فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
آسان بار پل ارتباطي شركت هاي حمل و نقل و رانندگان
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۵:۵۵

 

كاميون يخچالي و حمل بار با آن 

يك كاميون يخچال دار كاميون و يا ون طراحي شده براي حمل بارهاي سريع در دماي خاص است.

كاميون هاي يخچالدار از ماشين هاي يخچالدار كه داراي تهويه اي ساده براي حمل ميوه است، متفاوت مي باشد. كاميون هاي يخچالي مي توانند به اندازه يخ سرد شوند و به انواع سيستم هاي خنك كننده مكانيكي و ديزلي مجهز هستند كه از دي اكسيد كربن (به صورت يخ خشك يا به صورت مايع) به عنوان يك عامل خنك كننده در اين مدل كاميون هاي استفاده شده است. اتاق يخچالي كاميونت به گونه اي طراحي شده اند تا بتوانند دماي بار سرد را حتي در شرايط تابستان گرم در خارج از كاميون حفظ كنند.

اولين كاميون هاي كاميون هاي مجهز به يخچال هاي مكانيكي در سال 1925 توسط صنعت بستني معرفي شد. در سال 2010 در سراسر جهان حدود 4 ميليون كاميون با يخچال و فريزر مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

اتاق حمل بار كاميون يخچالي 

اتاق حمل بار يخچالي كاميونت در واقع يك واحد يخچال عايق شده است كه بر روي يك شاسي نصب مي شود. اتاق حمل بار يخچالي همانند اتاق حمل بار بر روي شاسي كاميونت ، وانت بار و .. قرار مي گيرد و به دليل استفاده از ساندويچ پانل در ساخت آن ميزان اتلاف انرژي به حداقل مي رسد.

كاميونهاي يخچالي در اواخر دهه 1930 در ايالات متحده به شكل مدرن ظاهر شدند كه بر اساس قرار گرفتن يك واحد يخچال عايق شده روي يك شاسي توليد شده بودند. اين پيكربندي تقريبا براي 80 سال تغيير نكرده است، اما حجم تجهيزات، ظرفيت آن ها در طول گذشت سالها توانسته بهبود يابد.

ويژگي‌هاي اتاق هاي حمل بار يخچالي 

1.عايق انرژي

2.ايزوله بودن

3.امكان ورود و خروج هر نوع آلودگي به درون اتاق وجود نداشته باشد.

 

كندانسورهاي اتاق حمل بار كاميون يخچالدار 

براي اتاق حمل بار يخچالي از كندانسور هايي استفاده مي شود كه شامل يك قطعه فلزي از لوله است كه به شكل پيچيده پيچ خورده است. اين لوله با يك نوع مايع فوق العاده با تكنولوژي بالا، شناخته شده به عنوان مايع خنك كننده پر شده است.

شركت ماموت و كاميون‌هاي يخچالي 

شركت ماموت به عنوان يكي از پيشتازان در امر صنعت به خصوص در زمينه ساخت انواع اتاق هاي حمل بار با توليد محصولات با كيفيت و ويژگي هايي نظير افزايش كيفيت و سبكي و مقاومت و عايق بودن محصولات خود را از ديگر توليد كنندگان متمايز ساخته است.اتاق حمل بار يخجالي ماموت از سازه ساندويچ پانل ساخته شده است.

لايه‌هاي متفاوت ساندويچ پنل در اتاق كاميون يخچالدار 

1.يك لايه مياني ساخته شده از فوم

2.پلي اورتان

3.پشم سنگ و ساير مواد ديگر

درب عقب اتاق حمل بار يخچالي دو لنگه بوده و بر روي 3 لولا با ضخامت 8 ميلي متر از جنس چوب چند لايه با دو وزق آلوزينك و داراي عايق بني PVC با لاستيك مخصوص مي باشد.

 

مشخصات اتاق يخچالي ايسوزو ۵/۲ 

نوع اتاق :

ابعاد بيروني 

 • طول ۳۲۰۰ ميليمتر
 • عرض ۲۰۰۰ ميليمتر

ابعاد داخلي

 • طول ۳۰۲۰ ميليمتر
 • عرض ۱۷۸۰ ميليمتر
 • ارتفاع مفيد داخل ۱۶۵۰ ميليمتر
 • حجم ۹ مترمكعب

ساختار شاسي

شاسي و قطعات فلزي ساخته شده از فولاد با استحكام بالا (St52-3/Qst 380Tm)

 

اتاق يخچالي ماموت

ساختار اتاق

ديواره هاي بغل ، جلو، سقف از عايق ساندويچ پانل يك تكه (پلي اورتان آلماني)مخصوص دو رو ورق آلوزينك پيش رنگ شده (ضخامت ورقها بيرون ۰٫۸mm و داخل ۰٫۵mm و از رو ۲۵ ميكرون رنگ پلي استر و از زير پرايمر مخصوص) – تمام پروفيل هاي نگهدارنده پانل(بيرون و داخل) از آلومينيوم مخصوص – داراي سيستم روشنايي داخل سردخانه .

ضخامت ديواره ها

ديواره جلو ۱۰ سانتيمتر و داراي تقويت جهت اتصال يونيت – سقف ۱۰ سانتيمتر و داراي تقويت جهت اتصال پليت – ديواره بغل ۱۰ سانتيمتر – كف ۱۵ سانتيمتر با زير ورق پيش رنگ شده خارجي و رو داراي ريل آلومينيومي جهت جريان هوا زير پالت ها.

 

سرد كننده ها

 • Safkar Model 325E – . قابل استفاده با برق سه فاز يا حركت ميل لنگ كاميون – قابل تنظيم دماي -۱۸ تا +۲ درجه سانتيگراد
 • Safkar Model 325K – . قابل استفاده با حركت ميل لنگ كاميون – قابل تنظيم دماي -۱۸ تا +۲ درجه سانتيگراد .
 • پليت هاي سردكننده قابل استفاده با برق سه فاز- قابل تنظيم دماي–۳۵ تا ۰ درجه سانتيگراد (مخصوص بستني) .

 

درب عقب

 • درب دولنگه و بر روي هر لنگه ۳ لولا و يك قفل با ضخامت درب عقب ۸۰ ميليمتر از جنس ساندويچ پانل و داراي عايق بندي P.V.C با لاستيك مخصوص مي باشد .
 • تجهيزات سفارشي اتاق يخچالي ماموتدرب بغل بزرگ : ۱۵۰*۹۰ سانتيمتر .
 • درب بغل متوسط : ۹۰*۷۰ سانتيمتر
 • درب بغل كوچك : ۸۰*۶۰ سانتيمتر
 • گلگير : ۲ يا ۴ عدد ربع دايره
 • نردبان

وام گرفته از: تراكزكار

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۳۹:۳۱

اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي

با توجه به اينكه بسياري از مشكلات و دلايل اصلي رانندگان براي اعتراضات، گراني لاستيك و لوازم يدكي خودرو بوده است،همچنين مطالبات ديگري نيز سبب اين اعتراضات شده است، اما به نظر مي رسد كه علاوه بر حل شدن حدودي از اين مشكلات، اين اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي جدي توسط افراد مربوطه است.

آسان بار-آسان پديا-اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي-اعتراضات رانندگان

 

هزينه هاي كميسيون ها براي راننده ها سنگين تمام مي شود

يكي از فعالان جاده اي با سابقه با بيان اينكه صنف رانندگان كاميون همواره قدردان زحمات مسئولان سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بوده و آنان را پدر دلسوز خانواده بزرگ حمل و نقل مي دانند، بيان مي كند: كاميون داران هميشه سازمان راهداري را حامي خود دانسته و براي قوانين وضع شده از سوي اين سازمان احترام قائل هستند.

قاسمي تصريح كرد: رانندگان كاميون به منظور پيشرفت كشور با تمام مشكلات كالاي مورد نياز مردم و واحدها و كارخانه جات را در كمترين زمان ممكن از نقطه اي به نقطه ديگر جابه جا مي كنند و امروز از سازمان راهداري درخواست كمك داشته و انتظار دارند مسئولان اين سازمان به داد آنها برسند. كاميون داران هميشه سازمان راهداري را حامي خود دانسته و براي قوانين وضع شده از سوي اين سازمان احترام قائل هستند.

اين راننده پيشكسوت ادامه داد: در ماه اگر بخواهيم يك سرويس بار از بندرعباس به تهران منتقل كنيم ۵ ميليون تومان بارنامه اين سرويس مي شود كه يك ميليون و ۱۰۰ هزار تومان آن را بايد به صورت نقدي بابت كميسيون گاراژ پرداخت كنيم، ۶۰۰ هزار تومان هم هزينه سوخت سرويس مي شود، حدود ۲۳۰ هزار تومان هم بايد بابت حق بيمه پرداخت كرد و مبلغي را نيز بابت هزينه هاي خودرو از جمله روغن و هزينه هاي نگهداري و حتي خورد و خوراك خود كنار بگذاريم، رانندگان كاميون سالانه ۵۰۰ هزار تومان بابت شارژ هوشمند پرداخت مي كنند و به راستي يك راننده كاميون با اين هزينه ها و درآمدها به كجا خواهد رسيد.

