
در نتيجه با ادامه يافتن اين جلسات و شنيدن اعتراضات رانندگان در اين مورد تصميماتي گرفته شد كه به شرح زير است:
«احتراما، پيرو اعتراضات و تجمعات رانندگان و كاميونداران حوزه حمل ونقل جاده اي كشور طي روزهاي اخير، جلسه هايي در تاريخ ۹۷.۵.۳ در خصوص موضوعات و مشكلات موجود در بخش حمل ونقل بار و مسافر برون شهري با حضور وزير راه و شهرسازي، رييس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي و نمايندگان صنوف مختلف رانندگان حمل ونقل (بار و مسافر) و ... تشكيل و تصميماتي به شرح ذيل اتخاذ شد:

1. افزايش قيمت كرايه حمل تا ۲۰ درصد در بخش بار اعمال شود.

2. ظرف مدت ۱۰ روز نمايندگان صنوف در خصوص روش محاسبه نرخ بر اساس تن كيلومتر نظرات كارشناسي و پيشنهادات خود را به سازمان جهت بررسي ارائه نمايند.

3. كارگروه با حضور نماينده هايي از حوزه معاونت حمل ونقل وزارت راه و شهرسازي، نماينده سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي، نمايندگان كانون انجمنهاي صنفي رانندگان ناوگان باري، نمايندگان كانون انجمنهاي صنفي رانندگان ناوگان مسافري و نمايندگان كانون انجمنهاي صنفي كاميونداران كشور و در صورت لزوم انجمنهاي تخصصي به صورت منظم تشكيل و به بررسي موضوعات و مشكلات بخش حمل ونقل پرداخته و تصميمات مقتضي اتخاذ شود.

4. در رابطه با بحث سالم سازي و برخورد با تخلفات دريافت كميسيونهاي اضافي توسط شركتهاي حمل ونقل و در خصوص عدم توزيع عادلانه بار و تضعيف سالن هاي اعلام بار، سهميه سوخت، حذف اولويت بومي گرايي، عدم پرداخت كرايه حمل توسط گيرندگان كالا و قوانين مربوط به كميسيون ماده ۱۱ و ۱۲ و ساير موارد مقرر گرديد كارگروه ويژه اي جهت پيگيري و اصلاح تشكيل شود.

ضمنا در همين راستا هيئت مديره كانون انجمنهاي صنفي رانندگان ناوگان باري در جلسه ۹۷.۳.۶ در كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي حضور يافته و در جهت پيگيري مطالبات و مشكلات صنفي رانندگان و تمام موضوعات مرتبط طرح موضوع شد كه به دستور رياست محترم كميسيون اجتماعي جناب آقاي دكتر عزيزي مقرر شد كميته ويژه مطالبات رانندگان در كميسيون اجتماعي متشكل از نمايندگان محترم عضو كميسيون اجتماعي مجلس و نمايندگان صنوف جهت بررسي تخصصي مشكلات بصورت ويژه، پيگير خواسته هاي بحق رانندگان تا حصول نتيجه تشكيل شود. در ضمن در تاريخ ۹۷.۳.۶ جلسهاي در محل مجلس شوراي اسلامي با جناب آقاي دكتر نوربخش رياست محترم سازمان تامين اجتماعي كشور در خصوص رفع مشكلات بيمه تامين اجتماعي و ضريب حق بيمه پرداختي، سخت و زيان آور بودن شغل رانندگان و پرداخت يارانه حق بيمه رانندگان توسط دولت محترم برگزار گرديد و ايشان موافقت خود را در انجام موارد فوق اعلام داشتند.
با توجه به تصميمات اتخاذ شده در رابطه به مطالبات رانندگان و قول مساعد در خصوص تامين امنيت جاده ها و به منظور جلوگيري از سواستفاده معاندين نظام جمهوري اسلامي ايران و رفع نگراني ملت عزيز مبني بر تامين مايحتاج عمومي، خواهشمند است طبق روال قبل نسبت به بارگيري و رساندن محصولات به صاحبان كالا اقدام فرماييد. بديهي است نمايندگان صنوف تا تحقق كامل مطالبات شما عزيزان پيگير موضوع مي شوند»

