woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
باربري
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/26  ساعت: ۰۹

واردات لاستيك هندي براي كاميونداران

باتوجه به افزايش 40 درصدي حجم بار و رشد 120درصدي ناوگان‌هاي حمل بار، سهم رانندگان از بارها كم شده است و سفره رانندگان و ساير فعالان صنعت حمل‌ونقل كوچك شده است.

عباس قبادي دبير ستاد تنظيم بازار گفته است: به زودي لاستيك‌هاي هندي وارد كشور خواهند شد. طي مذاكراتي كه با مسئولان هندي انجام شده است قرار بر آن شده كه هند در خصوص تامين لاستيك كاميونداران و وارادات به ايران فعاليت خود را آغاز كند.

چندي پيش رئيس كميسيون عمران مجلس نسبت به وارادات لاستيك دولتي هشدار داده بود كه واردات لاستيك در حال حاضر از كشور چين صورت مي‌گيرد و اين نگراني وجود دارد كه لاستيك‌هاي بازيافتي را وارد كنند. همچنين ايشان موافق توقف كاملا واردات از كشور چين هستند و به نظرشان وارادات لاستيك حتي از كشورهاي اروپايي و كشورهاي كوچك قاره اروپا نيز بهتر از وارادات لاستيك‌هاي چيني به ايران است.( در مورد توزيع لاستيك با ارز دولتي بخوانيد )

واردات لاستيك هندي براي كاميونداران

براساس اظهارات سيد احسن علوي، به دليل كمبود لاستيك در كشور و همين طور كمبود مواد اوليه، متاسفانه عده اي سودجو اقدام به وارادات لاستيك‌هاي غيراستاندارد به كشور كرده‌اند كه همين امر اعتراضات نمايندگان را در پي داشته است.( آيا ميدانستيد گراني لاستيك از عوامل اصلي اعتصابات كاميونداران بوده است؟ براي مطالعه ساير عوامل اين خبر را بخوانيد )

تا به حال چندين بار از سوي وزارت صمت توزيع لاستيك دولتي صورت گرفته است كه متاسفانه به دليل تقاضاي بسيار زياد رانندگان مجبور به ايستادن در صف‌هاي بسيار طولاني براي دريافت لاستيك دولتي هستند.

نارضايتي وزارت راه از قيمت‌هاي لاستيك

 

واردات لاستيك هندي براي كاميونداران

محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي يكي از منتقدين در حوزه توزيع لاستيك است.

او قبلا درباره تأمين لاستيك كاميون‌ها گفته بود: تا پيش از نوسانات ارزي مشكلي در اين زمينه وجود نداشت البته وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول توزيع و توليد لاستيك است و وزارت راه و شهرسازي هم از انحصار واردات لاستيك و قيمت اين كالا شاكي است.براي سال‌ها انحصار واردات لاستيك دراختيار چند شخص بوده و درحالي‌كه ارز مرجع چهارهزار و ۲۰۰ توماني براي واردات لاستيك اختصاص‌يافته؛ اما قيمت آن در بازار براين اساس نبوده است.( در مورد راه حل‌هاي جديد محمد اسلامي براي حل مشكلات كاميون‌داران بخوانيد )

احمد كريمي دبير كانون انجمن‌هاي صنفي كاميونداران نيز پيشتر در گفت و گو با خبرنگار تين نيوز گفته بود: نگران ورود لاستيك‌هاي تاريخ انقضا گذشته هستيم.

وي تابستان امسال و در پي ناياب شدن لاستيك در بازار ايران گفت: مشكلات امروز براي كاميونداران ناشي از بي‌تدبيري وزارت صمت است. در حال حاضر قيمت لاستيك به چهار برابر نسبت به دي ماه سال گذشته رسيده است حال اگر لاستيك در بازار با همين قيمت هم پيدا شود بخشي از مشكلات حل مي‌شود. مشكل اين است كه همين لاستيك گران هم در بازار نيست.

بر اساس اظهارات او 40 درصد از ميزان مصرف لاستيك مورد نياز در بازار وجود دارد اما 10 درصد آن عرضه مي‌شود و مابقي احتكار شده است. واقعيت اين است كه احتكار در اين شرايط طبيعي است اما چرا وزارت صمت هيچ نظارتي به بازار نداشته است.

كريمي با تاكيد بر اينكه نگران ورود لاستيك‌هاي تاريخ انقضا گذشته هستيم، گفته بود: در حال حاضر لاستيك‌هاي 2016 در انبار دپو شده است و به رانندگان توصيه كرده‌ايم اين لاستيك‌ها را در محور عقب خودروي خود استفاه كنند.


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/25  ساعت: ۱۱

73درصد ترانزيت توسط ناوگان‌هاي حمل‌بار ايراني

به گزارش آسان پديا و به نقل از تين نيوز، رضا نفيسي مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌و نقل بين‌المللي اين سازمان با اعلام73، گفدرصد ترانزيت توسط ناوگان‌هاي حمل بار ايراني گفته است: طي مدت مذكور از مجموع كالاهاي ترانزيت شده، 2 ميليون و 637هزار تن را مواد نفتي و 4ميليون و 427هزار تن را مواد غيرنفتي تشكيل داده‌اند كه عمده‌ترين بخش مواد غيرنفتي كالاهايي نظير مواد سوختي، قطعات يدكي، انواع پنبه، محصولات كشاورزي و مواد غذايي بوده است.( در مورد مشكلات ناوگان‌هاي ترانزيت بخوانيد)

رضا نفيسي گفت: در مدت‌زمان يادشده، از ميان مرزهاي كشور، بندر شهيد رجايي با 2 ميليون و 67هزار تن معادل 29  درصد فعال‌ترين مرز در زمينهٔ ترانزيت ورود كالا به شمار ميرود. پس‌ از آن مرزهاي پرويزخان با  22  درصد، بازرگان و باشماق با  10درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

نفيسي بيش‌ترين حجم تردد كاميون‌هاي حامل بار ترانزيتي را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام كرد و گفته است: بيش‌ترين حجم مسيرهاي پرتردد كالا از مرزهاي كشور طي مدت مذكور از پرويزخان به بندر امام، بندر شهيد رجايي به مرز باشماق و بندر شهيد رجايي به مرز دوغارون  بوده است.

بر اساس اين خبر از اولويت‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ، افزايش سهم ناوگان ايراني در ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي است بطوريكه طي مدت مذكور 73 درصد ترانزيت توسط ناوگان ايران انجام‌شده است.( در مورد آزمون شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا بخوانيد )

 


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/24  ساعت: ۰۷

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

اكثر انسان‌ها تا حدودي با مشكلات تغذيه‌اي و حفظ كردن و پايبند بودن به يك رژيم غذايي سالم دچار چالش و مشكل هستند. اما اين مشكل تغذيه سالم و اصولي در بيشتر كاميونداران به دليل دوري از خانه و مصرف نكردن غذاي خانگي رايج‌تر است. به عنوان يك راننده كاميون كه سالهاي زيادي است با مشكلات اضافه وزن و يا خطرات خواب‌آلودگي در جاده دچار چالش هستيد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم حتما اين مقاله را براي حفظ سلامتي خود و همسرويسي‌هاي خود مطالعه كنيد.

آنچه كه يك كاميوندار را علاوه بر ساعات طولاني مدت رانندگي در جاده آزار مي‌دهد، نداشتن غذايي سالم و آماده در داخل كابين است تا در زمان‌هاي بي‌حوصلگي و خواب‌آلودگي خود را سرگرم خوردن و يا آشاميدن غذا و نوشيدني كند. اما چه خوب است كه در داخل كابين هميشه مقداري غذا و سبزيجات سالم داشته باشيم، يا آنقدر به سلامت و اندام خود توجه كنيم كه هيچگاه اضافه وزن نداشته باشيم، در در اينجا 5 نكته آسان‌ و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده را به شما كاميونداران عزيز ارائه كرده‌ايم:

نكته اول: غذا خوردن در جاده

خوردن غذا در داخل كابين: در جاده سعي كنيد يك يخچال كوچك داشته باشيد تا غذاهاي خود را در يخچال نگاه داريد و مدت زمان ماندگاري خوراكي هاي خود را در يخچال افزايش دهيد.

 

غذا خوردن در داخل رستوران: اگر مجبور شديد براي غذا خوردن در يك غذاخوري بين راهي و يا يك رستوران توقف كنيد، سعي كنيد تا جاي ممكن از غذاهاي سرخ كردني دوري كنيد و بيشتر جوجه و مرغ كه سالم‌تر و مطمئن‌تر از ساير غذاها هستند را سفارش دهيد.

