woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۳:۱۵

معاينه فني خودروهاي سنگين

مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران از كنترل وضعيت آلايندگي ۱۱۳۴ دستگاه خودروي سنگين توسط اكيپ سيار تست آلايندگي كنار جاده اي به همراه پليس در شهر تهران خبر داد.

سيد نواب حسيني منش با ارائه گزارشي در مورد ارزيابي آلايندگي خودروهاي سنگين در حال تردد در شهر تهران گفت: با عنايت به آغاز مرحله دوم طرح كاهش و كنترل مكانيزه معاينه فني كليه وسائط نقليه توسط دوربين هاي شهر تهران و اهميت بحث كنترل آلايندگي خودروهاي سنگين، از دو ماه گذشته شهرداري تهران علاوه بر انجام معاينه فني ۹۵ درصد از اتوبوس هاي شركت واحد، با هدف پايش و نظارت بر اصالت معاينه فني خودروهاي سنگين نسبت به كنترل مضاعف آلايندگي اين خودروها به صورت اتفاقي در سطح شهر اقدام كرده است.

معاينه فني خودروهاي سنگين

او با بيان اينكه براساس آمار استحصال شده از ۱۱۳۴ دستگاه خودروي سنگين ۸۵ درصد از اين خودروها داراي معاينه فني و ۱۵ درصد فاقد معاينه فني بوده اند. گفت: در ارزيابي مجدد از خودروهاي داراي معاينه فني ۲۱ درصد از آن از آزمون آلايندگي مردود و معاينه فني آن ابطال شده است. همچنين در مجموع ۳۳ درصد از كل خودروهاي ارزيابي شده به علت فقدان معاينه فني و يا توليد آلايندگي بيش از حد مجاز تاييد شده توسط سازمان حفاظت از محيط زيست توسط پليس جريمه و اعمال قانون گرديده و دو دستگاه خودرو نيز به دليل توليد آلايندگي زياد فك پلاك و به تعميرگاه اعزام شده است.

او در توضيح علت مردودي خودروهاي داراي معاينه فني تصريح كرد: مردودي خودروهاي داراي گواهي معاينه فني معتبر از دو حالت خارج نيست. يا اينكه آزمون هاي انجام شده براي تاييد خودرو در مراكز معاينه فني داراي اصالت و يا صحت نيست و يا احتمالا خودروها پس از اخذ معاينه فني دچار ايراد ويا خرابي شده اند. به هرحال در صورت برخورد با اين موارد علاوه برابطال معاينه فني، جهت ارزيابي و بررسي موضوع، كليه موارد و مستندات به دستگاه ها و بخش هاي نظارتي ذيربط گزارش مي شود.

معاينه فني خودروهاي سنگين

حسيني منش در ارتباط با نحوه بازديد و كنترل اين اكيپ ها اظهار داشت اين اكيپ هاي سيار به همراه پليس علاوه بر كنترل اتفاقي خودروها در شهر تهران به صورت مشخص از اتوبوس هاي سرويس سازمان ها و ادارات، اتوبوسهاي شركت واحد، خودروهاي باربري، خودروهاي خدمات شهري شهرداري  (حمل نخاله و زباله) بازديد مي كنند. در اين دوماه اتوبوسهاي مربوط به سرويس كاركنان شهرداري تهران- سايپا- ايران خودرو-صدا و سيما -كشتيراني كنترل و بررسي شده است.

معاينه فني خودروهاي سنگين

براساس گزارش روابط عمومي ستاد معاينه فني شهرداري تهران، مديرعامل ستاد معاينه فني در خصوص ميزان مشاركت شهروندان در اطلاع دادن خودروهاي دودزا اظهار داشت خوشبختانه پس از اعلام درگاه ارتباطي ۱۸۸۸ به شهروندان جهت اعلام خودروهاي دودزا به شهرداري تهران، شهروندان در اين زمينه همكاري خوبي داشته اند و چندين مورد توسط گزارش هاي مردمي به اين ستاد اعلام شد كه بلافاصله نسبت به اعزام اكيپ به همراه پليس جهت رسيدگي و بررسي موضوع اقدام و حتي در يك مورد به علت آلايندگي زياد خودرو پلاك خودرو توسط پليس فك و آن خودرو به تعميرگاه اعزام شد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۳۸:۴۴

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت دوم)

در مقاله قبل بخشي از صحبت هاي كاظم آسايش مشاور ارشد سازمان بين المللي حمل و نقل جاده اي در مورد مباحث مطرح شده دركنفرانس حمل و نقل جاده اي (ايرو) را خوانديد در اين قسمت ادامه سوال و مباحث مطرح شده از ايشان را مي خوانيم.

بخش خصوصي چندان هم از اوضاع حمل و نقل در ايران راضي نيست. برخي مي گويند بارها و كانتينرها در ايران هفته ها متوقف مي شوند. آيا از بيرون هم چنين نگاهي به ايران وجود دارد؟

كنوانسيون تير اكسيري نيست كه همه مسائل را حل كند. اين كنوانسيون حمل و نقل بين المللي را تسهيل مي كند. در مجموع فقط ايران نيست كه با اين مشكلات دست و پنجه نرم مي كند. خيلي از كشورها دچار چنين مسائلي هستند حتي داخل خود اروپا موارد زيادي بوده كه «بار»، ساعت هاي متمادي و يا چندين روز پشت مرز معطل مانده است. علت هم اين است كه فقط بحث يك سند گمركي نيست. كشورها مقتضيات ملي ديگري هم دارند كه شما بايد آن را لحاظ كنيد. اما در اين بين حركت ايران بسيار سريع بوده به ويژه از طريق الكترونيكي كردن سيستم هاي حمل و نقلي چه در گمرك و چه در وزارت راه خيلي از مشكلات كمتر شده است. هرچه اسناد به صورت الكترونيك تهيه شوند و نهادها هماهنگ باشند مشكلات كمتر و كمتر شده و توقف در مرزها كاهش مي يابد.

مثلا يكي از چالش هاي كنوانسيون تير اين است كه برخي كشورهاي همسايه ايران مانند افغانستان از سيستم هاي الكترونيك استفاده نمي كنند و متاسفانه بار را در مرز تخليه مي كنند. در حالي كه بار را مي توان در مقصد تخليه كرد. بنابراين هماهنگي دو كشور در جلوگيري از تخليه بار در مرز مي تواند خيلي به تسهيل حمل و نقل و كاهش هزينه ها كمك كند. يا مشكلاتي كه در عبور از تركمنستان براي كاميون هاي ايراني وجود دارد، اينها مشكلاتي است كه به سيستم تير مرتبط نمي شود ولي اگر بر طرف هم نشوند مانع از كارايي تير خواهند شد. لذا هماهنگي همه نهادهاي داخلي و گفت وگوي مرتب با كشورهاي همسايه ضروري است و چنانكه ديديم موفقيت دو پروژه مذكور در ايران به دليل هماهنگي خوب بين نهادهاي داخلي و كار مشترك با كشورهاي همسايه و سازمان هاي بين المللي بود.

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت دوم)-asanbar

با توجه به كنفرانس «ايرو» كه در مسقط برگزار شد، چه افقي پيش روي عمان در بحث حمل و نقل و ترانزيت متصور بوده و ايران در اين رقابت تنگاتنگ بين كشورهاي همسايه از چه جايگاهي برخوردار است؟

عمان به دنبال اين است كه با توجه به جايگاه استراتژيكي كه دارد بتواند نقش فعال تري در حمل و نقل در منطقه ايفا كند و به عنوان يك مركز لجستيكي در منطقه ظاهر شود. لذا با برگزاري چنين كنفرانس هايي و معرفي توانمندي هايش سعي دارد توجهات جهاني را به خود جلب و شركت هاي بين المللي را جذب كند.

از سوي ديگر ايران هم مايل است كريدورهايش فعال تر شوند و در همين راستا موافقت نامه عشق آباد بين ايران، عمان، ازبكستان و تركمنستان امضا شده است. لذا هر چه ميزان حمل و نقل در منطقه افزايش پيدا كند و كريدورها فعال تر شوند به نفع همه كشورهاي منطقه و از جمله ايران خواهد بود و مثلا مي تواند به رونق چابهار در ايران كمك كند به ويژه كه عماني ها خيلي راغب هستند با چابهار كار كنند تا به آسياي مركزي و افغانستان متصل شوند. لذا مي توان نقش عمان را مكمل نقش ايران در حمل و نقل دانست.

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت دوم)

آيا با توجه به پيشرفت سريع كشورهايي همچون امارات، تركيه و عمان در عرصه حمل و نقل، ايران جايگاه راهبردي خودش را در منطقه از دست نخواهد داد؟

بايد توجه داشت شرايط كنوني ايران شرايط خاصي است. از آنجا كه ايران در تحريم است، نمي تواند نقشي را كه برخي كشورهاي منطقه در حوزه حمل و نقل بازي مي كند را ايفا كند. اما به هر حال كمرنگ شدن يا پررنگ شدن نقش ايران بستگي به مديريت داخلي آن دارد.
با توجه به جايگاه استراتژيك ايران اگر ايران بتواند به لحاظ داخلي انسجام داشته باشد و همه نهادهايش در يك مسير واحد حركت كنند و همه به تسهيل حمل و نقل كمك كنند جايگاه ايران در منطقه به شدت ارتقا خواهد يافت. كشورهاي ديگر تلاش و هزينه مي كنند تا اين جايگاه را به دست آورند ولي ايران به صورت بالقوه موقعيت ترانزيتي برتري دارد چرا كه حلقه واسط كريدورهاي شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب است. همه به جايگاه راهبردي ايران واقف هستند. در اينجا تنها كاري كه ايران بايد انجام دهد تسهيل ترانزيت است.

