خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۵۹:۰۰

 بارنامه سندي است كه توسط شركت حمل و نقل صادر مي‌شود. صدور اين سند به اين معني است كه كالايي مشخص در محلي مشخص براي ارسال به مقصدي مشخص تحويل گرفته‌شده است و حق كميسيون مبلغي است كه توسط قانون معين‌شده تا توسط شركت‌هاي حمل‌ونقل اعمال شود.

همچنين مبلغ كميسيون را دولت تعيين كرده است تا طبق قانون شركت‌هاي حمل و نقل سهم خود را به‌عنوان حق كميسيون داشته باشند اما خيلي از اين هزينه‌ها و مبالغ طي روند قانوني جابه‌جا نمي‌شوند. بر همين اساس يكي از مهم‌ترين خواسته‌هاي رانندگان كه در اعتراضات به آن اشاره شد، نارضايتي از دريافت حق كميسيون‌هاي بالا توسط برخي شركت‌هاي حمل و نقل است. اين در حالي است كه هنوز برخي شركت‌ها به تخلفات خود ادامه مي‌دهند اما با شروع نظارت‌هاي سخت‌گيرانه پايان كار اين شركت‌ها نزديك است.

در سال‌هاي اخير به دليل نبود نظارت مناسب بر روي شركت‌هاي حمل و نقل گاهي اين شركت‌ها بين 50 تا 80 درصد هزينه را به‌عنوان كميسيون خود برمي‌دارند و اين در حالي است كه در طول اين چند سال چندين بار قطعات يدكي و لاستيك ماشين‌هاي باري سنگين گران شده است.

قانون مي‌گويد:كميسيون دريافتي شركت‌هاي حمل و نقل از راننده خودروهاي باري سنگين حداكثر 13% است اما در حال حاضر بارنامه‌هايي كه صادر مي‌شود روي آن رقم 4 ميليون و 500 هزار تومان به‌عنوان هزينه حمل درج مي‌شود درحالي‌كه نهايتاً به راننده 2 ميليون و 500 هزار تومان دستمزد داده و مابقي را شركت‌هاي حمل و نقل به‌عنوان حق كميسيون برمي‌دارند. حتي برخي شركت‌هاي حمل و نقل به دليل تعدد خودروي سنگين در مراكز اصلي توزيع بار مانند بنادر، گاهي حتي تا 80% را نيز به‌عنوان حق كميسيون مي‌گيرند.

[caption id="attachment_3606" align="aligncenter" width="420"]آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل[/caption]

طبق قانون نرخ كميسيون براي مؤسسات و شركت‌هاي حمل و نقل مستقر در داخل پايانه‌هاي عمومي بار 8%، براي آن‌هايي كه خارج از پايانه‌هاي عمومي بار هستند 10% و براي محمولات سيمان، شركت‌هاي حمل و نقل اعم از داخل و يا خارج پايانه‌هاي عمومي بار 6% و براي محمولات خرده بار 15% به‌اضافه 3% حق پايانه از كل كرايه حمل طبق بارنامه تعيين‌شده است. دريافت هزينه‌هايي تحت عنوان انبارداري و ساير فعاليت‌هاي خدمات شركت‌هاي حمل و نقل همگي غيرقانوني است. اما با نظارت‌هاي جديدي كه روي كار اين شركت‌ها صورت گرفته، به برخي تخلفات رسيدگي شده و حكم تعليق برخي از آن‌ها نيز صادرشده است.

در جلسه 30 خردادماه كميسيون ماده 12 در شهرستان بندرعباس، فعاليت سه شركت حمل‌ونقلي جاده‌اي متخلف به حالت تعليق درآمد.

بر اساس خبرهاي منتشرشده در شبكه‌هاي اجتماعي، فعاليت شركت‌هايي به دليل برخي تخلفات، به مدت يك ماه به حالت تعليق درآمد و چندين شركت متخلف ديگر نيز به جزاي نقدي محكوم شدند.

پيش‌ازاين و در تاريخ 20 خردادماه امسال، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي از اجراي طرح برخورد ضربتي با شركت‌هاي متخلفي كه حق كميسيون بيشتري از رانندگان مي‌گيرند؛ خبر داده بود.

طبق گفته‌هاي داريوش اماني، موضوع دريافت حق كميسيون اضافه از سوي شركت‌هاي حمل و نقل همچنان در حال بررسي است و برنامه جدي سازمان براي مقابله با شركت‌هاي متخلف ادامه دارد. بر اساس تصميم جديد كارشناسان سازمان راهداري به‌صورت نامحسوس در پايانه‌ها و محل شركت‌هاي حمل و نقل قرار دارند و در صورت ديدن هر تخلفي همان‌جا اقدام مي‌كنند.

[caption id="attachment_3607" align="aligncenter" width="420"]آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل[/caption]

همچنين از هفته آينده اين طرح ابتدا در استان تهران و بعد استان‌هايي كه بيشترين ميزان حمل بار رادارند اجرايي مي‌شود. بدين ترتيب كه نمايندگان سازمان راهداري در محل پايانه‌ها و شركت‌هاي حمل و نقل حضور دارند و با هر تخلف شركت‌هاي جمل و نقل به‌صورت ضربتي برخورد مي‌كنند.

اميد است با برخوردهاي جدي از طرف دولت و سازمان راهداري راه براي دلالي و واسطه‌گري بسته شود و شاهد هزينه‌هاي بالا تحت عنوان حق كميسيون در پايانه‌ها نباشيم. تمام اين برخوردها تا زماني جوابگو است كه به‌صورت مستمر انجام گيرد و مقطعي نباشد. چراكه وقتي زمان سپري شود و نظارت‌ها كمتر شود دوباره دوره دلالي و مبالغ بالاي كميسيون شروع مي‌شود و تمام تلاش‌ها بي‌نتيجه مي‌ماند.

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۱:۵۱

در اعتراضات رانندگان خواسته‌ها و مشكلاتي بيان شد كه در روزهاي اخير با برگزاري جلسات متعدد به بخشي از آن‌ها رسيدگي شده و مابقي در حال رسيدگي است اما عاملي كه باعث شد اعتراض رانندگان سراسري شود، بيشتر مطرح‌شدن مشكلات معيشتي است.

