woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۴:۰۴

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همدان از توزيع ۱۲ هزار و ۹۸۴ حلقه لاستيك ويژه براي كاميونداران استان همدان خبر داد.

به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان، مصطفي پناهنده در گفتگويي با اشاره به اينكه مديريت در توزيع لاستيك با توجه به مشكلاتي موجود، نيازمند تعامل و دقت نظر است، اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۵۰۰ ناوگان باري فعال در استان وجود دارد كه طبق برنامه كشوري مقرر شده است با در نظر گرفتن اولويت و ضوابط اعلام شده لاستيك ناوگان تأمين شود.

وي با اشاره به اينكه ممكن است اعتراضاتي در خصوص توزيع لاستيك وجود داشته باشد، افزود: توجه به بخش مسافري از اهميت خاصي برخوردار است و انجمن ها بايد دقت كافي را در اين زمينه داشته باشند.( در مورد كمبود لاستيك و تحصن‌هاي كاميونداران بخوانيد )

پناهنده با تأكيد بر اينكه در شهرستان ها تعادل در توزيع بايد رعايت شود، تصريح كرد: در اين امر براي رعايت عدالت، دقت نظر كافي ضروري و لازم است.

 

توزيع 13هزار لاستيك براي كاميونداران همداني

توزيع 13هزار لاستيك براي كاميونداران همداني

مصطفي پناهنده ادامه داد: با توجه به دوره پنج ماهه توزيع، در اوائل به علت عدم اشرافيت موارد، ضعف وجود داشت كه با درايت و توزيع سامانه اي در حال حاضر با تعامل مناسب سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي هيچ مورد ضعفي وجود ندارد.

مديركل راهداري استان خاطرنشان كرد: توزيع روزانه لاستيك بر اساس سهميه كشوري مشخص و در استان نيز مديريت مي شود.

وي اذعان داشت: در هر كار جمعي حدود ۳ درصد نارضايتي وجود دارد و ما با افتخار اعلام مي كنيم درصد نارضايتي در امر لاستيك توزيع شده بسيار اندك است.

اين مسئول با بيان اينكه سامانه توزيع لاستيك به شكل الكترونيكي است، يادآور شد: بر اساس ميزان پيمايش و شماره هوشمند ناوگان، نوبت دهي به شكل سيستمي انجام مي شود.

پناهنده ابراز داشت: مرحله دوم توزيع لاستيك آغاز شده و با توجه به اهميت بخش مسافر ثبت نام ۲۶۰راننده براي تحويل لاستيك مرحله دوم نيز انجام خواهد شد.


منبع: پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۱:۱۹

ميدان ديد بهتر در كاميون هاي جديد

در كشورهايي از قبيل آمريكا تا جايي كه امكان دارد از كاميون هاي سنگين استانداردي استفاده مي‌شود كه ميدان ديد راننده را با استفاده از پنجره هاي با ارتفاع بيشتر افزايش دهند. هرچه ارتفاع اين پنجره ها بيشتر باشد نقاط كور رانندگي كاهش و ميدان ديد راننده افزايش پيدا مي‌كند.

تعدادي نيز معتقد هستند كه هرچه ارتفاع كابين كاميون كمتر باشد راننده ميدان ديد بهتري خواهد داشت.( در مورد حفظ ميدان ديد رانندگي بيشتر بخوانيد )

با طراحي كاميون‌هاي نسل جديد كه ارتفاع پنجره آنها بيشتر است، مي‌توان به بهبود ديد راننده و كاهش نرخ تصادف هاي غم انگيز كمك قابل توجهي كرد.( در مورد پنل هاي محافظ كاميون كه تصادفات جاده‌اي را كاهش مي‌دهد بيشتر بخوانيد )

ميدان ديد بهتر در كاميون هاي جديد

شيشه هاي بيشتر در كاميون به بهبود ديد راننده كمك مي‌كند

در كاميون هاي جديد، با استفاده از شيشه هاي بيشتر در درب كاميون، در سپر كاميون ها و درب ها ميتوان تا بيش از 70 درصد به بهبود ديد راننده در مقابل كاميون هاي سنتي كمك كرد.

در عكس‌هاي بالا مي‌توانيد شيشه‌هاي موجود در اين كاميون هاي جديد را مشاهده كنيد كه تا حد زيادي مي‌تواند به ديد شما كمك كند.

جالب است بدانيد اين مدل شيشه‌ها در كاميون‌هاي جديد نه تنها به بهبود ديد راننده و كاهش تصادفات بلكه به كاهش هدررفت زمان راننده و همين طور كاهش هزينه‌ها كمك مي‌كند.

اين ابتكار عمل شامل موارد زير نيز هست:

 1. بهبود ايرادات و نقص هاي موجود در كاميون براي ديدن بيشتر عابران
 2. افزايش جريمه‌ها براي رانندگاني كه بيشترين رفتارهاي خطرآميز رانندگي را دارند

منبع: فليت اونر

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۱۳:۱۷

در روزگاري زندگي مي‌كنيم كه فناوري و مخصوصاً فناوري اطلاعات همه امور را متحول ساخته و مهم‌تر از آن، وابسته به خود كرده است. گويي بدون بهره‌گيري از آن نمي‌توان به پيشرفت و حتي حيات ادامه داد!

كسب و كارها هم به عنوان يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي اقتصاد كشور از اين قافله عقب نمانده‌ و همگام با فناوري اطلاعات به سرعت در حال پيشرفت هستند. در اين مطلب قصد داريم استارت‌آپي را معرفي كنيم كه با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود در كشور و همين‌طور يك ايده خلاقانه حمل و نقل بار را متحول ساخته است.

آسان بار بزرگ‌ترين سامانه اعلام بار در كشور است كه هوشمندانه و كاملاً آسان، رانندگان را به شركت‌‌هاي حمل بار ارتباط مي‌دهد. شركت فناوران داده پردازش فرتاك رايانه با نام تجاري آسان بار فعاليت خود را در 26 آذر ماه 95 مصادف با روز ملي حمل و نقل آغاز كرد و خود را اولين مجموعه‌اي ناميد كه توانسته تحت عنوان بازارگاه الكترونيكي حمل و نقل كالا از سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كل كشور مجوز فعاليت دريافت كند.

آسان بار خيلي زود شروع به پيشرفت‌هايي بزرگ كرد؛ علاوه بر اينكه توانست با ويژگي‌هاي منحصر به فرد و فوق‌العاده به روز خود، خيلي زود، نزد شركت‌هاي حمل و نقل و رانندگان محبوبيت كسب كرده و روز به روز فعاليتش بيشتر شود، موفق شد به عنوان اولين استارت‌آپ حمل و نقل، كه توانسته عنوان دانش بنيان نوع يك را از كارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت‌ها و موسسات دانش بنيان دريافت كند، نام خود را در اين صنعت ماندگار كند.

برخي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي منحصر به فرد و فوق‌العاده آسان بار به تفكيك رانندگان و شركت‌هاي حمل و نقل از اين قرارند:

اپليكيشن مخصوص شركت‌هاي حمل و نقل آسان بار، به شركت‌هاي حمل و نقل بار اين امكان را داده كه به بيش از 30 هزار راننده در سراسر كشور در كمتر از 20 ثانيه دسترسي داشته و بتوانند به راحتي بار خود را در سيستم ثبت كرده و وسيله نقليه هماهنگ و مناسب بنا به شرايط محموله را پيدا كنند. نوع بار، قيمت صافي كرايه، ظرفيت و ساير مشخصات در اپليكيشن مخصوص شركت‌هاي حمل و نقل به وضوح در دسترس است.

آسان‌بار،حمل‌ونقل بين شهري بر بستر فناوري

شركت‌هاي حمل و نقل علاوه بر اين امكانات مي‌توانند با استفاده از پنل اختصاصي خود همه بارهاي ارسالي را كنترل كرده و در طول مسير، از  مبدا تا مقصد و همين‌طور هنگام تحويل محموله آن را به صورت آنلاين رهگيري و رصد نمايند. پس از پايان سفر، شركت‌هاي حمل و نقل به رانندگان امتياز مي‌دهند و اين كار باعث مي‌شود، كيفيت و رضايت بيش از پيش بالاتر رود.خارق‎العاده اينكه اين امكانات براي شركت‌هاي حمل و نقل كاملاً رايگان است.