آسان بار-آسان پديا-اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي

 

او همچنين اضافه كرد: زماني كه يك حلقه لاستيك ۴ ميليون تومان و روغن ۵۰۰ هزار تومان بوده و كل درآمد راننده كاميون از يك سرويس طولاني مدت ۳ ميليون تومان بود كه بايد با آن خرج خانواده و كرايه خانه را هم بدهد راننده چه طور مي تواند درآمدزايي داشته باشد.(در مورد مشكلات تامين لاستيك بيشتر بدانيد)

قاسمي تصريح كرد: يك حلقه لاستيك چرا بايد با قيمت ۵ ميليون تومان هم در بازار پيدا نشود، چرا در اين ۱۱ روز بايد انبارهاي احتكار لاستيك كشف و شناسايي شود؟ چرا عده اي با منفعت طلبي خود آرامش كشور را به هم مي ريزند و امنيت رواني جامعه را در معرض تهديد قرار مي دهند؟

او ادامه داد: ۲۰ درصد به كرايه حمل بار افزوده شد اما در مقابل قيمت لاستيك سر به فلك كشيد و روغن به ۴۴۰ هزار تومان رسيد!

 

آسان بار-آسان پديا-اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي-اعتراضات كاميون داران

 

يكي ديگر از فعالان حمل و نقل نيز در اين زمينه مي گويد: يكي از وعده هايي كه مسئولان دادند بحث بيمه تكميلي رانندگان بود، به رانندگان گفتند مشكل بيمه تكميلي برطرف شده و رانندگان بروند ثبت نام كنند، رانندگان يك روز در صف ايستاده و براي دريافت مزاياي بيمه تكميلي ثبت نام كردند و مبلغ ۳۰ هزار تومان هم از آنها كسر شد، اما هنگامي كه براي دريافت هزينه هاي بيمه تكميلي مراجعه مي كنند عملا اينگونه نيست.

او با اشاره به اينكه نرخ بيمه هرسال افزايش مي يابد، اظهار مي كند: سالي ۲۳۰ هزار تومان بايد حق بيمه پرداخت مي كنيم تا پس از پرداخت ۳۰ سال حق بيمه با ماهي يك ميليون تومان بازنشسته شويم، به راستي در اين شرايط سخت اقتصادي چگونه مي توان با حقوق كم بازنشستگي روزگار گذارند، خرج چند نفر را داد و كرايه خانه هم پرداخت كرد!

يكي ديگر از كاميون داران هم اضافه كرد: شغل رانندگي با وجود داشتن مشكلاتي همچون سختي كار، حوادث جاده اي، سرما و گرما جزو مشاغل سخت به حساب نمي آيد.  اين اعتراض ها بهانه اي براي رساندن صدايمان به مسئولان است ما به دنبال اعتراضات تنش آفرين نيستيم و تنها انتظار داريم مسئولان به وعده هاي خود عمل كنند.

 

آسان بار-آسان پديا-اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي-اعتراضات رانندگان

 

او با انتقاد از وضعيت دلالي در حمل بار مي گويد: در استان هايي كه اعلام بار دارند مشكلي در زمينه دلال بازي نيست، اما در شهرهايي كه فاقد اعلام بار هستند دلال ها سوءاستفاده كرده و براي رانندگان گربه مي رقصانند به طور مثال بارنامه را دو ميليون و ۵۰۰ هزار تومان فاكتور كرده و يك ميليون تومان آن را خود و شركت طلب مي كنند و صاحب كالا هم به گمان اينكه بار ۲ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان برايش تمام شده است قيمت آن را به روي كالا كشيده و به دست مشتري مي رساند و در اين ميان تنها رانندگان ضرر كرده اند.

يكي ديگر از كاميون داران نيز گفت: امروز همكاران من در تامين لاستيك با چالش و مشكلات جدي مواجه هستند، قيمت بالا و كمبود لاستيك در بازار موجب شده كه دست از كار بكشند. قيمت يك جفت لاستيك بالاي ۱۰ ميليون تومان است كاميون داراني كه ۱۸ چرخ دارند چقدر بايد كار كنند تا بتوانند يك جفت لاستيك بخرند؟

 

آسان بار-آسان پديا-اعتراضات همچنان نيازمند رسيدگي-اعتراضات كاميون داران

 

او تصريح كرد: علاوه بر لاستيك قيمت لوازم يدكي نيز به شدت افزايش پيدا كرده، هزينه تعمير موتور ۳۰ ميليون تومان است، همه اين قيمت ها در كنار نبود هيچ گونه حمايتي باعث شده رانندگان دست به اعتراض بزنند.

اين راننده تامين لاستيك به قيمت ارزان، در نظر گرفتن سختي كار و تلاش در راستاي بهبود وضعيت معيشت رانندگان را از مهم ترين خواسته هاي رانندگان برشمرد. هنوز كاميون داران ناچار هستند كميسيون هاي سرسام آوري پرداخت كنند و مديريت اين بخش اصلاح نشده است.

او گفت: همه كاميون داران تنها و تنها به دنبال خواسته هاي به حق خود هستند و چيزي فراتر از حق خود نمي خواهند، در اين اعتراض ها اسير نقشه دشمن نخواهند شد، قطعا كساني كه به بهانه اعتراض دست به برخي اقدامات مي زنند از قشر رانندگان نبوده و مسير آنها از كاميون داران جداست.

دالايي در پايان خاطرنشان كرد: كاميون داران هم از بيكاري و عدم بارگيري خوشحال نيستند، قطعا آنها هم در زندگي كرايه خانه و قسط داشته و بايد مخارج زندگي را تامين كنند و به خوبي مي دانند با نشستن در خانه درآمدي نخواهند داشت، اما اگر امروز به خواسته هاي آنان رسيدگي نشود قادر به ادامه كار نخواهند بود، اگر اول خردادماه امسال كاميون ها به دليل اعتراض زمين گير شدند تا مدتي ديگر اين كاميون است كه راننده را متوقف مي كند چون قطعات و لاستيك در بازار نيست و كاميون هم بدون لاستيك تكان نمي خورد.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۰:۴۰

اعتراضات رانندگان و راه حل هاي جديد

در ماه هاي اخير بارها شاهد اعتراضات رانندگان كاميون نسبت به مشكلاتي چون عدم افزايش كرايه ها، مشكلات بيمه اي، پرداخت مبالغي مازاد بر كميسيون به شركت هاي حمل ونقل مختلف كشور بوديم، اعتراضي كه با وعده هاي مسئولان پايان يافت، اما با عملي نشدن وعده ها دوباره جان گرفت.

بيش از ۱۰ روز از اعتراض كاميون داران و رانندگان وسايل نقليه سنگين استان هاي مختلف به گراني لاستيك، لوازم يدكي و عدم افزايش واقعي كرايه بار و نيز برخي مشكلات صنفي سپري شده و فعالان اين صنف همچنان در انتظار حركتي از سوي مسئولان هستند.

افزايش قيمت لاستيك و لوازم يدكي و قطعات مورد نياز كاميون ها از يك سو و عدم توجه به مطالبات كاميون داران در زمينه مسائل بيمه اي از سوي ديگر، موجب شده از ۱۰ روز گذشته فعالان اين صنف بار ديگر در اعتراض به بي توجهي مسئولان دست به اعتراض زده و خانه نشين شوند.

رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي عبدالهاشم حسن نيا در مورد مشكلاتي كه در ماه هاي اخير گريبان گير رانندگان كاميون شده است گفت: تلاش كرده‌ايم با برنامه‌ريزي مشخص و هماهنگي همه ارگان‌‌هاي دست‌اندركار نظير وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارايي، گمرك جمهوري اسلامي ايران، نيروي انتظامي، پليس‌راه و غيره، مشكلات كاميون‌داران بررسي و رفع شود.

آسان بار-آسان پديا-مشكلات رانندگان و راه حل هاي جديد-عبدالهاشم حسن نيا

 

عبدالهاشم حسن‌نيا در ادامه، با اعلام اين مطلب گفت: با توجه به آخرين پيگيري‌ها، حدود 13 هزار حلقه لاستيك از اموال تمليكي تحويل گرفتيم كه در استان هرمزگان و بندرعباس درحال توزيع است.

رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ادامه داد: بخشي از اين لاستيك‌ها‌ به استان تهران مي‌آيد و در اين استان‌ و ديگر استان‌ها توزيع مي‌شود.به‌عنوان‌مثال تا چند روز آينده حدود ‌5 هزار حلقه لاستيك در بين رانندگان استان فارس توزيع مي‌شود و پيش‌ازاين هم حدود 4 هزار حلقه لاستيك توزيع‌شده است.

او همچنين اظهار داشت: با توجه به آنكه تعداد لاستيك‌ها محدود است، فعلاً در استان‌ها‌ با توجه به اولويت‌هايي كه انجمن‌هاي صنفي و ادارات كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي تعيين مي‌كنند، راننده‌‌ها براي دريافت لاستيك به نمايندگي‌هاي توزيع معرفي مي‌شوند.