نامه‌اي كه از طرف فعالان صنوف رانندگان براي رياست جمهوري، معاون اول رئيس‌جمهور، وزراي كار، اقتصاد، كشور، صنعت، راه و شهرسازي و كميسيون‌هاي اقتصادي، صنعت و بازرگاني، عمران و اجتماعي مجلس نوشته‌شده بود،مالك نخعي نويسنده نامه؛ مطالبات رانندگان و كاميون داران را به دو بخش عمومي و شهرستاني تقسيم كرده و عنوان كرده است:

اهم مطالبات رانندگان كه مربوط به سراسر كشور است خدمتتان تقديم مي‌شود؛ اميد است كه مجموعه مديريتي كشور براي آن راه چاره‌اي بينديشد.

در زير به مطالبات رانندگان پرداخته‌شده است:

1-تخصيص و پرداخت كرايه بر اساس تن بر كيلومتر به تفكيك بارگير و محاسبه كرايه توسط سيستم بارنامه نويسي

 

2-ايجاد سامانه ملي پايانه مجازي و ارائه يك نوبت بارگيري براي سراسر كشور، ثبت تنها يك نوبت مجازي روي يك سرور واحد براي كل كشور

 

3-پرداخت معتبر و مناسب كرايه

 

4-كميسيون دريافتي شركت‌هاي حمل‌ونقل كاهش يابد و پرداخت كميسيون بدون دخل و تصرف شركت حمل در كرايه باشد

 

5-انحلال تمامي تشكل‌هاي صنفي كارفرمايي و كارگري و انجام انتخابات جديد

 

6-افزايش حقوق راننده كاميون و كارگر عادي تا تكنسين حرفه‌اي و لحاظ اين موضوع در حق بيمه، سنوات، بازنشستگي رانندگان و ...

 

7-افزايش امنيت جاني و مالي رانندگان و كاميون داران

 

8-ارائه راهكاري براي رفع مشكل رانندگاني كه به‌صورت قانوني بارگيري كرده‌اند اما بعداً مشخص‌شده است كه بار قاچاق بوده است

 

9-پيشنهاد راه‌حلي براي نوسازي ناوگان اما بدون سود و بهره‌هاي بانكي سنگين

 

10-توزيع قطعات و لاستيك باقيمت مناسب

رسيدگي به مطالبات رانندگان ادامه دارد

 

همه اين‌ها كليات مطالبات رانندگان است كه در جلساتي به آن‌ها رسيدگي شده و همچنان ادامه دارد

اما در جلسه‌اي كه به‌تازگي برگزار شد نمايندگاني از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، سازمان تأمين اجتماعي، پليس‌راه راهور ناجا، گمرك و صنوف مختلف رانندگان در محل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي حضور داشتند در اين جلسه به مشكلات رانندگان رسيدگي شد و تصميمات مهمي نيز گرفته شد.

 

رسيدگي به مطالبات رانندگان ادامه دارد

غلامحسين دغاغله مديركل دفتر حمل‌ونقل كالا، اظهار كرد: در اين جلسه بعد از بحث و بررسي پيرامون مشكلات رانندگان تصميماتي گرفته شد ازجمله اينكه بر اساس اعلام وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مقرر شد 2 كميته و دو موضوع ساماندهي تشكل‌هاي صنفي و بيمه تأمين اجتماعي رانندگان را رسيدگي كند.

همچنين مقرر شد سازمان تأمين اجتماعي نسبت به تشكيل كارگروهي اقدام نموده و مسائل مختلف رانندگان ازجمله حق دستمزد، تداوم معافيت پرداخت حق بيمه، شناور بودن ميزان ضرايب حق دستمزد به اختيار راننده، عدم ارائه خدمات مناسب بيمه تأمين اجتماعي، مشكلات ازكارافتادگي و بازنشستگي رانندگان، بخشودگي جرائم رانندگان در پرداخت حق بيمه، امكان استفاده از دفترچه بيمه براي آزمايشت كارت سلامت، بازنشستگي افراد با 25 سال سابقه و داراي 55 سال سن، قرار گرفتن شغل رانندگي در زمره مشاغل سخت و زيان‌آور و... را موردبررسي قرار داده و از نتيجه اقدامات انجام‌شده اين سازمان را مطلع كند.

بر اساس اعلام نماينده سازمان تأمين اجتماعي در جهت افزايش حقوق بازنشستگي رانندگان، ضرايب حق دستمزد براي رانندگان كاميون و اتوبوس از 1.3 به 1.5 و براي رانندگان سواري كرايه و ميني‌بوس از 1.1 به 1.3 با تأمين يارانه 50 درصد افزايش يافت. به‌علاوه مشكل پرداخت حق بيمه و برقراري بيمه تأمين اجتماعي رانندگاني كه به‌طور موقت قادر به دريافت كارت سلامت نمي‌شوند ولي كارت هوشمند آن‌ها داراي اعتبار است رفع گرديد.

همچنين وي خاطرنشان كرد: در اين راستا جلسه‌اي با حضور توليدكنندگان و واردكنندگان لاستيك و نمايندگان صنوف در خصوص موضوع تأمين و توزيع مستقيم لاستيك به قيمت كارخانه براي رانندگان و مالكين برگزار و مقرر گرديد وزارت صنعت، معدن و تجارت ليست نمايندگي‌هاي منتخب را به همراه نشاني و مشخصات محصولات قابل‌ارائه در اسرع وقت در اختيار اين سازمان قرار داده تا با هماهنگي اين سازمان و انجمن‌هاي صنفي رانندگان لاستيك موردنياز به قيمت مصوب در اختيار رانندگان قرار گيرد.

بر اساس گزارش نماينده پليس‌راه راهور ناجا، امنيت در جاده‌ها تأمين‌شده و قرارگاه سرقت نيز در ادارات آگاهي استان‌ها تشكيل و در صورت اعلام سرقت توسط رانندگان موضوع بررسي و اقدامات لازم انجام مي‌شود. همچنين مقرر شد جلسات كارشناسي قبل از اجراي نصب سپهتن در بخش باري در محل پليس‌راه راهور ناجا با حضور نمايندگان اصناف برگزار شود.