ارائه اين امكانات باورنكردني براي اولين بار و همين‌طور رويكرد هوشمندانه آسان بار در نظر به حفظ شركت‌هاي باربري سنتي به عنوان بستري امنيت بخش به حمل و نقل جاده‌اي و كمك به رشد، پوست‌اندازي، مدرن‌سازي و توسعه حمل و نقل سنتي، باعث شد صنعت حمل و نقل (بخوانيد بخش سنتي صنعت كه بخش عمده را به خود اختصاص مي‌دهد) نگاهي مثبت به اين تحول عظيم بيندازد و بدون مقاومت در برابر آن، خيلي زود آسان بار را به عنوان پلي محكم و جدانشدني براي ارتباط ميان شركت‌هاي حمل و نقل و رانندگان بپذيرد.( آسان‌بار، پلي ميان باربري‌ها و رانندگان)

علاوه بر شركت‌هاي حمل و نقل، رانندگان هم براي اولين بار از امكاناتي برخوردار مي‌شوند كه تا به حال براي آنان مانند آرزو بوده است: امكاناتي مانند نمايش بارهاي نزديك به آنان، امكان جستجوي متني و صوتي بارها، دسترسي به هزاران بار آماده حمل، مسيريابي آنلاين و امكان ارتباط مستقيم با شركت باربري اعلام كننده بار براي هماهنگي، مذاكره و انجام توافقات لازم.

آسان‌بار،حمل‌ونقل بين شهري بر بستر فناوري

 

آسان‌بار،حمل‌ونقل بين شهري بر بستر فناوري

رانندگان با استفاده از اپليكيشن مخصوص به خود مي‌توانند بارهاي مربوط به ناوگان خود را به راحتي مشاهده كرده و بار مناسب و مدنظر خود را براي حمل انتخاب كنند.مي‌توان گفت مزيت اصلي استفاده از اپليكيشن رانندگان اين است كه رانندگان مي‌توانند بار مناسب خود را انتخاب كرده و در پايانه‌ها زمان زيادي براي پيدا كردن بار صرف نكنند. همچنين تعداد سفرهاي خالي يا بدون بار كه يكي از مهم‌ترين دلايل پايين بودن ميزان بازده حمل و نقل جاده‌اي در ايران است پايين‌تر مي‌آيد.به اين ترتيب رانندگان مي‌توانند زمان كمتري صرف پيدا كردن بار كرده، هزينه‌هاي خود را با پايين آوردن سفرهاي غيرضروري كاهش داده و زودتر به خانه برگردند و كنار خانواده خود باشند كه اين مسئله براي رانندگاني كه دائماً در شهرهاي مختلف و به دور از خانواده خود هستند، بسيار حائز اهميت است. كوتاه شدن زمان انتظار براي بار، كاهش ترددهاي خالي از محموله و هدر رفتن كمتر وقت، انرژي و هزينه مي‌تواند باعث بهبود كيفيت زندگي رانندگان و خانواده‌هاي آنان شده و  همچنين از بيماري‌هاي رايج رانندگان مانند دردهاي اسكلتي و افسردگي جلوگيري كند.

آسان‌بار،حمل‌ونقل بين شهري بر بستر فناوري

نكته جالب ديگر اين است كه آسان بار هيچ كميسيوني نه از شركت‌هاي حمل و نقل و نه از رانندگان نمي‌گيرد؛ تنها لازم است رانندگان حساب خود را به طور ماهيانه و با مبلغي اندك شارژ كنند كه اين رقم در قبال سودي كه از اين سيستم نثارشان مي‌شود آنچنان چشمگير نيست. اين ويژگي‌ها و امكانات داده شده به رانندگان باعث شد آنان نيز به سرعت از آسان بار استقبال كنند.

و اما آسان بار پيشرفت، بلند پروازي و جاه‌طلبي‌خود را همين‌جا به پايان نرساند؛ ايده آسان بار آن‌قدر نو و دسته اول بود كه سال گذشته نسخه صادراتي آسان بار با نام freightgram(فريت گرام) به بازار آمريكاي شمالي و كشور كانادا عرضه شد.

اكنون مي‌توان گفت نقش آسان بار محدود به بالا بردن كيفيت حمل و نقل، كاهش هدر رفت انرژي و زمان، كاهش آلودگي هوا، افزايش بهره‌وري و بازده و تحولي شگرف در اين صنعت نيست، بلكه به بهبود زندگي در جامعه كمك مي‌كند.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۵:۵۳

عادت هاي سالم براي رانندگان

رانندگان زيادي وجود دارند كه زمان هاي زيادي را در جاده‌ها سپري مي‌كنند و هفته ها از خانه و اعضاي خانواده خود دور هستند. از نظر بسياري از افراد رانندگي شغل بسيار سختي است كه منجر به زندگي ناسالم رانندگان مي‌شود زيرا ماهيت رانندگي تنهايي و تنها رانندگي كردن در جاده‌ها است كه بيشتر اوقات يكنواختي را به همراه دارد.( در مورد رانندگي و دلتنگي دوري از خانواده و روش‌هاي كنترل آن بيشتر بخوانيد )

تعداد زيادي از رانندگان با نوشيدن قهوه و خوردن غذاهاي فست فود كسب انرژي مي‌كنند كه اين غذاها راننده را به سمت تغذيه ناسالم تشويق مي‌كند. اين مقاله را باعنوان كسب عادت هاي سالم براي رانندگان ديگر نيز ارسال كنيد.(براي اينكه سرحال و هوشيار رانندگي كنيد، اين مقاله را بخوانيد )

استراحت كردن به حل بسياري از اين مشكلات كمك مي‌كند، شما در يك توقف مي‌توانيد: گازوئيل بزنيد، حمام كنيد، غذا بخوريد و حتي كاميون و ناوگان حمل‌ونقلي خود را تعمير كنيد. شما با توقف كردن در يك مكان مجهز مي‌توانيد از چند بار توقف و هدر رفت بيهوده زمان جلوگيري كنيد. با اين حال سالم ماندن و سالم زيستن نه تنها براي سلامت وبدن شما ضروري است بلكه به پيشرفت كاري شما نيز كمك زيادي مي‌كند.

در ادامه اين مقاله، عادت‌هاي سالم غذايي را براي جلوگيري از فرسودگي شغلي و حفظ انرژي خود مطالعه كنيد:

عادت هاي سالم براي رانندگان

1.خوردن غذاي سالم در راه

درست است كه فروشگاه هاي مجهز به فاصله هاي طولاني در مسير يافت مي‌شوند اما اكثر فروشگاه هاي غذايي داراي پاركينگ مناسب براي تريلرها هستند و در واقع طي كردن اين مسير طولاني مي‌ارزد. از آن جايي كه دنيا به سمت آسايش و رفاه بيشتر در حال پيشرفت است، بنابراين نگران پيدا كردن غذاي مغذي و مفيد نباشيد، در ادامه چند غذاي ساده و مفيد به شما پيشنهاد مي‌شود:

 • كاهو و اسفناج از پيش شسته شده
 • سبزيجات شسته شده و خرد شده

عادت هاي سالم براي رانندگان

 • ميوه‌هاي شسته شده و خرد شده
 • هر ميوه اي كه دوست داريد و از لحاظ شست‌وشوي آن راحت هستيد
 • گوشت كباب شده(خصوصا مرغ و بوقلمون)

براي كباب كردن گوشت،به يك دستگاه گريل و يا يك منقل ساده و ماهي‌تابه نياز داريد كه خوشبختانه در تمام فروشگاه‌ها و مغازه هاي بين راهي به راحتي قابل دسترسي و خريداري است.( به عنوان يك راننده كاميون چه چيزهايي را بخوريم و چه چيزهايي را حذف كنيم )

2.ورزش

ورزش كردن براي رانندگاني كه مدام در حال رفت و آمد در جاده‌ها هستند بسيار دشوار است. يك راننده به طور متوسط 11 ساعت رانندگي مي‌كند، 10 ساعت ماشين را كنار مي‌زند و استراحت مي‌كند و دوباره به رانندگي ادامه مي‌دهد، زماني كه تا اين حد برنامه كاري فشرده و سنگيني داريد چطور ممكن است بتوانيد يك برنامه مناسب ورزشي داشته باشيد؟ در ادامه همراه باشيد تا انواع ورزش كردن براي رانندگان جاده‌اي را به شما آموزش دهيم:

 • دوچرخه تاشو: يك دوچرخه تاشو كه فضاي خيلي كمي را اشغال مي‌كند بهترين وسيله ورزشي براي راننده كاميون است، شما مي‌توانيد دوچرخه را هنگام رانندگي در اسليپر(جاخواب) بگذاريد و هنگام خواب نيز دوچرخه را به صندلي شاگرد انتقال بدهيد. زماني كه براي استراحت و يا خوردن وعده غذايي توقف مي‌كنيد، مي توانيد با دوچرخه خود در محوطه گشتي بزنيد و اگر نزديك شهر و يا روستايي هستيد تا آنجا ركاب بزنيد.

