خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۵۷

كارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت ها و موسسات دانش بنيان و نظارت بر اجرا ،بازارگاه اينترنتي حمل و نقل جاده اي آسان بار را دانش بنيان اعلام كرد. آسان بار به عنوان يك بازارگاه اينترنتي حمل ونقل جاده اي، كار خود را از سال ۹۵ آغاز كرده است و با توجه فعاليت هاي نوآورانه و انقلابي خود در حوزه حمل و نقل جاده اي موفق به كسب اين عنوان شده است.

آسان بار با ارائه دو اپليكيشن مخصوص راننده و اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل با توجه ويژه به جايگاه شركت هاي حمل و نقل توانسته است به بخش عظيمي از دست اندركاران اين حوزه خدمات متنوع ارائه كند و بيش از ۱۰ هزار راننده ناوگان سنگين و و بيش از ۴۰۰ شركت حمل و نقل در تحت پوشش خدمات خود قرار بدهد.

آسان بار به عنوان پل ارتباطي بين شركت هاي حمل و نقل بدون رويكرد حذفي و بدون دريافت كميسيون امكانات زيادي را در اختيار رانندگان و شركت ها قرار داده تا زمينه ساز تحولي باشدكه آسان بار از ان حرف مي زند. مشاهده “بارهاي اطراف من” براي رانندگان وامكان جستجوي صوتي بار و همچنين مسيريابي آنلاين از جمله مزايايي است كه رانندگان را براي استفاده از اپليكيشن آسان بار ترغيب مي كند اما مزاياي آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل هم كم نيست و پيش از اين سابقه نداشته است.دسترسي به بيش از ۱۰ هزار راننده با ناوگان متنوع و امكان رصد موقعيت لحظه اي بار از زمان بارگيري تا تحويل بار مي تواند از امتيازات بي نظير اين اپليكيشن به حساب بيايد.

نكته مهم اين است كه اين كسب و كار جديد و مدرن رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. زيرا به نظر مي رسد نوع حمل و نقل جاده اي كالا بدون اين حلقه هاي واسط كارايي و ايمني و نظم كافي نخواهد داشت و به بهانه حذف واسطه نمي توان كسب و كار سنتي را كه نقش مهمي دارد و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند كنار گذاشت

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها فضاي كسب و كار سنتي را از بين نمي برد بلكه دست به ايجاد تحول عظيمي زده كه مي تواند براي توسعه كسب و كارهاي ديگر هم نقطه عطف باشد. مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند كمك شاياني به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول در كل اين صنعت كند بدون اينكه بخش هايي از آن را از كار بيكار يا وادار به تغيير شكل و كوچك تر شدن كند. كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست، بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها، يك عضو حياتي و حلقه اي در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چرا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان  مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۱:۲۷

سيستمي كه بتواند بجز ترمز اصلي ماشين از سرعت ماشين بكاهد ريتاردر نام دارد. در امريكا اصطلاحاً به ريتاردر موتور Jake Brake نيز مي گويند.

ترمزهاي كمكي امروزه به طور گسترده در كاميونها مورد استفاده قرار مي گيرد و ايمني فزاينده اي را در كنار سيستم ترمز اصلي ارائه ميدهد، اما اين ايمني در صورتي فراهم ميشود كه راننده آگاهي كامل نسبت به نحوه كار كردن با اين مجموعه را داشته باشد. ترمز كمكي به طور كلي به راهكارهايي اطلاق ميشود كه در كنار ترمز اصلي وسيله نقليه و با هدف اصلي كاهش استهلاك لنت هاي ترمز و خنك ماندن لنت در سراشيبي طراحي و نصب ميشوند.ريتاردرهاي نصب شده در كاميونها عموماً هيدروليكي هستند و در پشت گيربكس مورد استفاده قرار ميگيرند، ترمزهاي موتور هم با عملكردي همچون مسدود كردن خروجي اگزوز (خفه كن)، قطع جريان سوخت رساني و باز شدن سوپاپ تخليه در مرحله تراكم شناخته ميشوند.