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۰۰

احتمالا شما هم هزاران استارتاپي كه براي مدرن و الكترونيكي كردن فعاليت هاي روزانه ابداع شده اند را ديده ايد و از آنها استفاده كرده ايد. غير از گرفتن تاكسي و خريد ابزار و كالا و حتي لباس و لوازم آرايشي و بهداشتي، خدمات ديگري هم هستند كه با فراگير شدن اينترنت به خصوص اينترنت همراه، مي توان به صورت مدرن و بهينه شده دريافت كرد، خدماتي كه با بهره گيري از اينترنت و فضاي آنلاين تحول زيادي در فضاي كسب و كار كشور ايجاد كرده اند و بحث هاي زيادي هم بر سر آنها به وجود آمده است. اما غير از رانندگان تاكسي و موتورسوارها، براي صنف رانندگان سنگين يا اصطلاحاكاميونداران چه اتفاقي افتاده است؟

شايد حمل و نقل آنلاين و حمل بار اينترنتي كمي عجيب به نظر برسد. اما جالب است بدانيد كه در تمام دنيا كسب و كار هاي آنلايني به وجود آمده كه صنعت حمل و نقل را با تحول مواجه كرده اند و به طور كلي اين مفهوم را تغيير داده اند. موضوع جايي جالب تر مي شود كه بدانيم ما در اين حوزه هم از غافله تكنولوژي عقب نمانده ايم و كسب و كارهاي حوزه حمل و نقل جاي خود را به خوبي در اين صنعت هم باز كرده اند. اما داستان به همين جا ختم نمي شود بلكه يكي از استارتاپ هاي اين حوزه توانسته خود را اولين بار به عنوان يك شركت دانش بنيان نوع۱ ثبت كند

كسب و كار مدرن معمولا در مقابل كسب و كار سنتي قرار مي گيرد، به اين معنا كه همواره اين طور تلقي مي شود كه كسب و كارهاي مدرن و استارتاپ ها آمده اند تا كسب و كارهاي قديمي رااز ميدان به در كنند. شايد در مورد خريد و فروش يا پيداكردن تاكسي و مسافر اين طرز فكر چندان اشتباه هم نباشد اما در مورد حمل و نقل جاده اي اين اتفاق چندان منطقي و توجيه پذير نيست.

آسان بار

 

آسان بار يك استارتاپ در حوزه حمل و نقل بار جاده اي است كه با شعار پل ارتباطي بين رانندگان و شركت هاي حمل و نقل پا به ميدان گذاشته و توانسته مجوز بازارگاه الكترونيكي حمل و نقل كالا را از سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كل كشور دريافت كند.

آسان بار در مدت زمان كوتاهي توانسته به خوبي رانندگان ناوگان هاي مختلف را جذب كند و بانكي از راننده هاي ناوگان هاي مختلف براي استفاده شركت هاي حمل و نقل آماده كند. آسان بار به شركت هاي حمل و نقل اين امكان را مي دهد كه به بيش از ۱۰ هزار راننده در سراسر كشور دسترسي داشته باشند و در كمتر از ۲۰ ثانيه  بتوانند به راحتي بار خود را در سيستم ثبت كرده و وسيله نقليه سنگين مناسب خود را پيدا كنند. نوع بار، قيمت صافي كرايه، ظرفيت و ساير مشخصات در آسان بار كه اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل و رانندگان را ارائه داده است، به طور واضح مشخص شده است.

اما مزاياي استفاده از آسان بار فقط به اين موارد ختم نمي شود. به طور مثال در اپليكيشن رانندگان، راننده از امكاناتي برخوردار مي شود كه تا كنون نظير آن ها را نديده است، امكاناتي مثل نمايش بارهاي نزديك ، امكان جستجوي متني و صوتي، مسيريابي آنلاين و امكان تماس مستقيم با شركت باربري اعلام كننده بار براي هماهنگي و انجام توافقات. رانندگان با استفاده از اين اپليكيشن مي توانند بارهاي مربوط به ناوگان خود را به راحتي مشاهده كرده و براي حمل آن ها اقدام كنند. پس مي توان گفت مزيت اصلي استفاده از اين اپليكيشن اين است كه رانندگان مي توانند بار مناسب خود را انتخاب كنند و در پايانه ها زمان زيادي براي پيدا كردن بار صرف نكنند. به اين ترتيب رانندگان مي توانند زمان كمتري صرف پيدا كردن بار در شهرهاي مختلف كرده و زودتر به خانه برگردند و كنار خانواده خود باشند كه اين مسئله براي رانندگاني كه دائما در شهرهاي مختلف و به دور از خانواده خود هستند، بسيار حائز اهميت است. كوتاه شدن زمان انتظار براي بار و هدر رفتن كمتر وقت راننده مي تواند باعث بهبود كيفيت زندگي آنها و خانواده و فرزندان آنها شود و از بيماري هاي رايج رانندگان مانند دردهاي اسكلتي و افسردگي جلوگيري كند.