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

نكته دوم: چه غذاهايي را به عنوان يك كاميوندار سالم بيشتر بخوريم؟

 • سالاد- سوپ‌هاي كم‌چرب-شير كم‌چرب-گوشت كبابي-گوشت سفيد-ميوه و سبزيجات تازه-سس كم چرب-ژله
 • آب بيشتري بنوشيد(حداقل روزي 8 ليوان)
 • از ادويه‌هايي مثل زنجبيل و دارچين كه سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهند بيشتر استفاده كنيد
 • حتما صبحانه ميل كنيد

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

نكته سوم: چه غذاهاي مضري را براي حفظ سلامتي از رژيم غذايي خود حذف كنيم؟

 • نوشيدن نوشابه‌هاي قندي و انرژي‌زا را كاهش دهيد
 • گوشت‌هاي فرآوري شده را حذف كنيد
 • مصرف برنج سفيد را كم كنيد
 • براي مصرف غذاهاي سرخ كردني به يك بار در هفته اكتفا كنيد
 • مصرف شكر را به هر شكل(نوشابه،شكلات،آبنبات) كاهش دهيد
 • مصرف سس مايونز را كم كنيد
 • سس‌هاي خامه‌اي و دسرهاي شيرين را حذف كنيد
نكته چهارم: چه غذاهايي در حين رانندگي در دل جاده شما را هوشيار و بيدار نگاه مي‌دارد؟

چاي دارچين و نعنا و همينطور جويدن آدامس دارچيني و نعنايي مي‌تواند تا حد زيادي به هوشياري شما در طي سفرهاي طولاني مدت كمك كند تا از خطرات احتمالي خوابيدن در حين رانندگي جلوگيري كنيد.(براي مطالعه خوراكي‌هايي كه مانع خواب‌آلودگي هنگام رانندگي مي‌شوند كليك كنيد )

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

نكته پنجم:چه غذاهايي شما را خواب‌آلود مي كند و احتمال خوابيدن در حين رانندگي را افزايش مي‌دهد؟
 • ماست-شير-موز-سيب زميني-مرغ-آرد جو دوسر-بادام

 

5 نكته آسان و كاربردي براي تغذيه سالم كاميونداران در جاده

 

*براي دانلود برنامه آسان‌بار رانندگان و استفاده از خدمات آسان‌خدمت مثل استعلام كارت سلامت بر روي اين لينك كليك كنيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/22  ساعت: ۱۰

وزير راه و شهرسازي: ما نيازي به پايانه‌داري نداريم

به گزارش خبرنگار تين‌نيوز، محمد اسلامي در مراسم افتتاح شهرك حمل‌ونقل عنوان كرد: خوشبختانه فاز اول اين شهرك حمل‌و‌نقل پس از ۲۸ سال با اراده‌اي كه پيش‌كسوتان حوزه حمل‌ونقل داشتند كه حتي برخي از آن‌ها در قيد حيات نيستند، افتتاح شد.

وي در ادامه گفت: ما در يك مقطع تاريخي واقع شده‌ايم كه بايد بتوانيم از پتانسيل و توانايي سرمايه‌گذاران استفاده كنيم تا شاهد گسترش حجم سرمايه‌گذاري در كشور باشيم.

اسلامي با بيان اين‌كه در اين مسير دولت بايد نقش تسهيل‌گري و پشتيباني‌كننده داشته باشد تا سرمايه‌گذاران امكان ورود به عرصه را داشته باشند، افزود: درست است كه ما قوانين سخت و بعضاً مانع كننده را داشته اين اما با توجه به سياست كلي كه در رفع موانع توليد انجام شده اگر مسئولان به آن قوانين تسلط داشته باشند مي‌توانند به سرمايه‌گذاران كمك كنند.

وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر اين‌كه بايد سرمايه‌گذاري در كشور شتاب بگيرد، اظهار كرد: لازم است ما در اين مسير به اقتصاد كارآمد برسيم، اين در حالي است كه ما همه امكانات را در كشور داريم.

اسلامي با تاكيد بر اين‌كه ما در وزارت راه‌وشهرسازي هيچ نقشي ايفا نمي‌كنيم مگر اين‌كه تسهيل‌كننده باشد، ابراز كرد: در طرح جامع حمل‌ونقل نكته مهمي كه در آن اشاره شده اين است كه بايد نظام لجستيك در آن پررنگ باشد.( در مورد نقش حمل‌ونقل در زنجيره لجستيك بخوانيد )

او گفت: با تقويت نظام لجستيك مي‌توانيم با استفاده از حمل‌و‌نقل تركيبي سهم خود از ترانزيت را افزايش بدهيم.( در مورد توسعه ترانزيت بخوانيد )

او در ادامه شهرك‌هاي حمل و نقل را حلقه مفقوده نظام لجستيك عنوان كرد و افزود: بايد بتوانيم با استفاده از پتانسيل بخش خصوصي، شهرك‌هاي حمل و نقل را گسترش بدهيم.

او اضافه كرد: اين شهرك حمل‌و‌نقل در جوار منطقه آزاد فرودگاه امام است و ما در اين منطقه آزاد پارك بزرگ لجستيك و انبارداري داريم كه اين‌ها در كنار حمل و نقل مي‌توانند كارآمدي متفاوتي به نسبت گذشته داشته باشند.

وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر اين موضوع كه ما به هيچ عنوان نيازي به پايانه‌داري نداريم اظهار داشت: ما به كار پايانه‌داري خاتمه خواهيم داد.

 


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/19  ساعت: ۰۶

مشكل ناوگان‌هاي چادردار(كاميون ترانزيت)

بهنام خانلو، يك راننده كاميون چادري است و از مسئولين و بازرسان سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي درخواست نظارت بر روي كاسته شدن كرايه كاميون چادري را دارد.

بهنام خانلو در شبكه‌هاي اجتماعي گفت: رانندگان ناوگان‌هاي تريلركفي براي حمل بارهاي كانتينري از بنادر به شهرستان‌ها كرايه رفت و برگشت دريافت مي‌كنند و اين بدان معني است كه در اعلام بار كرايه رفت و برگشت كاميون‌هاي كفي نيز كامل ذكر مي‌شود.( در مورد تغيير كرايه كاميون‌ها به تن كيلومتر بخوانيد )

 

مشكل ناوگان‌هاي چادردار(كاميون ترانزيت)

 

بهنام خانلو گفت: اما تعدادي از رانندگان پس از تخليه بار در مقصد، خلاف انجام مي‌دهند و اقدام به بارگيري در داخل كانتينترهايي مي‌كنند كه بايد به مبدا بازگردانده شود. در حال حاضر بارگيري در داخل كانتينرهاي خالي خلاف است و اگر حادثه‌اي براي اين كانتينر حامل بار غيرقانوني رخ بدهد، نه تنها بيمه بلكه هيچ ارگان ديگيري پاسخگو نيست و حتي شركت مالك كالا نيز خسارتي چندين برابر از راننده مطالبه مي‌كند.(در مورد بيمه تكميلي رانندگان كاميون بخوانيد )

علاوه بر تمامي مشكلات غيرقانوني و غيراخلاقي ذكر شده، اين اقدام رانندگان متخلف موجب كاهش كرايه ساير كاميون‌هاي چادري(ترانزيت) خواهد شد.

از نظر آقاي خانلو تنها راه حل برطرف كردن اين مشكل اين است كه تا زمان ثبت تحويل كانتينر به اين كاميون بارنامه داده نشود.


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/17  ساعت: ۰۸

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

اينكه مدام مراقب رفتار و اخلاقيات باشيم كار سختي است، مخصوصا زماني كه ساعات طولاني و بدون استراحت رانندگي كرده باشيم و روزهاست كه از خانواده و فرزندانمان دور هستيم.

آيا از اينكه در جاده كسي به شما راه ندهد عصباني مي‌شويد؟ آيا زماني كه فرزند كوچكتان با شما مخالفت و لجبازي مي‌كند از كوره در مي‌رويد؟ نگران نباشيد! خشم يك واكنش طبيعي است اما بايد سعي كنيد كه خشم بر شما حكومت نكند و آن را در اختيار و كنترل خود نگاه داريد.

 

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

اين 10 روش براي مديريت خشم خصوصا براي كاميونداران عزيز توصيه مي‌شود:

1.قبل از آنكه صحبت كنيد خوب فكر كنيد:

در لحظه‌اي كه شما در جاده با همكارتان بحث مي‌كنيد شايد راحت‌ترين كار بي‌احترامي باشد، اما چند لحظه صبر كنيد و كمي مشكل را با خودتان تحليل كنيد و بعد صحبت كنيد تا از حرف زدن در عصبانيت پشيمان نشويد.

 

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

2.زماني كه آرام شديد، عصبانيت خود را بروز دهيد:
به محض اينكه توانستيد مسائل را از هم تشخيص دهيد و قدرت درست فكر كردن را داشتيد، سعي كنيد آرام و محترمانه مسائل را بازگو كنيد و شنونده مشكلات و صحبت‌هاي فرد مقابل باشيد.

3.ورزش كنيد:
درست است كه شما زمان زيادي را در جاده سپري مي‌كنيد اما اين به معني فرار كردن يا زمان و مكان مناسب نداشتن براي ورزش كردن نيست، در اين پست به شما توضيح داديم كه چطور حتي در طول مسير و داخل كاميون ورزش كنيد، به خاطر داشته باشيد كه ورزش كردن استرس شما را كاهش مي‌دهد.