در اين جلسه همچنين نماينده گمرك آمادگي خود را در زمينه همكاري با سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در نظارت بر روابط ترخيص‌كاران و حمل‌كنندگان اعلام كرد. در خصوص عدم‌كفايت باسكول‌هاي فعال در گمرك و معطلي رانندگان در بندر امام خميني (ره) مقرر گرديد گمرك موضوع را در اسرع وقت رسيدگي و نيست به رفع مشكل اقدام نمايد.

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۸:۴۲

بررسي فضاي مجازي كه رانندگان در آن فعاليت مي‌كنند نشان مي‌دهد كه يكي از خواسته‌هاي معترضين استعفاي محمدخان بلوكي رئيس هيئت‌مديره كانون انجمن‌هاي صنفي رانندگان و تمامي اعضاي هيئت‌مديره و بازرسان آن‌ها است. رانندگان مي‌گويند كه دليل افزايش ده‌درصدي كميسيون، ناكارآمدي محمدخان بلوكي است.

اين در حالي است كه وي به مدت بيست سال در اين كانون فعاليت مي‌كند و همين موضوع رانندگان را برآشفته كه در طي اين سال‌ها اوضاع رانندگان بهبود پيدا نكرده است.

اعتراضات به نحوه عملكرد محمدخان بلوكي مدت‌ها است كه در فضاي مجازي منتشر مي‌شود تا بالاخره به اعتراضات سراسر انجاميد كه بيشتر اعتراضات بر سر مبلغ كميسيون بالا، قيمت بالاي قطعات، سوخت و... بود.

در دومين نشست كارگروه پيگيري مطالبات و مشكلات رانندگان كه چندي پيش برگزار شد، نمايندگان و اعضاي تشكل‌هاي صنفي به نشانه اعتراض پس از حضور محمدخان بلوكي جلسه را ترك كردند. دليل ترك اين جلسه به گفته خود اعضا، احترام به خواسته رانندگان مبني بر استعفاي خان بلوكي اعلام‌شده بود.

در اعتراضات هفته اول خرداد مطالبات و مشكلات رانندگان مطرح شد كه يكي از آن‌ها درخواست استعفاي محمدخان بلوكي بود. در همين راستا غلامحسين دغاغله مديركل دفتر حمل‌ونقل كالاي سازمان راهداري بعد از جلسه مشترك با روساي صنوف بيان كرد كه رياست آقاي خان بلوكي يا هر شخص ديگري منتصب دولت نيست.

پس از تمام اعتراضات و جلسات، سرانجام نمايندگان رانندگان با ارائه مستندات و مدارك قانوني، عكس حكم بركناري محمدخان بلوكي را منتشر كردند.

محمدخان بلوكي بركنار شد

 

فرزاد يوسفي، مديركل سازمان‌هاي كارگري و كارفرمايي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي طي حكمي خطاب به خان بلوكي نوشت:

«احتراماً با توجه به دادنامه شماره 360 مورخ 27/12/96 ديوان عدالت اداري مبني بر تائيد بخشنامه شماره 196850 معاونت روابط كار اين وزارتخانه و به‌تبع آن امكان عدم فعاليت بازنشستگان در تركيب هيئت‌مديره تشكل‌هاي كارگري (موضوع نامه شماره 50508 مورخ 19/3/97) و همچنين مذاكرات جلسه روز يكشنبه مورخ 27/3/97 با جنابعالي و ساير حاضران در نشست مذكور؛ مدارك و مستنداتي قانوني مبني بر اشتغال در اين فعاليت (رانندگان حمل‌ونقل كالاي جاده‌اي) و شموليت قانون كار را ارائه ننموده‌ايد. بنابراين فاقد شرايط عضويت در هيئت‌مديره كانون سراسري ذيربط بوده و ادامه عضويت شما در كانون تحت عنوان عضو منتخب هيئت‌مديره خلاف مقررات مي‌باشد.»

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۰۰

معاون سازمان تأمين اجتماعي گفت: با وجود بدهكاري بيش از 3 هزار ميلياردي سازمان هدفمندي يارانه‌ها به تامين اجتماعي، حقوق رانندگان بازنشسته را افزايش داديم.

 

محمدحسن زدا معاون سازمان تأمين اجتماعي در برنامه 18:30 شبكه خبر گفت در حالت كلي و از ديد سازمان تأمين اجتماعي رانندگان دو گروه هستند:

گروه اول: رانندگاني كه در شركت‌ها كار مي‌كنند و تابع قانون كار هستند و مزايا و حقوق آن‌ها مشخص است و درنتيجه شامل قانون سخت و زيان‌آور هم هستند و در كل مشكل زيادي ندارند.

 گروه دوم: رانندگاني هستند كه براي خودشان كار مي‌كنند و به‌اصطلاح خودمالك هستند، اين گروه شامل قانون سخت و زيان‌آور نيستند و حتي از پوشش و حمايت قانون كار هم خارج هستند و از مزيت بيمه بيكاري و دستمزد ايام بيماري نيز بي‌بهره‌اند.( براي مطالعه مقاله در مورد مراحل لازم به عنوان راننده حرفه اي كليك كنيد)

به‌طوركلي رانندگان بايد در نظر داشته باشند كه در قانون سخت و زيان‌آور بودن هم منفعت زيادي وجود ندارد و راننده را مجبور مي‌كند كه بعد از 20 سال كار بازنشسته شود و در خانه با حقوق 1.200.000 تومان زندگي بگذراند كه زياد به نفع رانندگان نيست و بايد اصلاحاتي در اين قانون انجام داد.

در چند سال اخير بيشتر تلاش‌هاي مسئولين روي اين موضوع متمركز بود كه خود مالك‌ها هم شامل قانون كار باشند اما اين عمل از پايه دچار اشكال بود زيرا بايد از همان ابتدا قانون جديدي را تفسير و تصويب مي‌كردند كه با اين شغل متناسب باشد و اگر از همان زمان شروع مي‌شد الآن به نتيجه مي‌رسيديم.