گفتيم كه هر چيزي كه بتواند به جاي ترمز عمل كرده و از سرعت ماشين بكاهد يك ريتاردر است. سيستمي را تجسم كنيد كه بر روي موتور ديزل كاميون يا اتوبوس نصب است كه هربار كه پيستون در حال حركت نهايي به طرف بالا براي انفجار گازوييل باشد در آخرين لحظه سوپاپ دود موتور را باز كند كه اين هواي فشرده منفجر نشود و گازوييل پودر شده را به اگزوز بفرستد (گاه علت انفجار در اگزوز يا Back Fire همين مسئله مي باشد).
ريتاردرهاي موتور معمولاً پرسرو صدا هستند و در ايالات مختلف امريكا قوانيني براي آنها وجود دارد. بعضي از اين قوانين مثلاً در ايالت كوهستاني كلرادو به كاميون و اتوبوس بدون ريتاردر اجازه تردد نمي دهد و بعضي استفاده از ريتاردر را در شهرها بخاطر صداي زياد ممنوع مي كنند و بعضي اگزوز جداگانه اي بابت ريتاردر موتور مي خواهند.

خود گاز ندادن در دنده سنگين در سرازيري نيز يك نوع ريتاردر است ولي تأثير آن براي يك تريلي با 40 تن بار آنقدر زياد نيست كه به ترمز احتياجي نباشد.ريتاردر مي تواند خفه كن اگزوز باشد به اين معني كه سوپاپي جلوي هواي خروجي اگزوز را بگيرد. اگر كسي جلوي دهان شما را بگيرد و نگذارد كه ريه خود را تخليه كنيد ديگر نمي توانيد نفس هم بكشيد و اين روشي است كه ريتاردر اگزوز سرعت شما را كم مي كند. مي توانيد تجسم كنيد كه داشتن يك اگزوز خوب و زنگ نزده براي اين كار ضروري است.

 

 

 

خودروهايي داراي ترمز كمكي ريتاردر هستند، دچار خوردگي و از بين رفتگي ترمز، ناشي از فشار زياد وارد بر ترمزها نمي‌شوند و اين امر صرفهٔ اقتصادي زيادي براي رانندگان دارد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۵:۵۱

اپليكيشن حمل بار آسان بار براي متحول كردن و مدرن كردن فرايند حمل بار در صنعت حمل و نقل بر بستر اينترنت به وجود آمده است. اين برنامه كاربردي در صنعت حمل توانسته در مدت كوتاهي بسياري ازرانندگان شركت هاي حمل و نقل را عضو سامانه خود كند و كانال هاي مختلفي را براي ارتباط با آنها دارد.

تفاوت اساسي آسان بار با پلتفرم هاي ديگر اين است آسان بار تلاشي براي حذف شركت هاي حمل و نقل و باربري ندارد . چون وجود شركت هاي باربري به دليل نوع كسب و كار مي تواند به مطمئن تر شدن و سرعت فرايند كمك زيادي بكند.

رانندگان مي توانند از هر جايي و به راحتي  شهر مورد نظر را در سيستم جست و جو كند. براي اين كار تنها كافي است نام شهر مورد نظر در نوار جستجو نوشته شود. آسان بار مي تواند به راحتي نام شهر يا شهرهاي نزديك به ان را جستجو كند و بارهاي موجود در سيستم را كه توسط باربري ها ثبت و اعلام مي شود را بررسي كنند و بر اساس وسيله نقليه خود بپذيرند. گاهي رانندگان فرصت كمي براي استراحت دارند يا به دلايل متفاوت امكان تايپ كردن سريع را ندارند.

در هنگام غذاخوردن يا نوشيدن چاي يا رانندگي يا هر شرايط ديگري رانندگان مي توانند با لمس علامت ميكروفون به برنامه حمل بار آسان بار فرمان صوتي بدهند.  اين كار به اين صورت است كه  راننده تنها بايد علامت ميكروفون را لمس كند و نام شهر را بگويد. با اين روش نيازي به تايپ كردن نيست و مي توان به راحتي نام شهر مورد نظر را در سيستم جستجو كرد و به بارهاي موجود در آن شهر رسيد.( براي مطالعه مزيت ديگر اپليكيشن آسان بار با عنوان "تماس بي واسطه با اپليكيشن آسان بار " كليك كنيد)

آسان بار بيش از هرچيز تلاش دارد رضايت خاطر رانندگان و باربري ها را حاصل كند و از اين طريق رضايت صاحبان بار را هم بالاتر ببرد. صنعت حمل و نقل سنتي در حال تحول و مدرن شدن است و در نتيجه اين بهتر شدن فرايندها در هزينه ها و مصرف سوخت صرفه جويي مي شود  و همچنين نيازي به صرف زمان بيش از حد لازم براي پيدا كردن بار يا راننده نيست.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۰:۰۸