در كل بايد گفت اگرچه تحريم هاي يك جانبه آمريكا تاثير خودش را دارد اما اگر ايران يك مديريت موفق داخلي داشته باشد و بتواند موانع را حداقل در داخل رفع و حمل و نقل را تسهيل كند و مثلا كاميوني نداشته باشيم كه در مرزهاي ايران متوقف شوند يا كانتينرهاي ترانزيتي در بنادر بلافاصله ترخيص شوند، خودبه خود همه كشورها مسير ترانزيتي ايران را ترجيح خواهند داد.
اما اگر احساس شود مسير ايران هم از لحاظ زماني و هم هزينه مشكل سازتر است طبعا شركت ها به مسيرهاي جايگزين روي خواهند آورد. بحث تحريم ممكن است تاثيرگذار باشد اما تجارت راه خودش كه همان ارزان ترين و به صرفه ترين مسير است را پيدا مي كند.

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت دوم)

برخي معتقدند پروژه هايي مانند جاده و كمربند چين مي تواند به عنوان رقيبي براي جاده ابريشم مطرح شود. اين ديدگاه تا چه حد به واقعيت نزديك است؟

اين ابتكار يا به اصطلاح استراتژي كمربند جاده چيني ها شامل شش كريدور مي شود كه يكي از كريدورهايش همان جاده ابريشم است كه با عبور از ايران به تركيه مي رسد. اما چيني ها به مسيرهاي ديگر هم توجه دارند از جمله دو  كريدور آسياي جنوب شرقي و آسياي جنوبي و يك كريدور كه از پاكستان مي گذرد و دو كريدور ديگر هم كه يكي از مسير داخل درياي خزر و دومي از شمال درياي خزر عبور مي كند.

چين به دنبال اين است كه همه اين كريدورها را فعال كند. اين كه كدام يك از كريدورها زودتر فعال شوند بستگي به كشورها و همكاري شان دارد. مثلا اگر ايران بتواند نقش خودش را خوب ايفا كند ممكن است بخش عمده اي از كالاهاي چيني به جاي شمال درياي خزر از مسير داخل ايران عبور كند و اين بستگي به اين دارد كه كشورهايي كه در اين كريدورها قرار دارند چگونه از فرصت ها بهره لازم را ببرند و با چيني ها و كشورهاي همسايه شان جهت تسهيل حمل و نقل همكاري كنند.


منبع:مهر نيوز

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت اول)

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۵:۱۰

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت اول)

هفته گذشته كنفرانس حمل و نقل جاده اي (ايرو) با همكاري وزارت حمل و نقل عمان و گروه لجستيك جهاني عمان (آسياد) در مسقط برگزار شد. اين كنفرانس با شعار نوآوري در حمل و نقل به موضوعاتي چون مشكلات، چالش ها و آخرين دستاوردها و پيشرفت ها در حوزه حمل و نقل پرداخت.

در حاشيه اين همايش بين المللي و جهت آشنايي بيشتر با مسؤوليت ها و كاركردهاي سازمان جهاني ايرو و نقش و جايگاه ايران در اين سازمان و وضعيت حمل و نقل منطقه اي با كاظم آسايش، مشاور ارشد سازمان بين المللي حمل و نقل جاده اي (ايرو) مستقر در ژنو ، گفتگويي انجام شده كه به آن پرداخته مي شود.

سازمان ايرو چيست؟

سازمان ايرو سازماني است كه حمل و نقل جاده اي بين المللي را نمايندگي مي كند، چه در بخش حمل و نقل بار و چه حمل و نقل مسافر. اين سازمان از سال ۱۹۴۸ بعد از جنگ جهاني دوم تشكيل شده و امسال هفتادمين سالگرد تشكيل اين سازمان است. اين سازمان اساسا بعد از جنگ جهاني دوم در اروپا ايجاد شد تا حمل و نقل اين قاره را تسهيل و زمينه را براي بازسازي آن آماده كند.
اين مقدمه اي شد براي اين كه اين سازمان با هشت عضو در اروپا تشكيل شود اما هم اكنون بيش از ۱۰۰ عضو در سراسر جهان دارد كه اتاق بازرگاني ايران به نمايندگي از ايران عضو فعال سازمان ايرو است.
يكي از مهم ترين فعاليت هاي ايرو تسهيل حمل و نقل و ترانزيت است و ايران هم به اين همكاري نيازمند است. در همين زمينه ايرو در سال ۱۹۴۹  كنوانسيوني را تدوين كرد به نام كنوانسيون تير كه بعدا در سال ۱۹۵۹ به كنوانسيون سازمان ملل تبديل شد و سپس در سال ۱۹۷۵ شامل كانتينرها و حمل و نقل تركيبي هم شد.اين آخرين نسخه اين كنوانسيون است كه ايران هم عضو آن بوده و اتفاقا يكي از اعضاي فعال آن به شمار مي آيد. سازمان ايرو مديريت اين كنوانسيون را بر عهده دارد.

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي ايرو (قسمت اول)-آسان بار-آسان پديا

مفاد اين كنوانسيون چيست؟

اين كنوانسيون يك كنوانسيون گمركي و حمل و نقلي و هدفش تسهيل حمل و نقل از مبدا تا مقصد است تا نيازي نباشد كه كاميون ها در مرزها متوقف شوند. تحت سيستم «تير»، كاميون ها با يك سند واحد گمركي كه ضمانت نامه گمركي هم محسوب مي شود بدون توقف در كشورهاي عضو حركت مي كنند. لذا مهم ترين ويژگي اين كنوانسيون تسهيل حمل و نقل و كاهش زمان وهزينه هاي حمل و تقل و تجارت است.
ايران هم از اعضاي اين كنوانسيون و جزء كشورهايي است كه بيشترين بهره را از آن برده است. طبق آمار سالانه ۱۲۰ هزار دفترچه تير (TIR) براي شركت هاي حمل و نقل ايراني صادر مي شود كه از آن براي تردد در كشورهاي همسايه و اروپا استفاده مي كنند.

كنوانسيون تير چه برنامه ها و چشم اندازهايي براي ايران و كشورهاي منطقه در نظر دارد؟

در مجموع چشم انداز كنوانسيون روشن است چراكه اعضاي جديدي در منطقه به آن پيوسته اند از جمله پاكستان كه در سال ۲۰۱۵ به آن پيوسته و در حال حاضر تمام كشورهاي اكو عضو اين كنوانسيون هستند. چين در ۲۰۱۶ و هند در سال ۲۰۱۷ به اين كنوانسيون پيوستند. يكي از برنامه هاي اين كنوانسيون اين است كه كريدورهايي كه از ايران عبور مي كنند را فعال كند، مثلا كريدور شمال-جنوب كه هند را به روسيه از طريق ايران وصل مي كند كه با توجه به عضويت هر سه كشور در كنوانسيون «تير» مي تواند با يك سند واحد گمركي فعال شود.
علاوه بر امارات كه عضو اين كنوانسيون است عربستان و قطر هم امسال به اين كنوانسيون پيوستند و عمان هم در كنگره جهاني ايرو در مسقط اعلام كرد به اين كنوانسيون پيوسته است. از زمان الحاق حدود شش ماه لازم است تا سيستم تير در كشور الحاق شده عملياتي شود. در همين چارچوب فعال سازي مسير امارات به آسياي مركزي از طريق ايران در دستور كار قرار دارد. همچنين تسهيل مسير قطر ـ ايران و تركيه از برنامه هاي «تير» است.
اولين عملياتي كه در قالب كنوانسيون تير امسال اجرا شد مسير ايران به پاكستان بود. به طور مثال هفته پيش كاميوني داشتيم كه تحت سيستم تير از مشهد بار خود را از طريق افغانستان به پاكستان برد. يعني «تير» مي تواند كريدورهايي كه از ايران مي گذرد را  تسهيل كند و از اين رهگذر به تجارت ايران و منطقه كمك كند.

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي (ايرو)-آسان بار-آسان پديا

آيا تحريم ها تاثيري بر اجراي اين كنوانسيون ندارند؟

تحريم ها مي تواند حمل و نقل را هم تا حدودي تحت تاثير قرار دهد ولي اين كنوانسيون در زمان تحريم هاي قبلي كه اتفاقا تحريم هاي شوراي امنيت بود همچنان فعال ماند و متوقف نشد و بلكه از طريق تسهيل مسير صادرات و واردات به اقتصاد ايران كمك خوبي كرد. بايد در نظر داشت كه اين كنوانسيون سند مصوب سازمان ملل تعريف مي شود و ايرو هم متعهد است طبق توافق با سازمان ملل اين كنوانسيون را در تمام كشورهاي عضو اجرا كند.