‌حسن‌نيا درباره قيمت لاستيك‌ها نيز گفت: نرخ لاستيك‌ها چون از سازمان اموال تمليكي تحويل‌شده است، قيمت مناسبي است و كمتر از هر جفت 2 ميليون و 500 هزار تومان (هر حلقه حدود يك‌ميليون و 100 هزار تومان) است كه اين رقم نسبت به نرخ‌هاي بيرون و قيمت‌ لاستيك‌هايي كه از گمرك ترخيص مي‌شود، بسيار مناسب‌تر است.

ابلاغ بخشنامه سيستم «تن‌كيلومتر» به استان‌ها از ماه آينده

او همچنين درباره درخواست راننده‌ها بابت تجديدنظر در نرخ كرايه‌هاي كاميون‌ها توضيح داد: در گام اول تلاش كرده‌ايم، سيستم «تن‌كيلومتر» را براساس عوامل تأثيرگذار در هزينه نگهداري، هزينه جاري و هزينه سرمايه‌گذاري براي يك دستگاه كاميون بررسي و پياده كنيم.

رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ادامه داد: در گام دوم موضوع مسيرهايي كه يك كاميون طي مي‌كند، بسته به كوهستاني‌ بودن يا دشت بودن آن، مسير گرمسير و يا سردسير و ديگر عواملي كه مي‌تواند در هزينه نگهداري و سرمايه‌گذاري يك دستگاه كاميون تأثير داشته باشد، در قالب سيستم تن‌كيلومتر بررسي شد.

او ادامه داد: همه اين پارامترها‌ تهيه و به شوراي‌عالي ترابري ارسال شد كه اميدواريم تا پايان ماه جاري و يا ابتداي ماه‌‌ آينده موضوع تن‌كيلومتر تصويب‌شده و به استان‌ها ابلاغ شود تا مبناي پرداخت كرايه‌ها باشد.

از سوي ديگر داريوش اماني، معاون سازمان راهداري در رابطه با اين خبر گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم در هفته جاري با تائيد وزير راه كليات اين طرح نهايي شده و به مرحله اجرا برسد.

آسان بار-آسان پديا-مشكلات رانندگان و راه حل هاي جديد-داريوش اماني

 

اماني در ادامه گفت: در ماه‌هاي ابتدايي امسال و در قالب تجمعاتي كه از سوي راننده‌هاي كاميون درباره شرايطشان صورت گرفت، يكي از اصلي‌ترين مشكلات آنها بحث چگونگي محاسبه نرخ حمل بار بود. آنها در كنار درخواست فوري براي افزايش نرخ‌ها، اين مسئله را نيز مطرح كردند كه چارچوب محاسبه نرخ براساس تن-كيلومتر تعيين شود.به گفته اماني پس‌ازآنكه سازمان راهداري توانست بحث افزاش نرخ كرايه‌ها را نهايي كند، موضوع تغيير مبناي نرخ‌گذاري نيز در دستوركار قرار گرفت كه امروز به نتيجه‌اي قطعي رسيده است.(در مورد تن كيلومتر بيشتر بدانيد)

معاون سازمان راهداري بابيان اينكه نرخ‌گذاري براساس تن-كيلومتر نياز به مطالعات گسترده داشت، تأكيد كرد: اگر بنا بود سازمان، مطالعه و جمع‌بندي نهايي در اين زمينه را به يك شركت خصوصي واگذار كند احتمالاً رسيدن به نتيجه‌اي قطعي به بيش از يك سال زمان نياز داشت؛ اما با پيگيري مسئولان سازمان و برگزاري جلسات چندين ساعته ميان مسئولان، كارشناسان و نمايندگان اصناف كار به يك نتيجه قطعي رسيد. درحال‌حاضر طرح مطالعاتي به نتيجه‌اي قطعي رسيده تا بتوان ازاين‌پس مبناي محاسبات كرايه را تغيير داد.درحال‌حاضر كليات اين طرح نهايي و براي بخش‌هاي مختلف ارسال‌شده است تا در استان‌هاي كشور به مرحله اجرا برسد. در اين رابطه نياز به‌نظر نهايي شوراي‌عالي حمل‌ونقل وجود دارد كه پيش‌بيني مي‌شود در هفته جاري با تائيد وزير راه و شهرسازي به مرحله اجرا برسد.

داريوش اماني خاطرنشان كرد: در طول ماه‌هاي گذشته يكي از اصلي‌ترين هدف‌گذاري‌هاي سازمان به وجود آوردن شرايط مناسب براي ادامه فعاليت رانندگان كاميون بوده و خوشبختانه در اين ماه‌ها طرح و سياست‌هاي مثبتي به‌منظور بهبود شرايط رانندگان به تصويب و اجرا رسيده و سازمان همواره تلاش كرده خدمات قابل‌توجه رانندگان را درنظر داشته و تمام توان خود را براي به وجود آوردن شرايطي مناسب براي اين قشر زحمت‌كش جامعه بسيج كند.(آيا مطالبات رانندگان پيگيري مي شود؟)

 

آسان بار-آسانديا-مشكلات رانندگان و راه حل هاي جديد

جاده‌ها در امنيت هستند

حسن‌نيا همچنين درباره مشكلات راننده‌ها مبني‌بر تهديدات جاني و مالي از سوي عده‌اي قانون‌شكن در جاده‌ها، گفت: دراين‌باره با همكاري نيروي انتظامي، تعدادي از اين تهديدكنندگان دستگير شدند.(در اين مورد بيشتر بدانيد)

او در ادامه گفت: با حضور نيروي انتظامي در جاده‌ها و برخورد قاطع و قانوني دادستاني كل كشور با قانون‌شكنان، طبق گزارش‌هايي كه به دست ما رسيده است، برخورد با مشكل‌آفرينان به‌طورجدي درحال انجام است و اين تهديد‌ها بسيار كاهش‌يافته است.شكاياتي از سوي راننده‌ها داشتيم مبني‌براينكه ‌پرتاب سنگ به‌سوي رانندگان كاميون در جاده‌ها انجام مي‌شد يا تهديداتي ديگر از سوي قانون‌شكنان وجود داشت كه سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي با كمك گشت‌هاي راهداري و همكاري پليس‌راه و نيروي انتظامي در محورهاي شرياني كشور حضور دارند و كنترل‌ها انجام مي‌شود.

رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در آخر ادامه داد: درحال‌حاضر امنيت كامل در جاده‌ها برقرار است و كاميون‌داران مي‌توانند به‌راحتي در جاده‌هاي كشور تردد كنند.

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۰:۰۶

توقف مونتاژ كاميون هاي ولوو در ايران از تاريخ 2 مهرماه 97

 

توقف مونتاژ كاميون هاي ولوو در ايران از تاريخ 2 مهرماه 97 

شركت كاميون سازي «ولوو» روز دوشنبه ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) اعلام كرد به دليل بازگشت تحريم‌هاي آمريكا عليه اقتصاد ايران فرآيند سواركردن قطعات (مونتاژ) كاميون‌ هاي خود در ايران را متوقف كرده است.

 

خروج امريكا از برجام و تحميل تحريم‌هاي اقتصادي از سوي دونالد ترامپ 

رئيس‌جمهوري ايالات متحده سبب شد بسياري از شركت‌هاي اروپايي در زمينه همكاري‌هاي تجاري خود با ايران تجديدنظر كنند. تحريم ها عليه ايران در 6 اوت توسط دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريكا اعمال شد. او آمريكا را از معامله هسته‌اي با ايران بيرون كشيد و شركت‌هاي سراسر اروپا را مجبور كرد در سرمايه‌گذاري‌هاي خود در ايران تجديد نظر كنند. قبل از اعمال تحريم‌ها ولوو تصريح كرده بود كه ايران مي‌تواند قطب اصلي صادرات آن در بازارهاي منطقه خليج فارس و شمال آفريقا باشد.

در حالي كه ولوو پيشتر از گسترش فعاليت هايش با شريك تجاري خودرو، سايپا ديزل خبر داده بود، سخنگوي ولوو گفت كه اين گروه كاميون سازي ديگر نمي‌تواند مبلغي بابت قطعات فرستاده شده به ايران دريافت كند پس تصميم گرفت در ايران فعاليت نكند. ( در مورد ولوو در گذر زمان بخوانيد )

 

 

 

ولوو ديگر نمي‌تواند از طريق بانك‎هاي ايران بابت قطعات خودرو و خدمات دستمزد دريافت كند 

فردريك ايوارسون، سخنگوي ولوو در اينباره گفت كه اين شركت ديگر نمي‌تواند از طريق بانك‎هاي ايران بابت قطعات خودرو و خدمات دستمزد دريافت كند و به همين علت تصميم گرفته است به همكاري خود با ايران پايان دهد.  آقاي ايوارسون در ادامه افزود كه به دليل تحريم‌هاي ايالات متحده، ادامه دادن رابطه تجاري با ايران مي‌تواند به اين شركت ضربه‌هاي جبران‌ناپذيري وارد كند و به همين علت براي اين شركت راهي جز پايان بخشيدن به همكاري با ايران وجود ندارد.

اتحاديه اروپا براي محافظت از شركت‌هايش قانوني اجرايي كرده است. آمريكا بانك ها را تهديد كرده است اگر با شركت‌هاي ايراني داد و ستد كنند، واشنگتن آنها را از سيستم مالي آمريكا حذف مي كند.