اپليكيشن آسان بار براي راحت تر كردن فرايند حمل بار توسط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) به وجود آمده است و مثل كسب و كارهاي نوين ديگر مزاياي زيادي براي صنعت حمل و نقل، محيط زيست، كاهش ترافيك و… دارد. اين اپليكيشن ويژگي ها و مزيت هاي زيادي دارد اما در نسخه جديد يك امكان بسيار جالب هم اضافه شده است كه ارتباط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) را بيش از پيش ساده مي كند،  در اين امكان جديد رانندگان مي تواند بارهاي موجود را ببينند و براي جزييات بيشتر و انجام توافق با شركت حمل ونقل( باربري) به صورت مستقيم تماس بگيرند.

اين كار هم به راحتي قابل انجام است و يك دكمه براي اين كار تعبيه شده است. هر باربري كه يك بار را در سيستم تعريف ميكند شماره تماس خود را هم در سيستم ثبت مي كند كه رانندگان براي اطلاعات بيشتر از مسايلي چون نوع ناوگان مورد نياز و وزن و قيمت مي توانند با آن تماس بگيرند. هرچند كه معمولا نكات مهم و اساسي در مورد بارها، مكان و شهر آنها، نوع بار و اطلاعات اين چنيني در اپ موجود است اما با اين وجود گاهي نياز به كنترل نهايي موارد ذكر شده در هنگام پذيرش بار وجود دارد بنابراين وجود چنين ويژگي مي تواند بسيار ياريگر باشد.

اما اين ويژگي چطور به ياري رانندگان و شركت هاي حمل ونقل مي آيد؟ بسياري از رانندگان ممكن است به دلايل مختلف مانند ايجاد سوال نياز به ارتباط با باربري پيدا كنند. امكان تماس مستقيم راننده و باربري به سريع تر شدن انجام فرايند كمك مي كند به علاوه در زمان قطعي اينترنت يا اختلال، تماس تلفني كارسازتر است. صحبت كردن راننده و باربري باعث مي شود بارگيري  و حمل و نقل آن درصد بالاتري از موفقيت را كسب كند و وسايل نقليه اي كه مناسب نوع بار پيشنهاد شده در سيستم نيستند براي پذيرش بار اقدام نكنند و زمان هر دوطرف بيهوده صرف نشود. همچنين در صورت نياز راننده و باربري مي تواند با مكالمه تلفني روي هزينه حمل بار توافق كنند و حمل بار موفق با رضايت طرفين بيشتر شود.

 

با وجود اطلاع دقيق و كافي ارتباط مستقيم راننده و باربري داراي اهميت زيادي است. اين كار از ثبت بار و درخواست هاي اشتباه جلوگيري مي كند و با اطلاع از شماره همراه راننده، باربري به راحتي مي تواند هماهنگي هاي لازم را انجام بدهد.

اين امكان جديد در آخرين نسخه اپليكيشن حمل بار آسان بار كار حمل ونقل بار بر بستر اينترنت را در كنار ويژگي هاي ديگر آسان تر و سريع تر كرده است. كاهش خطاهاي رايج از مصرف بيهوده سوخت و هدررفت زمان جلوگيري مي كند و به نفع ترافيك شهري و جاده ها و محيط زيست به حساب مي آيد. اگر هنوز به خانواده بزرگ آسان بار نپيوسته ايد اين اپليكيشن را به سادگي از كافه بازار يا پلي استوريا سيب اپ دانلود كنيد و بخشي از تحولي عظيم در صنعت حمل و نقل باشيد!

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۶:۵۳

ربات تلگرامي آسان بار يك روش راحت براي اعلام بار آنلاين توسط شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) است. به كمك اين ربات راننده مي تواند نوع بارهاي اعلام شده از طرف شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) را به همراه مقصد و مبدا آن ها ببيند .براي تعريف بار تنها كافي است وارد ربات تلگرام آسان بار شويد، ﺑﻌﺪ از ورود ﺑﻪ رﺑﺎت و زدن دﻛﻤﻪ از ﺷﻤﺎ ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس درﺧﻮاﺳﺖ ﻣﻴﺸﻮد .ﺗﻮﺟﻪ كنيد ﻛﻪ اﻳﻦ ﺷﻤﺎره ﺗﻨﻬﺎ ﺟﻬﺖ ارﺗﺒﺎط شما با ﻣﺎ ﺑﺎ  است و ﺑﺮاي ﻫﻴﭻ ﻛﺪام از كاربران آسان بار ارسال نمي شود