ايران چه نقش و عملكردي در كنوانسيون تير داشته است؟

ايران دو پروژه مهم را توانسته در سطح جهاني عملياتي كند. يكي بحث ديجيتال كردن سيستم تير بود كه بين ايران و تركيه صورت گرفت و اين براي اولين بار بود كه تير الكترونيك (eTIR) به صورت موفقيت آميز در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ انجام شد و در حال حاضر كشورهاي ديگر در حال كپي برداري و اجراي آن هستند.
پروژه ديگري كه در سطح سازمان ايرو بسيار موفق بود و ايران آن را انجام داد پروژه اينتر مودال يعني حمل و نقل تركيبي تحت سيستم تير بود. چون حمل و نقل تركيبي جزء حمل و نقل هاي پيچيده است. وقتي مي خواهيم ترانزيت جاده اي و دريايي و راه آهن را همزمان انجام دهيم، با توجه به اينكه وسيله نقليه عوض مي شود اجراي حمل و نقل پيچيده مي شود. اينكه همه اين مراحل با يك سند انجام شود مهم است چرا كه هر كدام از سيستم هاي حمل و نقلي سند مختص به خود را مي طلبد.

ولي براي اولين بار اين پروژه در سال ۲۰۱۷ از اسلووني به ايران انجام شد كه طي آن دو كانتينر از طريق جاده به بندر تريسته در شمال شرقي ايتاليا و از آنجا با كشتي به بندر مرسين تركيه و سپس  با قطار به مرز رازي رسيد و در ادامه به سهلان تبريز و از تبريز بار مورد نظر از طريق جاده به بندرعباس منتقل شد و اين پروژه اي بود كه تا كنون سابقه نداشت و با اجراي موفق آن ديگر كشورها در حال اجراي آن هستند.

نگاهي به كنفرانس حمل و نقل جاده اي (ايرو)

واقعيت اين است كه ايران يكي از اعضاي بسيار فعال در سازمان و كنوانسيون تير است و به همين دليل نماينده گمرك ايران در كنوانسيون تير موفق شد در انتخابات شوراي اجرايي تير براي اولين بار به عضويت شوراي ۹ نفره اجرايي تير درآيد. اين در حالي است كه كنوانسيون تير داراي ۷۵ عضو است. دبيركل ايرو در سفري كه اخيرا به تهران داشت نقش فعال و پيشرو ايران را به صراحت در ملاقاتهاي خود ستود و از ايران بخاطر همكاري هايش در سطح جهاني قدرداني كرد.

به همين دليل هيئت هايي از ديگر كشورها از جمله هند و آفريقاي جنوبي امسال سفرهايي به تهران داشتند تا از تجربيات ايران در زمينه سيستم تير استفاده كنند. علت موفقيت ايران نيز جداي از رابطه خوب با سازمان ايرو، انسجام و هماهنگي نزديك بين نهادهاي داخلي ايران است.در ايران چند نهاد اصلي در اين زمينه هستند كه هماهنگي بسيار خوبي با هم دارند از جمله وزارت راه و شهرسازي و به ويژه گمرك ايران و اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران كه متصديان اصلي اجراي تير در ايران هستند نقش به سزايي در موفقيت اين پروژه ها در سطح جهاني داشته اند كه به عنوان پروژه هاي مطرح ايرو شناخته مي شوند.
جداي از پروژه هاي فوق ايرو همكاري خوبي با ايران در حوزه آموزش بخش حمل و نقل جاده اي دارد و اتاق بازرگاني يكي از شعبه هاي آكادمي ايرو است كه متصدي آموزش هاي حمل و نقل جاده اي در ايران بوده و دوره هاي متعددي را براي رانندگان و مديران شركت هاي حمل و نقل برگزار مي كند و اخيرا دوره آموزشي مربوط به حمل و نقل كالاهاي خطرناك را نيز در ايران شروع كرده است.


منبع:مهر نيوز

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۹:۵۰

 شرايط تاسيس شركت حمل و نقل داخلي 

حمل و نقل در امر تجارت نقش مهمي دارد و طبيعي است بدون آن تجارت ممكن نيست.حمل و نقل از راه خشكي و دريا از زمان قديم معمول بوده و با گذشت زمان تكامل يافته تا به امروز رسيده است.

در كشورهاي صنعتي موضوع حمل و نقل از مسائل بسيار مهم است؛زيرا براي تجارت كالا وسيله ارسال و دريافت است. به همين دليل شركت هاي بزرگ كشتيراني،راه آهن،هواپيمايي،اتوبوسراني،تراموا و غيره  تشكيل شده كه مخصوصاَ دخالت زيادي در زندگي روزمره انسان دارند و قاعدتاَ بايد تحت نظم معيني درآيند.( براي مطالعه و آشنايي با اپليكيشن شركت هاي حمل و نقل آسان بار و اعلام بار كليك كنيد)

استفاده از افراد و ماشين آلات مخصوص به جهت حمل موارد مختلف، نيازمند افراد متخصصي مي باشد كه با برنامه ريزي دقيق از عهده اين امر برآيند. به همين جهت تشكيل مراكزي كه به امر حمل و نقل مبادرت مي نمايند پديد آمده تا نسبت به رفع نيازهاي مذكور اقدام نمايند.

 حمل و نقل كالا يا مسافر مي تواند در حالت هاي مختلفي اتفاق افتد. به عنوان مثال حمل و نقل در محدوده شهري چه از نظر مسافر يا كالا و يا اينكه حمل و نقل به نقاط دورتر و بين شهرهاي مختلف يك كشور مي تواند انجام شود. در مقياس وسيع تر حمل و نقل  بين المللي را داريم كه خود از راه هاي زميني، هوايي و دريايي قابل انجام مي باشد.

اشخاصي كه قصد ثبت شركت حمل و نقل را داشته باشند ابتدا بايستي تصميم خود در خصوص محدوده كاري خود را انجام دهند و مشخص نمايند كه اين ثبت شركت حمل و نقل در محدوده شهري، بين شهري و يا بين المللي خواهد بود كه در  اين مقاله در مورد تاسيس شركت حمل و نقل داخلي صحبت شده است.( درخواست هاي شركت هاي حمل و نقل بين المللي از وزير راه چيست؟ بخوانيد )

 

ضوابط و شرايط و مدارك مورد نياز براي تاسيس شركت حمل و نقل جاده اي داخلي كالا 

 1-وسائل نقليه:

 - وسايل نقليه ملكي،استيجاري و يا تحت پوشش مورد نياز بايستي برحسب درجه بندي شهرستان ،استان، سراسري مورد درخواست با عمر زير 10سال بنام شركت با سند قطعي رسمي محضري بوده بطوريكه ميانگين سن ناوگان ملكي شركت بيش از 7 سال نباشد.

-وسايل نقليه استيجاري مورد نياز بر حسب شهرستان ، استان ،سراسري مورد تقاضا با عقد قرارداد همكاري با مالك وسيله نقليه .

 

كاميون هايي ملكي و استيجاري مورد نياز متناسب با درجه بندي محدوده هاي فعاليت تعريف شده 

نوع وسيله نقليه

سراري

استاني

درجه يك شهرستاني

درجه دو شهرستاني

ملكي

50 دستگاه

20 دستگاه

10 دستگاه

5 دستگاه

تحت پوشش

70 دستگاه

20 دستگاه

10 دستگاه

5 دستگاه

-توضيح اينكه كاميون هاي ملكي و استيجاري بايستي داراي حداقل ظرفيت بار پذيري 5 تن به بالا بوده بطوريكه متوسط ظرفيت بار پذيري آنها از 8 تن به بالا باشد . و همچنين داراي بغل نويسي به نام شركت وكارت وابستگي و داراي كارت معاينه فني و بيمه نامه شخص ثالث معتبر باشند.

-كليه كاميونهاي ملكي معرفي شده بايستي داراي سند رسمي بنام شركت باشند و كاميونهاي استيجاري و تحت پوشش نيز مي بايست داراي قرارداد كار و همكاري بوده و قرارداد مذكور بايستي بصورت رسمي با مالك آن تنظيم گردد.( سخن مديرعامل آسان بار شركت هاي محترم حمل و نقل را بخوانيد )

 2-مستحدثات:(تاسيسات رفاهي و امكانات و تجهيزات)

 

 مستحدثات ( حداقل متراژ)

 درجه بندي شهرستانها و استانهاي كشور
درجه 1 شهرستاني       درجه 2 شهرستاني

توقفگاه ( بتن يا آسفالت)

 3500

2000

دفتر كار

200

150

سالن استراحت

200

150

نمازخانه

50

30

 ساير ( انبار، محوطه سرويس و ... كف آسفالت يا بتن)

1050

670

كل متراز

5000

3000

 

 

-كل محوطه عملياتي شركت مي بايست بصورت ملكي با سند رسمي به نام شركت بوده و پايانه معرفي شده جهت فعاليت مي بايست  داراي مستحدثات و شرايط ذيل بر حسب شهرستان مورد تقاضا باشد و محل پايانه از نقطه نظر ترافيكي ، انتظامي،  بهداشتي،  زيست محيطي، (شهرداري، اداره راه و ترابري) نوع كاربري و غيره از مراجع ذيربط استعلام خواهد گرديد.