وي همچنين ادامه داد كه: در اوايل ماه رمضان كارگروهي براي حل مشكل  حق بيمه رانندگان تشكيل شد و قرار است اين كار و جلسات را با خود انجمن‌هاي صنفي پيش ببريم كه هم‌زمان حق بيمه رانندگان و حقوق بازنشستگي را افزايش دهيم.

افزايش حق بيمه رانندگان

حق بيمه رانندگان افزايش پيدا مي كند

معاون سازمان تأمين اجتماعي همچنين بيان داشت: ما مشكل يا مخالفتي با افزايش حقوق بازنشستگي نداريم اما بايد توجه داشت كه به همين نسبت مبلغ پرداختي حق بيمه رانندگان نيز افزايش پيدا مي‌كند كه همين دليلي براي اعتراض و مخالفت برخي رانندگان است. رانندگان جوان‌تر مخالف افزايش پرداختي حق بيمه هستند اما رانندگاني كه در شرف بازنشستگي هستند از افزايش حق بازنشستگي خود راضي هستند. درنتيجه اين دو گروه بايد در ميان خود به توافق برسند تا بتوان تصميم نهايي را گرفت.

در سال 89 در رابطه با افزايش حق بيمه توافق‌نامه‌اي بين سازمان تأمين اجتماعي و سازمان هدفمندي يارانه‌ها به امضا رسيد كه طبق آن سازمان متعهد است راننده‌ها را تحت پوشش خود قرار دهد به ترتيبي كه 13.5% حق بيمه را راننده و 13.5% را سازمان تأمين كند.

 

در حال حاضر 950 هزار نفر از رانندگان تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي هستند

درحالي‌كه سهم كارفرمايي براي سازمان نمي‌آيد و سازمان بيش از 3 هزار ميليارد تومان از هدفمندي يارانه‌ها طلبكار است و از طرفي هم اگر اعتراض كنيم با قوانيني مواجه هستيم كه اگر بدون تأمين هزينه كار را انجام دهيم مقصر شناخته مي‌شويم اما با همه اين موارد، حقوق بازنشستگان را افزايش داديم.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۸:۱۲

داريوش اماني، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در گفت‌وگوي 18:30 در شبكه خبر گفت: ناوگان جديد بدون اجازه وزارت راه و شهرسازي وارد مي‌شود و اين دليل اصلي بر هم خوردن عرضه و تقاضا است.

اماني در ادامه به تفسير برنامه‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل پرداخت و گفت كه فعلاً شغل رانندگي جزو مشاغل سخت نيست اما درخواست خود رانندگان اين است كه جزو مشاغل سخت قرار بگيرد. اما با توجه به مشكلاتي كه در حال حاضر براي اين قانون وجود دارد قطعاً معايب تصويب اين طرح براي رانندگان بيشتر از مزاياي آن است.

اول اينكه: ساعت كار رانندگان را از 9 ساعت به 6 ساعت كاهش مي‌دهد

دوم اينكه: بايد ضريب بالاتري براي بازنشستگي پرداخت كنند و بازنشستگي آن‌ها زودتر از موعد 30 سالگي صورت مي‌گيرد.

در حال حاضر بيشتر رانندگان با كليات اين موضوع موافق نيستند، درنتيجه تصويب اين طرح به نفع كاميون داران نيست اما اميدواريم با پيگيري‌ها و ايجاد تغييرات اساسي در قانون سخت و زيان‌آور بودن شغل رانندگي بتوانيم با پيگيري‌هاي سازمان راهداري و كميسيون اجتماعي مجلس و دولت قانون خاصي را تصويب كنيم كه در آن جزييات تغيير كند و به صورتي باشد كه منافع آن بيشتر از معايب آن باشد.( براي مطالعه مقاله در مورد نوسازي ناوگان هاي حمل و نقل كليك كنيد )

اصلي‌ترين خواسته رانندگان

در 6 سال گذشته اصلي‌ترين خواسته رانندگان تصويب و اجراي اين قانون بوده اما عقيده وزارتخانه بر اين است كه اين قانون بايد به‌صورت اساسي تغيير كند، در حال حاضر اختلاف‌نظر در بين رانندگان هم همين موضوع است كه اين قانون تصويب بشود ولي نه با بندهاي فعلي و تغييرات ايجادشده به نفع رانندگان باشد و نه به ضرر آن‌ها.

اصلي‌ترين مشكلي كه وجود دارد عدم تعادل در عرضه و تقاضا است، به‌طوري‌كه معيشت راننده به خطر افتاده است اما وزارت راه در اين مورد بي‌تقصير است زيرا واردات ناوگان تحت كنترل وزارت راهداري نيست. وي توضيح داد كه:  واردات ناوگان بدون كسب مجوز از وزارت راه انجام مي‌شود يعني خودروساز و واردكننده اين عمل را انجام مي‌دهند و بعد از نيروي انتظامي گواهينامه مي‌گيرند و درنهايت وزارتخانه موظف به صدور كارت هوشمند است و هيچ فيلتري از سوي وزارت راه بر اين واردات اعمال نمي‌شود. اما بايد قانوني وضع شود تا واردات و كنترل آن زير نظر وزارت راه باشد تا بتوان تصميم گرفت چه نوع كاميون با چه تناژي موردنياز است.

اماني در ادامه توضيح داد كه نوسازي ناوگان از طرف وزارت راهداري در حال بررسي و اجرا است و هدف براي 20 هزار ناوگان است كه پيشنهادشده بسته‌هاي تشويقي به ازاي هر دو يا سه دستگاه براي رانندگان در نظر گرفته شود تا در سن بازنشستگي با اشتياق از كار فاصله بگيرند. البته بايد شرايط قانوني را ايجاد كرد تا ناوگان فرسوده خارج شود و نوسازي به بهترين شكل انجام شود. طرح كليد به كليد براي ناوگان بيرون و درون‌شهري است كه اميدواريم نهايتاً عرضه و تقاضا به تعادل برسد.