بعد از انتخاب گزينه هاي اعلام بار و انتخاب استان،بار هاي موجود براي شما نمايش داده مي شوند. در ﺻﻮرت ﻣﻮﺟﻮد ﻧﺒﻮدن اﺳﻢ ﻣﻘﺼﺪ ﻳﺎ ﻣﺒﺪا اعلام ﺷﺪه در ﻟﻴﺴﺖ ﺷﻬﺮﻫﺎي رﺑﺎت، ﻧﺰدﻳﻚ ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺤﻞ ﺑﻪ ﻣﻘﺼﺪ يا مبدا ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ براي شما نمايش داده مي شود.

در  ﻣﺮﺣﻠﻪبعد  ﻧﻮع ﻧﺎوﮔﺎن (ﻣﺎﺷﻴﻦ )ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ را ﺑﺎﻳﺪ ﻣﺸﺨﺺ ﻛﻨﻴﺪ. واﺣﺪ ﺷﻤﺎرش ﻣﺎﺷﻴﻦ "دﺳﺘﮕﺎه" است، پس از انتخاب نوع دستگاه از ميان دستگاه هاي به مرحله اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻮع ﺑﺎر هدايت مي شويد، در اين مرحله نوع بسته بندي هم مشخص مي شود و كار راننده براي انتخاب نوع بار آسان تر خواهد شد.

وزن بار هم براي رانندگان اهميت زيادي دارد چون هزينه حمل بار و با تناژ آن رابطه مستقيم دارد. وسايل نقليه هم از نظر ظرفيت حمل بار تقسيم بندي مي شوند. نوع دسته بندي وزني بار هم به اين صورت است:

ﺳﺒﻚ ﺑﺎر :ﻛﻤﺘﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ ﺗﻨﺎژ ﻧﺎوﮔﺎن ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ .

ﻇﺮﻓﻴﺖ : وزن بار به اندازه تناژ قابل حمل توسط ناوگان است

ﺑﺎﻻﺗﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ :وزن ﺑﺎر ﺑﻴﺶ ﺗﺮ از ﻇﺮﻓﻴﺖ ﻧﺎوﮔﺎن اﺳﺖ

مشخص كردن مبناي قيمت باركه اين مبلغ مي تواند به ازاي هر تن باشد يا براساس يك تناژ خاص هزينه محاسبه شود.منظور از صافي راننده هم پول خالصي است كه به راننده تعلق ميگيرد، معمولا قيمت  اﻋﻼم ﺷﺪه ﻗﻴﻤﺖ ﺻﺎﻓﻲ راﻧﻨﺪه است

در نهايت تاريخ بارگيري و نام شركت حمل ونقل ( باربري ) و شماره تماس را اعلام كنيد.تا رانندگان در كانال آسان بار تعريف شده را ببينيد و اقدام به حمل آن كنند ( براي مطالعه اپليكيشن آسان بار جايگزين مناسب تلگرام براي صنعت حمل و نقل كليك كنيد)

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۸:۴۸

آسان بار محبوب­ترين و تخصصي­ترين، بازارگاه اينترنتي حمل بار در كشور است كه تجربه اي متفاوت را به رانندگان حمل بار ارائه مي­كند. با كمك اپليكيشن حمل بار آسان بار ديگر فرقي نمي كند در كجاي ايران قرار داريد، به محض ورود به اپليكيشن از بارهايي كه شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) در سامانه هوشمند آسان بار ثبت كرده­اند، مطلع خواهيد شد.

به عبارت­ ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل ونقل( باربري ها)در بستر اينترنت مي­باشد.

مزاياي استفاده از اپليكيشن  آسان بار:

بدون كميسيون: آسان بار هيچ‌گونه كميسيوني از رانندگان دريافت نمي‌كند.

هميشه پر از بار: با استفاده از سامانه حمل بار  آسان بار ديگر هيچ مسيري را بدون بار طي نخواهيد كرد.

ناوگان حمل­ ونقل متنوع: رانندگان وانت، نيسان، كاميون و كفي و.. همگي مي‌توانند عضوي از خانواده حمل و نقل بار اينترنتي آسان بار باشند.

حذف واسطه : در اين اپليكيشن حمل بار آنلاين، رانندگان محترم مي­توانند بدون واسطه با شركت هاي حمل ونقل (باربري ها) در ارتباط باشند.