از سوي ديگر شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها هم در آستانه تحول عظيم و مدرن شدن قرار گرفته اند. اين شركت ها با ابزاري مواجه شده اند كه تعريف جديدي از كار حمل و نقل بار ارائه داده و موجب شده اين شركت ها سطح كيفيت خدمات خود را براي مشتريان خود بالاتر ببرند. تا پيش از اين شركت هاي حمل و نقل از آسان بار روي وب استفاده مي كردند اما به تازگي اپليكيشن موبايلي مخصوص اين شركت ها هم منتشر شده كه به وسيله آن ظرف كمتر از ۲۰ ثانيه مي توان اعلام بار را انجام داد. هزاران راننده در سيستم آسان بار وجود دارند كه مي توانند بار اعلام شده را بپذيرند و بر سر شرايط آن با اعلام كننده بار مذاكره كنند. اما ويژگي خارق العاده آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل و مشتريان آنها اين است كه مي توان بار را روي نقشه از ابتداي حركت و در طول مسير پيگيري كرد و از رسيدن آن به مقصد مطلع شد. اين امكان در صنعت حمل و نقل جاده اي براي اولين بار توسط اين استارتاپ ارائه شده است. اين امكان براي شركت هاي حمل و نقل وجود دارد كه پيگيري اين بار را با صاحب كالا هم به اشتراك بگذارند. توانايي تامين سريع ناوگان مناسب براي محموله هاي مختلف، گزينش و انتخاب راننده صاحب صلاحيت از ميان تعداد زيادي راننده، پنل مديريت و آرشيو سوابق بارها از مزاياي استفاده از اين اپليكيشن به شمار مي‌آيند.

آسان بار

نكته مهم اينجاست كه آسان بار، رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. به نظر مي رسد كه اين استارتاپ نقش شركت هاي حمل و نقل را در اين صنعت بسيار پر رنگ مي داند و اعتقاد دارد كه بدون اين حلقه هاي واسط، صنعت حمل و نقل،كارايي و ايمني و نظم لازم و كافي را نخواهد داشت و به اين مسئله معتقد است كه به بهانه حذف واسطه در اين صنعت نمي توان كسب و كار سنتي كه نقش مهمي را ايفا مي كند و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند، كنار گذاشت.

 

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها كسب و كارهاي سنتي را از بين نمي برد بلكه اقدام به ايجاد سرويس هاي مناسب براي مدرن سازي آنها نموده و به آنها در جهت ثبات و توسعه كسب و كارشان كمك مي نمايد. كاملا مشخص است كه مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول به كار در اين صنعت كمك شاياني كند.

كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها يك عضو حياتي و حلقه اي مهم در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كسب و كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چه بسا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد.

منبع : digiato

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۵۷

كارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت ها و موسسات دانش بنيان و نظارت بر اجرا ،بازارگاه اينترنتي حمل و نقل جاده اي آسان بار را دانش بنيان اعلام كرد. آسان بار به عنوان يك بازارگاه اينترنتي حمل ونقل جاده اي، كار خود را از سال ۹۵ آغاز كرده است و با توجه فعاليت هاي نوآورانه و انقلابي خود در حوزه حمل و نقل جاده اي موفق به كسب اين عنوان شده است.

آسان بار با ارائه دو اپليكيشن مخصوص راننده و اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل با توجه ويژه به جايگاه شركت هاي حمل و نقل توانسته است به بخش عظيمي از دست اندركاران اين حوزه خدمات متنوع ارائه كند و بيش از ۱۰ هزار راننده ناوگان سنگين و و بيش از ۴۰۰ شركت حمل و نقل در تحت پوشش خدمات خود قرار بدهد.