 

 

در فيلم بالا تست فرمان كاميون ولوو با يك همستر را مشاهده كنيد، اين كاميون سازي به تست هاي جالب براي كاميون هاي خود نيز بسيار معروف است.

 

 

 

 

همكاري ولوو با سايپا ديزل

شركت سوئدي ولوو در سال‌هاي اخير با «سايپا ديزل» كه بخشي از شركت خودروسازي سايپا ايران بود، همكاري مي‌كرد و سواركردن قطعات خودروهاي سنگين در ايران را بر عهده داشت. بيش از۳۵۰۰ كاميون ولوو در سايپا ديزل تا ماه مه امسال و پيش از ورود به سال مالي جديد مونتاژ شدند و با اينكه قرار بود در مجموع ۵۰۰۰ خودرو مونتاژ شوند، اما ولوو براي جلوگيري از مشكلات مرتبط با تحريم‌ها، پروژه خود در ايران را متوقف كرد.

 

منبع: finds و جوان خودرو

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۱۱:۰۲

 

مقررات حمل كالاي وارداتي به صورت جاده‌اي در ايران 

كالاهاي وارداتي يا صادراتي به سه دسته ذيل تقسيم بندي مي‌شوند:

۱-كالاهاي مجاز: كالاهايي است كه صدور يا ورود آن با رعايت ضوابط نياز به كسب مجوز ندارد ( در حال حاضر عمده كالاها  نياز به مجوز ندارد) .

۲-  كالاهاي مشروط: كالاهايي است كه صدور يا ورود آن با كسب مجوز امكان پذير است ( نظير گندم  يا آرد يا صدور كتب ، نشريات ، فيلم با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي )

۳- كالاهاي ممنوع : كالاهايي است كه صدور يا ورود آن به موجب شرع مقدس اسلام به اعتبار خريد و فروش يا مصرف ) و يا به موجب قانون ممنوع گردد. ( مشروبات الكلي ، گوشت خوك)

 

 

در ماده قانون و تبصره هاي زير مي‌توانيد به راحتي قوانين حمل كالاهاي وارداتي را مطالعه كنيد 

ﻣﺎده 20 - در اﺟﺮاي ﺗﺒﺼﺮه ﻗﺎﻧﻮن، ﮐﻠﯿﻪ ﺻﺎﺣﺒﺎن ﮐﺎﻻﻫﺎي اﯾﺮاﻧﯽ ﮐﻪ از ﻧﺎوﮔﺎن ﺧﺎرﺟﯽ ( زﻣﯿﻨﯽ، درﯾﺎﯾﯽ، ﻫﻮاﯾﯽ ) اﺳت . ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺣﻤﻞ و ورود ﮐﺎﻻﻫﺎي ﺧﻮد ﺑﻪ داﺧﻞ ﮐﺸﻮر استفاده مي‌كنند ﻣﻮﻇﻒ ﺑﻪ اﺧﺬ ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﮐﺎﻻ ﻗﺒﻞ از ﻣﺮاﺣﻞ ﮔﺸﺎﯾﺶ اﻋﺘﺒﺎر از ﺳﺎزﻣﺎن ﺣﻤﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ وﻧﻘﻞ و ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ هستند.

 • ﺗﺒﺼﺮه - ﻣﻮارد اﺳﺘﺜﻨﺎ در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺻﺪور ﻣﺠﻮز ﮐﻠﯽ ﺑﺮاي ﮐﺎﻻﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ داراي ﺷﺮاﯾﻂ ﺧﺎص ﺣﺠﻤﯽ ﯾﺎ وزﻧﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﻣﻘﺎم اﺟﺮاﯾﯽ دﺳﺘﮕﺎه ذي رﺑﻂ ﺑﻪ تصويب ﺷﻮراي ﻋﺎﻟﯽ ﺗﺮاﺑﺮي ﻣﯽ رﺳﺪ .

ماده 21 - ﺑﺎﻧﮏ ﻣﺮﮐﺰي و  بانك ﻫﺎي ﻋﺎﻣﻞ ﮔﺸﺎﯾﺶ اﻋﺘﺒﺎر و ﮔﻤﺮك اﯾﺮان ﺑﺎﯾﺪ در اﻧﺠﺎم وﻇﺎﯾﻒ ﻣﺮﺑﻮط، ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﮐﺎﻻ را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮑﯽ از اﺳﻨﺎد ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﻣﻨﻈﻮر و ﻣﻄﺎﻟﺒﻪ ﮐﻨﻨﺪ. در ﺻﻮرت ﻋﺪم اراﯾﻪ ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﺗﻮﺳﻂ ﺻﺎﺣﺐ ﮐﺎﻻ، ﺳﺎزﻣﺎن هاي مذكور از گشايش اﻋﺘﺒﺎر ﯾﺎ ﺗﺮﺧﯿﺺ ﮐﺎﻻ، ﺧﻮدداري ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﮐﺮد .

ماده 22 - در زﻣﺎن ﺻﺪور ﻣﺠﻮز، ﺳﺎزﻣﺎن حمل وﻧﻘﻞ و ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ ﻣﻮﻇﻒ اﺳﺖ در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﻧﺎوﮔﺎن  (%10) اﯾﺮاﻧﯽ ﻣﯿﺰان ﻋﻮارض ده درﺻﺪ ﮐﻞ ﮐﺮاﯾﻪ ﺣﻤﻞ را ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﺻﺎﺣﺐ ﮐﺎﻻ ﺑﻪ ﺣﺴﺎب ﺧﺰاﻧﻪ وارﯾﺰ ﺷﻮد، در ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﻗﯿﺪ ﻧﻤﺎﯾﺪ و در ﺻﻮرت  ﺗﺸﺨﯿﺺ وﺟﻮد ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﻧﺎوﮔﺎن اﯾﺮاﻧﯽ، ﻣﺮاﺗﺐ ﺑﺎﯾﺪ در ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﺻﺎدر ﺷﺪه ﻗﯿﺪ و ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺷﻮد .

 • تبصره - ﮐﺮاﯾﻪ واﻗﻌﯽ ﺣﻤﻞ ﮐﺎﻻي ﺗﺤﻮﯾﻠﯽ در ﻣﻘﺼﺪ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﺮخ ﻣﺘﻌﺎرف ﺣﻤﻞﮐﺎﻻ و ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﺣﻤﻞ ارز ﺧﺮﯾﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎزﻣﺎن حمل وﻧﻘﻞ و ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺷﻮد.

 

ماده 23 - در ﻣﻮارد ﻣﺸﻤﻮل ﭘﺮداﺧﺖ ﻋﻮارض ﮐﺮاﯾﻪ ﺣﻤﻞ،  بانك ﻫﺎي ﻋﺎﻣﻞ ﮔﺸﺎﯾﺶ اﻋﺘﺒﺎر ﻣﻮﻇﻒ  (%10) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻓﯿﺶ ﺑﺎﻧﮑﯽ ﭘﺮداﺧﺖ ﻋﻮارض ده درﺻﺪ را ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﺻﺎدر ﺷﺪه در زﻣﺎن ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ اﺳﻨﺎد از ﺻﺎﺣﺒﺎن ﮐﺎﻻ درﯾﺎﻓﺖ و در ﻣﺪارك ﺧﺮﯾﺪ ﮐﺎﻻ ﻣﻨﻈﻮر ﮐﻨﻨﺪ .

 ماده 24 - ﺳﺎزﻣﺎن حمل و نقل و ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ  ﻣﮑﻠﻒ اﺳﺖ ﭘﺲ از درﯾﺎﻓﺖ ﻣﺪارك،  بررسي ﻫﺎي ﻻزم را  در ﺧﺼﻮص ﺗﺸﺨﯿﺺ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﺬﮐﻮر در ﻣﺎده  23 اﻧﺠﺎم دﻫﺪ و ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﻇﺮف ﻫﻔﺘﺎد و دو ﺳﺎﻋﺖ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اراﯾﻪ ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﺑﻪ ﺻﺎﺣﺒﺎن ﮐﺎﻻ اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﺪ .

 

  ماده 25 -  ﮔﻤﺮك اﯾﺮان ﻣﻮﻇﻒ اﺳﺖ از ﺗﺮﺧﯿﺺ ﮐﺎﻻﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻓﺎﻗﺪ ﻣﺠﻮز ﺣﻤﻞ ﯾﺎ فيش ﭘﺮداﺧﺖ ﻋﻮارض ﺣﻤﻞ ﮐﺎﻻ (در ﻣﻮارد  ﺣﻤﻞ پيش ﺑﯿﻨﯽ ﺷﺪه در ﻣﺠﻮز حمل) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺧﻮدداري كند .

ماده 26 -  ﺳﺎزﻣﺎن حمل وﻧﻘﻞ و ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ، ﻧﯿﺮوي اﻧﺘﻈﺎﻣﯽ و ﮔﻤﺮك اﯾﺮان ﻣﺠﺮي اﯾﻦ آيين ﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺑﻮد و ﺳﺎﯾﺮ وزارﺗﺨﺎﻧﻪ ها ،ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ و ﻣﻮﺳﺴﺎت دوﻟﺘﯽ ذي رﺑﻂ ﻣﻮﻇﻒ ﺑﻪ ﻫﻤﮑﺎري و ﻣﺴﺎﻋﺪت در ﺟﻬﺖ اﺟﺮاي اﯾﻦ آئين نامه  ﻫﺴﺘﻨﺪ .