جستجوي صوتي : كاربران آسان بار مي­توانند بار موردنظر خود را به­صورت صوتي جستجو كنند

تغيير بارگير: رانندگان محترم مي­توانند علاوه بر بارهاي مختص ناوگان خود، بارهاي ساير ناوگان­ها را نيز مشاهده كنند.

تنوع در انتخاب : انتخاب نوع بار و زمان حمل بار براي رانندگان مهياست

مسيريابي آنلاين : در برنامه حمل بار آسان بار مكان بارگيري، محل تخليه بار و مسير حركت بر روي نقشه به شما نمايش داده مي‌شود.

نرخ كرايه ها : شركت آسان بار در تعريف نرخ كرايه ها هيچ گونه دخالتي ندارد و كرايه ها مستقيم توسط شركت هاي حمل ونقل ( باربري ها) تعريف ميشود.

صافي راننده : مبلغ صافي راننده در اپليكيشن آسان بار مشخص و شفاف خواهد بود.

بارهاي اطراف من : رانندگان محترم مي­توانند بارهاي اطراف خود را بر اساس موقعيت جغرافيايي كه در آن حضور دارند، مشاهده نموده و نزديك­ترين و مناسب­ترين بار را انتخاب كنند.

امكان احراز هويت راننده : با واردكردن شماره كارت هوشمند در سامانه هوشمند آسان بار، رانندگان از سوي سازمان راهداري و حمل­ونقل جاده اي احراز هويت مي شوند.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۷:۳۶

در ورودي مرز دوغارون ثبت كاميون هاي ايراني به كندي انجام مي شود و باعت به وجود آمدن گلوگاهي پرترافيك شده است،علت اين مشكل وجود يك باسكول است كه ظرفيت اين تعداد از كاميون ها را ندارد و سبب تشكيل صف هاي طولاني در دوغارون شده است.

 

نايب‌رئيس انجمن شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي خراسان رضوي با توضيح اينكه افزايش مدت‌زمان توقف كاميون‌ها در مرز دوغارون پايه اصلي مشكلات ديگر شده است گفت:مشكلات دوغارون را بايد آن سوي مرز يعني در افغانستان جست‌وجو كرد.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد
محمود امتي، نايب‌رئيس انجمن شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي خراسان رضوي در خصوص وضعيت مرز دوغارون به خبرنگار گفت: هنوز مشكل توقف‌هاي طولاني كاميون‌ها در مرز دوغارون حل‌نشده است.
 
وي با توضيح اينكه افزايش مدت‌زمان توقف كاميون‌ها در مرز دوغارون پايه اصلي مشكلات ديگر شده است، گفت: دليل اصلي اين مشكل، گمرك افغانستان و نه ايران است. گمرك افغانستان در ثبت CMR و گنجايش باسكول مشكل دارد.
 
امتي دراين‌باره توضيح داد: ثبت كاميون‌هاي ايراني در ورودي مرز به‌كندي انجام مي‌شود و ورودي مرز را به گلوگاهي پرترافيك تبديل كرده است و از طرفي وجود تنها يك باسكول كه ظرفيت پذيرش اين تعداد كاميون از منطقه ويژه را ندارد عامل ديگري در تشكيل صف‌هاي طولاني كاميون ها در دوغارون شده است.
 
وي با بيان اين‌كه مشكلات در ايران به موضوع ناهماهنگي‌هاي بين‌بخشي ختم مي‌شود و گفت: بين اداره گذرنامه و گمرك و ساعت كاري آن‌ها تفاوت‌هايي وجود دارد كه البته بيشتر به يك هماهنگي بين بخشي نيازمند است.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد
 
به گفتهٔ اين فعال حمل‌ونقلي مشكلات دوغارون را بايد آن سوي مرز يعني در افغانستان جستجو كرد و ايران براي حل اين مشكل دو راه اصلي دارد:
 
الف. از طريق ديپلماسي و تلاش وزارت امور خارجه و گفت‌وگو با افغانستان
 
ب.  از طريق جلسات پايانه‌هاي حمل‌ونقلي در مرز مشترك.
 
وي با بيان اينكه ترددها در مرز دوغارون با احتساب رفت و برگشت به حدود 800 كاميون در روز مي‌رسد رسيدگي به مشكلات اين تعداد كاميون‌ها را واجب دانست.
 