4.استراحت كنيد:
استراحت كردن فقط براي افراد كم سن و سال نيست، هرگاه حس كرديد خسته شديد كاميون را به كناري هدايت كنيد و چند دقيقه استراحت كنيد. گاهي همين استراحت‌هاي كوچك تا حد قابل توجهي از سريع كلافه و عصباني شدن شما جلوگيري مي‌كند.( در مورد 5بيماري خطرناكي كه رانندگان بايد از آن آگاه باشند بخوانيد )

5.بر روي راه حل‌هاي ممكن فكر كنيد:
به جاي اينكه تمام انرژي و تمركز خود را بر روي عصباني شدن هدر دهيد، به راه حل‌ها فكر كنيد. آيا شاگرد كاميون شما بي‌دقت است؟ به جاي عصباني بودن به او راه‌هاي با دقت بودن را ياد بدهيد. حتما يادتان باشد كه عصباني بودن هيچ چيزي را حل نمي‌كند و فقط شرايط را از آني كه هست بدتر مي‌كند.

6. از كلمه *من* بيشتر استفاده كنيد:
به جاي متهم كردن ديگران سعي كن مشكل را در خودت جست‌وجو كني، يادمان باشد هر موقع انگشت اشاره براي اتهام به سمت كسي مي‌گيريم 3 انگشت ديگر به سمت خودمان هست،پس در بحث‌ها با عصباني شدن احترام بين خودمان و ديگران را از بين نبريم.

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

 

7.دنبال مقصر نباشيد:
به همان اندازه كه شما عصباني هستيد، ممكن طرف مقابل به همان اندازه ناراحت باشد. پس فرصت معذرت خواهي را به ديگران بدهيم.( اگر كاميونداري هستيد كه وقت و زمان كافي براي سپري كردن كنار خانواده را نداريد و دچار چالش شده‌ايد اين پست را بخوانيد )

8.براي آرام كردن جو از شوخي و مزاح استفاده كنيد:

حتي اگر خيلي ناراحت هستيد سعي كنيد با يك لبخند به حرف طرف مقابل گوش دهيد، و در انتها با يك مزاح كوچك بحث و عصبانيت را خاتمه دهيد تا خاطره بدي از شما در ذهن طرف مقابل ثبت نشود.

9.خودتان را آرام و ريلكس كنيد:
اگر در جاده هستيد از ماشين پياده شويد و كمي قدم بزنيد، يا به خانواده خود زنگ بزنيد. مهم اين است بدانيد كه چه چيزي شما را آرام مي‌كند تا بتوانيد از آن استفاده كنيد.( شادي حق مسلم شماست، براي شاد بودن اين مقاله را از دست ندهيد )

 

10 روش مديريت خشم براي كاميونداران

10.كمك بخواهيد:
اگر همچنان پس از سال‌ها تمرين موفق نشده‌ايد كه خشم خود را كنترل كنيد از يك مشاور روانشناسي كمك بخواهيد.

در اين مقاله سعي شد به ساده‌ترين روش ممكن 10 روش مديريت خشم براي كاميونداران شرح داده شود، اميد است كه با خواندن اين مطلب روز به روز بر كيفيت زندگي كاميونداران ايران زمينمان افزوده شود و هيچگاه شاهد نزاع‌ها و درگيري‌هاي جاده‌اي و يا خانوادگي نباشيم زيرا كه همه ما شايسته داشتن آرامش هستيم.


منابع: Mayoclinic

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/16  ساعت: ۰۹

مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا

نشست بررسي مشكلات حوزه ترانزيت و شركت‌هاي حمل‌و نقل بين‌الملي با حضور مديركل دفتر ترانزيت سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تين‌نيوز به نقل از روابط عمومي انجمن صنفي شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي ايران، نشست مشترك مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي  و رييس هيئت مديره و دبير انجمن، در خصوص بررسي مسائل و مشكلات قاچاق كالا و مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در سالن اجتماعات انجمن برگزار شد. در اين نشست هم‌چنين معاونان بخش امور گمركي و ترانزيت انجمن حضور داشتند.(براي اعلام بار به بيش از 30 هزار راننده كليك كنيد )

يونس جاويد رييس هيئت مديره انجمن به بيان مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا و اداره امور شركت‌ها در حوزه‌هاي مختلف پرداخت.(در مورد ضوابط تاسيس شركت حمل و نقل داخلي بدانيد )

[caption id="attachment_6974" align="aligncenter" width="303"]مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا يونس جاويد[/caption]

پرونده‌هاي ميلياردي قاچاق كالا

وي عنوان‌كرد: در حال حاضر پرونده‌هاي ميلياردي در خصوص قاچاق كالا وجود دارند كه قابليت ارجاع به ديوان عدالت اداري را ندارند چرا كه نهاد يا افرادي كه در اين خصوص مقصر هستند از مجازات تبرئه شده و در نهايت مقصر اصلي به ناحق  شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي شناخته مي شوند كه بايد جريمه‌هاي سنگيني را پرداخت كنند.

 جاويد افزود: يكي ديگر از مشكلاتي كه حمل‌ونقل بين‌المللي ما با آن مواجه است مسئله مربوط به اسناد كالا است كه از متصديان حمل مطالبه مي‌كنند درحالي‌كه اين اسناد مانند ثبت سفارش به حمل‌كننده ارتباطي پيدا نمي‌كند و بعضي از گمركات به‌صورت سليقه‌اي  و يا تأكيد به دريافت اصل بارنامه از راننده را دارند درحالي‌كه اين سند رابطه بين صاحب كالا و متصدي حمل است.( بازارگاه‌هاي الكترونيكي دوست يا دشمن شركت‌هاي حمل‌ونقل؟ بيشتر بدانيد )

 او ادامه‌داد: از ديگر مسائل حائز اهميت بحث كارنه‌تير و نهايتاً آيين‌نامه تأسيس شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي است كه خوشبختانه با انتصاب آقاي آدم‌نژاد به‌عنوان معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازي قطعاً كمك بزرگي در جهت پيشبرد و حل معضلات  اين امور خواهند بود.

 جاويد اظهار داشت: رفتارهاي چندگانه مديران سازمان در مرزهاي مختلف در خصوص ورود و خروج كاميون‌ها در مرزها و اسناد همراه آن‌ها  باعث ايجاد مشكلاتي در حمل‌ونقل بين‌المللي مي‌شود.

 

[caption id="attachment_6975" align="aligncenter" width="370"]مشكلات شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در خصوص قاچاق كالا رضا نفيسي[/caption]

ضرورت اصلاح قوانين تاسيس شركت حمل‌و نقلي

 در اين جلسه هم چنين رضا نفيسي مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي سازمان ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين جلسه‌اي در انجمن صنفي شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي ايران بيان‌كرد: ما به دنبال شناسايي مسائل و مشكلات حوزه حمل‌ونقل بين‌المللي هستيم تا بتوانيم با تعامل و هم‌فكري يكديگر مسائل و مشكلات را استخراج كرده و جهت بررسي به وزير راه و شهرسازي ارائه دهيم.

نفيسي در خصوص آيين‌نامه تأسيس شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي نيز اظهار داشت: آيين‌نامه‌ فعلي داراي نقاط ضعفي است كه بايد برطرف شود. ما بايد عوامل مؤثر در تأسيس يك شركت حمل‌ونقل بين‌المللي را بررسي و در آيين‌نامه لحاظ كنيم، صرفاً شخصي تنها با شركت در آزمون تأسيس شركت حمل‌ونقل سازمان راهداري و كسب نمره قبولي صلاحيت لازم براي اين امر را نخواهد داشت و بايد يكسري اصول و قوانين در نظر گرفته شود.

نفيسي ادامه داد: با همكاري انجمن و سازمان راهداري اصلاحات آيين‌نامه را انجام خواهيم داد تا نقاط ضعف آيين‌نامه برطرف شوند.

وي به تداوم برگزاري جلسات انجمن با سازمان راهداري، بيان مشكلات حوزه حمل‌ونقل بين‌المللي و هم‌فكري در جهت رفع مشكلات تأكيد كرد و گفت: ما بايد به دنبال اين باشيم كه چگونه مي‌توانيم در برابر مشكلات ترانزيتي از خود محافظت كنيم و چه اقداماتي مي‌توان انجام داد.

 


منبع: تين نيوز 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/15  ساعت: ۰۷

راه‌ حل‌هاي وزير راه جديد براي حل مشكلات كاميونداران

در اين گفت‌وگو انجام شده، وزير جديد راه و شهرسازي از برنامه‌هاي خود براي متوقف كردن اعتصابات كاميونداران و بازگشت تعادل و ثبات بخش حمل‌ونقل جاده‌اي مي‌گويد.

پس از پشت سر گذاشتن اعتصابات رانندگان كاميون در خرداد ماه، اين اعتراضات پايان نيافت و همچنان در فصل پاييز و زمستان شاهد اعتراضات جديد رانندگان بر سر موضوع عدم اجراي مصوبه تن بر كيلومتر و همينطور گراني لاستيك هستيم، در همين رابطه مصاحبه‌اي با محمد اسلامي انجام شده است، در ادامه بخوانيد:

از ابتداي دي‌ماه مجدداً شاهد اعتصاب رانندگان در برخي استان‌ها و توقف بارگيري‌ها هستيم؛ بفرماييد كه برنامه فوري شما براي رانندگان كاميون و بخش حمل‌ونقل كالاي برون‌شهري چيست؟

ما بايد در ابتدا بدانيم اصل مشكل چيست و چه اتفاقي براي حمل‌ونقل ما افتاده است. موارد گوناگوني است كه موجب اين نارضايتي‌ها شده است و مشكلات كاميون‌داران، استان به استان با يكديگر فرق دارد. نكته مهمي كه وجود دارد اين است كه تصميماتي كه گرفته شده از جنس تعهد وزارت راه‌وشهرسازي يا وعده ‌و وعيدها بوده است كه همه اين وعده‌ها محقق خواهد شد و ترديدي در تحقق وعده‌ها نيست.