منبع: سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۳:۰۶

استارت‌آپ‌هايي كه صنعت حمل و نقل در جهان را متحول ساختند(بخش سوم)

در دو مقاله قبل به 10 استارت‌آپي كه در صنعت حمل و نقل با نوآوري‌هاي خود در صدر قرار گرفتند، پرداختيم. در اين مقاله سعي داريم به استارت‌آپ‌هاي آينده‌ نگري بپردازيم كه فعاليت‌شان منحصراً حمل و نقل بار است.

استارت‌آپ‌هاي بسياري در رقابتند تا به اوبر باربري تبديل شوند. در بازار رقابتي حال حاضر، كم كردن فاصله ميان رانندگان و ارتباط بخشيدن هرچه آسان‌تر و سريع‌تر آن‌ها با مشتريان و صاحبان كالاهاي ارسالي كليد جا نماندن از رقبا است. تشويق رانندگان به استفاده از تلفن‌هاي هوشمند تا مجهز كردن كاميون‌ها به تجهيزات رهگيري، از جمله تلاش‌هايي براي سرعت و سهولت بخشيدن به اين ارتباطات است. همان‌طور كه در بخش‌هاي قبلي صحبت كرديم تكنولوژي و البته هوش مصنوعي كليد اين تحولات است. اين ‌روزها ميليون‌ها دلار در استارت‌آپ‌ها در سراسر جهان هزينه مي‌شود تا اين تلاش‌ها به ثمر بنشيند و از قبال آن هزاران ميليارد دلار از يكي از پرسودترين صنايع جهان درآمد حاصل شود.

آسان بار-آسان پديا-استارت‌آپ‌هايي كه صنعت حمل و نقل را متحول ساختند

تراكر پث (Trucker Path):

اين شركت امريكائي محبوب‎ترين شركت حمل و نقل با كاميون است. اين شركت دو سرويس مختلف ارائه مي‌دهد: اولين سرويس تراكر پث، دقيقاً هم نام با نام شركت است. اين سرويس در قالب يك اپليكيشن، پاركينگ‌ها، باسكول‌ها، توقف‌گاه‌ها، ايستگاه‌ها، استراحت‌گاه‌ها و جايگاه‌هاي سوخت‌گيري، كارواش‌هاي خودروي سنگين و ملزومات ديگر هر راننده كاميون را كاملاً به روز و با دقت بسيار بالا در قالب نقشه‌هاي تعاملي به او ارائه مي‌كند. اين اپليكيشن بيش از 700 هزار عضو فعال دارد و بالاترين رشد را در ميان اپليكيشن‌هاي مشابه در اين صنعت به خود اختصاص مي‌دهد. رانندگان بهترين استراحت‌گاه‌ها، كم‌ترين نرخ سوخت، وضعيت باسكول‌ها و ده‌ها مولفه ديگر را در اين اپليكيشن به بحث و تبادل نظر مي‌گذارند و با توجه به نظر رانندگان ديگر در مسير خود بعضي از آن‌ها را انتخاب مي‌كنند. اين اپليكيشن نزديك به 2 ميليون دانلود دارد و پر دانلودترين اپليكيشن در صنايع باربري با كاميون است.

 

آسان بار-آسان پديا-استارت‌آپ‌هايي كه صنعت حمل و نقل را متحول ساختند

 

اپليكيشن و سرويس دوم كه اين شركت به بازار معرفي كرد، اپليكيشن تراك لود (Truckload) است. اين اپليكيشن روزانه هزاران محموله را به هزاران راننده‌اي كه آماده حمل آن با كاميون‌هاي خود هستند معرفي مي‌كند. در واقع اين سيستم پلي است كه راننده را با صاحبان محموله و كالاها به يكديگر معرفي كرده و آنان را به هم ارتباط مي‌دهد تا حمل و نقل به مناسب‌ترين، كارآمدترين، آسان‌ترين و سريع‌ترين نوع ممكن اتفاق بيفتد.

 

آسان بار-آسان پديا-استارت‌آپ‌هايي كه صنعت حمل و نقل را متحول ساختند

كي چِين لاجستيكز (Keychain Logistics):

اين استارت‌آپ هم متعلق به ايالات متحده است، ماموريت اين استارت‌آپ هم ايجاد پلي ميان رانندگان كاميون و صاحبان و فرستندگان كالا و محموله است با اين تفاوت كه اين استارت‌آپ كارگزاري و حق‌العمل كاري را نيز جزو محدوده فعاليت خود قرارداده است. كي چِين لاجستيكز روزانه ظرفيت پيشنهاد 40000 تا 200000 محموله را به رانندگان را دارد كه عدد بسيار بالائي است و دست رانندگان را در انتخاب بار خود كاملاً باز مي‌گذارد. مهم‌ترين مشخصه اين اپليكيشن، نحوه قيمت‌گذاري منحصر به فرد آن است. اين اپليكيشن الگوريتم خاصي براي قيمت‌گذاري ايجاد كرده، اين الگوريتم از 78 فاكتور مختلف براي قيمت‌گذاري بر هزينه حمل محموله‌ها استفاده مي‌كند. به طور مثال: قيمت گازوئيل، ترافيك، راه‌ها و... از اين نوع متغيرها هستند. با توجه به تكنولوژي و زيرساخت‌هايي كه اين شركت مهيا كرده، توانسته كمترين هزينه را داشته باشد و كارآمدي و بازده بالائي از خود ارائه دهد. اين دستاورد، دست شركت را باز گذاشته تا تنها حدود 6 تا 12 درصد از ميزان هزينه حمل را به عنوان حاشيه خود در نظر داشته باشد. رانندگان مي‌توانند به سرعت محموله خود را از طريق كي چِين رزرو كرده و 24 ساعت پس از تحويل، مبلغ كرايه را از طريق اپ دريافت كنند. اين اپليكيشن همچنين، ابزارهايي براي رهگيري محموله توسط فرستنده و علاوه بر آن تصويري از رسيد مدارك حمل نيز به فرستنده ارائه مي‌كند.

 

آسان بار_آسان پديا-

كانووي (Convoy):

كانووي هم استارت‌آپي امريكائي است، كانووي در تلاش است تا ميزاني كه امكان دارد باربري با كاميون را بهينه كند. گفته مي‌شود 40% حركت كاميون‌ها بدون محموله است و در واقع در مسير بازگشت و پس از تحويل بار، ديگر محموله‌اي براي راننده وجود ندارد و وي ناچار است تا كاميون خود را خالي به مبدا بازگرداند. كانووي در تلاش است تا با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم از طريق اپليكيشن هم براي راننده و هم براي صاحبان كالا بتواند ابن درصد را كم و كم‌تر كند. كانووي از نظر جذب سرمايه‌گذار نيز مي‌تواند صاحب سبك به شمار بيايد، اين شركت با وجود اينكه تنها از سال 2015 شروع به كار كرده توانسته 32 سرمايه‌گذار به خود جلب كنم و بيش از 80 ميليون دلار از اين راه كسب و كار خود را گسترده دهد. از شناخته‌شده‌ترين اين سرمايه‌گذاران مي‌توان به بيل گيتس، جف بزوس و بيل بردلي اشاره كرد.

 

آسان بار_آسان پديا-استارت‌آپ‌هايي كه صنعت حمل و نقل را متحول ساختند

 

در اين مجموعه مقالات به چندين استارت‌آپ مهم، تاثيرگذار و صاحب سبك در صنايع حمل و نقل پرداختيم، چندين غول شناخته شده و مشهور مانند اوبر (Uber)، وِيز (Waze)، ليفت (Lyft) و ... را تعمداً به فراموشي سپرديم تا امكان پرداختن به استارت‌آپ‌هاي قوي اما زير سايه نيز فرآهم شود. در قسمت بعدي (پاياني) منحصراً به استارت‌آپ‌هاي حمل و نقل كشورمان پرداخته و روش‌ها و رويه‌هاي مبتكرانه آن‌ها را مورد مطالعه و بررسي قرار خواهيم داد. اگر فكر مي‌كنيد در اين سري مقالات، استارت‌آپي مي‌بايست در ليست ما قرار مي‌گرفت اما قرار نگرفت ما را از نظرات خود بهره‌مند كنيد. اگر علاقه‌منديد به ليست جامع و كاملي از استارت‌آپ‌هاي حمل و نقل دسترسي داشته باشيد، در اينجا با صدها مورد آشنا شويد.

 


براي مطالعه بخش دوم اين مقاله، كليك كنيد.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۹:۵۵

آسان بار در نمايشگاه تكنولوژي و استارت آپ هاي اصفهان

اولين نمايشگاه تكنولوژي و استارت‌آپ‌ها از سوم مهر در اصفهان آغاز شد و در ششم مهر به كار خود پايان داد.اين نمايشگاه با تاكيد بر فناوري، كاربرد دانش در توسعه جوامع بشري و نوآوري، با حضور حدود ۷۰ مشاركت كننده از استان‌هاي مختلف در اصفهان آغاز شد و صاحبان تكنولوژي‌هاي نوين را در اين شهر ايران گرد هم آورد.