آسان بار به عنوان پل ارتباطي بين شركت هاي حمل و نقل بدون رويكرد حذفي و بدون دريافت كميسيون امكانات زيادي را در اختيار رانندگان و شركت ها قرار داده تا زمينه ساز تحولي باشدكه آسان بار از ان حرف مي زند. مشاهده “بارهاي اطراف من” براي رانندگان وامكان جستجوي صوتي بار و همچنين مسيريابي آنلاين از جمله مزايايي است كه رانندگان را براي استفاده از اپليكيشن آسان بار ترغيب مي كند اما مزاياي آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل هم كم نيست و پيش از اين سابقه نداشته است.دسترسي به بيش از ۱۰ هزار راننده با ناوگان متنوع و امكان رصد موقعيت لحظه اي بار از زمان بارگيري تا تحويل بار مي تواند از امتيازات بي نظير اين اپليكيشن به حساب بيايد.

نكته مهم اين است كه اين كسب و كار جديد و مدرن رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. زيرا به نظر مي رسد نوع حمل و نقل جاده اي كالا بدون اين حلقه هاي واسط كارايي و ايمني و نظم كافي نخواهد داشت و به بهانه حذف واسطه نمي توان كسب و كار سنتي را كه نقش مهمي دارد و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند كنار گذاشت

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها فضاي كسب و كار سنتي را از بين نمي برد بلكه دست به ايجاد تحول عظيمي زده كه مي تواند براي توسعه كسب و كارهاي ديگر هم نقطه عطف باشد. مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند كمك شاياني به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول در كل اين صنعت كند بدون اينكه بخش هايي از آن را از كار بيكار يا وادار به تغيير شكل و كوچك تر شدن كند. كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست، بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها، يك عضو حياتي و حلقه اي در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چرا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان  مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۱:۲۷

سيستمي كه بتواند بجز ترمز اصلي ماشين از سرعت ماشين بكاهد ريتاردر نام دارد. در امريكا اصطلاحاً به ريتاردر موتور Jake Brake نيز مي گويند.

ترمزهاي كمكي امروزه به طور گسترده در كاميونها مورد استفاده قرار مي گيرد و ايمني فزاينده اي را در كنار سيستم ترمز اصلي ارائه ميدهد، اما اين ايمني در صورتي فراهم ميشود كه راننده آگاهي كامل نسبت به نحوه كار كردن با اين مجموعه را داشته باشد. ترمز كمكي به طور كلي به راهكارهايي اطلاق ميشود كه در كنار ترمز اصلي وسيله نقليه و با هدف اصلي كاهش استهلاك لنت هاي ترمز و خنك ماندن لنت در سراشيبي طراحي و نصب ميشوند.ريتاردرهاي نصب شده در كاميونها عموماً هيدروليكي هستند و در پشت گيربكس مورد استفاده قرار ميگيرند، ترمزهاي موتور هم با عملكردي همچون مسدود كردن خروجي اگزوز (خفه كن)، قطع جريان سوخت رساني و باز شدن سوپاپ تخليه در مرحله تراكم شناخته ميشوند.

گفتيم كه هر چيزي كه بتواند به جاي ترمز عمل كرده و از سرعت ماشين بكاهد يك ريتاردر است. سيستمي را تجسم كنيد كه بر روي موتور ديزل كاميون يا اتوبوس نصب است كه هربار كه پيستون در حال حركت نهايي به طرف بالا براي انفجار گازوييل باشد در آخرين لحظه سوپاپ دود موتور را باز كند كه اين هواي فشرده منفجر نشود و گازوييل پودر شده را به اگزوز بفرستد (گاه علت انفجار در اگزوز يا Back Fire همين مسئله مي باشد).
ريتاردرهاي موتور معمولاً پرسرو صدا هستند و در ايالات مختلف امريكا قوانيني براي آنها وجود دارد. بعضي از اين قوانين مثلاً در ايالت كوهستاني كلرادو به كاميون و اتوبوس بدون ريتاردر اجازه تردد نمي دهد و بعضي استفاده از ريتاردر را در شهرها بخاطر صداي زياد ممنوع مي كنند و بعضي اگزوز جداگانه اي بابت ريتاردر موتور مي خواهند.