 

راه‌ حل‌هاي وزير راه جديد براي حل مشكلات كاميونداران

براي مثال يكي از اين وعده‌ها حل مشكل بيمه رانندگان است؛ اقدامات انجام‌گرفته در اين زمينه را لطفا تشريح كنيد.

سازمان تأمين اجتماعي با توجه به تصميم دولت معتقد است كه تمام رانندگان حمل‌ونقل جاده‌اي را تحت پوشش قرار داده است و اگر استثنايي وجود دارد حتماً دليلي دارد كه لازم است برطرف شود. اصل بر تعهدي است كه اكنون وجود دارد. به من اطلاع داده‌اند كه از حدود ۹۰۰ هزار نفر راننده حمل‌ونقل جاده‌اي و درون‌شهري، سازمان تأمين اجتماعي بيش از ۸۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است و باقي رانندگان هم در حال تشكيل پرونده و سير مراحل قانوني هستند.( در مورد رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون بخوانيد )

اكنون رانندگان اعتراض دارند كه نسبت به اجراي تن-كيلومتر تعلل صورت گرفته است و بايد زودتر از اينها با حذف كرايه توافقي، محاسبه كالا بر اساس تن-كيلومتر در سيستم حمل‌ونقل ايران اجرايي مي‌شد؛ دراين‌باره چه پاسخي داريد؟

بحث تعرفه و مدل محاسبه كرايه بر اساس تن‌-كيلومتر درخواست ديگر رانندگان است كه خوشبختانه به تصويب شوراي عالي ترابري رسيد و به‌زودي ابلاغ خواهد شد.

زمان اجرا را مي‌توانيد اعلام كنيد؟

تاريخ اجراي آن قيد شده است و فكر مي‌كنم به‌زودي به مرحله اجرا برسد؛ اما نكته مهم ديگر بحث رابطه شركت‌ها با رانندگان و خود شركت‌هايي كه ناوگان حمل‌ونقلي دارند، است. شركت‌هايي كه ناوگان دارند تقريباً بدون مشكل كار انجام مي‌دهند. مشكل ما شركت‌هايي است كه ناوگان ندارند و در نابه‌ساماني‌ها تأثيرگذار بودند كه سازمان راهداري وظيفه دارد جداگانه موضوع هركدام را رسيدگي كند و نتيجه را ابلاغ كند. مشكل بعدي كه ريشه در افزايش نرخ ارز دارد افزايش قيمت لاستيك و قطعات يدكي است.

راه‌ حل‌هاي وزير راه جديد براي حل مشكلات كاميونداران

اين مشكل فقط مربوط به افزايش نرخ ارز است؟ انجمن‌ها و تشكل‌هاي حمل‌ونقلي عدم هماهنگي بين سازمان راهداري و وزارت صمت را دليل اصلي نابه‌ساماني در توزيع و افزايش قيمت لاستيك مي‌دانند.

ببينيد با هماهنگي‌هاي انجام‌شده دلار ۴۲۰۰ توماني براي واردات لاستيك اختصاص يافته است. اكنون مرغوب‌ترين لاستيك به قيمت ۲۰۰ دلار محاسبه مي‌شود كه معادل ۸۴۰ هزار تومان مي‌شود و اصلاً دليلي ندارد كه لاستيك ۳ ميليوني به فروش برسد.

پس معتقد هستيد كه لاستيك بايد با نرخ مصوب ۸۴۰ هزارتومان به دست رانندگان برسد؟

منظورم اين است كه دولت دلار ۴۲۰۰ توماني را براي لاستيك اختصاص داده است و قبلاً دولت فقط به بخش مشخصي اجازه واردات لاستيك را مي‌داد ولي اكنون همه مجاز به واردات لاستيك هستند و هركسي لاستيك وارد كند و مشخصات بار را ارائه دهد و گمرك تأييد كند ارز مصرفي را به نرخ ۴۲۰۰ توماني دريافت خواهد كرد بنابراين مشكل كمبود لاستيك در بازار حل مي‌شود. اكنون ركودي كه بر سر تلاطم ارز اتفاق افتاده است خلائي را ايجاد كرده و مانع توزيع لاستيك شده است.ما شاهد عرضه لاستيك‌هاي متوقف در بنادر به دستور معاون اول رياست جمهوري هم بوديم كه در آرام‌شدن فضا تأثيرگذار بود. ضمن اينكه در اين ميان ما درخواست داريم تشكل‌ها و انجمن‌ها ظرفيت تداركاتي ايجاد كنند و لجستيك را خودشان انجام دهند و ما در مقابل ارز مصرفي را در اختيار آنها قرار مي‌دهيم. اين هماهنگي‌ها و تمهيدات روي‌هم‌رفته موجب مي‌شود ناوگان حمل‌ونقل جاده‌اي به‌تناسب برسد.

براي بازگشت تعادل بين عرضه و تقاضا در بخش بار چه برنامه‌اي داريد؟

متأسفانه بين ميزان كاميوني كه وجود دارد و بار رابطه برابري وجود ندارد. در برخي استان‌ها اين تناسب وجود ندارد و بار كمتر از تعداد كاميون هست و در برخي استان‌ها برعكس است. ما به دنبال متناسب‌سازي ميزان بار و ناوگان هستيم كه راه‌حل اين است كه ناوگان ما تحت كنترل شركت‌هاي قدرتمندي باشد كه اين شركت‌ها وضعيت بازار را مانيتور كنند. پيشرفت در عرصه حمل‌ونقل در هيچ كشوري به‌صورت فردي نبوده است. الآن متوسط پيمايش كاميون‌هاي ما ۶۰ هزار كيلومتر در سال است درصورتي‌كه در جهان و حتي كشورهاي همسايه اين رقم به ۱۳۰ هزار كيلومتر مي‌رسد.ما مي‌توانيم از ناوگان خود بيشتر استفاده كنيم. دليل اين اندازه از تفاوت اين است كه راننده خسته است و نمي‌تواند مسيرهاي طولاني را برود و به همين دليل پيمايش كاهش مي‌يابد.

اما وقتي اين امر تحت نظر شركت قرار بگيرد رانندگان در ساعت‌هاي مجاز بار را جابه‌جا مي‌كنند و راننده ديگري كاميون را تحويل مي‌گيرد و اين موجب مي‌شود راندمان ناوگان افزايش يايد. بر اين اساس معتقد هستيم بايد اين سيستم ساختاري را ساماندهي كنيم. توافق شده است در جلساتي كه با كميته مشترك خواهيم داشت براي ساماندهي نظام حمل‌ونقل جاده‌اي با تشريك‌مساعي و با هماهنگي تصميم‌گيري كنيم تا اين ساختارسازي‌ها اتفاق افتد و ظرفيت حمل‌ونقل جاده‌اي با رايزني‌اي كه براي توسعه حمل‌ونقل و ترانزيت داريم افزايش يابد تا قدرت جابه‌جايي بار را از جغرافياي خود خارج كنيم تا معيشت براي رانندگان بهتر شد. شخصاً از زحمات همه تشكر مي‌كنم و قدردان زحمات رانندگان حمل‌ونقل جاده‌اي نيز هستم.

 


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/11  ساعت: ۰۷

70 هزار راننده در پايانه بار بندرعباس در انتظار نوبت پيامكي

در بهترين شرايط اگر امكان خروج روزي 2 هزار بار از پايانه بار بندر عباس باشد مبلغي حدود يك ميليون تومان عايدي رانندگان در يك ماه مي‌شود. اگر اين زمان به حداقل برسد تمامي كاميون‌هايي كه نوبت مي‌زنند شانس دريافت بار را خواهند داشت.