عادت هاي سالم براي رانندگان

 • كفش‌هاي ورزشي: با كفش‌هاي ورزشي خود به راحتي همان مسيري كه ممكن است با دوچرخه طي كنيد را خودتان قدم بزنيد و اگر توان بدني كافي داريد آهسته بدويد. كفش‌هاي ورزشي به نسبت دوچرخه فضاي بسيار كمتري را اشغال مي‌كنند.(چگونه پشت فرمان اتومبيل ورزش كنيم؟)

عادت هاي سالم براي رانندگان

 • وزنه: اگر توان بدني آن را داريد چند وزنه 0.5 كيلويي و يا 1 كيلويي را در داخل كابين و در يك جاي امن قرار بدهيد و سعي كنيد با وزنه چند نرمش قدرتي انجام بدهيد كه به ماهيچه‌هاي دست شما  بسيار كمك مي‌كند.

عادت هاي سالم براي رانندگان

3.خواب

خواب به شدت براي سلامتي مفيد و ضروري است. بيشتر زندگي شما در كابين كاميون سپري مي‌شود پس زماني كه نوبت به خريد بالش و تشك مي‌رسد دست از خساست برداريد و بهترين و راحت‌ترين را براي خودتان بخريد. موقع خواب دماي كاميون را به حد دلخواه تنظيم كنيد تا به دليل سرما يا گرما از خواب بيدار نشويد. شما بايد حتما روزي 10 ساعت بخوابيد پس در بهترين دما و به دور از صداي جاده سعي كنيد جايي براي خوابيدن پيدا كنيد تا خواب مفيدي داشته باشيد.( در مورد خوراكي هايي كه مانع خواب آلودگي مي شود بيشتر بدانيد )

آسان بار

4.آرامش فكر و خيال

شغل رانندگي و كاميونداري واقعا ممكن است خسته كننده باشد، شما كليومترها و كيلومترها را در جاده طي مي‌كنيد و علائم رانندگي مشابه را در طول رانندگي از شيشه مستطيلي كاميون مشاهده مي‌كنيد، همين موضوع باعث مي‌شودكه شما زياد فكر كنيد و اين بيش از حد فكر كردن ممكن است كه آسايش فكر را از شما بگيرد و باعث حواس پرتي شما بشود، با استفاده از روش هاي زير مي توانيد هوشيار و سرحال به رانندگي و حرفه خود ادامه دهيد:

 • كتاب هاي صوتي(پادكست): مي توانيد از اپليكيشن هايي مثل: نوار، آي تونز، شنوتو و يا حتي پادكست هاي آسان بار استفاده كنيد. كافي است موضوع مورد علاقه خود را جست‌وجو كنيد تا در زمينه هاي متفاوت به شما كتاب صوتي پيشنهاد شود. كتاب صوتي هم آموزنده است و هم شما را از حواس پرتي و فكر و خيال زيادي نجات مي‌دهد.
 • نوار و يا سي دي هاي آموزش زبان: ممكن است دوست داشته باشيد يك زبان ديگر مثل: انگليسي يا فرانسوي را ياد بگيريد. شما در اين مسير با تكرار كردن عبارت هاي متفاوت به عنوان يك مبتدي مي توانيد به زبان ديگري صحبت كنيد، خصوصا اگر راننده ترانزيت هستيد ما به شما يادگيري زبان انگليسي و يا زبان كشوري كه به آن زياد سفر مي كنيد را بسيار پيشنهاد مي كنيم. براي يادگيري زبان انگليسي مي توانيد فايل هاي صوتي نصرت را از تمامي فروشگاه هاي كتاب و يا سي دي فروشي‌ها خريداري كنيد و در حين رانندگي نيز به مهارتهاي خود اضافه كنيد.
 • موسيقي: آيا هميشه به سبك سنتي گوش مي دهيد؟ سبك هاي بسياري در موسيقي وجود دارد كه مي توانيد به آنها گوش كنيد و از آن لذت ببريد، خود را محدود به يك سبك از موسيقي نكنيد و تنوع داشته باشيد.
5.خانواده

داشتن كاري كه به طور طولاني مدت شما را از خانه و خانواده دور نگاه دارد لزوما به آن معنا نيست كه شما بايد رابطه سردي با اعضاي خانواده داشته باشيد. كاملا به شما بستگي دارد كه پس از 2 هفته دوري از خانواده وقتي وارد خانه مي‌شويد با لبخند و صداي بلند به همه سلام كنيد، يا بي حوصله و خسته در را باز كنيد و از فرزندان خود بخواهيد مزاحم شما نشوند تا شما استراحت كنيد.( در مورد مشكلات خانوادگي راننده كاميون بخوانيد )

يكي از راه هايي كه ممكن است فرزندان و خانواده شما را بسيار خوشحال كند، در ارتباط بودن شما با آنها از طريق شبكه هاي اجتماعي  و يا تماس تلفني است. هرجا كه آنتن و يا اينترنت داريد با همسر و فرزندانتان تماس بگيريد و احوالپرسي كنيد، اگر به كمكي نياز دارند به آنها راهنمايي بدهيد و نگذاريد حس كنند كه شما به آنها بي اهميت هستيد.

عادت هاي سالم براي رانندگان

در طول مسير، از جاده، حيواناتي كه در جاده مي بينيد، مناظر زيبا، غذاهاي جديدي كه مي خوريد و هرچيز ديگري كه به نظر شما جالب است عكس بگيريد و زماني كه به خانه بر ميگرديد عكس ها را به فرزندان نشان دهيد و اجازه دهيد آنها خود را شريك كار و سفر شما بدانند.

يكي از مهم ترين بخش ها، خاطره تعريف كردن است، هر خاطره با مزه، جالب، به يادماندني و ترسناكي را داريد براي خانواده تعريف كنيد و اجازه بدهيد آنها همپاي شما تمام خاطرات شما را تجربه كنند، قدرت خاطره تعريف كردن را دست كم نگيريد.

عادت هاي سالم براي رانندگان

در طول سفر يك كتاب مشترك براي خود و همسرتان بخريد، بعد از آنكه به خانه بازگشتيد در مورد نكات جالب كتاب با هم صحبت و گفت‌وگو كنيد، در نهايت از هيچ فرصتي براي در كنار خانه و خانواده ماندن فرار نكنيد و سعي كنيد زماني كه از سفر برمي‌گرديد جاي خالي خود را پر كنيد و به عنوان يك پدر و يا يك مادر و يا يك همسر مهربان نقش آفريني كنيد.


منبع: thebalancecareers

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۵۹

رانندگان تازه كار

بيشتر رانندگان تازه كار مي خواهند تنها كاميون خود را روشن كرده و برانند. آنها مايل به آزادي عمل در جاده ها هستند و مي خواهند به شركت هاي حمل و نقلي خود ثابت كنند كه مي توانند كار خود را به بهترين وجه انجام دهند.

رانندگان تازه كار

اما داشتن اين ذهنيت تا چه حد مي تواند آنها را به هدف خود نزديك تر كند؟متاسفانه اين ذهنيت در آنها مي تواند منجر به رخ دادن حوادث يا حتي اشتباهاتي شود كه مي تواند منجر به اتلاف وقت آنها شود.