خود گاز ندادن در دنده سنگين در سرازيري نيز يك نوع ريتاردر است ولي تأثير آن براي يك تريلي با 40 تن بار آنقدر زياد نيست كه به ترمز احتياجي نباشد.ريتاردر مي تواند خفه كن اگزوز باشد به اين معني كه سوپاپي جلوي هواي خروجي اگزوز را بگيرد. اگر كسي جلوي دهان شما را بگيرد و نگذارد كه ريه خود را تخليه كنيد ديگر نمي توانيد نفس هم بكشيد و اين روشي است كه ريتاردر اگزوز سرعت شما را كم مي كند. مي توانيد تجسم كنيد كه داشتن يك اگزوز خوب و زنگ نزده براي اين كار ضروري است.

 

 

 

خودروهايي داراي ترمز كمكي ريتاردر هستند، دچار خوردگي و از بين رفتگي ترمز، ناشي از فشار زياد وارد بر ترمزها نمي‌شوند و اين امر صرفهٔ اقتصادي زيادي براي رانندگان دارد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۵:۵۱

اپليكيشن حمل بار آسان بار براي متحول كردن و مدرن كردن فرايند حمل بار در صنعت حمل و نقل بر بستر اينترنت به وجود آمده است. اين برنامه كاربردي در صنعت حمل توانسته در مدت كوتاهي بسياري ازرانندگان شركت هاي حمل و نقل را عضو سامانه خود كند و كانال هاي مختلفي را براي ارتباط با آنها دارد.

تفاوت اساسي آسان بار با پلتفرم هاي ديگر اين است آسان بار تلاشي براي حذف شركت هاي حمل و نقل و باربري ندارد . چون وجود شركت هاي باربري به دليل نوع كسب و كار مي تواند به مطمئن تر شدن و سرعت فرايند كمك زيادي بكند.

رانندگان مي توانند از هر جايي و به راحتي  شهر مورد نظر را در سيستم جست و جو كند. براي اين كار تنها كافي است نام شهر مورد نظر در نوار جستجو نوشته شود. آسان بار مي تواند به راحتي نام شهر يا شهرهاي نزديك به ان را جستجو كند و بارهاي موجود در سيستم را كه توسط باربري ها ثبت و اعلام مي شود را بررسي كنند و بر اساس وسيله نقليه خود بپذيرند. گاهي رانندگان فرصت كمي براي استراحت دارند يا به دلايل متفاوت امكان تايپ كردن سريع را ندارند.

در هنگام غذاخوردن يا نوشيدن چاي يا رانندگي يا هر شرايط ديگري رانندگان مي توانند با لمس علامت ميكروفون به برنامه حمل بار آسان بار فرمان صوتي بدهند.  اين كار به اين صورت است كه  راننده تنها بايد علامت ميكروفون را لمس كند و نام شهر را بگويد. با اين روش نيازي به تايپ كردن نيست و مي توان به راحتي نام شهر مورد نظر را در سيستم جستجو كرد و به بارهاي موجود در آن شهر رسيد.( براي مطالعه مزيت ديگر اپليكيشن آسان بار با عنوان "تماس بي واسطه با اپليكيشن آسان بار " كليك كنيد)

آسان بار بيش از هرچيز تلاش دارد رضايت خاطر رانندگان و باربري ها را حاصل كند و از اين طريق رضايت صاحبان بار را هم بالاتر ببرد. صنعت حمل و نقل سنتي در حال تحول و مدرن شدن است و در نتيجه اين بهتر شدن فرايندها در هزينه ها و مصرف سوخت صرفه جويي مي شود  و همچنين نيازي به صرف زمان بيش از حد لازم براي پيدا كردن بار يا راننده نيست.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۰:۰۸

اپليكيشن آسان بار براي راحت تر كردن فرايند حمل بار توسط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) به وجود آمده است و مثل كسب و كارهاي نوين ديگر مزاياي زيادي براي صنعت حمل و نقل، محيط زيست، كاهش ترافيك و… دارد. اين اپليكيشن ويژگي ها و مزيت هاي زيادي دارد اما در نسخه جديد يك امكان بسيار جالب هم اضافه شده است كه ارتباط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) را بيش از پيش ساده مي كند،  در اين امكان جديد رانندگان مي تواند بارهاي موجود را ببينند و براي جزييات بيشتر و انجام توافق با شركت حمل ونقل( باربري) به صورت مستقيم تماس بگيرند.