مدير كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان هرمزگان، داريوش باقر جوان توضيحاتي تكميلي در مورد وضعيت 70 هزار راننده در پايانه بار بندرعباس در انتظار نوبت پيامكي ارائه دادند.( براي بازديد سايت سازمان راهداري استان هرمزگان كليك كنيد )

 

70 هزار راننده در پايانه بار بندرعباس در انتظار نوبت پيامكي

داريوش باقر جوان در مورد اعتراضات و گلايه‌هاي رانندگان در مورد افزايش مدت زمان خواب كاميون‌ها و هدر رفتن رفت آنان، گفت: سيستم نوبت دهي در پايانه بار بندرعباس يك سيستم پيامكي است و و منظور از خواب كاميون اين نيست كه راننده با كاميون خود 20 روز در پايانه بار منتظر بوده است بلكه به اين معني است كه در شهر خود بوده و 20 روز براي رسيدن موعد دريافت بار صبر كرده است.( در مورد افزايش خواب كاميون‌ها در بندرعباس تا يك ماه، بخوانيد )

او در ادامه گفت: او ادامه داد: روال اين است كه راننده نوبت بار را به صورت آنلاين مي‌گيرد و بر اساس ميزان باري كه از پايانه خارج مي‌شود 48 ساعت قبل از موعد نوبتش، پيامكي را دريافت مي‌كند و سپس با حضور در بندرعباس بار را از پايانه به مقصد حمل مي‌كند.( در مورد توزيع 35 هزار لاستيك در پايانه بار بندرعباس بيشتر بدانيد )

 

70 هزار راننده در پايانه بار بندرعباس در انتظار نوبت پيامكي

داريوش باقر جوان دليل طولاني شدن نوبت‌دهي پيامكي در پايانه بار بندرعباس را كاهش بار گمركي و بندري عنوان كرد و گفت اگر مشكلات ترخيص كالا سريع‌تر برطرف شود اين دست مشكلات نيز با سرعت بيشتري حل مي‌شود.( در مورد اعتراضات رانندگان و راه حل‌هاي جديد آن حتما بخوانيد )

او ادامه داد: روال اين است كه راننده نوبت بار را به صورت آنلاين مي‌گيرد و بر اساس ميزان باري كه از پايانه خارج مي‌شود 48 ساعت قبل از موعد نوبتش، پيامكي را دريافت مي‌كند و سپس با حضور در بندرعباس بار را از پايانه به مقصد حمل مي‌كند.( در مورد مقررات حمل كالاي وارداتي به ايران بدانيد )

 


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/10  ساعت: ۱۱

مسمويت و گازگرفتگي در كمين رانندگان

گازگرفتگي در اثر تنفس گاز كربن مونوكسيد ايجاد مي‌شود. اين مسموميت توسط انواع وسيله‌هاي گرمايشي و گازسوز از جمله:

 • آبگرمكن
 • بخاري
 • پيك نيك
 • شومينه
 • و زغال ديده مي‌شود.

نبود منفذ براي ورود اكسيژن= گازگرفتگي

اگر هنگام استفاده از وسيله‌هاي گازسوز هيچ منفذ و دريچه‌اي براي ورود اكسيژن و هواي تازه وجود نداشته باشد به سرعت گاز مونوكسيد كربن وارد خون شده و در پي آن مسمويت و گازگرفتگي را به دنبال خواهد داشت.

 

مسمويت و گازگرفتگي در كمين رانندگان

وجود پيك نيك در وسايل نقليه باري و مسافري

بسياري از رانندگان كاميون به دليل مجهز نبودن كاميون‌ها به سيستم گرمايشي مناسب در فصل زمستان از پيك نيك‌هاي گازسوز در داخل كابين استفاده مي‌كنند. اخيرا يك دستگاه ايسوزو در نزديكي شهر اصفهان كه چند ساعت در كنار خيابان توقف كرده بود متاسفانه راننده با بالا دادن تمامي پنجره‌ها و روشن كردن پيك نيك جان خود را از دست داده است.

علت هاي مسمويت و گازگرفتگي با مونوكسيد كربن

مونوكسيد كربن گازي است: بي‌رنگ، بي‌بو و بي‌مزه كه مسموميت با آن به راحتي رخ مي‌دهد. مونوكسيد كربن علاقه بسيار زيادي براي تركيب شدن با خون دارد تا جايي كه ميزان اكسيژن فعال در خون افت شديدي پيدا مي‌كند و به دنبال آن به بافت‌ها مغز صدمه وارد مي‌كند و پس از مدتي فرد ديگر نمي‌تواند هيچ واكنش حركتي داشته باشد.( در مورد اصول بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان حتما اين مقاله را بخوانيد )

 

مسمويت و گازگرفتگي در كمين رانندگان

علائم مسمويت با گاز مونوكسيد كربن

علائم مسمويت با اين گاز بستگي به شدت و زمان گاز گرفتگي دارد كه علائم زير را شامل مي شود:

 • درد در قفسه سينه
 • كاهش هوشياري
 • علائمي مشابه با سرما خوردگي
 • سردرد
 • بي حالي
 • حالت تهوع و استفراغ

 

مسمويت و گازگرفتگي در كمين رانندگان

توصيه‌هاي انتهايي براي جلوگيري از گازگرفتگي با گاز

بنابراين توصيه مي‌شود اگر در كنار وسيله‌هاي گازسوز حضور داريد بسيار مراقب حال خود و ساير افراد باشيد و حتما يك راه براي ورود اكسيژن را باز بگذاريد. به رانندگان باري و مسافري توصيه مي‌شود كه به جاي هزينه كردن براي خريد پيك نيك‌ها و به خطر انداختن جان و مال خود و مردم، سيستم گرمايشي كاميون و اتوبوس خود را تقويت كنند تا از خطرات و صدمات جبران ناپذير آتي جلوگيري به عمل آيد.( در مورد مشكلات راننده خودروهاي سنگين بيشتر بدانيد تا بهتر بتوانيد آنها را مديريت كنيد )


منابع: ايمنا، عصر ايران، ويكي‌پديا

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/9  ساعت: ۰۸

رانندگان كاميون نيازمند حمايت‌هاي اجتماعي و رفاهي هستند

در اين گزارش با محمد بخارايي، رئيس هيئت مديره جمعين ايمني راه‌ها در مورد ضرورت حمايت دولت از وضعيت معيشت رانندگان مصاحبه شده است.

محمد بخارايي گفت: بايد از رانندگان حمايت كرد زيرا كه ما جان و مال خود را در اختيار رانندگان حرفه ‌اي قرار مي‌دهيم و اگر حمايت‌هاي اجتماعي و قانوني كافي و به‌روز را براي رانندگان داشته باشيم شاهد عملكرد بهتر آنها خواهيم بود.( در مورد 10 ويژگي برتر يك راننده كاميون خوب حتما اين مقاله را بخوانيد )

 

محمد بخارايي

 

رانندگان، مهم‌ترين عناصر صنعت حمل‌ونقل

ايشان از رانندگان به عنوان مهم‌ترين عناصر صنعت حمل‌ونقل نام برد و گفت: عمده حجم حمل‌ونقل بار و مسافر بر عهده رانندگان است و بايد به روش‌هاي متفاوت از اين قشر زحمت‌كش حمايت كرد، موضوع بيمه، تامين قطعات، سرمايه گذاري و حل مشكلات درآمد آنها كه باتوجه به گران شدن قيمت‌ها خصوصا گران شدن قيمت لاستيك كفاف خرج رانندگان را نمي‌دهد؛ بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.(در مورد گراني لاستيك و اعتصابات كاميوندارن بيشتر بدانيد )

 

 

رانندگان كاميون نيازمند حمايت‌هاي اجتماعي و رفاهي هستند

همه رانندگان حرفه‌اي نياز به باشگاه ورزشي دارند

بخارايي به موضوع تعطيلات و امكان تفريحات براي رانندگان اشاره كرد: همه رانندگان حرفه‌اي نياز به باشگاه دارند، خيلي از موسساتي كه حساسيت‌هاي شغلي خاصي هم ندارند شامل امكانات رفاهي خوبي از قبيل باشگاه هستند.( در مورد عادت‌هاي سالم رانندگان كاميون و روش‌هاي كاربردي آنها براي ورزش كردن در طول جاده حتما بخوانيد )

براساس صحبت‌هاي اظهارات بخارايي تا زماني كه وضعيت معيشت رانندگان از شرايط خوبي برخوردار نيست متاسفانه بايد شاهد افزايش تصادفات رانندگي و احتمال بروز خطاي انساني باشيم.

 


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/9  ساعت: ۰۸

رانندگان كاميون نيازمند حمايت‌هاي اجتماعي و رفاهي هستند

در اين گزارش با محمد بخارايي، رئيس هيئت مديره جمعين ايمني راه‌ها در مورد ضرورت حمايت دولت از وضعيت معيشت رانندگان مصاحبه شده است.

محمد بخارايي گفت: بايد از رانندگان حمايت كرد زيرا كه ما جان و مال خود را در اختيار رانندگان حرفه ‌اي قرار مي‌دهيم و اگر حمايت‌هاي اجتماعي و قانوني كافي و به‌روز را براي رانندگان داشته باشيم شاهد عملكرد بهتر آنها خواهيم بود.( در مورد 10 ويژگي برتر يك راننده كاميون خوب حتما اين مقاله را بخوانيد )

 

محمد بخارايي

 

رانندگان، مهم‌ترين عناصر صنعت حمل‌ونقل

ايشان از رانندگان به عنوان مهم‌ترين عناصر صنعت حمل‌ونقل نام برد و گفت: عمده حجم حمل‌ونقل بار و مسافر بر عهده رانندگان است و بايد به روش‌هاي متفاوت از اين قشر زحمت‌كش حمايت كرد، موضوع بيمه، تامين قطعات، سرمايه گذاري و حل مشكلات درآمد آنها كه باتوجه به گران شدن قيمت‌ها خصوصا گران شدن قيمت لاستيك كفاف خرج رانندگان را نمي‌دهد؛ بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.(در مورد گراني لاستيك و اعتصابات كاميوندارن بيشتر بدانيد )

 

 

رانندگان كاميون نيازمند حمايت‌هاي اجتماعي و رفاهي هستند

همه رانندگان حرفه‌اي نياز به باشگاه ورزشي دارند

بخارايي به موضوع تعطيلات و امكان تفريحات براي رانندگان اشاره كرد: همه رانندگان حرفه‌اي نياز به باشگاه دارند، خيلي از موسساتي كه حساسيت‌هاي شغلي خاصي هم ندارند شامل امكانات رفاهي خوبي از قبيل باشگاه هستند.( در مورد عادت‌هاي سالم رانندگان كاميون و روش‌هاي كاربردي آنها براي ورزش كردن در طول جاده حتما بخوانيد )

براساس صحبت‌هاي اظهارات بخارايي تا زماني كه وضعيت معيشت رانندگان از شرايط خوبي برخوردار نيست متاسفانه بايد شاهد افزايش تصادفات رانندگي و احتمال بروز خطاي انساني باشيم.