در رانندگي مخصوصا در رانندگي ماشين هاي سنگين يكي از كارهايي كه قوي شدن در آن به زمان بيشتري نياز دارد وارد شدن به آهستگي به موقعيتي مانند پارك كردن، بررسي آن محدوده و تصميم گيري به موقع در مورد چرخش و حركت ماشين، دنده عقب گرفتن و در نهايت پارك آن است. بعضي از راننده ها معمولا از نقشه هاي آنلاين براي شناسايي موقعيت شركت ها، استراحت گاه ها و يا ترافيك استفاده مي كنند. آنها براي رسيدن، وارد شدن و پارك كردن برنامه ريزي مي كنند. رانندگان بايد سعي كنند كه چه از نظر روحي و چه از نظرجسمي به تعادل رسيده تا بتوانند در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي كنند، ايمن تر برانند و پول بيشتري در بياورند.

چند توصيه كه براي رانندگان تازه كار در اين زمينه به هدف ارتقاي شغلي و ايمن تر بودن ارائه شده است را در زير بخوانيد:

از به وجود آمدن خطرات احتمالي در توقف گاه ها جلوگيري كنيد

محل توقف راننده ها مي تواند يكي از خطرناكترين مكان ها براي آنها باشد خصوصا براي راننده اي كه كم تجربه است و كار خود را به تازگي شروع كرده است. اطمينان حاصل كنيد كه به آهستگي حركت كنيد تا بتوانيد خطرات احتمالي را پيش بيني كنيد و مهم تر از آن جاي پارك مناسبي براي خود پيدا كنيد. بهتر است كه رانندگان ليستي از استراحتگاه ها و توقف گاه ها داشته باشند كه براي پارك كردن مناسب هستند. براي اين منظور مي توان از اپليكيشن هاي مختلف راه استفاده كرد.(مي توانيد در مورد استارت آپ هاي حمل و نقل نيز بدانيد)

در صورت امكان يكي از سه يا چهار فضاي باز را انتخاب كنيد تا بتوانيد به راحتي وسيله را عقب يا جلو كنيد، بنابراين ممكن است از تصادف با مكان يا فردي كه در سر راه شما قرار دارد جلوگيري شود. هميشه از سمت راننده براي انجام اين كار استفاده كنيد. اگر دو فضاي باز وجود دارد، حتما طوري پارك كنيد تا نزديك ترين كاميون در سمت راننده باشد. اين احتمال برخورد با كاميون ديگر را در نقطه كور كم مي كند.

به اطراف مكاني كه انتخاب كرده ايد نگاه كنيد. آيا امكان دارد شخصي در پاركينگ عمود بر شما باشد كه راه شما را مسدود كند؟ آيا فضاي بازي وجود دارد كه شما در آن بتوانيد به جلو حركت كنيد بطوري كه مجبور نباشيد مكان نامناسبي را براي پارك كردن پيدا كنيد؟در نظر گرفتن و رعايت كردن تمامي اين جوانب مي بايست از طرف رانندگان تازه كار صورت بگيرد تا بتوانند فضاي امني را براي حركت و توقف خودروي خود فراهم كنند تا دچار سوانح مختلف در حين كار نشوند.

رانندگان تازه كار

برنامه دقيق داشته باشد

عجله كردن بدون داشتن برنامه اي دقيق مي تواند تمامي روياهاي يك راننده تازه كار را در مورد شغلش به هم بريزد.در ابتداي كار از عجله كردن بپرهيزيد و نخواهيد كه حتما سر ساعت از خواب بلند شويد، دوش بگيريد و صبحانه بخوريد و شروع به كار كنيد.برنامه هاي شما آنطور كه مي خواهيد به صورت دقيق به پيش نمي روند و شما نمي توانيد هميشه بگوييد كه در ساعت مشخصي و بعد از طي مسافت مشخصي در كنار خانواده خود خواهيد بود.حتي رانندگان محلي نيز ممكن است سر وقت كار خود را به اتمام نرسانند و بيشتر از يك كارمند تمام وقت كار مي كنند.(چه چيزهايي رانندگان كاميون را اذيت مي كنند؟)

 

رانندگان تازه كار

سرعت را هميشه پايين نگه داريد

احساس ميكنيد كه نياز داريد با سرعت برانيد؟ فكر ميكنيد كه بايد زود به مقصد رسيده و بار بزنيد؟ اكثر راننده هاي بي تجربه و تازه كار فكر مي كنند كه مي توانند با طي نمودن هر چه با سرعت تر مسير به درآمد بيشتري دست پيدا كنند. اين نگراني وجود دارد كه راننده اي كه تازه كار است و تسلط كافي بر روي راه و شرايط جاده ها ندارد، نتواند به راحتي و با مديريت بر روي وسيله نقليه اش مسيرها را به سرعت و دقت طي كند.به ياد داشته باشيد كه حتي كاميون هايي هايي كه توسط رانندگان با تجربه اداره مي شوند ممكن است دچار سانحه شوند و بايد تحت كنترل كافي از سوي راننده باشند.با تجربه نبودن در رانندگي و استفاده به موقع و سريع از دنده در سرعت هاي بالا مي تواند ريسك تصادفات را افزايش دهد.(چگونه مديريت بهتري بر رانندگي داشته باشيم؟)

رانندگان تازه كار

صبور بوده و بلند مدت فكر كنيد

طول مي كشد تا فردي مهارت هاي لازم، اعتماد به نفس و قدرت لازم در رانندگي را به منظور انجام صحيح آن به دست آورد. از اين رو مي بايست افراد هميشه به دنبال هدف خود بوده و خطرات احتمالي محيط اطراف خود را شناسايي كنند و به دنبال ساده ترين راه براي انجام كار خود باشند. و جزئيات اطراف از قبيل تاريخ، شرايط ترافيك، آب و هوا و نوع مسير، دقت بيشتري داشته باشند.با صرف نمودن كمي زمان بيشتر مي توان بر استرس غلبه نموده و تمركز بيشتري براي يادگيري مهارت هاي لازم در رانندگي به منظور كنترل بيشتر وسيله نقليه داشته باشند.افراد همچنين مي بايست از گواهينامه رانندگي خود با خطر نكردن محافظت كنند تا به وسيله آن احترام و اعتماد لازم در حين كسب درآمد را به دست آورند.(يك راننده خوب چه راننده اي است؟)

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۶:۲۹

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

جمعي از رانندگان ترانزيت در نامه‌اي به مدير كل حراست گمرك جمهوري اسلامي ايران، از وجود «مشكلات عديده گمرك بازرگان و عدم رسيدگي از طرف مديريت حوزه مربوطه» خبر داده‌ و خواستار ورود حراست، به اين موضوع شده‌اند.

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

در متن اين نامه كه در شبكه‌هاي اجتماعي و كانال‌هاي تلگرامي مرتبط با حمل‌ونقل جاده‌اي منتشر شده، آمده است:

حراست كل گمرك جمهوري اسلامي ايران

جناب آقاي رياضي

با سلام احترام

پيرو مشكلات عديده در حوزه گمرك بازرگان و عدم رسيدگي از طرف مديريت حوزه مربوطه، اينجانبان تعدادي از رانندگان ترانزيت عبوري از اين گمرك توجه حضرتعالي را به پاره‌اي از مشكلات جلب مي‌نماييم.(درباره ديگر مشكلات رانندگان ترانزيت بدانيد)

1- موضوع دريافت وجوه نامتعارف گاه و بيگاه توسط بعضي از عوامل گمرك از رانندگان، به بهانه‌هاي واهي از قبيل ناخوانا بودن مدارك، تبديل به يك رسم و عرف غلط در اين گمرك شده است به‌نحوي‌كه چنانچه راننده از پرداخت مبلغ درخواستي امتناع ورزد، قطعا براي عبور ترانزيت با مشكلات عديده‌اي روبه‌رو خواهد بود. اين موضوع از در ورود بيجك نويسي شروع شده و تا مامور ارزياب، مامور كنترل ايكس‌ري، مامور كنترل سگ مواد ياب، مامور اندازه‌گيري سوخت و ... تسري يافته است.