 

آسان بار-آسان پديا-آسان بار در نمايشگاه تكنولوژي و استارت آپ هاي اصفهان

 

نمايشگاه تكنولوژي، نوآوري و استارتاپ‌ها زمينه‌هاي مختلفي مانند استارتاپ‌ها و كسب و كارهاي جديد، پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز رشد، صنايع خلاق و پيشرو، مراكز دولتي و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي و دولتي را دربرمي‌گيرد و مشاركت‌كنندگان، توانمندي‌هاي خود را در حوزه‌هاي مرتبط با نمايشگاه به نمايش مي‌گذارند.اين نمايشگاه بستري براي عرضه نوآوري و فناوري در نظر گرفته شده و بر خلاف نمايشگاه‌هاي مشابهي كه صرفاً عرضه و تبادل كالا را هدف گذاري كرده‌اند، به دنبال تبادل دانش فني و تكنولوژي و مشاركت ميان شركت‌ها و نيز سرمايه‌گذاري روي طرح‌هاي نو و استارتاپ‌ها است.

حميدرضا فاتحي مدير شبكه پژوهش و فناوري استان اصفهان در مورد اين نمايشگاه گفت:در نخستين نمايشگاه تكنولوژي نوآوري و استارت‌آپ‌ها دانشگاه‌ها، مراكز رشد دانشگاه‌ها، شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و شركت‌هاي صنفي داراي فناوري و نوآوري حضور داشتند.

حميدرضا فاتحي افزود: اين نمايشگاه در ۲ هزارمتر فضاي نمايشگاهي و  در قالب ۷۰ غرفه و با حضور ۳۰ استارت‌آپ برگزار شده است.

 

آسان بار-آسان پديا-آسان بار در نمايشگاه استارت آپ ها و تكنولوژي اصفهان-

 

 

برقراري ارتباط بين توليدكنندگان محصولات فناورانه و مشتريان، معرفي فناوري‌هاي روز به صنايع متوسط و بزرگ، آشنا كردن سرمايه‌گذاران با فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي فناورانه يا استارتاپ‌ها، دعوت از مخاطبين تخصصي و افراد تحصيل‌كرده به بازديد از نمايشگاه و گردهمايي گسترده‌اي از نقش‌آفرينان اكوسيستم استارتاپي، نوآوري و فناوري از جمله اهداف تعيين شده براي نمايشگاه استارتكس به شمار مي‌رود.

نخستين نمايشگاه تكنولوژي، نوآوري و استارتاپ‌ها در راستاي سياست‌هاي شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان اصفهان به منظور توسعه و ترويج كارآفريني، خلق ثروت، رونق اقتصادي و افزايش سطح اشتغال در جامعه برگزار شد و با استقبال بي نظير مخاطبان خود مواجه شد.

بخشي از اين مخاطبان به دليل توسعه روزافزون فناوري‌هاي نوين و كسب و كارهاي مبتني بر تكنولوژي، بازديد از نمايشگاه را در دستور كاري خود قرار خواهند داد و بخشي ديگر نيز به دنبال بازاري براي توسعه فعاليت‌هاي حوزه فناوري با حمايت‌هاي مالي و سرمايه‌گذاري هستند.

 

 

آسان بار-آسان پديا-آسان بار در نمايشگاه استارت آپ ها و تكنولوژي اصفهان

 

اين نمايشگاه در حالي برگزار شد كه طي سال‌هاي اخير، كسب و كارهاي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات، رشد چشمگيري داشته‌اند. استارتاپ‌هاي بزرگ و موفق ايراني به لطف ايده‌هاي جواناني ايجاد شده است كه به دليل تخصص و قابليت‌هاي خود اين فرصت را هم داشته‌اند تا در صدها شركت بين‌المللي و مشهور اروپايي و امريكايي كار كنند، اما به رغم همه مشكلات، فشارها و محدوديت‌ها در داخل كشور مانده‌اند و با آموختن از تجربيات موفق داخلي و خارجي، كسب و كار خود را به راه انداخته‌اند.

در اين نمايشگاه طيف وسيعي از مخاطبين شامل فعالان حوزه‌هاي فناوري و تكنولوژي مانند تجهيزات پوشيدني، خرده‌فروشي، خدمات، آموزش، حمل و نقل و لجستيك، شهرهاي هوشمند و فناوري‌هاي شهري، پهپاد و رباتيك، واقعيت افزوده، واقعيت مجازي، هوش مصنوعي، كشاورزي هوشمند، سفر و گردشگري، بازي‌هاي رايانه‌اي، رسانه و بازاريابي، سلامت، اينترنت اشيا، انرژي، امنيت شبكه، اتوماسيون، توليد هوشمند، بلاك‌چين، فين‌تك و تجارت الكترونيك، شبكه‌هاي اجتماعي، فناوري‌هاي فضايي و كارآفريني اجتماعي حضور داشتند و داشته‌ها و دستاوردهاي خود را براي افرادي نظير مديران وزارتخانه‌ها، سازمان‌هاي دولتي و خصوصي، شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور، استارتاپ‌ها، صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري، سرمايه‌گذاران خصوصي، پارك‌هاي علم و فناوري، شتاب دهنده‌ها و مراكز رشد، مخترعان، طراحان وب و اپليكيشن، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، مشاوران و منتورها، برگزار كنندگان رويدادها و مديران تحقيق و توسعه صنايع و شركت‌ها به نمايش گذاشتند.

در اين نمايشگاه بازارگاه الكترونيكي «آسان بار» يكي از سامانه‌هاي هوشمند اعلام بار نيز حضور دارد.

ابراهيم وارسته مدير ماركتينيگ آسان بار  هدف از حضور در اين نمايشگاه را شناسايي بهتر و بيشتر جامعه هدف (شركت‌هاي حمل‌ونقل و رانندگان) برقراري ارتباط نزديك‌تر با آنها و نيز پاسخگويي به پرسش‌هاي آنها، عنوان كرد و افزود: ميزان استقبال از غرفه آسان بار بسيار مطلوب بوده است.

ابراهيم وارسته تاكيد كرد: روزانه بيش از ۴۰۰۰ بار در سيستم آسان بار عرضه مي‌شود و ۲۶ هزار راننده نيز در اين سامانه ثبت‌نام كرده و در حال فعاليت هستند.

آسان بار-آسان پديا-آسان بار در نمايشگاه استارت آپ ها و تكنولوژي اصفهان-محمد حسيني

 

محمد حسيني مديرعامل آسان بار نيز با بيان اين كه ارايه ۴۰۰۰ بار در اين بازارگاه به معني ۵ درصد از كل بار عرضه شده در كشور است، گفت: تعداد زياد سفارشات بار موجب ايجاد تنوع و فراواني در نقاط مختلف و در نهايت كاهش هشت درصدي تردد يكسر خالي ناوگان جاده‌اي شده است.

محمد حسيني با تاكيد بر اين‌كه اين بازارگاه در بخش صدور بارنامه و مسئوليت‌هاي شركت‌هاي حمل‌ونقل وارد نشده است، خاطر نشان كرد: در حال حاضر شركت‌هاي حمل‌ونقل، بار خود را در اين بازارگاه اعلام مي‌كنند و رانندگان مي‌توانند پس از انتخاب يكي از بارهاي ارايه شده با شركت حمل‌‌ونقل براي حمل آن وارد مذاكره شده و به توافق برسند.

حسيني در ادامه گفت: شركت‌هاي حمل‌ونقل ملزم به درج كرايه صافي و دريافتي راننده در اين بازارگاه هستند و چون مسافت هم به طور تقريبي درج مي‌شود رانندگان قادر خواهند بود تصميم بهتري اتخاذ كنند.

آسان بار-آسان پديا-آسان بار در نمايشگاه استارت آپ ها و تكنولوژي اصفهان-محمد حسيني

 

مديرعامل آسان بار در آخر با توضيح بيشتر در مورد اين سامانه اضافه كرد: در اين سامانه همچنين براي خدمات دهي بهتر و مناسب‌تر به رانندگان، بخشي به نام « آسان خدمت» در اپليكيشن ايجاد شده كه اطلاعات مربوط به تاريخ اعتبار كارت هوشمند، كارت سلامت، كارت سوخت، معاينه فني و ... رانندگان را در اختيار آنها قرار مي‌دهد و 15 روز قبل از اتمام تاريخ اعتبار هر يك از آنها، به آنان اخطار مي‌دهد.

به گفته حسيني بازارگاه‌هاي الكترونيكي بار مطابق آيين‌نامه امكان ورود به مراكز توزيع بار، سالن‌هاي اعلام بار و نوبت‌دهي بار را ندارند.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۴:۱۲

توقف مونتاژ كاميون هاي ولوو در ايران از تاريخ 2 مهرماه 97 

شركت كاميون سازي «ولوو» روز دوشنبه ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) اعلام كرد به دليل بازگشت تحريم‌هاي آمريكا عليه اقتصاد ايران فرآيند سواركردن قطعات (مونتاژ) كاميون‌ هاي خود در ايران را متوقف كرده است.