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۰۶:۴۵

در ابتدا بايد دانست كه سپهتن مخفف "سامانه پيمايش هوشمند تردد ناوگان" است. سامانه سپهتن شامل يك دستگاه و مجموعه نرم‌افزارها و ساختارهايي است كه مي‌تواند به‌صورت يكپارچه با كنترل آنلاين تمامي خودروها، رعايت قوانين رانندگي توسط رانندگان را تضمين كند و تلفات جاده‌اي را كاهش دهد.

 

در همين زمينه جلسه‌اي تشكيل‌شده است كه به كليات آن اشاره مي‌كنيم.با توجه به جلسات برگزارشده تصميم بر آن شد تا نصب سپهتن بر روي كاميون‌هاي تجاري به آينده موكول شود.

درنتيجه جلسات كارگروه پيگيري مطالبات رانندگان مقرر شد تا زماني كه ساختار اصلي و پايه‌اي نصب دستگاه سپهتن روي كاميون‌هاي تجاري فراهم نشود و مبلغ تكليفي وزارت نفت پرداخت نشود، نصب اين دستگاه امكان‌پذير نيست.

در 21 خرداد اين جلسه برگزار شد كه در آن راجع به افزايش حق بيمه رانندگان و حقوق بازنشستگي حدود 1.3 و 1.5 درصد صحبت شد و موافقت لازم صورت گرفت.

در اين جلسه بازنشستگي رانندگان با 25 سال سن و 55 سال سابقه كار بررسي و مشكلات ازكارافتادگي رانندگان آسيب‌ديده، افزايش پلكاني حق بيمه به سليقه راننده و افزايش حقوق به‌اندازه كارمندان ارشد و كاركنان دولت، تهيه و توزيع لاستيك؛ قطعات و روغن‌موتور توسط وزارت صنعت معدن و تجارت از مواردي بود كه موردبررسي قرار گرفت.

 

نصب سپهتن براي كاموينداران

 

در ادامه خبرهاي منتشرشده در فضاي مجازي اين قول داده‌شده كه مديران ارشد گمرك براي برطرف كردن مشكلات به وجود آمده براي رانندگان و كاميون داران اقدامات لازم را در رأس كار قرار مي‌دهند. همچنين خواسته كانون كاميون داران بنا بر ورود يك كاميون جديد در مقابل خروج كاميون قديمي به‌شرط اقساط موردبررسي قرار گرفت.( براي مطالعه مزاياي حذف بارنامه كاغذي كليك كنيد)

در پايان اين جلسه به موضوع مشكل كاميون داراني كه بر اساس قيمت مقرر در زمان ثبت‌نام وجه كاميون خود را به شركت خودروساز پرداخت كرده‌اند و اين موضوع كاملاً ازنظر قانوني توجيه شده است پرداخت و تصميم بر اين شد كه شركت خودروساز ديگر مجاز به طلب وجه اضافي از خريداران نيست.

 

 

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۴:۱۴

در بسياري از صنايع، از شاخص‌هاي اقتصادي براي پيش‌بيني گرايش‌هاي آينده استفاده مي‌شود. اين شاخص‌ها به طور مستقيم بر نحوه، زماني كه كسب و كارها و مشتريان پول خرج مي‌كنند تأثير مي‌گذارد.

با استفاده از اطلاعات اقتصادي مي‌توان كاهش يا افزايش در توليد را پيش‌بيني كرد. اين كاهش يا افزايش در توليد مي‌تواند بر ميزان بارهايي كه بايد توسط كاميون‌ها حمل شوند تأثيرگذار باشد و رونق اقتصاد جهاني نيز مي‌تواند بر ميزان واردات و صادرات هر كشور اثر بگذارد. اطلاعات اقتصادي مي‌تواند براي موفقيت و رونق كسب و كارها در آينده بسيار حياتي باشد.

با استفاده از اطلاعات اقتصادي كه امروزه در دسترس هستند، مي‌توان گرايش‌ها را در سه تا پنج سال آينده پيش بيني كرد. همه ماهه مهمترين و به روزترين اطلاعات اقتصادي توسط شركت‌هاي معتبر منتشر مي‌شود و از طريق اين داده‌هاي كلان مي‌توان تعيين كرد كه ظرفيت صنعت حمل و نقل چه اندازه است و هزينه استخدام رانندگان و آماده سازي زيرساخت‌ها چقدر خواهد بود. وقتي اين داده‌ها با پيش بيني‌هاي مشتريان از دنياي واقعي تركيب شود، مي‌توان بهترين تصميمات را براي مشكلات لجستيكي پيدا كرد.

اصول اقتصادي و شاخص‌هاي پيشرو صنعت

بهتر است ابتدا در مورد اصول اقتصادي صحبت كنيم. تجزيه و تحليل ها نشان مي‌دهند كه بايد به دو دسته متفاوت نگاه كرد: 1-صنايع خدماتي، مانند بانكداري، رستوران‌ها، خرده فروش‌ها و غيره. 2-صنايع توليدي مانند نفت و گاز. با استفاده از داده‌هاي اين صنايع، مي‌توان پيش بيني كرد كه در پنج تا هفت سال آينده چه اتفاقي خواهد افتاد. چنين داده‌هايي به روند تصميم گيري و سرمايه گذاري در صنعت حمل و نقل و مشاغل وابسته به آن كمك شاياني خواهد كرد و مي‌توان براي كوتاه مدت يا دراز مدت تصميم هايي بر اساس اين داده‌ها اتخاذ كرد. براي مثال، يكي از مشكلات موجود در صنعت كاميون داري و لجستيك، كمبود راننده است و داده ها نيز نشان مي‌دهند اين كمبود در آينده نزديك بر طرف نخواهد شد. توجه داشته باشيد متغيرهاي زيادي وجود دارند كه بر كمبود راننده تأثير مي‌گذارند، از جمله مقررات سختگيرانه. البته عامل ديگري كه به اين كمبود منجر شده نيز رشد صنعت حمل و نقل است كه به استخدام رانندگان جديد نياز دارد. از طرفي، شاخص ها نشان دهنده رشد اقتصادي در يكي دو سال آينده هستند. رشد اقتصادي به معناي بالا رفتن توليدات صنعتي است، در نتيجه تعداد بارهايي كه بايد حمل شوند افزايش پيدا مي‌كند و به تبع آن نياز به رانندگان جديد نيز افزايش پيدا خواهد كرد.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۱:۲۸

به گفته رييس سابق سازمان راهداري و حمل و نقل،بارزترين علت ايجاد نارضايتي كاميون داران عدم تعادل در تعريف بار،كرايه و تقاضا است.