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

2- تردد افراد غير از پرسنل گمرك و رانندگان و همچنين نمايندگان شركت‌ها، در محوطه گمرك عملا حوزه ترانزيت را كه بايد يك منطقه ايزوله باشد تبديل به يك بازار آشفته كرده است. به‌نحوي‌كه عملا امنيت كاميون‌هاي عبوري به صفر رسيده و اين موضوع منتج شده است به بريدن چادر كاميون‌ها در طول شب و دست‌اندازي به محموله ترانزيتي، سوار شدن افراد قاچاق در داخل محوطه بار بدون اطلاع راننده، باز كردن جعبه كانتينر راننده، باز كردن كابين خود راننده و تهاجم فيزيكي به راننده، بازكردن پلمب بار، جاسازي مواد قاچاق از قبيل گازوييل و سيگار و داروهاي ممنوعه و از اين قبيل در كاميون. چنانچه راننده متوجه موضوع شود و اعتراض نمايد، همان افراد غير مسئول داخل محوطه ، فرد راننده را تهديد جاني مي‌كنند.

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

3- همانگونه كه اطلاع داريد در سنوات و ماه‌هاي گذشته رانندگان بي‌گناهي به دليل جاسازي مواد مخدر در داخل محموله در كشورهاي اروپايي و تركيه ضمن بازرسي، دستگير و روانه زندان شده‌اند اين درصورتي است كه گمرك بازرگان در ظاهر بالاترين كنترل و بازرسي را در حين عبور انجام داده و از قضا چيزي كشف نكرده است و بلافاصله كه كاميون وارد گمرك ترك مي‌شود، كنترل و بازرسي ترك‌ها منجر به كشف شده مي‌شود. چگونه است كه بازرسي‌هاي داخل كشور خودمان اين مواد را كشف نكرده‌اند؟ آيا كسي پاسخگوي اتلاف عمر و زندگي و سرمايه آن راننده بي‌گناه خواهدبود؟ از طرفي عدم كنترل صحيح داخل گمرك بازرگان منجر به اين شده كه كشورهاي اروپايي و ترك، ديدگاه كاملا منفي نسبت به كاميون ايراني داشته باشند به‌طوري‌كه در مرزهاي ورودي اتحاديه اروپا اين كاميون‌ها روزها در صف كنترل معطل مي‌مانند. امروز به شكلي شده است كه اگر كاميون ايراني به گيت ورودي گمرك اتحاديه مي‌رسد، بدون بحث به بازرسي‌هاي شديد هدايت مي‌شود كه نتيجه آن تخريب محموله ترانزيتي، تحميل هزينه‌هاي مضاعف و مسائل روحي رواني است.

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

 

4- متاسفانه در شرايط امروز كشور عزيزمان در تقابل با تحريم‌هاي ظالمانه غرب، سيستم كنترل و خروجي گمرك بازرگان عملا به يك مشكل لاينحل تبديل شده است در شرايطي كه رئيس جمهور محترم برنامه ارتقاي حجم مبادلات ايران و تركيه را 3 ميليارد دلار هدف گذاري نموده، عملا با شرايط گمرك بازرگان اين هدف بيشتر به يك آروزي دست نيافتني مي‌ماند تا به يك برنامه عملياتي. حضرتعالي استحضار داريد اين حجم از تجارت توسط اين ناوگان و عمدتا توسط گمرك بازرگان بايد ترانزيت شود حال تصور مي‌كنيد با عدم رسيدگي به مشكلات حوزه مذكور، اين مهم انجام مي‌شود؟

جناب آقاي رياضي؛

از حضرتعالي دعوت مي‌شود شخصا به منطقه سفر كنيد و از نزديك درددل رانندگان را بشنويد بدون شك با حضور فيزيكي حضرتعالي گره بسياري از اين مشكلات را باز خواهد كرد.

كاظم نيمه‌فروش نيز در جايي ديگر نسبت به مشكلات موجود در مرز بازرگان براي كاميون‌هاي ايراني هشدار داد.

او با بيان اين‌كه براي حل مشكل مرز بازرگان بهترين پيشنهادات را قبلاً مطرح كرده‌ام، اما نمي‌دانم به چه دليل مسئولان مربوطه هيچ‌گونه علاقه‌اي به اجرايي كردن پيشنهادات مفيد و راهگشاي اهالي صنف حمل‌ونقل نشان نمي‌دهند، گفت: مشكل مرز بازرگان تراكم بسيار بالا و خارج از ظرفيت كاميون‌ها در اين مرز است كه در كنار تعلل پرسنل هر دو طرف مرز در پذيرش كاميون‌ها باعث معطلي و صف‌هاي طولاني در هر دو سوي مرز مي‌شود.

او با بيان اين‌كه ايران با تركيه(از روابط ترانزيتي ايران و تركيه چه مي دانيد؟) سه مرز كاميوني دارد كه دو مرز رازي (كاپيكوي) و سرو (اسندره) عملاً براي تردد به‌خصوص ناوگان ايراني كاربردي ندارد چرا كه هم از مسير اصلي تردد ناوگان ايراني دور است و هم مسيرشان بالأخص در فصل زمستان بسيار برف‌گير است، گفت: از همه مهم‌تر از مناطق بسيار ناامن اين كشور كه محل فعاليت‌هاي گروه‌هاي تجزيه‌طلب تروريستي است عبور مي‌كنند بنابراين و در عمل ايران تنها يك مرز كاميوني فعال با تركيه دارد كه همين مرز بازرگان است.

او ادامه مي‌دهد:با هجوم تمامي كاميون‌ها براي عبور از اين گذرگاه، اين مرز به حالت ايستايي و قفل شدن مي‌رسد، البته تعدادي از كاميون‌داران بومي اين منطقه هم اكثراً بدون ايستادن در صف نوبت مرز و با استدلال بومي‌بودن كه اين نوع عبور بدون مراعات نوبت را حق خود مي‌دانند، باعث بروز اختلافات و درگيري بين رانندگان مي‌شوند.

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

اين فعال حمل‌ونقلي و راننده كاميون در مسيرهاي خارجي، ادامه داد: تنها راه رهايي از اين مشكلات مرز بازرگان، افتتاح گذرگاه مرزي جديد در منطقه چشمه ثريا (گوشه يا بورآلان) بالاتر از شهر پلدشت و در مجاورت مرز زميني فعال تركيه با جمهوري نخجوان است كه مزاياي بسيار زيادي براي تردد ناوگان ايراني دارد، اين مرز حتي چندين سال است كه مصوبه و تفاهم‌نامه رسمي بين ايران و تركيه را نيز دارد اما مشخص نيست كه به چه دليل و باوجود اين‌همه مشكل و دردسر در مرز بازرگان اجرايي نشده و نمي‌شود؟(در مورد مشكلات كاميون داران در مرزهاي ديگر بدانيد.)

او به مزاياي افتتاح اين مرز جديد اشاره كرد و گفت: از بالاترين نقطه مرزي ايران و تركيه عبور مي‌كند در نتيجه حداكثر فاصله را با مناطق ناامن و درگيري در خاك ايران و تركيه با گروه‌هاي تروريستي دارا است و هم‌چنين از شهر الغدير و مناطق اطراف آن گذر مي‌كند كه داراي قرابت‌هاي ديني و قومي بسيار زيادي با ايران است و مسير آن‌ها بسيار سهل گذرتر از مسير فعلي مورداستفاده ناوگان ايراني است چراكه از كناره رود ارس مي‌گذرد كه داراي پستي‌وبلندي و گردنه‌هاي سخت گذر نيست درنتيجه مصرف سوخت كاميون‌ها را هم كاهش مي‌دهد.

مشكلات عديده گمرك بازرگان و راه رهايي از آنها

اين راننده كاميون ادامه داد: هم‌چنين چون شهري در نزديكي اين منطقه نيست مشكلات مربوط به عبور بدون نوبت اشخاص بومي و درگيري‌هاي بعد آن‌هم اتفاق نخواهد افتاد. ضمن اين‌كه براي تسريع در بهره‌برداري از اين مرز جديد هم نياز به هزينه‌هاي بسيار اوليه نيست. چون راه در هر دو طرف مرز موجود است و فقط با مختصري محوطه‌سازي و تعدادي كانكس پيش‌ساخته مي‌توان آن را در مرحله اول فقط براي عبور و مرور كاميون‌ها بهره‌برادري كرد و بار سنگين مرز بازرگان را هم كاهش داد هزينه‌هايي روي دوش دولت نخواهد گذاشت.