 


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/4  ساعت: ۰۸

اعتصابات اخير رانندگان كاميون صحت ندارد

رضا تيموري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: نارسايي هايي وجود دارد كه مختص بخش حمل و نقل نيست و از طرفي به عنوان يك خانواده با تحريم هاي آمريكا و سوء استفاده خارجي مواجه شده ايم.

وي اظهار داشت: در صورت افزايش انتشار برخي مطالب نادرست در باره كاميونداران، اين كانون صنفي در اين زمينه اطلاعيه صادر خواهد كرد.
وي گفت: پيگير مطالبات صنفي كاميونداران از جمله قانون محاسبه كرايه بار براساس تن كيلومتر از طريق ادارات و دستگاههاي مربوطه هستيم.
تيموري افزود: براي اجرايي شدن قانون محاسبه كرايه بار براساس تن كيلومتر عجله اي نداريم چرا كه معتقديم در اين زمينه بايد كار كارشناسي و پخته اي انجام شود تا در آينده با كم ترين مشكل در مرحله اجرا روبرو شويم.( در مورد تن كيلومتر و تاريخ اجراي آن بخوانيد )
طي روزهاي گذشته برخي مطالب درباره اعتصاب و عدم بارگيري كاميونداران در مشهد در فضاي مجازي منتشر شده بود.( گراني لاستيك عامل اصلي اعتصابات كاميون داران است، در مورد آن بخوانيد )

 خبر اعتصابات اخير رانندگان كاميون در استان خراسان رضوي صحت ندارد

400 هزار دستگاه كاميون با متوسط عمر 17 سال، سالانه حدود 400 ميليون تن كالا را در قالب 30 ميليون سفر جاده اي در ايران حمل مي كنند.
518 هزار راننده كاميون كه 41 درصد آنان 30 تا 39 سال سن دارند در مجموعه ناوگان بار جاده اي كشور مشغول فعاليت هستند.
همچنين چهار هزار و 176 شركت و موسسه باربري زميني در ايران فعال است.
38 هزار راننده باربري و 9 هزار راننده مسافربري در بخش حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي فعاليت دارند و 43 هزار و 920 دستگاه خودرو سنگين در ناوگان جاده اي اين استان وجود دارد.( در مورد مشكلاتي كه رانندگان خودروهاي سنگين با آنها مواجه هستند بيشتر بدانيد )
394 شركت باربري و مسافربري، 92 انجمن صنفي مسافري و 17 انجمن صنفي كالا در خراسان رضوي فعال هستند.

 


منبع: ايرنا

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/2  ساعت: ۱۰

مدل MP4 آكتروس يكي از كاميون‌هاي مهم و قابل‌احترام مرسدس بنز در تاريخ اين شركت است. در حال حاضر شش سال از عمر مدل‌هاي اوليه اين كاميون افسانه‌اي مي‌گذرد و وقت آن رسيده تا اين اسطوره، جايگاه خود را به مدل مرسدس Actros 1 تقديم كند.

مرسدس آكتروس 1

 

آكتروس موفقيت و محبوبيت خود را بيشتر مديون طراحي زيبايش است. آكتروس براي انواع حمل‌ونقل مناسب است، خواه براي حمل بارهاي سبك خواه براي حمل بوژي‌هايي با وزن چند صد تن باشند.( در رابطه با انواع كاميون ها و مدل هاي مختلف آنها بخوانيد )

آكتروس هيچ‌گاه درخواست راننده خود را بي‌جواب نمي‌گذارد. اين كاميون به قابليت اطمينان بالا با مصرف سوخت اقتصادي در بين كاميون داران مشهور است؛ اما رانندگان آن يا از آن بسيار راضي‌اند و يا بسيار ناراضي.

چيزي كه آكتروس به آن نياز دارد مدلي مخصوص براي نشان دادن توانايي‌هاي واقعي اين كاميون است. اين كاميون قرار است به قلمرو اسكانيا V8 دست‌درازي كند و بنز اميدوار است كه بيشتر مشتريان وفادار به سوئدي‌ها را به سمت خود بكشد.( اگر به كاميون‌هاي بنز علاقه داريد، در مورد كشنده اكتروس ريجيد بخوانيد )

تعداد آكتروس‌هاي ۶۳۰ اسب بخاري در جاده‌ها بسيار كم است؛ اما با توليد آكتروس 1 اين رويه تغيير خواهد كرد. اين عدد حداكثر توان موتور 15.6 ليتري OM 473 LA است.
اين مدل با موتور ۵۳۰ اسب بخاري 12.8 ليتري هم در دسترس است. نكته قابل‌ذكر در مورد كاميون‌هايي با موتور بزرگ، قابليت فعاليت مداوم با بار متعارف ۴۴ تن با كمترين تنش و فشار به موتور است. اين كاميون‌ها نه‌تنها زمان كمتري براي طي مسيرهاي كوهستاني صرف مي‌كنند، بلكه مصرف سوخت زيادي هم ندارند حتي كمتر از موتورهاي بي هيجان ۴۴۰ اسب بخاري.( نكاتي در مورد كاهش مصرف سوخت را بخوانيد )

مرسدس آكتروس 1 بر روي جاده

 

مرسدس آكتروس 1

 

با صعود از تعداد زيادي پله و ورود به اتاقك آكتروس 1، متوجه شباهت زياد جلو داشبورد به مدل‌هاي قبلي مي‌شويد. تغييرات شامل:

 • صندلي‌هاي چرمي لوكس
 • تعدادي جعبه در انتهاي اتاقك
 • سيستم اطلاعات و سرگرمي با صفحه‌نمايش لمسي
 • ناوبري ماهواره‌اي است.

آكتروس داراي فناوري‌هاي جديد زيادي است اما يادگيري نحوه استفاده از آن‌ها كار سختي نيست. مي‌توان به‌راحتي شيوه تغيير منوهاي داشبورد با دكمه‌هاي تعبيه‌شده روي فرمان را به حافظه سپرد. اتصال تلفن همراه هوشمند با بلوتوث نيز تنها چند ثانيه زمان برد.

مرسدس آكتروس 1

مشخصات فني موتور OM 473 LA 

 

مرسدس آكتروس 1

حجم: 15.6 ليتر (952 اينچ مكعب)
نوع موتور:  ۶ سيلندر خطي
توان: ۶۲۵ اسب بخار در ۱۶۰۰ دور در دقيقه
گشتاور: ۳۰۰۰ نيوتن متر در ۱۱۰۰ دور در دقيقه
توان ترمز موتوري: ۶۲۵ اسب بخار  سه مرحله‌اي ساخت شركت جيكوبز (Jacobs engine brake)
ضريب تراكم: 17:1
طول موتور: ۱۴۲۵ ميلي‌متر
عرض موتور: ۱۱۲۸ ميلي‌متر
ارتفاع موتور: ۱۲۱۲ ميلي‌متر
وزن موتور: ۱۲۸۴ كيلوگرم

 


منابع: پدال و truckingmag

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/10/2  ساعت: ۰۷

ثبت كد‌ملي و كد‌پستي فرستنده و گيرنده در بارنامه حمل‌بار ضروري شد

طبق نامه‌اي كه سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي براي آقاي دغاغله در تاريخ 20 آذر ماه 97 صادر كرده است ثبت كدملي و كدپستي فرستنده و گيرنده در بارنامه حمل بار ضروري شده است، زمان اجراي اين بخشنامه از تاريخ 2 دي ماه سال 97 است.