 

-توضيح اينكه كل محوطه عملياتي شركت بايد در يك محل متمركز بوده و دفتر كار و سالن استراحت داراي آب، برق، تلفن، جعبه كمكهاي  اوليه، وسايل گرمايشي، سرمايشي ، دستشويي، سرويس بهداشتي ، آب سرد كن و اطفا حريق بوده سالن استراحت داراي خوابگاه با تخت كافي و حمام با دوش آب گرم و سرد باشد.

3-شرايط مدير عامل:

-توضيح اينكه مدير عامل مي بايد :
الف) تبعه و ساكن جمهوري اسلامي ايران باشد .
ب)متدين به دين اسلام و يا ساير اديان رسمي كشور
ج)داراي حداقل 25 سال تمام
د)عدم اشتغال به سمت مديريت عاملي در شركتهاي ديگر و يا مديريت ساير موسسات
ه)عدم اعتياد به مواد مخدر و)عدم سو پيشينه كيفري موثر كه موجب محروميت از حقوق اجتماعي گردد
ز)احراز صلاحيت فردي براساس نظريه اماكن عمومي
ح)داشتن گواهي پايان خدمت سربازي يا معافيت دايم (متولدين بعد از سال 1337)
ط)داراي تحصيلات و سوابق تجربي  بر اساس جدول فوق الاشاره.

4-مدارك مورد نياز:

-تنظيم اساسنامه ، شركتنامه، تقاضانامه، و صورتجلسه اعضا موسس

-ارائه تصوير برابر اصل از تمامي صفحات سند ملكي محل، شناسنامه تمامي اعضا هيئت مديره و سهامداران ، پايان خدمت يا معافيت دائم، مدرك تحصيلي به انضمام كروكي محل سكونت هر يك به تفكيك

-ارائه تصويربرابر اصل از سند وسائط نقليه ملكي و استيجاري (كارت مالكيت)، كارت ماشين و كارت هوشمند

-12 قطعه عكس4*3  از مدير عامل و 6 قطعه از هر يك از اعضا هيئت مديره جهت اخذگواهي عدم سو پيشينه كيفري و عدم اعتياد به موادمخدر

5-درجه بندي شهرستانهاي استان:

-درجه يك:شهرستانهاي تبريز و شبستر

-درجه دو:ساير شهرستانهاي استان به غير از تبريز و شبستر

-استان آذربايجان شرقي جزو استانهاي درجه يك ميباشد.

6-تسهيلات براي ايثارگران(خانواده معزز شهدا پدر، مادر، همسرو فرزند،جانبازان بالاي 20 درصد و آزادگان)

الف:مدرك تحصيلي براي تصدي سمت مدير عاملي به ميزان يك پايه بالاتر در نظر گرفته مي شود.

ب:سابقه تجربي مورد نياز براي تصدي سمت مدير عاملي يكسال كمتر  محاسبه مي گردد.

ج:در صورتي كه 50%اعضا  هيات مديره شركت از ايثارگراني تشكيل شده كه قبلا از طريق ارايه تسهيلات از سازمان مجوز شركت دريافت نكرده اند، شركت (صرفا شهرستاني ) مي تواند در شهرستانهاي درجه يك به ميزان 20% و در شهرستانهاي درجه دو به ميزان 40%كمتر وسيله نقليه باري ملكي به شرط عدم فروش سهام به غير ارائه نمايد. در صورت فروش سهام به غير مجوز فعاليت از درجه اعتبار ساقط بوده و منتقل اليه جهت امكان ادامه فعاليت بايستي كليه تاسيسات و تجهيزات مورد نياز را ارايه نمايد.

 منابع:

كارفرمايان 

ثبت ويونا

فكر برتر

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۳:۲۸

محصول جديد كمپاني Unicat چه امكاناتي دارد؟

همواره خودروهايي توليد مي شوند كه امكانات و لوازم مورد نياز يك زندگي ساده و يا بعضا لوكس را در خود دارند، طرفداران زيادي پيدا كرده اند. Unicat MD75HMB+WT69 يكي از جديدترين مدل هاي مربوط به اين دسته است كه توسط شركتي آلماني به نام Unicat Expedition Vehicles توسعه يافته است.

همانطور كه در تصاوير نيز مي توانيد مشاهده كنيد، خانه متحرك آلماني ها بر روي كاميون MAN TGS 6x6 شكل گرفته است.

محصول جديد كمپاني Unicat چه امكاناتي دارد؟

اين خودرو به طور ويژه براي يك تيم رالي اتومبيلراني آماده سازي شده، به همين خاطر يك تريلر ديگر به انتهاي آن اضافه شده كه در واقع نقش كارگاه سيار را دارد.

unicat-ultimate-rv-6-محصول جديد كمپاني Unicat چه امكاناتي دارد؟

ويژگي ها

 • درون اين كارگاه كليه ابزار آلات و وسايل لازم يك تيم رالي ديده مي شود.
 • به منظور فراهم كردن امكان پيمايش مسافت هاي طولاني، دو باك 400 و 500 ليتري در طرفين Unicat MD75HMB+WT69 نصب شده است.
 • اين باك ها مي توانند براي سوخت رساني به ديگر خودروها نيز مورد استفاده قرار بگيرند.
 • كابيني كه در پشت كاميون قرار دارد، به نوعي محل زندگي عضو اصلي يا رئيس تيم محسوب مي شود. قسمت جلويي اين بخش، به شكل حرف U طراحي شده و فضاي لازم براي 6 نفر را تامين مي كند.

محصول جديد كمپاني Unicat چه امكاناتي دارد؟

 • قسمت مياني كابين حاضر در پشت كاميون، داراي يك آشپزخانه كوچك است كه در آن كليه لوازم ضروري فراهم شده اند. قسمت انتهايي نيز نقش يك اتاق خواب با ظرفيت دو نفر را دارد.
 • تريلر متصل به كاميون MAN، شامل سه بخش كارگاه، آشپزخانه و سرويس بهداشتي است.
 • در بخش كارگاه، تجهيزاتي مثل ابزارهاي جوشكاري و قطعات يدكي نگهداري مي شوند. براي دسترسي به اين بخش يك نردبان بزرگ در نظر گرفته شده است.
 • علاوه بر موارد ذكر شده، فضاي لازم براي خوابيدن دو نفر ديگر در بخش كابين اصلي فراهم شده است.
 • از لحاظ پيشرانه ظاهرا تغيير خاصي رخ نداده و موتور كاميون Unicat MD75HMB+WT69 همان نمونه استاندارد 540 اسب بخاري است.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۹:۵۰

تريلر كفي چيست و چه ويژگي هايي دارد؟ 

 كاميوني است كه قسمت بار آن ديواره نداشته باشد. اين نوع كاميون در بيشتر موارد براي حمل دستگاه‌هاي راهسازي و خودروهاي سنگين استفاده مي‌شود. 

 

از تريلر كفي براي حمل چه بارهايي استفاده مي‌شود؟ 

 1. حمل كانتينترها
 2. حمل بارهايي كه ارتفاع غير استاندارد دارند
 3. وسايلي كه حجم كم اما وزن بالا دارند مثل: توپ فولادي،ميلگرد و تيرآهن
 4. حمل خودروهاي سنگين و راه سازي

كف تريلرهاي كفي از چه جنسي ساخته شده است؟

كف تريلرهاي كفي از چوب چند لايه، ضدآب با روكش مخصوص ساخته مي شود كه با ورق هاي مسطح و محكم پوشانده مي شوند. قطعات فلزي تريلر كفي از فلزات با استحكام بالا مانند فولاد ساخته مي شود كه باعث مي شود توانايي حمل بارهاي سنگين را داشته باشند.( در مورد انواع كاميون و كشنده بخوانيد )

مشخصات فني تريلر كفي چيست؟

 • زيربندي و محورها : 3 عدد محور ۹ تني ديسكي يا كاسه اي
 • پايه توقف  : دو سرعته JOST آلماني و OVRO تركيه با ظرفيت ديناميكي ۲۴ تن و استاتيكي ۵۰ تن
 • ميل ريش   : يك عدد ۲ اينچ JOST آلماني و ۲ اينچ تريكه
 • ظرفيت كفي تريلر  : 27 تن
 • سيستم ترمز   : Knorr يا Wabco آلماني با شير سبك و سنگين اتوماتيك همراه ۲ عدد بوستر جفت روي هر محور
 • رنگ شاسي  : يك لايه آستري اپوكسي با سايز ۲/۵ و رنگ نهايي طبق نظر مشتري از نوع پلي اورتان
 • سيستم الكتريكي  : سيم كشي كامل با دو مدار ۲۴ ولت و ۱۲ ولت Aspock اتريشي جعبه تقسيم قابليت اتصال به سوكتهاي ۱۱۸۵/۳۷۳/۷۲۵۷۰ جعبه تقسيم عقب با قابليت انشعاب
 • كابلهايي با قطر هاي مختلف چراغ عقب مجهز به بوق هشدار دهنده دنده عقب  ، تمام چراغها مجهز به لامپ LED
 • رينگ : ۶ عدد رينگ يك تكه۲۲٫۵*۱۱٫۷۵ و سه تكه ۲۰*۱۲ خارجي
 • لاستيك  : 6 حلقه لاستيك به سفارش

 

متعلقات كفي تريلر

– سيستم EBS ( سيستم الكترونيكي ضد بلوكه ترمز و ضد واژگوني تريلر )

– سيستم اعلام هشدار اتمام لنت ترمز Aspock بالابر محور جلو به صورت دستي و اتوماتيك

– جاي زاپاس جهت جادادن ۱ حلقه زاپاس + ۱ عدد زاپاس بند

– 6 عدد گلگير نيم دايره

– تانكر آب استنلس ۶۰ ليتري با درپوش قفل شو آلومينيومي

منبع: تراكز كار

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۸:۳۲

بلندترين برج دريايي در چابهار

معاون فني و مهندسي اداره كل بنادر و دريانوردي استان سيستان و بلوچستان از اتمام مطالعات و آغاز فرآيند ساخت بلندترين برج كنترل دريايي با ارتفاع بيش از ۷۰ متر و ساختمان مرجع دريايي كشور در دروازه ملل خبر داد.