صف طولاني توقف كاميون ها در مرز دوغارون همچنان ادامه دارد

 

 
اين فعال حمل‌ونقلي هم‌چنين ادامه داد: يك مشكل قديمي و كهنه ديگر هم وجود دارد و آن جاده مرزي بين دو گمرك است كه به دليل توافق نرسيدن دو گمرك، هنوز نتوانسته‌اند اين جاده را آسفالت و تعريض كنند. بر اين اساس مسيري كه مي‌تواند دو بانده باشد و در روز 1000 كاميون در آن تردد كند در بدترين شرايط باقي‌مانده است.
نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۵۸

اروپا و آمريكا در حال رقابتي شديد هستند تا نخستين كساني باشند كه كاميون‌هاي خودران روانه جاده‌ها مي‌كنند. اين كار، كار بزرگي است، چون كاميون‌هاي خودران بسيار كم هزينه هستند، امن‌ترند و به رانندگان كمك مي‌كنند زودتر به مقصد مورد نظرشان برسند.

با وجود رقابت تنگاتنگي كه در اين زمينه وجود دارد، با اين حال، به نظر مي‌رسد ايالات متحد قدري از اروپا جلوتر افتاده است. در واقع، قوانين سخت‌گيرانه كمتر، شبكه بزرگراهي گسترده‌تر و نوآوري‌هاي زيادتر باعث شده است ايالات متحده در اين زمينه از اروپا پيشي بگيرد.

البته پيش از اين در اروپا ماشين‌هاي خودران و ماشين‌هاي مرتبط به هم وجود داشته است ولي تاكنون براي حمل و نقل بار از آن‌ها استفاده نشده است. براي مثال، كمپاني اسكانيا در ماه دسامبر 2017 صد هزارمين كاميونش را به سيستم ارتباط فعال مجهز كرد. اين سيستم به دفاتر اسكانيا اجازه مي‌دهد از راه دور عيب و ايرادها را تشخيص بدهند و رانندگان را به گونه‌اي هدايت كنند كه امنيت بيشتري داشته باشد و سوخت كمتري مصرف كند.

در ماه مي گذشته نيز كمپاني دايملر از نخستين كاميوني رونمايي كرد كه در سطح جهاني به صورت رسمي يك كاميون خودران شناخته شد و به احتمال زياد ظرف يك دهه آينده در ناوگان‌هاي حمل و نقل خدمت‌رساني خواهد كرد. اين در حالي است كه كاميون‌هاي خودران در آمريكا راهي بزرگراه‌ها شده‌اند و مدتي است كالا و بار جا به جا مي‌كنند.

ظرف شش ماه گذشته، كاميون‌ خودراني كه توسط كمپاني امبارك (Embark) ساخته شده است حدود 650 دستگاه يخچال را از ال‌پاسو در تگزاس تا مركز توزيع آن‌ها واقع در پالم‌اسپرينگ، كاليفرنيا (650 مايل) حمل كرده است. يك كاميون خودران شركت Uber نيز 120 ميل راه پيموده و 50000 قوطي نوشابه جا به جا كرده است. شركت Waymo نيز به تازگي اعلام كرده است حمل بار به مقصد مراكز ديتاي شركت گوگل واقع در آتلانتا را به صورت آزمايشي با كاميون‌هاي خودران انجام خواهد داد. البته يكي از دلايلي كه آمريكا در اين زمينه جلو افتاده اين است كه بزرگراه‌هاي زياد و طولاني دارد كه براي انجام پروژهاي آزمايشي بسيار مناسبند. انجام چنين آزمايش‌هايي در اروپا دشوار است چون بايد با دولت چندين كشور مختلف هماهنگي‌هايي صورت بگيرد.

مشكل ديگري كه بر سر راه قرار دارد، بازگشت سرمايه و رسيدن به سود است. هزينه تجهيز كردن يك كاميون بدون راننده مي‌تواند بيش از بيست و پنج هزار دلار باشد و هزينه صرفه‌جويي در مصرف سوخت، دستمزد كارگران و هزينه تعمير و نگهداري بايد به اندازه‌اي باشد كه سرمايه‌گذاري بر روي توليد اين گونه كاميون‌ها را توجيه كند. وقتي هم صحبت از قوانين و مقررات سختگيرانه پيش مي‌آيد، بايد گفت اين قوانين در آمريكا كمتر وجود دارند و سازمان ايمني و ترافيك در بزرگراه‌ها، سرفصل‌هايي براي وضع قوانين در تمامي بزرگراه‌هاي اين كشور تعيين كرده است. از طرفي، اتحاديه اروپا براي هر كشور عضو اين اتحاديه، قوانين متفاوتي وضع كرده است و چندين كشور كه مسير كاميون‌هاي خودران مي‌تواند از آن‌ها عبور كند، عضو اتحاديه اروپا نيستند. مشكل ديگري كه در اروپا وجود دارد اين است كه ممكن است خلافكاران كنترل كاميون‌ها را در دست بگيرند و آن را به همراه بار به كشورهاي ديگر ببرند.