كشاورزيان گفت: تن بر كيلومتر قابليت اجرايي شدن در ايران را ندارد و نمي توان مشكلات را با آن حل كرد چرا كه تنوع كالاها بسيار بالا است و تعداد كاميون ها نسبت به عرضه بار بيشتر شده است و همچنين نحوه قيمت گذاري شركت ها بر اساس نوع كالا و مسير جاده اي و ... متفاوت است.همه اين عوامل باعث ايجاد نارضايتي در بين كاميون داران شده است.اما با افزايش و توسعه وضعيت اقتصادي و افزايش بار مي توان اين عدم تعادل در عرضه و تقاضا را از بين برد.

تنوع كالاها باعث شد تا در سال 69 بخش حمل و نقل به اين نتيجه برسد كه كرايه ها بين راننده و شركت به صورت توافقي باشد.از دلايل اين تصميم گيري مي توان به موارد زير اشاره كرد:

1-وضعيت جاده هاي كشور متفاوت است و گاهي سخت و گاهي جاده بسيار هموار است.

2-ايران كشوري چهار فصل است به اين صورت كه شايد در فصل تابستان شرايط جاده و باري بسيار خوب باشد اما در زمستان اين وضعيت كمي سخت تر مي شود.

3-بعضي كالاها حجم بالايي دارند اما با وزن مخصوص پايين تر

اين عوامل باعث ايجاد توافق بين رانندگان و شركت ها شد كه به صورت توافقي هر سال درصد كرايه را تا حدودي افزايش دهند.

در سال 96 افزايش كرايه اعمال نشد و كرايه ها بر همان توافق سال 92 و 93 استوار بود كه به دليل ركود بازار و كم باري بود، در حالي كه در چند سال اخير به دليل تورم اقتصادي، بالارفتن هزينه هاي زندگي و تعميرات خودرو،نداشتن بيمه بازنشستگي، رانندگان در زندگي با مشكلاتي مواجه شده اند و اعتراض هاي شديد تري را از آنان شاهد بوديم.

مشكل ديگر وجود دلال ها و واسطه گران است كه با چانه زني، راننده را متقاعد مي كنند به قبول كردن كرايه  و راننده گاهي اگر مبالغ درخواستي آنان را قبول نكند بار را از دست مي دهد چرا كه راننده ديگر بار را دريافت مي كند.

مشكل بعدي نبودن ثبات در عرضه بار در فصل هاي مختلف سال است كه به دليل ايجاد عدم تعادل در عرضه و تقاضاي كالا است.

گاهي در يك بازه زماني مشخص محصولات  كشاورزي يك منطقه آماده بارگيري است و همزمان منطقه اي ديگر نياز زيادي به كاميون دارد كه باعث بر هم خوردن تعادل مي شود، و شايد در زمان ديگري به طور كلي بار بسيار كم باشد.

كشاورزيان همچنان بيان كرد كه يكنواختي در كشور هاي اروپايي بيشتر است به طوري كه به دليل شرايط مناسب اقتصادي در هر زمان توليد وجود دارد اما در ايران گاهي كاميون داران به دليل نبود بار مجبورند مسير برگشت را خالي طي كنند.

در نتيجه بايد با رشد اقتصادي كشور و رونق دادن به آن مشكل عرضه و تقاضا را حل و تعادل را برقرار كنيم تا توزيع بار براي كاميون داران يكسان باشد.زيرا زماني كه شرايط اقتصادي و وضعيت درامد در بين يك قشر مناسب باشد اينگونه اعتراضات ايجاد نمي شود و جامعه از نظر رواني در سلامت به سر مي برد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۸:۴۰

اوايل خردادماه سال جاري بود كه برخي از كاميونداران در چند استان به دليل تورم و پايين بودن دستمزد و كرايه بار در اقدامي صنفي و در اعتراض به ثابت بودن نرخ كرايه ها و هزينه بالاي تعميرات، كميسيون بالاي باربري، عوارض اتوبان، افزايش قيمت بيمه و قيمت بالاي لوازم يدكي دست به اعتصاب زدند؛ اعتراضي كه موجب شد حمل و نقل با اشكالاتي مواجه شود و مسئولين شيراز هم در توزيع بنزين به دردسر بيفتند.

اما جداي از گراني لوازم و مخارج كاميونداران ، ركودي كه بر اقتصاد كشور حاكم است و برخي از مسايل و مشكلات موجود در اين شغل از دلايلي است كه در اعتراض رانندگان تأثير داشته است.به طور مثال: نبود جايگاه شغلي مشخص براي رانندگان كاميون؛متناسب نبودن ميزان حقوق و مزاياي رانندگان كاميون استخدامي با زحمت و سختي كار و مخارج زندگي شان؛دور بودن از خانواده به مدت طولاني؛مدرن نبودن سيستم حمل و نقل كشور و نبود تعداد كافي از افراد تحصيل كرده در اين بخش و زياد شدن تعداد كاميون ها و به دنبال آن كم شدن توزيع بار براي رانندگان كاميون از جمله اين دلايل هستند.
رانندگان پيشتازاين اعتراضات خود را به صورت رسمي اعلام كرده بودند و جلسات متعددي هم با مقامات مسئول برگزار كرده بودند كه در خصوص پايين بودن كرايه ها بود اما متاسفانه نتيجه اي در بر نداشت. اما با جدي شدن اعتراضات و نارضايتي رانندگان ،آخوندي وزير راه و شهرسازي با نمايندگان رانندگان حمل ونقل در نشست هم انديشي براي رفع مشكلات اين بخش در پاسخ به اعتراضات حاضران در اين جلسه اظهار داشت:

اعتراض رانندگان و نمايندگان را قبول دارم ، زيرا معتقدم اعتراض حق قانوني و طبيعي رانندگان است. اما اعتراض با سنگ پراكني متفاوت است و بايد توجه داشت اينان جزو رانندگان نيستند.
در نتيجه با ادامه يافتن اين جلسات و شنيدن اعتراضات رانندگان در اين مورد تصميماتي گرفته شد كه به شرح زير است:
«احتراما، پيرو اعتراضات و تجمعات رانندگان و كاميونداران حوزه حمل ونقل جاده اي كشور طي روزهاي اخير، جلسه هايي در تاريخ ۹۷.۵.۳ در خصوص موضوعات و مشكلات موجود در بخش حمل ونقل بار و مسافر برون شهري با حضور وزير راه و شهرسازي، رييس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي و نمايندگان صنوف مختلف رانندگان حمل ونقل (بار و مسافر) و ... تشكيل و تصميماتي به شرح ذيل اتخاذ شد:

1. افزايش قيمت كرايه حمل تا ۲۰ درصد در بخش بار اعمال شود.

2. ظرف مدت ۱۰ روز نمايندگان صنوف در خصوص روش محاسبه نرخ بر اساس تن كيلومتر نظرات كارشناسي و پيشنهادات خود را به سازمان جهت بررسي ارائه نمايند.

3. كارگروه با حضور نماينده هايي از حوزه معاونت حمل ونقل وزارت راه و شهرسازي، نماينده سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي، نمايندگان كانون انجمنهاي صنفي رانندگان ناوگان باري، نمايندگان كانون انجمنهاي صنفي رانندگان ناوگان مسافري و نمايندگان كانون انجمنهاي صنفي كاميونداران كشور و در صورت لزوم انجمنهاي تخصصي به صورت منظم تشكيل و به بررسي موضوعات و مشكلات بخش حمل ونقل پرداخته و تصميمات مقتضي اتخاذ شود.

4. در رابطه با بحث سالم سازي و برخورد با تخلفات دريافت كميسيونهاي اضافي توسط شركتهاي حمل ونقل و در خصوص عدم توزيع عادلانه بار و تضعيف سالن هاي اعلام بار، سهميه سوخت، حذف اولويت بومي گرايي، عدم پرداخت كرايه حمل توسط گيرندگان كالا و قوانين مربوط به كميسيون ماده ۱۱ و ۱۲ و ساير موارد مقرر گرديد كارگروه ويژه اي جهت پيگيري و اصلاح تشكيل شود.

ضمنا در همين راستا هيئت مديره كانون انجمنهاي صنفي رانندگان ناوگان باري در جلسه ۹۷.۳.۶ در كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي حضور يافته و در جهت پيگيري مطالبات و مشكلات صنفي رانندگان و تمام موضوعات مرتبط طرح موضوع شد كه به دستور رياست محترم كميسيون اجتماعي جناب آقاي دكتر عزيزي مقرر شد كميته ويژه مطالبات رانندگان در كميسيون اجتماعي متشكل از نمايندگان محترم عضو كميسيون اجتماعي مجلس و نمايندگان صنوف جهت بررسي تخصصي مشكلات بصورت ويژه، پيگير خواسته هاي بحق رانندگان تا حصول نتيجه تشكيل شود. در ضمن در تاريخ ۹۷.۳.۶ جلسهاي در محل مجلس شوراي اسلامي با جناب آقاي دكتر نوربخش رياست محترم سازمان تامين اجتماعي كشور در خصوص رفع مشكلات بيمه تامين اجتماعي و ضريب حق بيمه پرداختي، سخت و زيان آور بودن شغل رانندگان و پرداخت يارانه حق بيمه رانندگان توسط دولت محترم برگزار گرديد و ايشان موافقت خود را در انجام موارد فوق اعلام داشتند.
با توجه به تصميمات اتخاذ شده در رابطه به مطالبات رانندگان و قول مساعد در خصوص تامين امنيت جاده ها و به منظور جلوگيري از سواستفاده معاندين نظام جمهوري اسلامي ايران و رفع نگراني ملت عزيز مبني بر تامين مايحتاج عمومي، خواهشمند است طبق روال قبل نسبت به بارگيري و رساندن محصولات به صاحبان كالا اقدام فرماييد. بديهي است نمايندگان صنوف تا تحقق كامل مطالبات شما عزيزان پيگير موضوع مي شوند»

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۰۰

احتمالا شما هم هزاران استارتاپي كه براي مدرن و الكترونيكي كردن فعاليت هاي روزانه ابداع شده اند را ديده ايد و از آنها استفاده كرده ايد. غير از گرفتن تاكسي و خريد ابزار و كالا و حتي لباس و لوازم آرايشي و بهداشتي، خدمات ديگري هم هستند كه با فراگير شدن اينترنت به خصوص اينترنت همراه، مي توان به صورت مدرن و بهينه شده دريافت كرد، خدماتي كه با بهره گيري از اينترنت و فضاي آنلاين تحول زيادي در فضاي كسب و كار كشور ايجاد كرده اند و بحث هاي زيادي هم بر سر آنها به وجود آمده است. اما غير از رانندگان تاكسي و موتورسوارها، براي صنف رانندگان سنگين يا اصطلاحاكاميونداران چه اتفاقي افتاده است؟

شايد حمل و نقل آنلاين و حمل بار اينترنتي كمي عجيب به نظر برسد. اما جالب است بدانيد كه در تمام دنيا كسب و كار هاي آنلايني به وجود آمده كه صنعت حمل و نقل را با تحول مواجه كرده اند و به طور كلي اين مفهوم را تغيير داده اند. موضوع جايي جالب تر مي شود كه بدانيم ما در اين حوزه هم از غافله تكنولوژي عقب نمانده ايم و كسب و كارهاي حوزه حمل و نقل جاي خود را به خوبي در اين صنعت هم باز كرده اند. اما داستان به همين جا ختم نمي شود بلكه يكي از استارتاپ هاي اين حوزه توانسته خود را اولين بار به عنوان يك شركت دانش بنيان نوع۱ ثبت كند

كسب و كار مدرن معمولا در مقابل كسب و كار سنتي قرار مي گيرد، به اين معنا كه همواره اين طور تلقي مي شود كه كسب و كارهاي مدرن و استارتاپ ها آمده اند تا كسب و كارهاي قديمي رااز ميدان به در كنند. شايد در مورد خريد و فروش يا پيداكردن تاكسي و مسافر اين طرز فكر چندان اشتباه هم نباشد اما در مورد حمل و نقل جاده اي اين اتفاق چندان منطقي و توجيه پذير نيست.