اين كار هم به راحتي قابل انجام است و يك دكمه براي اين كار تعبيه شده است. هر باربري كه يك بار را در سيستم تعريف ميكند شماره تماس خود را هم در سيستم ثبت مي كند كه رانندگان براي اطلاعات بيشتر از مسايلي چون نوع ناوگان مورد نياز و وزن و قيمت مي توانند با آن تماس بگيرند. هرچند كه معمولا نكات مهم و اساسي در مورد بارها، مكان و شهر آنها، نوع بار و اطلاعات اين چنيني در اپ موجود است اما با اين وجود گاهي نياز به كنترل نهايي موارد ذكر شده در هنگام پذيرش بار وجود دارد بنابراين وجود چنين ويژگي مي تواند بسيار ياريگر باشد.

اما اين ويژگي چطور به ياري رانندگان و شركت هاي حمل ونقل مي آيد؟ بسياري از رانندگان ممكن است به دلايل مختلف مانند ايجاد سوال نياز به ارتباط با باربري پيدا كنند. امكان تماس مستقيم راننده و باربري به سريع تر شدن انجام فرايند كمك مي كند به علاوه در زمان قطعي اينترنت يا اختلال، تماس تلفني كارسازتر است. صحبت كردن راننده و باربري باعث مي شود بارگيري  و حمل و نقل آن درصد بالاتري از موفقيت را كسب كند و وسايل نقليه اي كه مناسب نوع بار پيشنهاد شده در سيستم نيستند براي پذيرش بار اقدام نكنند و زمان هر دوطرف بيهوده صرف نشود. همچنين در صورت نياز راننده و باربري مي تواند با مكالمه تلفني روي هزينه حمل بار توافق كنند و حمل بار موفق با رضايت طرفين بيشتر شود.

 

با وجود اطلاع دقيق و كافي ارتباط مستقيم راننده و باربري داراي اهميت زيادي است. اين كار از ثبت بار و درخواست هاي اشتباه جلوگيري مي كند و با اطلاع از شماره همراه راننده، باربري به راحتي مي تواند هماهنگي هاي لازم را انجام بدهد.

اين امكان جديد در آخرين نسخه اپليكيشن حمل بار آسان بار كار حمل ونقل بار بر بستر اينترنت را در كنار ويژگي هاي ديگر آسان تر و سريع تر كرده است. كاهش خطاهاي رايج از مصرف بيهوده سوخت و هدررفت زمان جلوگيري مي كند و به نفع ترافيك شهري و جاده ها و محيط زيست به حساب مي آيد. اگر هنوز به خانواده بزرگ آسان بار نپيوسته ايد اين اپليكيشن را به سادگي از كافه بازار يا پلي استوريا سيب اپ دانلود كنيد و بخشي از تحولي عظيم در صنعت حمل و نقل باشيد!

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۶:۵۳

ربات تلگرامي آسان بار يك روش راحت براي اعلام بار آنلاين توسط شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) است. به كمك اين ربات راننده مي تواند نوع بارهاي اعلام شده از طرف شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) را به همراه مقصد و مبدا آن ها ببيند .براي تعريف بار تنها كافي است وارد ربات تلگرام آسان بار شويد، ﺑﻌﺪ از ورود ﺑﻪ رﺑﺎت و زدن دﻛﻤﻪ از ﺷﻤﺎ ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس درﺧﻮاﺳﺖ ﻣﻴﺸﻮد .ﺗﻮﺟﻪ كنيد ﻛﻪ اﻳﻦ ﺷﻤﺎره ﺗﻨﻬﺎ ﺟﻬﺖ ارﺗﺒﺎط شما با ﻣﺎ ﺑﺎ  است و ﺑﺮاي ﻫﻴﭻ ﻛﺪام از كاربران آسان بار ارسال نمي شود

بعد از انتخاب گزينه هاي اعلام بار و انتخاب استان،بار هاي موجود براي شما نمايش داده مي شوند. در ﺻﻮرت ﻣﻮﺟﻮد ﻧﺒﻮدن اﺳﻢ ﻣﻘﺼﺪ ﻳﺎ ﻣﺒﺪا اعلام ﺷﺪه در ﻟﻴﺴﺖ ﺷﻬﺮﻫﺎي رﺑﺎت، ﻧﺰدﻳﻚ ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺤﻞ ﺑﻪ ﻣﻘﺼﺪ يا مبدا ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ براي شما نمايش داده مي شود.