اين راننده كاميون ادامه‌داد: البته با عبور اكثريت كاميون‌هاي ترانزيت ايراني از اين مرز جديد كاميون‌داران بومي منطقه مرزي بازرگان و اطراف آن‌هم راحت‌تر مي‌توانند از بازرگان استفاده كنند و درگيري دائمي بين رانندگان در مورد عبور بدون نوبت اين افراد هم از بين مي‌رود.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۷:۵۶

محدود كردن حواس پرتي در رانندگي

ما اغلب از نياز به محدود كردن حواس پرتي مان در هنگام رانندگي مي شنويم. اين جمله فورا ذهن مارا به سمت تصاويري از تلفن هاي همراه، ارسال پيام كوتاه و يا حتي وجود كودكان در صندلي عقب سوق مي دهد.

محدود كردن حواس پرتي در رانندگي

با اين حال، بسياري از حواس پرتي هاي دروني و بيروني شما ممكن است به عنوان حواس پرتي تشخيص داده نشوند. درك و محدود كردن حواس پرتي ها در حين رانندگي كمك به جلوگيري از حوادثي مي كند كه مي توانند به كار شما را خاتمه دهند و يا بدتر از آن، ممكن است زندگي كسي را به پايان برسانند. راننده كاميون با عوامل مختلفي مي تواند پريشان شود. تصادف يك كاميون ديزلي ممكن است اختلال بزرگي را حين تصادف با چند وسيله نقليه ديگر در خطوط متعدد جاده اي ايجاد كند.(زمان مناسب براي كنار گذاشتن رانندگي)

در اينجا به طور مختصر به بعضي از حواس پرتي ها اشاره مي كنيم:

حواس پرتي هاي بيروني

حواس پرتي هاي خارجي براي شناسايي آسان هستند. چيزهايي در اطراف ما هستند كه توجه ما را از رانندگي پرت مي كنند، موسيقي، تلفن هاي همراه، اتومبيل هايي كه در جلوي ما هستند، تابلوهاي تبليغاتي، عابران پياده، هواپيما و مناظري مانند جاده ها يا كوه ها و يا هر چيزي كه تمركز ما را از خطرات بالقوه دور مي كند، حواس پرتي است. رانندگي با حواس پرتي عامل اصلي تصادفات و مرگ و مير است تا رانندگي با عوامل ديگر.دو نمونه از حواس پرتي كه شايد توجه كمتري به آنها مي شد عبارتند از:

چك كردن نقشه

چك كردن نقشه نيز مي تواند به صورت كامل باعث حواس پرتي رانندگان شود.رانندگاني كه به مدت طولاني به جاده نگاه نمي كنند. اين امر مي تواند بسيار خطرناك باشد در حالي كه راننده در ترافيك يا بزرگراه باشد و يا در تلاش براي حركت.

 

محدود كردن حواس پرتي در رانندگي

رانندگي به صورت شيفتي

براي راندن در مسافت هاي طولاني بعضي راننده ها مجبورند كه از راننده كمكي بهره ببرند. زماني كه يك راننده در حال استراحت است ديگر راننده مي تواند بدون توقف رانندگي كند. با اين حال در زماني كه فرد رانندگي نمي كند مي تواند در صندلي استراحت مانده و خود عاملي براي منحرف كردن راننده در حال كار باشد. اين نيز مي تواند نوعي حواس پرتي جدي باشد اگر هر راننده فردي را به هر عنوان در كنار خود داشته باشد.

محدود كردن حواس پرتي در رانندگي

چك كردن آينه ها

چك كردن آينه ها نيز مي تواند به اندازه چك كردن تلفن همراهتان خطرناك باشد.شما فكر مي كنيد كه در حال انجام يك كار با تمركز بالا هستيد، اما همين كار مي تواند براي چند ثانيه تمامي حواس شما را به سمتي ديگر سوق دهد، همچنين در حين اين كار ممكن است ذهن شما به سمت افكار متفرقه ديگر كشيده شود.

محدود كردن حواس پرتي در رانندگي-آسان بار-آسان پديا

حواس پرتي هاي دروني

آيا كسي در مورد حواس پرتي هاي دروني فكر مي كند؟ براي حفظ امنيت بايد از لحاظ ذهني آماده بوده و بر آن كاري كه در دست داريم تمركز كافي داشته باشيم.
آيا به اندازه كافي استراحت كرده ايد؟ آيا در مورد بحثي كه در شب قبل با همسر خود داشته ايد فكر مي كنيد؟ آيا با شكم پر خوابيده ايد؟ آيا نگران اين هستيد كه به خاطر ترافيك به موقع بار نزنيد؟ آيا به اشتباهاتي فكر مي كنيد كه در روزهاي گذشته آنها را انجام داده ايد؟ اين نوع حواس پرتي مي تواند تاثير زيادي بر توانايي شما را در رانندگي با خيال راحت داشته باشد و نتايج بدي را رقم بزند.
از طرف ديگر هنگامي كه از گروهي از رانندگان پرسيدند كه چرا ما تصور مي كرديم كه راديو شما را كمتر تحت تاثير قرار داده است؟ بيشتر آنها گفتند كه آهنگ هاي راديويي را براي سال ها و مكررا شنيده اند. با اين حال، همان آهنگ ها مي توانست بر تمركز حواس آنها در رانندگي تاثير بگذارد.اين ها شايد تنها چند عامل اصلي دروني باشد كه رانندگان دائما با آنها درگير باشند به هر حال تاثير خود را بر روي رانندگي افراد مي گذارند.(مي توانيد در مورد مشكلات ديگر رانندگان بيشتر بدانيد.)

محدود كردن حواس پرتي در رانندگي

تازه كارها حواس خود را پرت مي كنند

هنگامي كه بحث از حواس پرتي است، يك تازه كار مي تواند گاهي اوقات بدترين دشمن خود باشد.(يك راننده كاميون خوب چه ويژگي هايي دارد؟)
تمامي افكاري كه در بالا گفته شد در هنگام رانندگي احتمال يك حادثه در آينده را افزايش مي دهند. اگربه خاطر مسائلي كه اذيتتان مي كنند به خوبي نخوابيديد، رانندگي با خستگي نيز باعث مي شود كه مشكلات زيادتري به وجود بيايد. به اشتباهات خود فكر كنيد، از آنها ياد بگيريد و رو به جلو حركت كنيد. به عنوان مثال توزيع كننده بار به شما يادآوري نمي كند كه شما دو روز قبل فراموش كرده ايد كه به تريلر (در مورد تريلر بيشتر بدانيد) خود سوخت برسانيد و نمي داند كه شما نوبت خود را فراموش كرده ايد، او نمي داند كه شما ممكن است تازه كار باشيد و نتوانيد تعادل بين كار و افكار خود را برقرار كنيد تا بتوانيد تمركز كافي روي كار خود داشته باشيد.پس تمامي اين افكار مي توانند تنها ذهن راننده تازه وارد را از تمركز بر رانندگي خود محرف كنند.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۹:۰۰

امنيت كاميون هاي يخچالي

عبدالله خانعلي رئيس انجمن رانندگان كاميون‌هاي يخچال‌دار استان تهران در خصوص امنيت كاميون‌هاي يخچالي، گفت: هيچ‌كدام از كاميون‌هاي ما امنيت كافي را ندارند و تنها با توجه به ارزش محموله براي سارقان اولويت‌ بندي سرقت وجود دارد.

امنيت كاميون هاي يخچالي

او با بيان اين‌ كه سارقين جاده بار تيرآهن را به‌ راحتي نمي‌توانند جابه‌جا كنند اما درب كانتينر يخچال‌دار را باز مي‌كنند و گوشت يا مرغ را سرقت مي‌كنند، گفت: گوشت و هر نوع مواد غذايي ديگر به‌راحتي در بازار تبديل به پول مي‌شود و براي همين است كه سارقان جاده‌ها به سرقت از كاميون‌هاي يخچالي بيش‌تر تمايل دارند.(در مورد كاميون هاي يخچال دار بيشتر بدانيد.)

او ادامه داد: ضمن اين‌كه گوشت دزديده‌شده وقتي از كارتن بيرون آمد قابل رهگيري و ردگيري هم نيست و مشتري آن‌هم زياد است.