آسان بار

 

آسان بار يك استارتاپ در حوزه حمل و نقل بار جاده اي است كه با شعار پل ارتباطي بين رانندگان و شركت هاي حمل و نقل پا به ميدان گذاشته و توانسته مجوز بازارگاه الكترونيكي حمل و نقل كالا را از سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كل كشور دريافت كند.

آسان بار در مدت زمان كوتاهي توانسته به خوبي رانندگان ناوگان هاي مختلف را جذب كند و بانكي از راننده هاي ناوگان هاي مختلف براي استفاده شركت هاي حمل و نقل آماده كند. آسان بار به شركت هاي حمل و نقل اين امكان را مي دهد كه به بيش از ۱۰ هزار راننده در سراسر كشور دسترسي داشته باشند و در كمتر از ۲۰ ثانيه  بتوانند به راحتي بار خود را در سيستم ثبت كرده و وسيله نقليه سنگين مناسب خود را پيدا كنند. نوع بار، قيمت صافي كرايه، ظرفيت و ساير مشخصات در آسان بار كه اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل و رانندگان را ارائه داده است، به طور واضح مشخص شده است.

اما مزاياي استفاده از آسان بار فقط به اين موارد ختم نمي شود. به طور مثال در اپليكيشن رانندگان، راننده از امكاناتي برخوردار مي شود كه تا كنون نظير آن ها را نديده است، امكاناتي مثل نمايش بارهاي نزديك ، امكان جستجوي متني و صوتي، مسيريابي آنلاين و امكان تماس مستقيم با شركت باربري اعلام كننده بار براي هماهنگي و انجام توافقات. رانندگان با استفاده از اين اپليكيشن مي توانند بارهاي مربوط به ناوگان خود را به راحتي مشاهده كرده و براي حمل آن ها اقدام كنند. پس مي توان گفت مزيت اصلي استفاده از اين اپليكيشن اين است كه رانندگان مي توانند بار مناسب خود را انتخاب كنند و در پايانه ها زمان زيادي براي پيدا كردن بار صرف نكنند. به اين ترتيب رانندگان مي توانند زمان كمتري صرف پيدا كردن بار در شهرهاي مختلف كرده و زودتر به خانه برگردند و كنار خانواده خود باشند كه اين مسئله براي رانندگاني كه دائما در شهرهاي مختلف و به دور از خانواده خود هستند، بسيار حائز اهميت است. كوتاه شدن زمان انتظار براي بار و هدر رفتن كمتر وقت راننده مي تواند باعث بهبود كيفيت زندگي آنها و خانواده و فرزندان آنها شود و از بيماري هاي رايج رانندگان مانند دردهاي اسكلتي و افسردگي جلوگيري كند.

از سوي ديگر شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها هم در آستانه تحول عظيم و مدرن شدن قرار گرفته اند. اين شركت ها با ابزاري مواجه شده اند كه تعريف جديدي از كار حمل و نقل بار ارائه داده و موجب شده اين شركت ها سطح كيفيت خدمات خود را براي مشتريان خود بالاتر ببرند. تا پيش از اين شركت هاي حمل و نقل از آسان بار روي وب استفاده مي كردند اما به تازگي اپليكيشن موبايلي مخصوص اين شركت ها هم منتشر شده كه به وسيله آن ظرف كمتر از ۲۰ ثانيه مي توان اعلام بار را انجام داد. هزاران راننده در سيستم آسان بار وجود دارند كه مي توانند بار اعلام شده را بپذيرند و بر سر شرايط آن با اعلام كننده بار مذاكره كنند. اما ويژگي خارق العاده آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل و مشتريان آنها اين است كه مي توان بار را روي نقشه از ابتداي حركت و در طول مسير پيگيري كرد و از رسيدن آن به مقصد مطلع شد. اين امكان در صنعت حمل و نقل جاده اي براي اولين بار توسط اين استارتاپ ارائه شده است. اين امكان براي شركت هاي حمل و نقل وجود دارد كه پيگيري اين بار را با صاحب كالا هم به اشتراك بگذارند. توانايي تامين سريع ناوگان مناسب براي محموله هاي مختلف، گزينش و انتخاب راننده صاحب صلاحيت از ميان تعداد زيادي راننده، پنل مديريت و آرشيو سوابق بارها از مزاياي استفاده از اين اپليكيشن به شمار مي‌آيند.

آسان بار

نكته مهم اينجاست كه آسان بار، رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. به نظر مي رسد كه اين استارتاپ نقش شركت هاي حمل و نقل را در اين صنعت بسيار پر رنگ مي داند و اعتقاد دارد كه بدون اين حلقه هاي واسط، صنعت حمل و نقل،كارايي و ايمني و نظم لازم و كافي را نخواهد داشت و به اين مسئله معتقد است كه به بهانه حذف واسطه در اين صنعت نمي توان كسب و كار سنتي كه نقش مهمي را ايفا مي كند و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند، كنار گذاشت.

 

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها كسب و كارهاي سنتي را از بين نمي برد بلكه اقدام به ايجاد سرويس هاي مناسب براي مدرن سازي آنها نموده و به آنها در جهت ثبات و توسعه كسب و كارشان كمك مي نمايد. كاملا مشخص است كه مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول به كار در اين صنعت كمك شاياني كند.

كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها يك عضو حياتي و حلقه اي مهم در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كسب و كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چه بسا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد.

منبع : digiato

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]