برنده رقابت شديد براي عرضه كاميون‌هاي خودران چه كسي خواهد بود؟

با همه اين تفاسير، بايد گفت بازار كاميون‌هاي خودران فرصت بسيار بزرگي در اختيار مي‌گذارد. اگر بزرگراه‌هاي مناسب و مقررات غير سخت‌گيرانه وجود داشته باشد، نوآوري‌هاي زيادي مي‌توانند ظهور كنند و به زودي مشخص خواهد شد كه كاميون‌هاي خودران در كدام سوي اقيانوس اطلس زودتر راهي بزرگراه‌ها خواهند شد.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۴۷

اين روزها موضوع فيلترينگ تلگرام به نقل محافل سياسي و رسانه هاي اجتماعي تبديل شده است،از آن جايي كه پيام رسان تلگرام به علت سرعت، امنيت و فضاي ذخيره سازي بالا از محبوبيت فوق العاده اي بين كاربران برخوردار است، پس از فيلترينگ آن، جاي خالي اش را در كارهاي خود حس خواهيم كرد.

با توجه به اينكه بسياري از رانندگان در گروه ها و كانال هاي تلگرامي براي حمل بارهاي تعريف شده توسط شركت هاي حمل ونقل اقدام مي نمودند آيا با افت درآمد روبه رو خواهند شد؟
 
 
و يا  شركت هاي حمل ونقل كه در گروه هاي تلگرامي و همچنين ربات اختصاصي شركت آسان بار اعلام بار مي كردند به سختي راننده ي مورد نظر را پيدا خواهند كرد؟
 
 
همه ي افراد چه رانندگان و چه شركت هاي حمل ونقل ميدانند كه تلگرام بستري مناسب براي اعلام بار اينترنتي و حمل بار اينترنتي بوده است ولي در نبودن تلگرام، چاره چيست؟
 
شركت آسان بار به رانندگاني كه تاكنون  از اپليكيشن آسان بار استفاده نكرده اند، پيشنهاد مي كند كه به منظور پيدا كردن راحتتر بار مورد نظر خود، از تلگرام به اپليكيشن آسان بار مهاجرت كنند تا بدون محدوديت با امكاناتي از قبيل ( مسيريابي لحظه اي بار از مبدا تا مقصد، مشاهده بارهاي مختص ناوگان، جستجوي صوتي وپيشرفته بار ،رهگيري بار،مشخص شدن مبلغ صافي راننده در اعلام بارها و...)بهره مند شوند و بارهايي كه شركت هاي حمل و نقل  اعلام مي كنند را انتخاب كرده و براي حمل آن ها اقدام نمايند.
 
همچنين آسان بار به شركت هاي حمل و نقل، پنل مديريت بار را پيشنهاد مي كند تا به واسطه آن بتوانند در كوتاه ترين زمان ممكن، بار را به صورت آنلاين اعلام كرده و با تجربه اعلام بار اينترنتي به سرعت راننده ي مدنظر خود را پيدا نمايند.
 
نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۴:۳۲

اگر شما جزو علاقه‌مندان محصولات اينترنشنال باشيد، حتماً مي‌دانيد كه كاميون‌هاي پرواستار قبلاً با نام CAT و با موتورهاي كاترپيلار (CAT) هم به بازار عرضه مي‌شدند، ولي نسخه‌ امسال كه تحت نام اينترنشنال روانه بازار شده است به موتور كامينز X15 مجهز شده است. اين موتور به صورت استاندارد 550 اسب‌بخار نيرو و 2508 نيوتن‌متر گشتاور توليد مي‌كند ولي در صورتي كه مشتري بخواهد، افزايش توان موتور به صورت سفارشي امكان‌پذير است. گيربكس‌ها نيز متنوع و از نوع هستند EATON و امكان انتخاب بين گيربكس  18 سرعته دستي و گيربكس 18 سرعته دو وضعيته وجود دارد.

كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر (International ProStar Tipper) مدل 2018 به سيستمي مجهز است كه سبك رانندگي شما و ميزان بار را تشخيص مي‌دهد، سپس مواردي مانند نقطه تعويض دنده و نحوه كنترل گاز را بر اساس آن تنظيم مي‌كند. به اين ترتيب، مصرف سوخت پايين خواهد آمد و رانندگي نيز آسان‌تر خواهد بود. در مورد نيروي متوقف كننده ترمزها هم سه تنظيم وجود دارد كه راننده مي‌تواند آن را براي حالت‌هاي رانندگي بدون بار و رانندگي به همراه بار تنظيم كند.

البته هنگامي كه بدون بار رانندگي مي‌كنيد، موتور كامينز در كنار گيربكس دو وضعيته EATON كارشان را به خوبي انجام مي‌دهند و ثابت مي‌كنند كه تركيب بسيار خوبي هستند. در حالت بدون بار اين كاميون قادر است با دنده 18 و با سرعت 100 كيلومتر بر ساعت به راحتي از سربالايي‌هاي كم شيب بالا برود.

 

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

البته نكته‌اي كه ممكن است براي رانندگان آزاردهنده باشد و حواس‌شان را پرت كند، انعكاس نور از روي قاب‌هاي كرومي آينه‌هاي جانبي است. با وجود اين كه اين قاب‌هاي كرومي زيبا و با شكوه به نظر مي‌رسند، ولي انعكاس نور در داخل آن‌ها ممكن است راننده را به اشتباه بيندازد و فكر كند يك خودرو در حال نزديك شدن به كاميون است. شايد بهتر باشد كه قاب آينه‌هاي جانبي به رنگ سياه مات يا از جنسي باشند كه نور را منعكس نكند تا بتوان اين مشكل را تا حدودي برطرف كرد.( براي مطالعه مقاله چه خطراتي سلامت رانندگان را به خطر مي اندازد كليك كنيد)

با اين حال، ديد راننده از محيط اطراف بسيار عالي است و بايد به خاطر آن از طراحان كاميون اينترنشنال پرواستار تشكر ويژه‌اي كرد. شيشه جلوي بزرگ، ستون اول باريك و موقعيت عالي صندلي راننده، رانندگي با اين كاميون را به كار بسيار آساني تبديل كرده است. كاپوت شيبدار نيز ايمني را به ميزان زيادي بالا برده است و آن را هم نبايد دست كم گرفت.

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

ديد راننده از طرفين كاميون نيز بسيار عالي است و حتي مي‌تواند تمام تايرهاي عقب را از داخل آينه‌هاي جانبي ببيند. از روي صندلي راننده، همه دكمه‌ها و دسته‌هاي كنترلي به راحتي در دسترس هستند، دكمه‌هاي كنترلي اصلي نيز در محل‌هاي بسيار خوبي تعبيه شده‌اند. چيدمان آمپرها شباهت زيادي به چيدمان ساير كاميون‌هاي آمريكايي دارد و يك نمايشگر اطلاعات كوچك نيز در كنار آنها به چشم مي‌خورد. البته چيدمان آمپرها ممكن است قدري سردرگم كننده باشد و حواس راننده را پرت كند. صفحه نمايشگر نيز كه در پايين پنل قرار گرفته نسبتاً كوچك است و فونت آن هم ريز است.

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

 

با اين كه محفظه‌هاي بار داخل كابين هيچگاه در صدر اولويت قرار ندارد ولي طراحان كمپاني اينترنشنال هميشه محفظه‌هاي بزرگي در سقف و همچنين فضاهاي به درد بخوري در زير داشبورد در نظر مي‌گيرند. داخل كابين بسيار آرام و بي صداست و كفي‌هاي لاستيكي بسيار ضخيم نيز به آرام‌تر شدن داخل كابين كمك زيادي كرده‌اند.

معرفي كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018

 

در مجموع مي‌توان گفت كاميون اينترنشنال پرواستار تريپر مدل 2018، يك كاميون مدرن و امروزي است كه ويژگي‌هاي يك كاميون آمريكايي را دارد و اين خصوصيت را با رانندگي پويا و كابيني راحت تركيب كرده و در ميان رقبا حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد. علاقه‌مندان به كاميون‌هاي اينترنشنال بايد اين محصول جديد از اين برند معروف را با جديت بررسي كنند و آن را به عنوان گزينه‌اي مناسب براي خريد در نظر بگيرند.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]