بلندترين برج دريايي دريايي در چابهار

عباس آذرپيكان اظهار كرد: عمليات ساخت پروژه بلندترين برج كنترل ترافيك دريايي و ساختمان مرجع دريايي بعنوان چشمان هميشه بيدار بندر چابهار به‌زودي آغاز مي‌شود.
معاون فني و مهندسي اداره كل بنادر و دريانوردي استان سيستان و بلوچستان با اشاره به كارآمدي حمل و نقل دريايي به‌عنوان يكي از باصرفه‌ترين و ايمن‌ترين روش‌هاي حمل و نقل به مزيت رقابتي براي كشور‌هاي ساحلي افزود: كشور‌هاي مختلف به منظور بهره‌مندي از اين ظرفيت، سرمايه‌گذاري‌هاي كلاني را در كنار تجهيزات استراتژيك بندري كه مي‌تواند نقش موثري در قدرت مانور يك بندر تجاري در كلاس جهاني و افزايش ايمني تردد شناور‌ها و ناوبري ايفا نمايد؛ در حوزه دريا و افزايش سهم تجارت دريايي انجام داده‌اند.
او با اشاره به الزام اين پروژه براي بندر چابهار تصريح كرد: يكي از مهم‌ترين الزامات اين امر، ايجاد شرايط ناوبري ايمن در حوضچه و كانال بندر مي‌باشد كه در اين راستا اداره كل بنادر و دريانوردي استان بر آن است تا ساختمان برج كنترل دريايي با ارتفاع بيش از ۷۰ متر از سطح دريا احداث نمايد كه در نوع خود بلندترين برج كنترل دريايي كشور و منطقه مي‌باشد كه در اين سازه استراتژيك، فعاليت‌هاي كنترل ترافيكي دريايي (VTS)، مركز جستجو و نجات دريايي (MRCC)، Technical Room و فضا‌هاي عملياتي در نظر گرفته خواهد شد.

بلندترين برج دريايي در چابهار

آدر پيكان ادامه داد: سايت انتخاب شده و برج طراحي شده پس از احداث، ديد كاملي به محوطه‌هاي بندري بنادر شهيد بهشتي و شهيد كلانتري، مسير آبراه، دهانه موج شكن، لنگرگاه، فعاليت ادوات و تجهيزات بندري و ... خواهد داشت و در آن فاكتور‌هاي ايمني، پدافند غير عامل و كاهش هزينه‌ها مورد ارزيابي قرار گرفته است.
معاون فني و مهندسي اداره كل بنادر و دريانوردي استان با اشاره به اينكه اين بنا با ارتفاع حدود ۶۰ متر بر روي زميني با ارتفاع +۱۸ از سطح دريا (MSL+۱۸) و با زيربناي ۱۵۰۰ مترمربع احداث خواهد شد، تاكيد كرد: اين برج به دليل پتانسيل مكاني و قرارگيري بر روي زمين مرتفع، بلندترين سازه كنترل ترافيك دريايي در كل بنادر كشور خواهد بود و به دليل اهميت استراتژيك بندر چابهار و پيچيدگي عملكردي مي‌تواند به‌عنوان نماد شهر بندري چابهار، جايگاه و جلوه ويژه‌اي را ايجاد نمايد.

او با اشاره به نوع ساخت اين برج تشريح كرد: اين سازه يك سازه دريايي خاص بوده و ايده طرح آن برگرفته از گرافيك برخورد امواج به صخره‌ها و سواحل درياي مكران است، سقف‌هاي كاذب آن تركيبي از صفحات پيش ساخته گچي، الياف معدني آكوستيك و MDF است و بگونه‌اي طراحي شده كه حس زيباشناختي انسان را ترغيب مي‌نمايد،

بلندترين برج دريايي در چابهار

​او اين برج را در كنترل ترافيك دريايي در آتي كارآمد عنوان و اذعان كرد: بازشو‌ها و پنجره‌هاي بنا Thermal Break Face Cap و شيشه‌هاي آن چندجداره پرشده با گاز آرگون است كه همگام با مباحث بهينه سازي مصرف سوخت طراحي شده است، ارتباطات عمودي در اين ساختمان به وسيله دو دستگاه آسانسور تامين و سيستم اطفا و كپسول‌هاي CO۲ و پودر براي آن لحاظ شده و سيستم فشار مثبت در هسته مركزي ارتباطي براي مواقع اضطراري مطابق با مبحث سوم مقررات ملي ساختمان، ايمني آن را دو چندان نموده است و عمده روشنايي اين برج توسط چراغ‌هاي LED تامين كه بسته به نوع عملكرد فضا، كنترل آن دستي يا اتوماتيك است.
معاون فني و مهندسي اداره كل بنادر و دريانوردي استان سيستان و بلوچستان در آخر افزود: ميتوان اذعان داشت كه برج كنترل ترافيك بندر چابهار همگام و همسو با مباحث مقررات ملي ساختمان ايران و پدافند غيرعامل طراحي و نكته حائز اهميت آن كه با احداث اين برج نه تنها ضريب ايمني دريايي بندر چابهار افزايش خواهد يافت بلكه به دليل طراحي منحصر بفرد به عنوان يك نماد گردشگري دريايي به شهر بندري چابهار جلوه ويژه خواهد بخشيد.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۲۵

اجراي تن كيلومتر تا دو هفته ديگر

شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور در نشست اخير خود تعيين كرايه حمل و نقل جاده‌اي داخلي بار بر اساس «تن - كيلومتر» را تصويب كرد و به اين ترتيب يكي ديگر از خواسته‌هاي صنفي كاميونداران اجرايي شد.

اين شورا پيشنهاد تعيين كرايه حمل و نقل جاده‌اي داخلي بار بر اساس تن - كيلومتر با ارايه گزارش توجيهي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي مطرح و با شرط تامين نظرات مراجع رسمي قيمت‌گذاري كالا و خدمات توسط سازمان يادشده، به تصويب رسيد.
همچنين در اين نشست موضوع تغيير مسير و شيوه حمل فرآورده‌هاي نفتي ترانزيتي از كشور مطرح و ضمن رد اعمال محدوديت در فرايند عبوري، مقرر شد موضوع با تهيه برنامه جامع عملياتي در زمينه افزايش سهم‌پذيري ريل و نيز اقدامات اجرايي به منظور افزايش كنترل و نظارت بر تردد ناوگان حامل فرآورده‌هاي نفتي، در كميسيون فرعي شورا مورد بررسي قرار گيرد.

اجراي تن كيلومتر تا دو هفته ديگر

بنابراين گزارش، اكنون نرخ كرايه حمل بار به صورت توافقي است و در ماه‌هاي اخير يكي از خواسته‌هاي صنفي رانندگان و كاميونداران حمل و نقل جاده‌اي تعيين نرخ كرايه حمل بر اساس تن - كيلومتر بود.از اين رو سازمان راهداري با تشكيل كارگروهي متشكل از نمايندگان تشكل‌هاي صنفي و دست اندركاران اين بخش، بررسي موضوع را در دستور كار قرار داده بود.در ماه‌هاي اخير رانندگان حمل ونقل جاده‌اي در اعتراض به افزايش قيمت لوازم يدكي و لاستيك و كمي نرخ كرايه از بارگيري كالا‌ها خودداري كردند، اما با توجه به برگزاري نشست نمايندگان اين تشكل صنفي با وزير راه و شهرسازي، نرخ كرايه در همه مسير‌ها از اول تيرماه امسال از ۱۶ تا ۲۶ درصد افزايش يافت.

پيشتر «فرامرز مداح» معاون برنامه ريزي سابق سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي از برگزاري نشست‌هاي مستمر با نمايندگان رانندگان حمل و نقل برون شهري خبر داده و تاكيد كرده بود تامين خواسته‌هاي آن‌ها در دستور كار اين سازمان قرار دارد.
فرامرز مداح عضو هيئت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي نيز در نشستي خبري نيز در اين باره اظهار كرد: سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در تامين اعتبارات و منابع مالي چندين عامل را در نظر گرفته است. يك بخشي از منابع مالي از طريق كمك هاي دولت و بخش ديگر از طريق منابع داخلي سازمان راهداري و به روش دريافت عوارض و يا ساير راه ها تامين مي شود.