متن كامل نامه به شرح زير است:

موضوع: سامانه بارنامه برخط( در مورد بارنامه و انواع آن بيشتر بدانيد )

سلام عليكم
احتراما، پيرو مكاتبات و درخواستهاي اعلامي سرويس بارنامه برخط در زمان استعلام كدملي يا شناسه ملي فرستنده يا گيرنده كالا نام و نام خانوادگي يا نام شركت حقوقي و در زمان استعلام كدپستي محل بارگيري يا محل تخليه بار آدرس دقيق آن را اعلام مي‌نمايد و شركت موظف است اطلاعات دريافت شده را بدون تغيير بر روي بارنامه چاپ نمايد بدين منظور برنامه‌هاي صدور بارنامه سراسر كشور بر اين اساس اصلاح گرديده و بروز رساني نرم افزارهاي شركت‌هاي حمل‌ونقل در دست اقدام مي‌باشد، لذا از روز يكشنبه مورخ 97.10.02 كنترل هاي ذيل جهت صحت سنجي اطلاعات دريافتي با اطلاعات ارائه شده فعال مي‌گردد.( در مورد مزاياي حذف بارنامه كاغذي بيشتر بدانيد )

1. كنترل آدرس كدپستي محل بارگيري
2.كنترل آدرس كدپستي محل تخليه كالا
3.كنترل نام و نام خانوادگي يا نام شركت فرستنده كالا
4.كنترل نام و نام خانوادگي يا نام شركت گيرنده كالا
5.كنترل شماره بيمه نامه شخص ثالث ناوگان(شماره بيمه نامه بايد در محل تعيين شده بر روي بارنامه چاپ گردد)
6.كنترل تاريخ اعتبار بيمه نامه شخص ثالث ناوگان(اين مقدار نبايد كوچكتر از تاريخ روز جاري باشد) (تاريخ اعتبار بايد در محل تعيين شده بر روي بارنامه چاپ گردد)

عكس كامل اين بخشنامه :

 

ثبت كد‌ملي و كد‌پستي فرستنده و گيرنده در بارنامه حمل‌بار ضروري شد


منبع: كانال مجمع مجازي كاميونداران و رانندگان ايران 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/9/24  ساعت: ۱۰

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در اين جلسه،بررسي و تصميم‌گيري درخصوص نحوه اجراي مرحله نهايي مصوبه 209 شورايعالي هماهنگي ترابري كشور درخصوص تعيين نرخ حمل جاده‌اي بر اساس تن‌ - كيلومتر انجام شد و پس از بحث و بررسي پيرامون مصوبه تن كيلومتر با توجه به نهايي شدن دستورالعمل اجرايي، ابلاغ دستورالعمل و بخشنامه اجرايي مربوطه به استانها در دستور كار سازمان قرار گرفت . 

در اين نشست همچنين مقرر شد نرخ شاخص بر مبناي هر تن – كيلومتر 1033 ريال و ضرايب مسافت به استانها اعلام شود همچنين ضريب تطبيق بين75 / 0 درصد 25 / 1 درصد توسط استانها در نظر گرفته شود.

دستورالعمل اجرايي تن – كيلومتر نهايي شد

بر اساس اين گزارش با توجه به اينكه اجراي اين دستورالعمل امكان دارد موارد پيش‌بيني نشده احتمالي كه جامعيت همه موارد ، معيارها و دامنه‌ها را پوشش ندهد، وجود دارد، از اين رو توافق گرديد در صورتيكه نرخ هاي محاسباتي از نرخ هاي فعلي كمتر باشد ، نرخ فعلي ملاك عمل قرار گيرد .
اين گزارش حاكي است به منظور رفع نقايص احتمالي در اجراي مصوبه تن - كيلومتر جلسات تخصصي هر ماه برگزار و با توجه به تغييرات قيمت ، اقلام هزينه‌اي ناوگان ، مبلغ نرخ تن كيلومتر به صورت دوره‌اي به روز شود .

يادآور مي‌شود محاسبه شاخص‌هاي اوليه تن كيلومتر بر اساس عوامل هزينه‌اي قيمت تمام شده و نرخ تن كيلومتر با در نظرگرفتن تاثير تك تك هزينه‌ها در واحد تن – كيلومتر و تجميع آنها صورت گرفته است ، اين نرخ بدون احتساب هزينه‌هاي سربار مانند كميسيون ، بيمه مسئوليت مدني ، تخليه و بارگيري محاسبه شد و براي دستيابي به آن بيش از 30 جلسه اصلي و فرعي ، 1060 نفر – ساعت زمان كار كارشناسي با حضور مسئولان و كارشناسان سازمان، نمايندگان كاميونداران و رانندگان ، اساتيد دانشگاه، صاحبنظران و شركتهاي مشاور تشكيل شده است .

 


منبع: خبرگزاري صدا و سيما و ايرنا

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/9/24  ساعت: ۰۶

بهبود شغل رانندگي كاميون

يك فعال بخش حمل‌ونقل جاده‌اي كالا پيشنهاد داد رانندگي براي ناوگان سنگين و حمل‌ونقل كالا به عنوان رشته‌اي تحصيلي در هنرستان‌ها راه‌اندازي شود.

به گزارش تين‌نيوز، يوسف منتظري با بيان اين مطلب در شبكه‌هاي اجتماعي گفت: اولين حسن اين اقدام، برچيده شدن آموزش‌هاي غيركاربردي بدو خدمت است.

وي افزود: حسن ديگر اين اقدام، افزايش آگاهي اشخاص تازه وارد به اين شغل چه از لحاظ عملي و چه از نظر تئوري و حتي در بحث محاسبه هزينه‌ و درآمد و مقرون به‌صرفه بودن حمل بار در يك مسير است.( رانندگان تاره كار بخوانند )

به گفته وي، همين موضوع باعث مي‌شود هر كسي وارد اين شغل نشود و فقط كساني كه علاقه‌مند به اين حرفه هستند با داشتن تحصيلات آكادميك و پس از چند سال تحصيل وارد اين حرفه شوند.(رشد صنعت حمل و نقل چطور بر اقتصاد تاثير مي‌گذارد؟ براي مطالعه كليك كنيد)

 

بهبود شغل رانندگي كاميون

در مجموع اقدامات زير مي‌توان ارزش‌هاي جديدي براي شغل رانندگي خلق كرد:

۱_ ارتقاي سواد و درك شغلي

۲_بالا بردن فرهنگ شغلي

۳_ تغيير ديدگاه رانندگان از سنتي به ديدگاه مدرن و پيشرفته نسبت به اين شغل

۴_افزايش رنكينگ (Ranking) و محبوبيت در جامعه به تناسب تغيير ديدگاه جامعه به رانندگان و اين شغل

۵_افزايش آگاهي رانندگان نسبت به محاسبات شغلي

۶_افزايش هوشمندي راننده و بالا بردن راندمان كاري و چرخيدن چرخ‌هاي صنعت حمل‌و‌نقل در مسير درست

۷_حل مشكلات حمل‌ونقل با سرعت بسيار بيشتر از امروز(در مورد رفع مشكلات بيمه تكميلي رانندگان كاميون بيشتر بدانيد )

۸_اتحاد فكري كليه رانندگان و وحدت كلمه


منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/9/21  ساعت: ۱۰

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

رانندگي يك كاميون و يا يك تريلر بزرگ در شرايط سخت فصل زمستان نيازمند مهارت‌هاي خاص كاميونداري و رانندگي است.

رانندگاني هستند كه هنگام بارش باران يا برف چندان تفاوتي براي رانندگي خود در اتوبان‌ها و يا بزرگراه‌ها قائل نيستند اما مهم است كه در شرايط آب‌وهوايي نامناسب و جاده‌هاي لغزنده در شيوه رانندگي خود تغيير ايجاد كنند.( در مورد توقف كاميون‌ها در سرماي زير صفر درجه بخوانيد )

شناخت و مهارت‌هاي لازم براي عكس العمل سريع نشان دادن در شرايط سخت و خطرناك رانندگي، آن چيزي است كه كاميوندار حرفه‌اي را از غير حرفه اي جدا مي‌كند. يك راننده حرفه‌اي مي‌داند كه در شرايط سخت برفي چطور رانندگي كند و يا چه زماني كاميون را به كنار جاده بكشد و توقف كند.( در مورد رانندگان تازه كار و راهكار هاي افزايش تجربه آنها بخوانيد )

رانندگي در آب و هواي بد و به ويژه در برف و يخبندان به دليل كاهش ديد و غيرقابل پيش بيني شدن ساير كاميونداران، نيازمند توقف‌هاي طولاني مدت است. درست در اين مواقع است كه كاميونداري و هدايت يك كاميون آن هم با چندتن بار بسيار چالش انگيز و سخت مي‌شود.( در مورد توصيه‌هاي اورژانسي در مورد سرمازدگي بخوانيد )

 

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

1.  كم كردن سرعت:

مقصر اكثر تصادفات جاده‌اي سرعت‌هاي زياد و غيرمجاز است. ممكن است كه رانندگي در سرعت مجاز خطرآفرين نباشد، اما زماني كه هوا نامساعد و برفي است موضوع فرق دارد و بايد بسيار آهسته‌تر از سرعت مجاز رانندگي كرد. هيچ وقت عجله نكنيد چون با عجله جان و مال خود و حتي مال شركت‌هاي حمل‌ونقلي كه بار آنها را حمل مي‌كنيد نيز به خطر مي‌اندازيد.

 

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

2. حفظ فاصله مطمئنه با كاميون/ماشين روبه‌رو

حتما بين كاميون خود و خودروي مقابل فاصله مناسب را رعايت كنيد تا اگر هم موقعيتي غيرقابل پيش بيني ايجاد شد زمان كافي براي عكس العمل داشته باشيد.

3. از زنجيره‌هاي ترافيكي دور باشيد

اكثرا در برف و باران كاميون‌ها و ماشين‌ها در يك راسته به دنبال يكديگر حركت مي‌كنند، اين خطرناك‌ترين نوع رانندگي است زيرا اگر يك كاميون كنترل خود را از دست دهد تمامي ماشين‌ها به صورت زنجيره‌اي باهم تصادف مي‌كنند. يك راه امن پيدا كنيد تا از ساير ماشين‌ها فاصله بگيريد و در فضاي امن‌تري رانندگي كنيد.

