خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
راننده
درباره من
آسان بار تخصصي ترين و محبوب ترين سامانه اينترنتي ارائه دهنده خدمات حمل و نقل كالا در سراسر ايران به رانندگان پايه يك و شركت هاي حمل و نقل (باربري) مي باشد، به عبارت ديگر آسان بار پل ارتباطي رانندگان و شركت هاي حمل و نقل در بستر اينترنت است.
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/24  ساعت: ۰۵

اين روزها كه استفاده از تلفن‌هاي همراه و اپليكيشن‌هاي ارائه‌دهنده خدمات فراگير شده است، شركت‌ها و افراد زيادي اقدام به راه‌اندازي سامانه‌هاي اينترنتي براي ارائه خدمات به مشتريان مي‌كنند اما يا در ميان راه خسته شده و از فعاليت بازمي‌مانند يا از همان اول از پس كارها برنمي‌آيند.

در اين ميان گروه كمي از اپليكيشن‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موفق مي‌شوند روزبه‌روز پيشرفت كنند و كيفيت خدمات ارائه‌شده به مشتريانشان را بالا ببرند.البته تكنولوژي هميشه هم خوشايند همه نيست.

موفقيت آسان بار هم‌راستاي شركت هاي حمل‌و‌نقل

حالا درزمينه بازارگاه‌هاي اينترنتي اپليكيشن‌هاي زيادي پيدا شده‌اند كه تنها بر نگراني شركت‌هاي حمل‌ونقل و متصديان آنها افزوده‌اند و كمر به حذف آنها بسته‌اند؛ در اين ميان يكي از اين بازارگاه ها مأموريت خود را بالعكس تعريف كرده است.

اين بازارگاه موفقيت خود را هم‌راستاي ماندگاري و موفقيت شركت‌هاي حمل‌ونقلي تشريح مي‌كند. آسان‌بار حالا تخصصي‌ترين وب‌سايت و اپليكيشن حمل‌ونقل بار در كشور شناخته مي‌شود كه تجربه‌اي متفاوت برخلاف ديگر اپليكيشن‌ها را به رانندگان و شركت‌هاي حمل‌ونقل در سراسر كشور ارائه مي‌كند.

آسان‌بار نه‌تنها برخلاف ديگر شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات اينترنتي در پي حذف شركت‌هاي حمل‌ونقل (باربري‌ها) در كشور نيست، بلكه به نقش پررنگ آنها در صنعت حمل‌ونقل اعتقاد دارد و بر اين باور است كه شركت‌هاي حمل‌ونقل مهره‌هاي كليدي اين صنعت هستند و بايد هميشه نقش خود را بازي كنند. آسان‌بار اكنون يكي از سه بازارگاه اينترنتي است كه مجوز فعاليت از سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي كل كشور را دارد و البته متفاوت با دو بازارگاه ديگر كار مي‌كند.(بازارگاه‌هاي الكترونيكي، دوست يا دشمنِ شركت‌هاي حمل‌و‌نقل؟براي مطالعه كليك كنيد)

 

شركت‌هاي حمل‌ونقلي بايد بمانند

 

آسان بار پل ارتباطي شركت‌هاي حمل‌و‌نقل و رانندگان

اساس كار بازارگاه‌هاي موجود بر اين است كه اعلام بار مي‌كنند و درنتيجه شركت‌هاي حمل‌ونقلي به‌عنوان يك واسطه حذف مي‌شوند؛ اما در آسان‌بار شرايط متفاوت است. اين بازارگاه ازقضا اعتقاد دارد بايد شركت‌ها به‌عنوان صاحبان چند دهه تجربه باقي بمانند و از بستر اينترنت براي پيشبرد فعاليت خود استفاده كنند؛ بستري كه بازارگاهي مثل آسان‌بار در اختيار آنها قرار مي‌دهد. آسان بار عملا پل ارتباطي بين شركت‌هاي حمل‌ونقل و رانندگان است. اساسا آسان‌بار خود را يك مجموعه نرم‌افزاري تعريف كرده كه شرايط كار را براي بازيگران حمل‌ونقلي تسهيل مي‌كند و خود يك شركت حمل‌ونقلي نيست

رهگيري بار، سوابق ارسال بار، ليست راننده‌هايي كه با آنها كار كرده و... برخي خدماتي است كه در سيستم سنتي شركت‌هاي حمل‌ونقل وجود نداشته و آسان‌بار اين ويژگي‌ها را براي شركت‌ها فراهم مي‌كند.

مديران آسان‌بار تأكيد دارند كه از روز اول هدفمان فعاليت حمل‌ونقلي نبوده و كاملا روي بستر آي‌تي فعاليت كرده و يك شركت فناوري اطلاعات دارند نه يك شركت حمل‌ونقل.

منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/20  ساعت: ۰۶

در تاريخ 19 تيرماه، دراثر برخورد يك تانكر سوخت عراقي با يك اتوبوس مسافري در سنندج، همگي سرنشينان اتوبوس جان باختند.

متاسفانه هنوز آمار دقيقي از تلفات اين حادثه اعلام‌نشده؛ اما به‌دليل شرايط حريق ناگهاني اتوبوس، مسافران قادر به فرار از اتوبوس نبوده‌اند.

سرهنگ رمضان نادري، فرمانده پليس راهنمايي و رانندگي سنندج گفت: تانكر سوخت از بلوار دكتر حسيني سنندج درحركت بوده كه با اتوبوسي كه از پايانه خارج‌شده است، برخورد مي‌كند.

به گفته سرهنگ نادري، دليل اصلي اين سانحه تلخ بريدن ترمز تانكر و عدم توانايي راننده در كنترل وسيله نقليه بوده است.