خانعلي با بيان اين‌ كه معمولاً بار كاميون‌هاي يخچال‌دار ارزشمند است و گاهي محموله به ارزش يك‌ ميلياردي مي‌رسد، ادامه داد: گاهي راننده با اين اميد كه نزديك ايستگاه‌هاي پليس‌ راه امنيت كافي وجود دارد كاميون‌ خود را متوقف مي‌كند كه اتفاقاً گزارش‌هاي بيش‌تري از سرقت محموله در حوالي ايستگاه‌ هاي پليس‌ راه داريم.

امنيت كاميون هاي يخچالي

رئيس انجمن رانندگان كاميون‌هاي يخچال‌دار استان تهران ادامه داد: از آن‌ جايي‌كه در فاصله مبدأ تا مقصد پاركينگ و مجتمع خدمات‌ رفاهي كم است و فاصله شهرهاي ما به دليل اقليم جغرافيايي ايران زياد است به همين دليل كاميون‌هاي يخچال‌دار طعمه‌هاي خوبي براي سارقان هستند و جان راننده هم براي محافظت از محموله خود درخطر است.

خانعلي ادامه داد: متأسفانه شركت بيمه هم اعلام كرده است اگر كل محموله دزديده شود خسارت تعلق مي‌گيرد و اگر بخشي از بار دزديده شود امكان پرداخت خسارت وجود ندارد؛ آيا بايد راننده با دزد همكاري كند تا كل بار دزديده شود و بعد بيمه خسارت دهد؟(در مورد بيمه رانندگان نيز بدانيد.)

او با انتقاد از عدم وجود قوانين به‌روز و كافي براي حمايت از رانندگان حمل كالا، ادامه داد: در كشور ما راننده حق ندارد با خود وسيله دفاعي داشته باشد و اگر راننده بخواهد از خود در مقابل دزد دفاع كند به دليل نداشتن هيچ نوع سلاح و وسيله‌اي عملاً توان كافي ندارد. درعين‌حال هم بيمه براي حمايت از رانندگان كاميون تبصره و بندهايي دارد كه راضي‌كننده نيست.(چه قوانيني براي كاميون هاي يخچال دار وضع شده است؟)


منبع: تين نيوز

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۳۹:۰۳

رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون

مديركل دفتر حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از تشكيل كميته مشترك بين نماينده رانندگان كاميون و بيمه تكميلي براي شناسايي و رفع مشكلات در اين حوزه خبر داد و گفت: ايرادات اوليه بيمه تكميلي كاميونداران رفع شد.

غلامحسين دغاغله درباره پيگيري رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون اظهار داشت: سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي(سايت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي) تلاش كرده است، موضوع «بيمه تكميلي» راننده ها را با توجه به شرايط و وضعيت راننده ها ، به دقت دنبال كند.

* ۷۰۷ هزار راننده كاميون و همسران آنها تحت پوشش بيمه تكميلي 

او ادامه داد: در اين حوزه كانون انجمن هاي صنفي شركت هاي حمل و نقل بار كشور فرايند كار را دنبال كرد، با يكي از شركت هاي بيمه (آتيه سازان حافظ) قرارداد منعقد شد و اين قرارداد در مرحله اول شامل راننده و همسر او مي شود.(در مورد تغيير ضوابط قانوني شركت هاي حمل و نقل اطلاعات بيشتري كسب كنيد)

دغاغله ادامه داد: تاكنون ۷۰۷ هزار نفر از راننده ها و همسران آنها براي بيمه تكميلي ثبت نام كرده و مشمول بيمه تكميلي شده اند.

مديركل دفتر حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي افزود: در مرحله اول فعلا راننده و همسر وي مشمول اين طرح شده است و موضوع فرزندان راننده ها هنوز به نتيجه نرسيده است، ضمن آنكه رانندگان درخواست داشته اند، پوشش هاي اين بيمه تكميلي افزايش يابد كه ما موضوع را به شركت بيمه منتقل كرده ايم.

رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون-آسان بار-آسان پديا-آتيه سازان حافظ

* تشكيل كميته مشترك نماينده راننده ها و بيمه براي رفع مشكلات 

دغاغله بيان كرد: به تازگي جلسه كارگروه ويژه بيمه تكميلي با حضور نماينده راننده ها و تشكل ها و انجمن هاي صنفي آنها برگزار شد.

او به جلسه هفته گذشته رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با كميسيون عمران درباره بيمه تكميلي راننده ها اشاره كرد و گفت: در اين جلسه موضوع افزايش مشمولان بيمه تكميلي رانندگان كاميون نظير فرزندان آنها مطرح شد، افزايش پوشش هاي درمان نظير بيمه تكميلي زايمان و غيره مدنظر قرار گرفت، همچنين موضوع وحدت رويه در پرداخت خسارت به راننده ها دنبال شد.

مديركل دفتر حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي گفت: خروجي جلسه با كميسيون عمران اين بود كه كميته اي متشكل از نماينده انجمن صنفي راننده ها و نماينده شركت بيمه به شكل هفتگي يا هر پانزده روز يكبار برگزار شود تا براي حل سه مشكل مذكور و ديگر موارد خاص دستاورد مناسبي حاصل شود.

رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون

 

دغاغله اظهار داشت: به هر حال در برخي استان ها راننده ها شكايات زيادي در باره بيمه تكميلي داشتند، البته در برخي استانها هم شكايات چنداني نداشتيم، بنابراين قرار شد اين موارد در كميته هفتگي دنبال شود كه بين نماينده راننده ها و نماينده بيمه برگزار مي شود.

مديركل دفتر حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اضافه كرد: از آن منظر كه طرف قرارداد اين بيمه تكميلي، كانون انجمن هاي صنفي شركت هاي حمل و نقل بار كشور است، اين كانون نيز بايد موضوعات را در كميته مدنظر، دنبال كند.

دغاغله اظهار داشت: قطعا ما نمي توانيم مدعي شويم كه همه مشكلات رفع شده است، اما هر چه زمان مي گذرد، شرايط مناسب تر و روند رو به مطلوب است، تلاش كرده ايم، مشكلات رانندگان به تدريج در اين حوزه كاهش يابد، البته همانطور كه گفته شد در برخي استان ها رانندگان در اين حوزه مشكل چنداني ندارند.به هر حال شايد در ماه هاي ابتدايي اين پروژه مشكلاتي رخ داد ، اما پيش بيني مي كنيم كه روند رو به مطلوب باشد.

* رفع ايرادات اوليه بيمه تكميلي كاميون داران 

مديركل دفتر حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بيان كرد: ماه هاي ابتدايي قرارداد بيمه تكميلي راننده هاي كاميون ايرادات زيادي داشت، به عنوان مثال مراكز درماني طرف قرارداد بيمه مذكور اعلام نشده بود، نحوه ارائه مدارك در مراكزي كه خارج از طرف قرارداد بود، مشخص نبود، بنابراين در جلسات مستمري كه برگزاري شد بسياري مشكلات مطرح و رفع شد.
او توضيح داد: مراكز درماني طرف قرارداد بيمه تكميلي به تفكيك استان براي راننده ها مشخص شد، اين موضوع به ادارات كل استان ها ابلاغ كرديم و در كانون ها و اتحاديه هاي راننده ها هم اطلاع رساني شد، همچنين نحوه مراجعه براي اخذ معرفي نامه بستري در بيمارستان براي راننده ها شفاف شد.

رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون

دغاغله با اشاره به اينكه شعب بيمه در استان ها و شهرستان ها براي راننده ها مشخص و معرفي شد، افزود: همچنين مقرر شد نماينده بيمه در روزهاي مشخص در مراكز تجمع راننده ها، نظير پايانه هاي بار در استان ها، (مي توانيد در مورد مراكز توزيع بار بيشتر بدانيد) حضور يابد و اسناد درمان آنها را دريافت مي كند و يا نسبت به ارائه معرفي نامه اقدام مي شود كه اين شرايط موجب شده است كه كار راننده ها در اين حوزه تسهيل شود.

مديركل دفتر حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي افزود: از سوي ديگر، برخي از مشكلات رانندگان در حوزه بيمه تكميلي هنوز رفع نشده است، به عنوان مثال در يكي از استان ها، راننده اي براي درمان يك بيماري ۷۰۰ هزار تومان هزينه كرده است، اما بيمه تكميلي فقط ۲۰۰ هزار تومان به وي بابت خسارت پرداخت كرده است كه مقرر شد موضوع به سرعت بررسي و نتيجه مشخص شود.