 

خروج امريكا از برجام و تحميل تحريم‌هاي اقتصادي از سوي دونالد ترامپ 

رئيس‌جمهوري ايالات متحده سبب شد بسياري از شركت‌هاي اروپايي در زمينه همكاري‌هاي تجاري خود با ايران تجديدنظر كنند. تحريم ها عليه ايران در 6 اوت توسط دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريكا اعمال شد. او آمريكا را از معامله هسته‌اي با ايران بيرون كشيد و شركت‌هاي سراسر اروپا را مجبور كرد در سرمايه‌گذاري‌هاي خود در ايران تجديد نظر كنند. قبل از اعمال تحريم‌ها ولوو تصريح كرده بود كه ايران مي‌تواند قطب اصلي صادرات آن در بازارهاي منطقه خليج فارس و شمال آفريقا باشد.

در حالي كه ولوو پيشتر از گسترش فعاليت هايش با شريك تجاري خودرو، سايپا ديزل خبر داده بود، سخنگوي ولوو گفت كه اين گروه كاميون سازي ديگر نمي‌تواند مبلغي بابت قطعات فرستاده شده به ايران دريافت كند پس تصميم گرفت در ايران فعاليت نكند. ( در مورد ولوو در گذر زمان بخوانيد )

 

ولوو ديگر نمي‌تواند از طريق بانك‎هاي ايران بابت قطعات خودرو و خدمات دستمزد دريافت كند 

فردريك ايوارسون، سخنگوي ولوو در اينباره گفت كه اين شركت ديگر نمي‌تواند از طريق بانك‎هاي ايران بابت قطعات خودرو و خدمات دستمزد دريافت كند و به همين علت تصميم گرفته است به همكاري خود با ايران پايان دهد.  آقاي ايوارسون در ادامه افزود كه به دليل تحريم‌هاي ايالات متحده، ادامه دادن رابطه تجاري با ايران مي‌تواند به اين شركت ضربه‌هاي جبران‌ناپذيري وارد كند و به همين علت براي اين شركت راهي جز پايان بخشيدن به همكاري با ايران وجود ندارد.

اتحاديه اروپا براي محافظت از شركت‌هايش قانوني اجرايي كرده است. آمريكا بانك ها را تهديد كرده است اگر با شركت‌هاي ايراني داد و ستد كنند، واشنگتن آنها را از سيستم مالي آمريكا حذف مي كند.

 

همكاري ولوو با سايپا ديزل

 

شركت سوئدي ولوو در سال‌هاي اخير با «سايپا ديزل» كه بخشي از شركت خودروسازي سايپا ايران بود، همكاري مي‌كرد و سواركردن قطعات خودروهاي سنگين در ايران را بر عهده داشت. بيش از۳۵۰۰ كاميون ولوو در سايپا ديزل تا ماه مه امسال و پيش از ورود به سال مالي جديد مونتاژ شدند و با اينكه قرار بود در مجموع ۵۰۰۰ خودرو مونتاژ شوند، اما ولوو براي جلوگيري از مشكلات مرتبط با تحريم‌ها، پروژه خود در ايران را متوقف كرد.

 

منبع: finds و جوان خودرو

 

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۲:۰۳

تن كيلومتر جايگزين كرايه توافقي كاميون

 فرامرز مداح در تشريح آخرين برنامه ها و فعاليت هاي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي براي پياده سازي سيستم كرايه بار براساس «تن كيلومتر» گفت: تلاش كرديم با بررسي هاي همه جانبه سيستم تن كيلومتر به نحوي عمل شود كه حقوق كاميون داران و صاحبان بار حفظ شود.

 جزئيات نحوه استحصال تن كيلومتر پايه 

فرامرز مداح در مورد جزئيات اين طرح گفت: مبناي تن كيلومتر، مبناي قيمت تمام شده حمل است يعني حمل كالا از نقطه «الف» به نقطه «ب» چقدر هزينه دارد.

مديركل دفتر فناوري اطلاعات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي افزود: براي آنكه بتوانيم اين مورد را محاسبه و قيمت تن كيلومتر را استخراج كنيم، تا يك قيمت واقعي باشد كارگروهي در سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي متشكل از نمايندگان سازمان راهداري، نمايندگان اصناف و تشكل هاي حمل ونقلي و راننده ها، اساتيد دانشگاه و غيره تشكيل شد؛ براي آنكه قيمت استخراج شود (تن كيلومتر برمبناي هزينه تمام شده) حدود ۲۰ جلسه در اين حوزه برگزار و در اين مبحث ۶۰۰ نفر ساعت كار شد.

مداح همچنين درباره نتيجه بررسي و برگزاري اين جلسات در ادامه توضيح داد: در اين بررسي ها، هزينه هاي ثابت و هزينه هاي متغير را استخراج كرديم، هزينه هاي ثابت نظير هزينه هاي سرمايه گذاري، هزينه عوارض ساليانه، هزينه بيمه بدنه، هزينه بيمه شخص ثالث و دستمزدها و بيمه هاي تامين اجتماعي، جزء هزينه هايي است، چه ماشين كار كند چه كار نكند، بايد پرداخت شود. هزينه هاي متغير كه پارامترهاي آن استخراج شده است شامل لاستيك، لوازم يدكي، تعمير و نگهداري، سوخت، عوارض آزادراهي و غيره است كه به عنوان پارامترهاي متغير ثبت كرديم.

او در مورد هزينه هاي حمل و تامين و نگهداري نيز توضيح داد و گفت: برآوردي از ميزان كاركرد خالي و كاركرد داراي بار كاميون انجام شد، وقتي با بررسي همه جانبه هزينه ها قصد استخراج تن كيلومتر را داريم بايد بدانيم كه وسيله نقليه چه ميزان كار مي كند. هزينه تعمير و نگهداري شامل هزينه ماشين بدون بار و ماشين داراي بار است، وقتي اعلام مي شود يك لاستيك ۱۸۰ هزار كيلومتر كار مي كند چندان به پُر يا خالي بودن كاميون مربوط نيست و در هر دو گزينه اثر دارد.ظرفيت ماشين جزو پارامترهايي بود كه در نظر گرفته شد و با يكسري فرم ها، روش محاسبه تن كيلومتر استخراج شد، آخرين قيمت هاي تعمير و نگهداري از بازار استخراج و در فرمول ها ثبت شد و در نهايت يك تن كيلومتر پايه به دست آمد.(در مورد تن كيلومتر و هزينه هاي جانبي حمل كاميون بيشتر بدانيد)

 

آسان بار-آسان پديا-فرامرز مداح-جايگزيني تن كيلومتربا كرايه توافقي كاميون

 

تعيين قيمت تن كيلومتر و تاييد توسط كانون و انجمن هاي رانندگان 

مديركل دفتر فناوري اطلاعات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي گفت: پس از استحصال شدن تن كيلومتر پايه، حالا براساس مسافت، كرايه ها مشخص مي شود بدين صورت كه متوسط طي طريق يك كاميون در كشور ۴۵۰ كيلومتر است، ما ۴۵۰ كيلومتر را به عنوان پايه در نظر گرفتيم و مسافت هاي بالاي آن را ضريب كاهشي داديم، يعني تن كيلومتر آن كم مي شود و مسافت هاي كمتر از آن را ضريب افزايشي داديم، يعني يك مسير كوتاه، تن كيلومتر آن خيلي بالاتر از مسيري است كه طولاني است.

او با اشاره به اينكه معيار اين طبقه بندي فواصل هم، طبق الگويي از فهرست بهاي سازمان مديريت بود، بيان كرد: در نهايت قيمت تن كيلومتر استخراج شد، جلسه اي با كانون شركت هاي حمل ونقل و كانون رانندگان برگزار كرديم و آنها نيز اين فرمول را تاييد كردند.

 ارجاع تصويب تن كيلومتر به شوراي عالي ترابري توسط وزير راه 

مداح ادامه داد: در موضوع تن كيلومتر بحث صاحب كالا هم مطرح است كه بايد كرايه حمل را پرداخت كند، طبيعتاصاحبان كالا هميشه علاقه دارند، قيمت كمتري پرداخت كنند، راننده و شركت هم مايل است بيشتر دريافت كند، حال براي اينكه مرجعي موضوع تن كيلومتر را تسريع كند و بتوانيم به عنوان نوعي قانون از آن استفاده كنيم اين فرمول براي وزارت راه و شهرسازي و وزير راه ارسال شد وزير راه و شهرسازي آن را به شوراي عالي ترابري ارجاع داد، شوراي عالي ترابري مرجع قانوني تنظيم كننده روابط در حمل ونقل است كه مصوبات آن براي بخش هاي حمل ونقل لازم الاجرا است و شورايي است كه طبق قانون تشكيل شده است.