در  ﻣﺮﺣﻠﻪبعد  ﻧﻮع ﻧﺎوﮔﺎن (ﻣﺎﺷﻴﻦ )ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ را ﺑﺎﻳﺪ ﻣﺸﺨﺺ ﻛﻨﻴﺪ. واﺣﺪ ﺷﻤﺎرش ﻣﺎﺷﻴﻦ "دﺳﺘﮕﺎه" است، پس از انتخاب نوع دستگاه از ميان دستگاه هاي به مرحله اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻮع ﺑﺎر هدايت مي شويد، در اين مرحله نوع بسته بندي هم مشخص مي شود و كار راننده براي انتخاب نوع بار آسان تر خواهد شد.

وزن بار هم براي رانندگان اهميت زيادي دارد چون هزينه حمل بار و با تناژ آن رابطه مستقيم دارد. وسايل نقليه هم از نظر ظرفيت حمل بار تقسيم بندي مي شوند. نوع دسته بندي وزني بار هم به اين صورت است:

ﺳﺒﻚ ﺑﺎر :ﻛﻤﺘﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ ﺗﻨﺎژ ﻧﺎوﮔﺎن ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ .

ﻇﺮﻓﻴﺖ : وزن بار به اندازه تناژ قابل حمل توسط ناوگان است

ﺑﺎﻻﺗﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ :وزن ﺑﺎر ﺑﻴﺶ ﺗﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ ﻧﺎوﮔﺎن اﺳﺖ

مشخص كردن مبناي قيمت باركه اين مبلغ مي تواند به ازاي هر تن باشد يا براساس يك تناژ خاص هزينه محاسبه شود.منظور از صافي راننده هم پول خالصي است كه به راننده تعلق ميگيرد، معمولا قيمت  اﻋﻼم ﺷﺪه ﻗﻴﻤﺖ ﺻﺎﻓﻲ راﻧﻨﺪه است

در نهايت تاريخ بارگيري و نام شركت حمل ونقل ( باربري ) و شماره تماس را اعلام كنيد.تا رانندگان در كانال آسان بار تعريف شده را ببينيد و اقدام به حمل آن كنند ( براي مطالعه اپليكيشن آسان بار جايگزين مناسب تلگرام براي صنعت حمل و نقل كليك كنيد)

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۸:۴۸

آسان بار محبوب­ترين و تخصصي­ترين، بازارگاه اينترنتي حمل بار در كشور است كه تجربه اي متفاوت را به رانندگان حمل بار ارائه مي­كند. با كمك اپليكيشن حمل بار آسان بار ديگر فرقي نمي كند در كجاي ايران قرار داريد، به محض ورود به اپليكيشن از بارهايي كه شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) در سامانه هوشمند آسان بار ثبت كرده­اند، مطلع خواهيد شد.

به عبارت­ ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل ونقل( باربري ها)در بستر اينترنت مي­باشد.

مزاياي استفاده از اپليكيشن  آسان بار:

بدون كميسيون: آسان بار هيچ‌گونه كميسيوني از رانندگان دريافت نمي‌كند.

هميشه پر از بار: با استفاده از سامانه حمل بار  آسان بار ديگر هيچ مسيري را بدون بار طي نخواهيد كرد.

ناوگان حمل­ ونقل متنوع: رانندگان وانت، نيسان، كاميون و كفي و.. همگي مي‌توانند عضوي از خانواده حمل و نقل بار اينترنتي آسان بار باشند.

حذف واسطه : در اين اپليكيشن حمل بار آنلاين، رانندگان محترم مي­توانند بدون واسطه با شركت هاي حمل ونقل (باربري ها) در ارتباط باشند.

جستجوي صوتي : كاربران آسان بار مي­توانند بار موردنظر خود را به­صورت صوتي جستجو كنند

تغيير بارگير: رانندگان محترم مي­توانند علاوه بر بارهاي مختص ناوگان خود، بارهاي ساير ناوگان­ها را نيز مشاهده كنند.

تنوع در انتخاب : انتخاب نوع بار و زمان حمل بار براي رانندگان مهياست

مسيريابي آنلاين : در برنامه حمل بار آسان بار مكان بارگيري، محل تخليه بار و مسير حركت بر روي نقشه به شما نمايش داده مي‌شود.