اجراي تن كيلومتر تا دو هفته ديگر

عضو هيئت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به رشد ترانزيت كالاها اشاره كرد و افزود: طي چند سال گذشته در كريدورهاي شمال و جنوب رشد ترانزيت داشته ايم و اين در حالي است كه بايد بخشي از منابع از عوارض و سوخت دريافت شود كه متاسفانه اين اقدام در جاده ها اجرايي نمي شود. با توسعه راه ها و بازسازي جاده هاي كشور مي توانيم از عوارض جا به جايي هاي كالا استفاد كنيم.با صرفه جويي در سوخت و كاهش اضافه بارها مي توانيم نيازهاي موجود در اين بخش را تامين كنيم.
او با اشاره به اينكه گران بودن سوخت و نوسازي جزو دغدغه رانندگان است، گفت: متاسفانه خودمالكي وسايل حمل و نقل باعث شده كه اكثر ترددها با يك سر خالي انجام شود.
عضو هيئت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با اشاره به اينكه ايجاد بازارگاه هاي الكترونيكي نقش موثري در افزايش پايدار حمل و نقل دارد، گفت: با صرفه جويي سوخت مي توانيم بخش حمل و نقل عمومي را رونق دهيم.استفاده از وسايل شخصي در كشور زياد شده و ما در حمل و نقل عمومي نيز سعي كرده ايم ميزان صندلي ها را كاهش دهيم به طور مثال با كاهش صندلي ها از ۴۴ مورد به ۲۵ صندلي كيفيت در اين بخش را افزايش داده ايم.

اجراي تن كيلومتر تا دو هفته ديگر

او با بيان اينكه نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي را در يكي دو سال گذشته انجام داده ايم، گفت: نوسازي از محل صرفه جويي سوخت صورت گرفته و با هر صرفه جويي سوختي كه رانندگان انجام مي دادند هزينه آن در اختيار رانندگان كاميون قرار مي گرفت. تا به امروز ۵ هزار ناوگان حمل و نقل جاده اي را نوسازي كرده ايم و بايد اين ميزان نوسازي به ۶۰ هزار ناوگان برسد اما به دليل تحريم ها تامين قطعات كاميون با مشكل مواجه شده و بررسي آن را در دستور كار خود قرار داده ايم.
مداح با بيان اينكه ما در رابطه با ترانزيت سعي كرده ايم زيرساخت ها را افزايش دهيم، گفت: به طور مثال تفاهمنامه اي براي بندر چابهار و ايجاد مسيرهاي ترانزيتي منعقد كرده ايم و در اين مسير بسياري از كشورهاي اطراف منطقه ابراز علاقه مندي كرده اند.۷۲۸ تيرپارك در بين مسيرهاي ترانزيتي ايجاد كرده ايم تا كاميون هاي ترانزيت توقف كنند و با گمركات كشور نيز مذاكراتي صورت گرفته تا مصاحبه هاي فرآيندي در اين بخش افزايش يابد.

عضو هيئت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي تصريح كرد: در اجلاس هاي جهاني نيز وزارت خارجه جهت تسهيل در ترانزيت كالا مذاكراتي را با كشورهاي خارجي انجام داده و ما چندي پيش در اجلاس عمان، كشور ايران و كريدورهاي موجود در آن را معرفي كرديم و نشست هاي دو جانبه مفيدي را براي گسترش ترانزيت انجام داديم.

مداح درباره آخرين وضعيت كاميون داران نيز، گفت: تامين لاستيك بر عهده وزارت صمت است و ما در بخش مشكلات كاميون داران تنها مصرف كننده هستيم.مطالبات كاميون داران مربوط به ساماندهي تن كيلومتر بوده كه با برگزاري كميسيون هاي تخصصي و پيگيري كرايه ها توانستيم اين طرح را به تصويب شوراي عالي ترابري برسانيم.

اجراي تن كيلومتر تا دو هفته ديگر

عضو هيئت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اظهار كرد: اجراي تن كيلومتر يك اقدام و كار بسيار دشوار و پيچيده اي بود كه با برگزاري جلسات مختلف اين موضوع را پيگيري كرديم. هم اكنون جلسات توجيهي در استانداري ها برگزار مي شود و تا چند هفته آينده اميدواريم اين طرح تن كيلومتر به مرحله اجرايي شدن برسد.

او در پاسخ به سوال در مورد مشكلات كاميون داران ترانزيت، گفت: مهم ترين مشكل كاميون داران هم اكنون تامين اسكناس براي رانندگان است كه متاسفانه با پيگيري هاي بسيار زياد و طولاني هنوز نتوانستيم جواب درستي از بانك مركزي بگيريم.

عضو هيئت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي تصريح كرد: براي حمل و نقل ريلي اقدامات بسيار زيادي صورت گرفته است به طوري كه برقي كردن قطار تهران- مشهد و تهران -بندرعباس را دولت در اولويت هاي خود قرار داده و يك دستگاهي هم تراز با معاونت براي اين بخش قرار داده است.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۳:۳۱

توسعه ترانزيت با ورود هند به بندر چابهار

محمد راستاد معاون وزير راه و شهرسازي در همايش آموزشي لجستيك و زنجيره حمل و نقل كه با حضور كارشناسان و مقامات دريانوردي اتحاديه اروپا در تهران برگزار شد،گفت: اخيرا به موافقت‌هاي خوبي براي توسعه دالان‌هاي ترانزيتي رسيديم كه موافقت‌نامه با هند و افغانستان در بندر چابهار از جمله آن است.

توسعه ترانزيت با ورود هند به بندر چابهار

 

معاورن وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه ايران داراي 5 هزار و 800كيلومتر سواحل در شمال و جنوب است، گفت:‌ حدود 230 ميليون تن در سال ظرفيت بنادر تجاري ايران است و هم‌اكنون سالانه ميزان حمل و نقل دريايي به 300 ميليون تن مواد نفتي و غير نفتي مي‌رسد و ايران از نظر ناوگان تحت پرچم كشورهاي مهم منطقه و جهان محسوب مي‌شود و 1.1 درصد ناوگان جهاني تحت پرچم ايران است و جزء 20 كشور اول جهان از اين نظر به شمار مي‌رويم.

راستاد اظهار كرد: روند فعاليت‌ها و انتقال حمل ونقل كانتينري تا به امروز رشد خوبي داشته و در روزهاي آينده شاهد تجهيز و تكميل بندر شهيد رجايي به 12 جرثقيل گنتريكرين با 104 ميليون يورو سرمايه‌گذاري و همچنين تجهيز 15 دستگاه آر‌تي‌جي مي‌شويم.

 

توسعه ترانزيت با ورود هند به بندر چابهار

 

او با بيان اينكه هم‌اكنون حدود 3 ميليون تن KAU تخليه و بارگيري در بندر شهيد رجايي صورت گرفته است، افزود: هم‌اكنون در حال توسعه ترمينال 3 بندر شهيد رجايي هستيم و با تكميل اين پايانه ظرفيت تخليه و بارگيري به 8 ميليون KAU مي‌رسد.

راستاد با بيان اينكه كشور ايران از دسترسي مناسب و بازار جذابي دارد، گفت: ايران در مسير مهم دالان‌هاي ترانزيتي است و بنادر ايران و ساير بخش‌هاي حمل و نقل كشور نيز از نظر توسعه ترانزيتي ايران را به كشور مهمي تبديل كرده است. بندر چابهار در منتهي‌عليه جنوب شرقي ايران قرار دارد كه قابليت تبديل شدن به محور كانوني شهر را دارد و حلقه اتصالي بين 3 كشور اقيانوسي هند، هند و افغانستان به شمار مي‌رود. پايانه تمام مكانيزه مواد معدني و ساير فعاليت‌هاي صادرات غير نفتي و بخش صادرات مشتقات نفتي در بندر چابهار است و در كنار حضور هندي‌ها در بندر شهيد بهشتي چابهار براي اپراتوري پايانه بندر بخش خصوصي داخلي سرمايه‌گذاري‌هاي خيلي خوبي را انجام داده است.

او درباره توسعه اراضي پس كرانه تجاري كشور گفت: توسعه اراضي پس كرانه‌اي در بندر شهيد رجايي را به ميزان 2 هزار و 400 هكتار در دستور كار داريم كه در اين بندر فعاليت‌هاي لجستيكي و توليدي انجام مي‌شود و در اين اقدام بندر شهيد رجايي به بندر نسل سوم ارتقا پيدا مي كند.در بنادر ديگر كشور از جمله بوشهر توسعه پس كرانه‌هاي بندر و جذب سرمايه‌گذاري را در دستور كار قرار مي‌دهيم.

 

توسعه ترانزيت با ورود هند به بندر چابهار

 

راستاد درباره اتفاده از توان بنادر شمال كشور گفت: اخيرا توافق و تفاهم‌هاي خوبي بين كشورهاي ساحلي درياي خزر ايجاد شده و ما هم اكنون قابليت جابه‌جايي 30 ميليون كالا را در بنادر شمالي داريم.