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

4. به دنبال چراغ ساير كاميون‌ها نباشيد

در هواي برفي با كمبود ديد و نور مواجه هستيم، اما اگر به دنبال نور كاميون رو‌به‌رو حركت كنيد يعني بيش از حد به آن كاميون نزديك شده‌ايد و ممكن است با يك ترمز ناگهاني شما و محموله كاميون شما دچار حادثه شود.

5. يك فاصله ثابت را رعايت كنيد

در هواي برفي آنقدر از ماشين‌ها دور نباشيد كه اگر دچار حادثه شديد كسي به كمك شما نيايد، و آن‌قدر هم نزديك كاميون‌ها حركت نكنيد كه با يك حركت ناگهاني همگي دچار حادثه شويد.

6. تصميم‌هاي قاطع و درست بگيريد

اگر هوا آنقدر تيره و تار شد كه اصلا نتوانستيد هيچ‌جايي را ببينيد، يك تصميم قاطع بگيريد و كاميون را به كناري بزنيد و استراحت كنيد تا هوا مساعد شود و مجددا حركت كنيد.

7. در شانه جاده توقف نكنيد

زماني كه ديد بسيار كم است و برف سنگين جاده را پوشانده، در شانه جاده توقف نكنيد زيرا ساير ماشين‌ها نمي‌توانند شما را ببينند و ممكن است با شما تصادف كنند.

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

8. سعي نكنيد قهرمان بازي درآوريد

زماني كه شرايط اقليمي جاده شديد و بسيار بد است، لازم نيست كه حتما به رانندگي ادامه دهيد، جان و مال شما مهم‌تر از آن است كه بخواهيد آن را به خطر بياندازيد.

9. ترمزگيري

در هنگام بارش برف و باران به اندازه و به موقع ترمز بگيريد تا هم به موقع برسيد و هم از خطرات ترمز ناگهاني جلوگيري كنيد.( در مورد ترمز اظطراي و ABS بخوانيد)

10.  كاميون را چك كنيد

قبل از به دل جاده زدن كاميون را به طور كلي چك كنيد: لاستيك‌ها، ترمز، ضديخ، مايع واشر، چراغ‌هاي كاميون، برف پاك كن و ... هرآنچه كه فكر مي‌كنيد در صورت كار نكردن يا درست كار نكردن در جاده شما را دچار دردسر مي‌كند را قبل از راه افتادن چك كنيد.

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

11. باك سوخت كاميون را پر كنيد

مطمئن باشيد به اندازه سفر خود سوخت كافي داريد و در صورت طول كشيدن سفر مشكلي براي شما ايجاد نشود.

12. چراغ‌هاي كاميون را تميز نگاه داريد

هرگاه كاميون خود را متوقف كرديد، از روي چراغ‌هاي عقب و جلو برف‌ها را كنار بزنيد، هرچقدر چراغ‌هاي شما تميزتر باشند شما در برف و مه بهتر ديده مي‌شويد و به كاهش تصادفات كمك مي‌كنيد.

13. جعبه كمك‌هاي اوليه

جعبه كمك‌هاي اوليه از ابتدايي ترين موارد براي رانندگي هستند كه حتما بايد در هر شرايطي به همراه داشته باشيد.

15 اصل بسيار مهم براي كاميونداري در فصل زمستان

14. آماده باشيد

يك راننده كاميون باهوش براي تمامي شرايط بد جاده؛ از پريدن حيوان وسط راه، تمام شدن سوخت، نداشتن وسيله گرمايشي و يا غذاي كافي بايد خيالش راحت باشد و نگران هيچ چيز نباشد.

15. استفاده از حس ششم

يك راننده كاميون به حس ششم خود در مورد آب و هواي بد زمستاني و قضاوت‌ها  و پيش بيني‌هاي خودش اعتماد مي‌كند و در هرجايي بهترين تصميم و براي خودش و محموله شركت حمل و نقل مي‌گيرد.

سهل انگاري و آسان گرفتن اين موارد باعث مي‌شود در جاده و در برف و سرما بمانيد و اين امر هيچ مقصري به غير از شما ندارد، پس با رعايت كردن نكات بالا به ايمني جان و مال خود در فصول سرد سال بيش از پيش اهميت دهيد.


منبع: smart-trucking

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/9/20  ساعت: ۱۳

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همدان از توزيع ۱۲ هزار و ۹۸۴ حلقه لاستيك ويژه براي كاميونداران استان همدان خبر داد.

به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان، مصطفي پناهنده در گفتگويي با اشاره به اينكه مديريت در توزيع لاستيك با توجه به مشكلاتي موجود، نيازمند تعامل و دقت نظر است، اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۵۰۰ ناوگان باري فعال در استان وجود دارد كه طبق برنامه كشوري مقرر شده است با در نظر گرفتن اولويت و ضوابط اعلام شده لاستيك ناوگان تأمين شود.

وي با اشاره به اينكه ممكن است اعتراضاتي در خصوص توزيع لاستيك وجود داشته باشد، افزود: توجه به بخش مسافري از اهميت خاصي برخوردار است و انجمن ها بايد دقت كافي را در اين زمينه داشته باشند.( در مورد كمبود لاستيك و تحصن‌هاي كاميونداران بخوانيد )

پناهنده با تأكيد بر اينكه در شهرستان ها تعادل در توزيع بايد رعايت شود، تصريح كرد: در اين امر براي رعايت عدالت، دقت نظر كافي ضروري و لازم است.

 

توزيع 13هزار لاستيك براي كاميونداران همداني

توزيع 13هزار لاستيك براي كاميونداران همداني

مصطفي پناهنده ادامه داد: با توجه به دوره پنج ماهه توزيع، در اوائل به علت عدم اشرافيت موارد، ضعف وجود داشت كه با درايت و توزيع سامانه اي در حال حاضر با تعامل مناسب سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي هيچ مورد ضعفي وجود ندارد.

مديركل راهداري استان خاطرنشان كرد: توزيع روزانه لاستيك بر اساس سهميه كشوري مشخص و در استان نيز مديريت مي شود.

وي اذعان داشت: در هر كار جمعي حدود ۳ درصد نارضايتي وجود دارد و ما با افتخار اعلام مي كنيم درصد نارضايتي در امر لاستيك توزيع شده بسيار اندك است.

اين مسئول با بيان اينكه سامانه توزيع لاستيك به شكل الكترونيكي است، يادآور شد: بر اساس ميزان پيمايش و شماره هوشمند ناوگان، نوبت دهي به شكل سيستمي انجام مي شود.

پناهنده ابراز داشت: مرحله دوم توزيع لاستيك آغاز شده و با توجه به اهميت بخش مسافر ثبت نام ۲۶۰راننده براي تحويل لاستيك مرحله دوم نيز انجام خواهد شد.


منبع: پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/9/19  ساعت: ۰۶

ميدان ديد بهتر در كاميون هاي جديد

در كشورهايي از قبيل آمريكا تا جايي كه امكان دارد از كاميون هاي سنگين استانداردي استفاده مي‌شود كه ميدان ديد راننده را با استفاده از پنجره هاي با ارتفاع بيشتر افزايش دهند. هرچه ارتفاع اين پنجره ها بيشتر باشد نقاط كور رانندگي كاهش و ميدان ديد راننده افزايش پيدا مي‌كند.

تعدادي نيز معتقد هستند كه هرچه ارتفاع كابين كاميون كمتر باشد راننده ميدان ديد بهتري خواهد داشت.( در مورد حفظ ميدان ديد رانندگي بيشتر بخوانيد )

با طراحي كاميون‌هاي نسل جديد كه ارتفاع پنجره آنها بيشتر است، مي‌توان به بهبود ديد راننده و كاهش نرخ تصادف هاي غم انگيز كمك قابل توجهي كرد.( در مورد پنل هاي محافظ كاميون كه تصادفات جاده‌اي را كاهش مي‌دهد بيشتر بخوانيد )

ميدان ديد بهتر در كاميون هاي جديد

شيشه هاي بيشتر در كاميون به بهبود ديد راننده كمك مي‌كند

در كاميون هاي جديد، با استفاده از شيشه هاي بيشتر در درب كاميون، در سپر كاميون ها و درب ها ميتوان تا بيش از 70 درصد به بهبود ديد راننده در مقابل كاميون هاي سنتي كمك كرد.

در عكس‌هاي بالا مي‌توانيد شيشه‌هاي موجود در اين كاميون هاي جديد را مشاهده كنيد كه تا حد زيادي مي‌تواند به ديد شما كمك كند.

جالب است بدانيد اين مدل شيشه‌ها در كاميون‌هاي جديد نه تنها به بهبود ديد راننده و كاهش تصادفات بلكه به كاهش هدررفت زمان راننده و همين طور كاهش هزينه‌ها كمك مي‌كند.

اين ابتكار عمل شامل موارد زير نيز هست:

 1. بهبود ايرادات و نقص هاي موجود در كاميون براي ديدن بيشتر عابران
 2. افزايش جريمه‌ها براي رانندگاني كه بيشترين رفتارهاي خطرآميز رانندگي را دارند

منبع: فليت اونر

:
برچسب‌ها:

[ ]