مديركل دفتر فناوري اطلاعات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي افزود: جلسه كارشناسي در شوراي عالي ترابري برگزار شده است همچنين جلسه بعدي نيز در شورا برگزار مي شود و در نهايت اين موضوع در شوراي عالي ترابري مطرح مي شود و سپس براي تصويب مي رود كه آنجا وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان ذي نفعان اين مسئله در آن جلسه حضور دارند و نظريات خود را اعلام مي كنند و پس از تصويب آن براي اجرا ابلاغ مي شود. در ابلاغ، سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي كرايه همه مسيرها را محاسبه مي كند و براي استان ها مي فرستد و در استان ها به شركت هاي حمل ونقل و رانندگان طبق مدل شوراي عالي ترابري ابلاغ مي شود.(در مورد سازمان ها و انجمن هاي حمل كالا بيشتر بدانيد)

 

جايگزيني تن كيلومتربا كرايه توافقي كاميون

 

 تصويب تن كيلومتر تا حداكثر ۲۰ روز آينده 

مداح در پاسخ به اين سوال كه پيش بيني مي كنيد چه زماني سيستم تن كيلومتر به جاي كرايه توافقي، براي كاميون داران اعمال مي شود؟ گفت: اگر اين موضوع تا سه هفته ديگر تصويب شود، حداكثر سه ماه مهلت اجراي كامل دارد.
او توضيح داد: يكسري از بارها خصوصا بارهاي بزرگ دولتي قراردادي هستند و شركت ها الان قرارداد هايي دارند كه با قيمت هاي موجود است، ولي بلافاصله به همه دستگاه هاي دولتي ابلاغ خواهيم كرد كه در مناقصه هايي از اين به بعد مي خواهند اجرا كند، قيمت پايه از رقم ما پيروي كند و قيمت هاي پايين تر مدنظر قرار ندهند.

 توزيع لاستيك بين كاميون داران با قيمت هاي كارخانه اي 

مديركل دفتر فناوري اطلاعات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي درباره توزيع لاستيك دولتي بين رانندگان كاميون اظهار داشت: به تازگي توزيع لاستيك بين راننده ها با قيمت ها كارخانه اي آغاز شده است.

 يكي از مشكلات كاميون داران در روزهاي اخير، گراني لاستيك و نرخ هاي كرايه پايين بود، در اين راستا توزيع لاستيك با نرخ مصوب و دولتي بين كاميون داران آغاز شده است از سوي ديگر سازمان راهداري هم در حال تلاش است تا سيستم تن كيلومتر به جاي كرايه توافقي را در بارنامه ها اعمال كند تا حقي از كاميون داران تضعيف نشود.

نويسنده :آسان بار
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۴۱:۳۹

بي فايده بودن توقف بارگيري براي كاميون داران

يك تشكل مرتبط با كاميون داران در پيامي كه همزمان با بالا گرفتن برخي تحركات براي توقف بارگيري كاميون داران منتشر كرد، خطاب به رانندگان  فعال در بخش حمل‌و‌نقل جاده‌اي هدف از تجمعات صنفي را آگاه شدن مسئولان و مديران دولتي از مشكلات و نارسايي‌هاي موجود عنوان كرده است.

اين تشكل در بيانيه خود عنوان كرده كه  تصميم مناسب، ادامه فعاليت و تمديد فرصت است و با وجود آنكه بسياري از فعالان ناوگان حمل و نقل موجود به ‌دليل كمبود لاستيك و قطعات عملاً زمين‌گير شده‌اند، توقف عمومي مجدد بارگيري، چيزي عايد كاميونداران و رانندگان نمي‌كند و برايشان سودي ندارد.

 

آسان بار-آسان پديا-آسان بار-بي فايده بودن توقف بارگيري براي كاميون داران

 

 

در اين بيانيه مطالبات اصلي رانندگان در 6 حوزه به شرح زير عنوان شده است:

حوزه  وزارت صنعت، معدن، تجارت

الف) نوسازي ناوگان فرسوده و لزوم كاهش تعداد ناوگان در كنار نوسازي

ب) اصلاح قراردادهاي يك طرفه شركت‌هاي خودروساز با متقاضيان كه در آن حقوق خريدار لحاظ نشده و رفع انحصاري كه در صنعت خودروسازي كشور وجود دارد و موجب بهره‌برداري و سوءاستفاده اين شركت‌ها شده است

ج) كمبود و گراني سرسام‌آور لاستيك، روغن، لوازم يدكي و قطعات پرمصرف خودرو كه شرايط از خرداد ماه تاكنون روز به روز بدتر شده و نگراني دارندگان وسائط نقليه سنگين را در پي داشته است

د) عدم اعلام نرخ معين و مشخص براي انواع لاستيك‌هاي وارداتي و داخلي و عدم نظارت بر قيمت فروش قطعات و لوازم يدكي ناوگان

 

حوزه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي - سازمان تأمين اجتماعي

الف) قرار گرفتن شغل رانندگي در رديف مشاغل سخت و زيان‌آور

ب) اصلاح فرآيند برگزاري مجامع عمومي و انتخابات هيئت مديره انجمن‌هاي صنفي و انتخابات نمايندگان اصلح و واقعي

ج) اجراي قانون بازنشستگي رانندگان با ۲۵ سال سابقه و ۵۵ سال سن كه در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است

د) امكان استفاده از ۵۰ درصد يارانه دولت براي تمامي رانندگان و از جمله رانندگاني كه به هر دليل كارت هوشمند آنها براي مدتي فاقد اعتبار بوده و متقاضي ورود مجدد به حرفه رانندگي هستند

ر) بررسي سوابق بيمه‌اي رانندگان در فاصله زماني سال ۱۳۷۲ لغايت مهر ماه ۱۳۸۰ به‌منظور احصا سوابق كامل مدت زمان مذكور

س) اصلاح دستورالعمل بررسي از كار افتادگي رانندگان و همچنين استراحت پزشكي آنان در كميسيون‌هاي پزشكي سازمان تامين اجتماعي

 

 

آسان بار-آسان پديا

 

حوزه وزارت نفت

الف) افزايش منطقي و متناسب كرايه حمل با هزينه‌ها در بخش حمل فراورده‌هاي نفتي

ب) رفع محدوديت در اختصاص سوخت براي ناوگاني كه در طول ماه فعاليت بيشتري دارند

ج) تخصيص سوخت براي كاميون‌هاي نوشماره و بازنگري در سهميه سوخت ساير ناوگان

د) تفكيك نمودن 2 / 4 درصد مربوط به ماده 38 قانون تأمين اجتماعي از كرايه متعلق به راننده

ر) تخصيض سوخت به ميزان كافي براي ناوگان حمل‌و‌نقل ترانزيت

 

حوزه وزارت راه و شهرسازي

الف) تعيين كرايه حمل كالا براساس تن-كيلومتر

ب) احصا، وظايف، تكاليف و مسئوليت‌هاي شركت‌هاي حمل‌و‌نقل در مقابل راننده، صاحب كالا و دولت كه عدم انجام اين وظايف در مقابل هر يك از آنها موجب بروز خسارات مادي و معنوي فراواني براي رانندگان و كاميونداران مي‌شود

ج) افزايش بهره‌وري ‌ناوگان با خروج ناوگان اضافه در بخش حمل‌ونقل و شناسايي ناوگاني كه بدون مدارك و بدون آنكه بارنامه دريافت نمايند، سهم قابل توجهي از كالاي موجود در بخش حمل‌و‌نقل جاده‌اي را حمل مي‌نمايند

د) پوشش بيمه تكميلي براي رانندگان و خانواده آنها با عقد قرارداد با يكي از شركت‌هاي بيمه‌اي معتبر

ر) تحقق پرداخت وام كم بهره به كاميونداران و رانندگان جهت تأمين قسمتي از هزينه‌هاي جاري آنان

س) توزيع عادلانه بار با تقويت سالن‌هاي اعلام بار موجود و ايجاد سالنهاي اعلام بار در مناطقي كه ظرفيت فعاليت سالن اعلام بار وجود دارد و نظارت جدي بر نحوه فعاليت سالن‌هاي اعلام بار به‌يژه در مناطق بار خيز و بنادر كشور

 

آسان بار-بي فايده بودن توقف بارگيري براي كاميون داران-آسان بار-آسان پديا

 

حوزه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز

الف) عدم توقيف چندين ماهه و حتي چندين ساله ناوگاني كه به دليل ظن به قاچاق كالا توسط مراجع انتظامي و قضائي متوقف مي‌شوند و حتي در صورت تشخيص قاچاق نيز مالك يا راننده هيچ‌گونه اطلاع، معاونت، مشاركت و نقشي در آن نداشته ولي بيشترين خسارات را از نظر مالي و اعتباري متحمل مي‌شوند

ب) اصلاح قوانين، دستورالعمل‌ها، آئين نامه‌ها و بخشنامه‌هايي كه در اين رابطه صادر شده و به‌دليل ناهماهنگي في‌مابين مراجع ذيربط، اجراي آن در نقاط مختلف كشور سليقه‌اي است

حوزه سازمان امور مالياتي

الف) تعيين ماليات بر درآمد ناوگان با مبنا قراردادن كاركرد ساليانه و محاسبه هزينه‌هاي مترتب بر حمل كه در اين صورت كاركرد هيچ يك از ناوگان موجود، مشمول پرداخت ماليات نمي‌شود

ب) انجام هماهنگي‌هاي لازم با ادارات كل امور مالياتي در استان‌ها به‌منظور قبول محاسبه ماليات بر درآمد ناوگان به‌صورت مستقيم توسط ادارات و يا توجيه دفاتر پيشخوان در ارائه خدمات مناسب و تسهيل در امور

 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]