ما توانستيم براي براي حمل و نقل مواد غذايي و غلات در بنادر شمالي كشور موقعيت مناسبي ايجاد كنيم و اميدواريم شرايطي ايجاد شود تا حمل و نقل كانتينري بين كشورهاي ساحلي خزر رونق بگيرد تا بتوانيم ترانزيت كالا را بين بنادر شمالي و جنوبي شاهد باشيم.اميدواريم با تبادل تجربيات و دانشي كه بين حوزه حمل و نقل اتحاديه اروپا ايجاد شده شاهد بهبود موقعيت و ارتقاي بهره‌وري و كيفيت باشيم و بتوانيم از تجربيات اتحاديه اروپا در اين بخش استفاده كنيم.

شكايت ايران از آمريكا در سازمان دريانوردي

سمينار آموزشي لجستيك و زنجيره‌اي حمل و نقل با حضور 16 نفر از مقامات ارشد حمل و نقل اتحاديه اروپا و مسئولان حوزه بندري، دريايي و كشتي‌راني برگزار شد و راستاد معاون وزير راه و شهرسازي در جمع خبرنگاران افزود: هفته آينده كه اجلاس صد و بيست و يكم شوراي سازمان بين المللي دريانوردي در مقر آن در لندن برگزار خواهد شد، هيئت نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در اين سازمان، به اعمال تبعيض و محدوديت در حمل و نقل دريايي از طريق اعمال تحريم هاي يكجانبه و ناعادلانه آمريكا كه با همه مقررات و كنوانسيون هاي بين المللي مغاير است اعتراض خواهد كرد.

رئيس سازمان بنادر و دريانوردي از شكايت ايران و ثبت سند مغايرت تحريم‌هاي يك جانبه آمريكا با قوانين و مقررات بين المللي دريايي در سازمان بين المللي دريانوردي و انتشار بيانيه اعتراضي در اين مورد خبر داد و افزود علاوه بر بيانيه اي كه در اين اجلاس توسط هيئت نمايندگي جمهوري اسلامي ايران قرائت خواهد شد، بصورت رسمي سندي به دبيرخانه سازمان بين المللي دريانوردي ارائه كرديم كه با استناد به قوانين بين المللي ، مغايرت تحريم ها با مقررات جهاني را اثبات مي كند و پيش بيني مي كنيم بواسطه اينكه در تحريم‌ها، هيچ كشوري همراهي جدي با آمريكا نداشته شاهد حمايت جامعه جهاني دريايي از اعتراض و شكايت جمهوري اسلامي ايران باشيم. در سالهاي اخير موافقت‌نامه‌هاي خوبي براي توسعه دالان‌هاي ترانزيتي منعقد شده كه مهمترين آنها موافقت‌نامه با كشور هند و افغانستان در بندر چابهار است.بندر چابهار در منتهي‌عليه جنوب شرقي ايران قرار دارد كه قابليت تبديل شدن به محور كانوني شهر را دارد و حلقه اتصالي بين 3 كشور اقيانوسي هند، هند و افغانستان به شمار مي‌رود.

توسعه ترانزيت با ورود هند به بندر چابهار

راستاد از تشكيل اولين شوراي هماهنگي موافقت‌نامه چابهار در آينده نزديك خبر داد و گفت: به زودي اپراتور هندي وارد بندر چابهار مي‌شود كه ميزان اين سرمايه‌گذاري 85 ميليون دلار و در قالب قرارداد BOT به مدت 10 سال فعاليت خواهد كرد.

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه پايانه تمام مكانيزه مواد معدني و ساير فعاليت‌هاي صادرات غير نفتي و بخش صادرات مشتقات نفتي در بندر چابهار است، گفت: در كنار حضور هندي‌ها در بندر شهيد بهشتي چابهار براي اپراتوري پايانه بندر بخش خصوصي داخلي سرمايه‌گذاري‌هاي خيلي خوبي را انجام داده است. توسعه اراضي پس كرانه‌اي در بندر شهيد رجايي را به ميزان 2 هزار و 400 هكتار در دستور كار داريم كه در اين بندر فعاليت‌هالي لجستيكي و توليدي انجام مي‌شود و در اين اقدام بندر شهيد رجايي به بندر نسل سوم ارتقا پيدا مي كند.

راستاد درباره استفاده از توان بنادر شمال كشور گفت: اخيرا توافق و تفاهم‌هاي خوبي بين كشورهاي ساحلي درياي خزر ايجاد شده و ما هم اكنون قابليت جابه‌جايي 30 ميليون كالا را در بنادر شمالي داريم و در بنادر ديگر كشور از جمله بوشهر توسعه پس كرانه‌هاي بندر و جذب سرمايه‌گذاري را در دستور كار قرار مي‌دهيم و اميدواريم شرايطي ايجاد شود تا حمل و نقل كانتينري بين كشورهاي ساحلي خزر رونق بگيرد تا بتوانيم ترانزيت كالا را بين بنادر شمالي و جنوبي شاهد باشيم.

معاون وزير راه و شهرسازي گفت: اميدواريم با تبادل تجربيات و دانشي كه بين حوزه حمل و نقل اتحاديه اروپا ايجاد شده شاهد بهبود موقعيت و ارتقاي بهره‌وري و كيفيت باشيم و بتوانيم از تجربيات اتحاديه اروپا در اين بخش استفاده كنيم.

توسعه ترانزيت با ورود هند به بندر چابهار

 

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۰:۱۷

بررسي چند باره تن كيلومتر

 يكي از مطالبات اصلي رانندگان در ارتباط با محاسبه كرايه بر اساس تن بر كيلومتر بود كه در اين خصوص جلسات متعددي در سازمان راهداري با حضور نمايندگان مختلف انجام شد كه به نتايج مناسبي رسيدند.

بررسي چند باره تن كيلومتر-احمد+كريمي-آسان+بار-آسان+پديا

احمد كريمي دبير اتحاديه صنفي حمل و نقل درباره مبناي قيمت گذاري اظهار كرد: قيمت گذاري بر اساس قانون نرخ حمل، توافقي است كه ميان حمل كننده و صاحبان كالا كه شركت هاي حمل و نقل به عنوان نمايندگان صاحبان كالا هستند، انجام مي شود.

اماني معاون سازمان راهداري و حمل و نقل شركت كننده ديگر اين جلسه ادامه داد: بحث محاسبه كرايه بر اساس تن بر كيلومتر يكي از مطالبات رانندگان است. اين موضوع بر اساس شوراي عالي درآمد مصوب و به سازمان ابلاغ شد.شايد در اجرا اشكالاتي وجود داشته باشد كه بايد بررسي شود تا مسئله اي در نحوه محاسبه كرايه براي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل ايجاد نشود. با توجه به اينكه بعضي از شركت ها از قبل قراردادهايي را با صاحبان بارشان دارند، بايد مدت زماني پيش بيني شود تا اين قرارداد دچار آسيب نشود.

بررسي چند باره تن كيلومتر-داريوش+اماني،+معاون+حمل_ونقل+سازمان+راهداري

اماني درباره درصد افزايش كرايه اظهار كرد: درصد افزايش كرايه متنوع است و حتي ممكن است در برخي مسيرها بر اساس شاخص هايي كه مشخص شد، با كاهش كرايه مواجه باشيم كه يك كشف قيمت است. بر مبناي آنچه قانون اجازه داده، كرايه توافقي است و افزايش كرايه بر اساس توافق ميان راننده و شركت ها انجام مي شود.

دبير اتحاديه صنفي حمل و نقل درخصوص ابهامات تن بر كيلومتر گفت: شاخص هاي متغيري در نظر گرفته شده است. در برخي موارد ممكن است مسائلي ديده نشده باشد كه در اجرا ناگزير بايد ببينيم. در اين مدت زماني كه تن بر كيلومتر كار شده و الگويي كه گرفته شده، اقدامات لازم براي به كارگيري اين الگو ها انجام شده كه خوب و ارزشمند است. در بحث توافق ها، شاخص هاي متغير و ثابتي دخيل هستند كه اگر اجرايي شوند، توافق ها ديگر نقشي نخواهند داشت.

او درباره كميسيون ها هم گفت: طبق قانون همانطور كه كرايه توافقي است، نرخ كميسيون هم تابعي از كرايه حمل است و درصدي از كرايه هم كه درصد مشخصي است بايد توسط شركت هاي حمل و نقل دريافت شود. برخي از شركت هاي حمل و نقل با توجه به شرايطي كه حاكم است، توافقاتي را خارج از عرف با رانندگان انجام مي دهند كه در برخي از موارد راننده ناگزير به پذيرش اين توافقات هستند كه در اينصورت بيش از نرخ قانوني از راننده كميسيون دريافت مي كنند.بايد ساز و كار ي فراهم شود تا امكان تخلف به حداقل برسد.

بررسي چند باره تن كيلومتر

شركت ها مدعي شده اند كه هزينه هايي دارند كه اين موضوع ارتباطي به كرايه و راننده ندارد. تخلف در هر صنفي اتفاق مي افتد، اما نكته اصلي برخورد دستگاه ناظر است. تاكنون با ۱۸۵۰ شركت برخورد كرديم كه نزديك به ۲۳۰ شركت بسته شده است.