نرخ كرايه ها : شركت آسان بار در تعريف نرخ كرايه ها هيچ گونه دخالتي ندارد و كرايه ها مستقيم توسط شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) تعريف ميشود.

صافي راننده : مبلغ صافي راننده در اپليكيشن آسان بار مشخص و شفاف خواهد بود.

بارهاي اطراف من : رانندگان محترم مي­توانند بارهاي اطراف خود را بر اساس موقعيت جغرافيايي كه در آن حضور دارند، مشاهده نموده و نزديك­ترين و مناسب­ترين بار را انتخاب كنند.

امكان احراز هويت راننده : با واردكردن شماره كارت هوشمند در سامانه هوشمند آسان بار، رانندگان از سوي سازمان راهداري و حمل­ونقل جاده اي احراز هويت مي شوند.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۷:۳۶

در ورودي مرز دوغارون ثبت كاميون هاي ايراني به كندي انجام مي شود و باعت به وجود آمدن گلوگاهي پرترافيك شده است،علت اين مشكل وجود يك باسكول است كه ظرفيت اين تعداد از كاميون ها را ندارد و سبب تشكيل صف هاي طولاني در دوغارون شده است.

 

نايب‌رئيس انجمن شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي خراسان رضوي با توضيح اينكه افزايش مدت‌زمان توقف كاميون‌ها در مرز دوغارون پايه اصلي مشكلات ديگر شده است گفت:مشكلات دوغارون را بايد آن سوي مرز يعني در افغانستان جست‌وجو كرد.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد
محمود امتي، نايب‌رئيس انجمن شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي خراسان رضوي در خصوص وضعيت مرز دوغارون به خبرنگار گفت: هنوز مشكل توقف‌هاي طولاني كاميون‌ها در مرز دوغارون حل‌نشده است.
 
وي با توضيح اينكه افزايش مدت‌زمان توقف كاميون‌ها در مرز دوغارون پايه اصلي مشكلات ديگر شده است، گفت: دليل اصلي اين مشكل، گمرك افغانستان و نه ايران است. گمرك افغانستان در ثبت CMR و گنجايش باسكول مشكل دارد.
 
امتي دراين‌باره توضيح داد: ثبت كاميون‌هاي ايراني در ورودي مرز به‌كندي انجام مي‌شود و ورودي مرز را به گلوگاهي پرترافيك تبديل كرده است و از طرفي وجود تنها يك باسكول كه ظرفيت پذيرش اين تعداد كاميون از منطقه ويژه را ندارد عامل ديگري در تشكيل صف‌هاي طولاني كاميون ها در دوغارون شده است.
 
وي با بيان اين‌كه مشكلات در ايران به موضوع ناهماهنگي‌هاي بين‌بخشي ختم مي‌شود و گفت: بين اداره گذرنامه و گمرك و ساعت كاري آن‌ها تفاوت‌هايي وجود دارد كه البته بيشتر به يك هماهنگي بين بخشي نيازمند است.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد
 
به گفتهٔ اين فعال حمل‌ونقلي مشكلات دوغارون را بايد آن سوي مرز يعني در افغانستان جستجو كرد و ايران براي حل اين مشكل دو راه اصلي دارد:
 
الف. از طريق ديپلماسي و تلاش وزارت امور خارجه و گفت‌وگو با افغانستان
 
ب.  از طريق جلسات پايانه‌هاي حمل‌ونقلي در مرز مشترك.
 
وي با بيان اينكه ترددها در مرز دوغارون با احتساب رفت و برگشت به حدود 800 كاميون در روز مي‌رسد رسيدگي به مشكلات اين تعداد كاميون‌ها را واجب دانست.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد

 

 
اين فعال حمل‌ونقلي هم‌چنين ادامه داد: يك مشكل قديمي و كهنه ديگر هم وجود دارد و آن جاده مرزي بين دو گمرك است كه به دليل توافق نرسيدن دو گمرك، هنوز نتوانسته‌اند اين جاده را آسفالت و تعريض كنند. بر اين اساس مسيري كه مي‌تواند دو بانده باشد و در روز 1000 كاميون در آن تردد كند در بدترين شرايط باقي‌مانده است.
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]