دغاغله با بيان اينكه بيمه تكميلي رانند ها هنوز مشكلاتي دارد كه رفع نشده است، گفت: با اين حال روند رو به مطلوب است، طبق برآوردي كه در استان ها داشته ايم، اوايل نارضايتي بين راننده ها زياد بود، اما هر چه زمان مي گذشت، ثبت نام ها بيشتر مي شد و نارضايتي راننده ها كاهش مي يافت و قطعا با تشكيل كميته مشترك نماينده بيمه و نماينده راننده ها براي بررسي رفع مشكلات، از بسياري از مشكلات عبور خواهيم كرد.


منبع: 55online.ir

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۴:۲۷

اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي در لندن با حضور ايران

مذاكره ايران با روسيه، اجلاس 121 شوراي سازمان بين المللي دريانوردي در لندن با حضور ايران، همكاري ايران و روسيه در ۴ حوزه حمل و نقل، همكاري آذربايجان و هند براي توسعه حمل و نقل و ترانزيت از مهمترين اخبار حوزه بنادر و دريانوردي در هفته گذشته بودند كه به آن ها مي پردازيم.

اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي در لندن با حضور ايران-آسان بار-آسان پديا

مهندس محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي كشورمان در هفته گذشته به روسيه سفر كرد و در رويداد هفته حمل و نقل آن كشور شركت كرد. در اين سفر، توسعه حمل و نقل ريلي درايران و توسعه همكاري ها در چهارچوب كريدور شمال- جنوب با مقامات روسيه، هند و آذربايجان مورد مذاكره قرار گرفت.

 اهم اخبار حوزه بنادر و دريانوردي در هفته‌اي كه گذشت به شرح زير است:

مذاكره ايران با مقامات روسيه، آذربايجان و هند براي توسعه حمل و نقل و ترانزيت

مهندس محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي كشورمان در هفته گذشته به روسيه سفر كرد و در رويداد هفته حمل و نقل آن كشور شركت كرد. در اين سفر، توسعه حمل و نقل ريلي درايران و توسعه همكاري ها در چهارچوب كريدور شمال- جنوب با مقامات روسيه، هند و آذربايجان مورد مذاكره قرار گرفت.

همكاري ايران و روسيه در ۴ حوزه حمل و نقل

وزير راه و شهرسازي با اشاره به همكاري ايران و روسيه در حمل و نقل ريلي، دريايي، جاده‌اي و هوايي در سفري كه به روسيه داشت از برنامه‌ريزي براي توسعه شبكه ريلي و استفاده از ظرفيت كريدور شمال- جنوب خبر داد و گفت: جمهوري اسلامي ايران براي دريافت كالاهاي كشورهاي عضو و سايركشورها از بنادر جنوبي خود، زمينه‌هاي زيادي را فراهم كرده است. ما بندر چابهار را كه تنها بندر اقيانوسي جمهوري اسلامي ايران است را گسترش داديم. چند ماه گذشته اين بندر با حضور رياست جمهوري ايران افتتاح شد، همچنين طرح توسعه ريلي و جاده‌اي كه بتوانيم از طريق آن بارهاي كشورهاي ذينفع و علاقه‌مند را دريافت كنيم و بتوانيم به شمال انتقال بدهيم را توسعه داده‌ايم.

اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي در لندن با حضور ايران

بيانيه سازمان بنادر در خصوص وضعيت فني و ايمني ناوگان دريايي ايران

سازمان بنادر و دريانوردي در بيانيه اي با اشاره به وضعيت فني و ايمني ناوگان دريايي جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: عملكرد ايمني و كيفيت ناوگان يك كشور با كمك بررسي سوابق بين‌المللي كنترل و بازرسي، سوانح دريايي و مميزي عملكرد از كشتي‌هاي آن كشور ارزيابي و تعيين مي‌شود، نه ادعاهاي شفاهي كه به سود يا عليه آن مطرح مي‌شود و آمريكا رويكرد و اقداماتي عليه روح و روند آيمو براي ارتقاء كشتيراني بين‌المللي از طريق همكاري اتخاذ نموده است.

شركت ايران در اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي در لندن

هفته گذشته محمد راستاد مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردي در اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي، گفت:جمهوري اسلامي ايران به مكانيسم‌هاي اعمال‌شده كه منجر به محدوديت براي فعاليت‌هاي ناوگان كشتيراني كشور شده اعتراض كرده است و اميدواريم با توجه به منطقي كه در اين سند مدنظر است، شاهد حمايت دبيرخانه و كشورهاي عضو سازمان بين‌المللي دريانوردي در اين رابطه باشيم.
محمدعلي حسن‌زاده معاون امور بندري و اقتصادي سازمان بنادر و دريانوردي با اعلام اين مطلب كه اتصال بندري ايران به آسياي ميانه با بهره‌برداري از اسكله رو-روي بندر اميرآباد تقويت مي شود از بهره‌برداري از اين اسكله در بهار ۹۸ خبر داد و مجموعه سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي و خارجي را در بنادر شمالي كشور تشريح كرد.

اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي در لندن با حضور ايران

ايجاد ۳ شهر لجستيكي در بنادر چابهار، شهيدرجايي و امام‌خميني (ره)

هفته گذشته همچنين معاون بندري و اقتصادي سازمان بنادر و دريانوردي گفت: در بنادر چابهار، شهيد رجايي و امام‌خميني (ره) سه شهر لجستيكي ايجاد خواهد شد و به زودي شهر چهارم در سطح كشور در اراضي پشتيباني فرودگاه بين‌المللي امام‌خميني(ره) خواهد بود. اين نشان دهنده نقش و جايگاه ممتاز بنادر در توسعه و پيشرفت اقتصادي كشور است.

برگزاري همايش ICOPMAS۲۰۱۸ با حضور ۳۶ كشور در تهران

محمدرضا الهيار معاون مهندسي و توسعه امور زيربنايي سازمان بنادر و دريانوردي جزئيات همايش ۳ روزه ICOPMAS ۲۰۱۸ را تشريح كرد و گفت: به مقالات كاربردي در صنعت دريايي در اين دوره اهميت خاصي داده‌ايم و براي كاهش هزينه‌ها امسال براي اولين بار اپليكيشن موبايلي همايش راه‌اندازي شده كه مقالات همايش در آن قابل دسترسي است.

اجلاس ۱۲۱ شوراي سازمان بين‌المللي دريانوردي در لندن با حضور ايران

اتمام فاز ۳ طرح توسعه بندر شهيدرجايي تا پايان دولت دوازدهم

الهيار همچنين در حاشيه نشست خبري در جمع خبرنگاران اعلام اين مطلب كه ۱۲ دستگاه گنتري كرين براي بندر شهيدرجايي با سرمايه ۱۰۴ ميليون يورو خريداري شده است، گفت: روند ساخت و ساز در فاز ۳ با پيشرفت خوبي در حال اجرا است؛ ضمن اينكه كارهاي مهندسي اين فاز نيز رو به اتمام بوده و فعاليت ساخت و ساز و خاكبرداري آغاز شده است.

قيمت سوخت شناورهايي كه در آب‌هاي داخلي تردد مي‌كنند هر ليتر ۳۰۰۰ ريال است

هادي حق‌شناس معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي با تكذيب افزايش قيمت سوخت شناورها كه به نقل از وي در برخي رسانه ها عنوان شده بود، تاكيد كرد: قيمت سوخت شناورهايي كه در آب‌هاي داخلي تردد مي‌كنند هر ليتر ۳۰۰۰ ريال است.

دموراژ كانتينر بازنگري مي‌شود

روانبخش بهزاديان مديركل امور بندري سازمان بنادر و دريانوردي گفت: به منظور اعمال حاكميت بيشتر بر حمل و نقل دريايي در راستاي بند ۲۵ وظايف و اختيارات سازمان بنادرو دريانوردي، بازنگري تعرفه دموراژ كانتينر در دستور كار اين سازمان قرار گرفته است.

 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]