محمدرضا رضايي رئيس كميسيون عمران مجلس در گفت و گوي تلفني درباره تاثير واسطه بر افزايش نرخ كرايه ها گفت: پس از اعتراض رانندگان كاميون ها كه در كشور مشكلاتي را به وجود آورد از مجلس خواستيم تا به اين موضوع رسيدگي كند.ده ها جلسه در كميسيون عمران با حضور وزارت راه و شهرسازي، وزارت تعاون و نمايندگاني از رانندگان كاميون ها، بانك مركزي و پليس راه كشور انجام شد كه در پي آن اعلام شد كه مطالبات رانندگان به حق است كه متاسفانه اجرايي نشده است.

بررسي چند باره تن كيلومتر

رئيس كميسيون عمران مجلس اظهار كرد: ساليان سال است رانندگان اعتراض كردند، در پي اين اعتراض ما وزارت تعاون را وادار كرديم كه انتخاباتي را در سراسر كشور برگزار كند تا نمايندگان انتخاب شوند.

رضايي درخصوص مسئله كميسيون ها هم تصريح كرد: متاسفانه بسياري از شركت هاي حمل و نقل به طور مستقيم با صاحب كالا توافقي مي كردند كه در اين ميان حق راننده كمتر از مقدار واقعي پرداخت مي شد. نظارت ها كافي نبود. طبق توافق قرار شد به صوزت نقدي كميسيون در مقصد پرداخت شود.

احمد كريمي دبير كانون سراسري انجمن هاي صنفي كاميون داران كشور با اشاره به اينكه لاستيكي كه تا الان در مقابل نياز عرضه شده است اصلا به حساب نمي آيد، گفت: فصل تابستان تمام شده است به طوري كه لاستيك ها فرسايش زيادي داشتند و الان نياز به تعويض لاستيك دارند، ما به هر كاميون دو حلقه لاستيك مي دهيم در صورتي كه حداقل كاميون هاي كشنده در سال ۶ حلقه لاستيك نياز دارند و كاميون هاي ده چرخ بايد چهار حلقه لاستيك در سال تعويض كرده باشند.

او با بيان اينكه الان وضعيت براي بحث لاستيك مناسب نيست خاطرنشان كرد: افزايش قيمت در بحث لاستيك سرسام آور است به طوري كه بخشي از ناوگان ما در حال زمينگير شدن است، برخي از قطعات تا ۵، ۶ برابر نسبت به بهمن و اسفند سال گذشته افزايش قيمت داشتند.

كريمي با اشاره به اينكه برخي از هزينه هاي بار هيچ گونه توجيهي ندارد گفت: شركت حمل مطابق قانون نبايد هزينه ها را در بار بياورد لذا، نظارت ناكافي بر نحوه اجرا وجود دارد و هنوز اين موارد باعث شده كه هزينه هاي مرتبط بر حمل در بارنامه بيايد در صورتي كه اين مسائل وجود خارجي ندارد و واقعي نيست.

بررسي چند باره تن كيلومتر

محمدرضا كلامي مديركل امور اقتصادي و تجاري وزارت صمت در بخش ديگري از اين برنامه با اشاره به اينكه يك و دو دهم ميليون دستگاه خودرو سنگين در كشور داريم كه بخش خودرو باري حدود ۴۰۰ هزار دستگاه و در بخش مرتبط با مسافر كه اتوبوس ها هستند چيزي حدود ۵۱ هزار دستگاه فعاليت دارند، اظهار كرد: اگر نياز خودرو هاي سنگين را چهار حلقه بدانيم، چيزي حدود ۴ و ۸ دهم ميليون حلقه لاستيك در سال نياز داريم كه از اين ميزان حدود يك ميليون حلقه از محل توليد داخل بوده و مابقي از محل واردات و بعضا واردات غير رسمي بوده است.

او با بيان اينكه فقط در مهر ماه حدود ۱۵۰ ميليون دلار كه شامل بيش از يك و نيم ميليون حلقه مي شود ثبت سفارش صورت گرفته است و در فرآيند تامين ارز قرار دارند، ادامه داد: چيزي حدود ۳۰۰ هزار حلقه در مهر ماه بين رانندگان توزيع شده است، با كمك سازمان راهداري بحث لاستيك در راس كالا هاي اساسي قرار گرفته است.

مدير كل امور اقتصادي و تجاري وزارت صمت با اشاره به اينكه بخش خصوصي به عنوان تامين كننده لاستيك كشور نيازمند فرايندي بود تا كالا را بتواند وارد كشور كند، افزود: مجموع خودرو هاي شماره گذاري شده در حال حاضر يك و دو دهم ميليون دستگاه خودرو سنگين است لذا در شرايط كنوني بازار لاستيك را مورد رصد و پايش قرار داده ايم، سال گذشته لاستيك با ارز ۳۸۰۰ تامين مي شد، اما براي امسال ارز ۴۲۰۰ توماني اختصاص داده شده است.

كلامي با اشاره به اينكه در گمرك روزانه اطلاعات مرتبط با ترخيص را داريم، گفت: بر مبناي آمار بين رانندگان مختلف در كشور توزيع صورت مي گيرد، لذا ما نبايد شرايط ارزي كشور را ناديده بگيريم، بخش خصوصي براي لاستيك بايد ثبت سفارش انجام دهد به طوري كه تا الان بيش از ۳۲۰ ميليون دلار ثبت سفارش انجام شده است و ۱۵۰ ميليون دلار در مهر ماه ثبت سفارش انجام داديم كه واردات آن در آبان و آذر صورت مي گيرد.

بررسي چند باره تن كيلومتر

محمد رضا رضايي رئيس كميسيون عمران مجلس طي گفتگوي زنده تلفني با اشاره به اينكه بانك مركزي هماهنگي لازم را براي تامين ارز در بحث لاستيك نداشته است و لذا وزارت صنعت و معدن در رابطه با بحث لاستيك مشكلي ندارد،افزود: رانندگان از بانك مركزي به دليل تامين نشدن ارز مورد نيازشان گلايه مند هستند، متاسفانه بانك مركزي در انجام تعهداتش بسيار ضعيف عمل كرده است.

داريوش اماني معاون سازمان راهداري و حمل و نقل كشور با اشاره به اينكه بحث شفاف سازي را گام به گام به جلو پيش برده ايم، گفت: يكي از رسالت هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بحث شفاف سازي است تا بتوانيم بحث تخلف را به حداقل برسانيم.

او با بيان اينكه هر كدام از تشكل هاي صنفي رانندگان يك تعاوني دارند، افزود: يكي از بحث هاي ما اين است كه بايد در بلند مدت به سمت شركت محوري و شركت هاي بزرگ پيش برويم، در بخش بار نزديك به ۱۶۰،۱۷۰ تعاوني در سطح كشور داريم، ما به دنبال بسته هاي تشويقي هستيم تا رانندگان شركت هاي بزرگ مقياس را راه اندازي كند و از سوي ديگر در بحث قطعات مكاتبات زيادي با وزارت صمت صورت گرفته، اما تا الان به نتيجه مشخصي نرسيده ايم.

رئيس كميسيون عمران مجلس در ادامه برنامه تصريح كرد: گزارشي را در قالب آيين نامه داخلي مجلس آماده كرده ايم به طوري كه تا آخر اين هفته تحويل هيئت رئيسه مجلس مي شود و در رابطه با عملكرد دستگاه هاي مختلف اجرايي كه درگير مسائل كاميونداران هستند گزارش تهيه كرده ايم، لذا برخي از دستگاه ها عملكرد ضعيف برخي ديگر خوب و متوسط داشته اند، در اين گزارش نيز به عملكرد دستگاه ها اشاره شده است كه در هفته آينده هيئت رئيسه اعلام وصول خواهد كرد و اگر گزارش ها به صورت مكتوب به سازمان ابلاغ شود حتما رسيدگي خواهد شد.

 

بررسي چند باره تن كيلومتر

محمدرضا كلامي مدير كل امور اقتصادي و تجاري وزارت صمت در گفت و گوي تلفني با برنامه بيان كرد: لوازم يدكي در فهرست كالاي مبارزه با احتكار قرار گرفته شده است؛ يعني هر فردي كه با هدف برهم زدن بازار اين كالا را احتكار كند به شدت با وي برخورد خواهد شد.مشكل خاصي وجود ندارد و اين مورد، نرخ مصوب دارد.

كريمي تاكيد كرد: متاسفانه در كشور در حوزه حمل و نقل جاده اي كار فني و كارشناسي انجام نشده است. در مجموع در سال هاي گذشته به نسبت تورم و شرايط اقتصادي به ويژه در سال جاري كرايه ها افزايش يافته است.

كريمي ضمن رد اظهارات كلامي درباره روغن تصريح كرد: روغن كمياب است و به اندازه نياز توليد نمي شود كه اين انر شرايط را براي رانندگان سخت كرده است.

دبير اتحاديه صنفي حمل و نقل درباره بيمه رانندگان به عنوان يكي ديگر از نطالبات اين صنف بيان كرد: اين مطالبه در حال بررسي و رسيدگي است. در همين خصوص طرحي آماده و به سازمان راهداري و دبيرخانه كميسيون سلامت ارائه شده است. دولت و مجلس عزم جدي براي تاييد اين طرح دارند. اميدواريم سازمان تامين اجتماعي هم همكاري لازم را به عمل آورد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]