برخورد تانكر سوخت و اتوبوس مسافري در سنندجبرخورد تانكر سوخت و اتوبوس مسافري در سنندج

شاهدان عيني اين تصادف مي‌گويند: «انفجار تانكر سوخت موجب شده مسافرين داخل اتوبوس نتوانند خود را نجات دهند و به‌نظر مي‌رسد تمامي مسافرين جان خود را ازدست‌داده‌اند.» به گفته اين افراد شدت انفجار به حدي زياد بوده كه به چند دستگاه خودرو سواري اطراف خيابان هم خسارات جدي واردشده است.

به گفته زندي در اين حادثه كه با انفجار شديد همراه بود دو دستگاه خودروي وانت پيكان و خودرويي كه قابل‌شناسايي نبود هم از بين رفتند.

به گفته او ۱۸ هزار ليتر مواد سوختي آتش گرفت اما راننده و شاگرد راننده اتوبوس نجات پيدا كردند. به‌نظر مي‌رسد 14 مسافر اتوبوس همگي كشته‌شده‌اند و تنها راننده و كمك‌راننده موفق به فرار از اتوبوس شده‌اند.

همزمان با اين سانحه تلخ، پايگاه اطلاع رساني استانداري كردستان سه روز عزاي عمومي در استان كردستان را اعلام كرد.

منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/16  ساعت: ۰۹

مختار داوودي، عضو هيئت‌مديره كانون سراسري انجمن‌هاي صنفي رانندگان مسافري كشور گفت: در كدام قانون قضايي آمده است كه يك نفر مي‌تواند يك شهروند ايراني را بدون دادگاه؛45 روز از كار محروم كند، وي خواستار رسيدگي به اين موضوع شد تا معضل اخذ اخذ غيرقانوني دفترچه رانندگان به‌عنوان جريمه تخلف رانندگي سريع‌تر رفع شود.

اين مقام صنفي اظهار كرد: در رابطه با اخذ غيرقانوني دفترچه رانندگان بسيار دچار مشكل مي‌شوند، درحالي‌كه اين مشكل از سوي پليس براي رانندگان ايجاد مي‌شود. اما بايد توجه داشت كه اخذ غيرقانوني دفترچه رانندگان به‌هيچ‌وجه قانوني نيست و وقتي‌كه بيشتر به عمق مسئله دقت مي‌كنيم متوجه مي‌شويم كه اين كار خلاف قانون است و هيچ توضيحي براي اين كار پذيرفته نيست.

در كدام قسمت از قانون گفته‌شده كه يك نفر را مي‌توان بدون وكيل و دادگاه قانوني از فعاليت و كار محروم كرد؟ اگر اين قانون وجود دارد لااقل بايد شفاف‌سازي شود كه در چه زماني اين قانون به تصويب مجلس رسيده است. حتي اگر بخشنامه داخلي است كه مسئولان يك سازمان مي‌توانند براي كاركنان همان سازمان تصميم بگيرند نه‌بخشي از كارگران جامعه.

اگر به قانون كار دقت كنيم به‌طور كامل گفته‌شده است كه در دعاوي كارگر در هيئت‌هاي تشخيص و مراجع حل اختلاف ديوان، كارگر از پرداخت هرگونه هزينه‌اي معاف است تا مبادا كارگر به دليل نداشتن هزينه از پيگيري حق‌وحقوقش محروم و منصرف شود.(براي مطالعه كامل مقاله در مورد مطالبات رانندگان كاميون كليك كنيد)

براي جلوگيري از آسيب رسيدن به قشر رانندگان كاميون، پليس بايد راه‌حل ديگري را جايگزين كند. مثلاً ترتيبي اتخاذ شود تا اخذ غيرقانوني دفترچه رانندگان كه باعث ميشود كه راننده بلافاصله از كار محروم شود، لغو شود و به جاي آن نوع ديگري از جريمه اعمال شود.

در همه احكام قضايي زماني كه متهم محكوم مي‌شود تمام حقوق واقعي وي براي امرارمعاش افراد تحت تكلفش قطع نمي‌شود. اما با اخذ غيرقانوني دفترچه رانندگان، اين اتفاق براي رانندگان رخ مي‌دهد و به نظر مي‌رسد زمان آن رسيده تا تجديدنظري بر اين مدل اعمال قانون انجام شود. بايد مسئولان راهور ناجا راهكار مناسب‌تري را جايگزين اين جكم كنند تا هر مأمور پليس‌راهي نتواند به‌راحتي حكم قطع معاش رانندگان را صادر كند و آني به مرحله اجرا درآورد.

در حال حاضر عوامل انتظامي يا پليس به دليل تخلفات كوچك و بزرگ با بر اساس اخبار دريافت شده، سريعاً دفترچه را توقيف نموده و اين كار آغاز گرفتاري و بيكاري و... در زمان عودت دفترچه و نهايتاً ثبت تخلف در صفحه پاياني و... براي راننده است.

كارشناسان و فعالان اين بخش براي حل اين مشكل پيشنهاد داده اند كه:

طرحي تهيه و ارائه شود كه بر اساس آن درصورتي‌كه به هر دليل مأموران پليس و يا هر مقام انتظامي و پليس‌راه و... بخواهند دفترچه راننده را توقيف كنند به‌جاي اين عمل دفترچه وي را به كميته رسيدگي به تخلفات رانندگي منجر به توقيف دفترچه كه به همين منظور ايجاد مي‌گردد ارجاع دهند و در آنجا راننده بتواند به‌صورت عادلانه قضاوت گردد.

اخذ غيرقانوني دفترچه رانندگان

داوود مختاري گفت: هر هيئت مي‌تواند متشكل از نماينده حقوقي راننده (مثل اداره كار كه هر فرد مي‌تواند نماينده جهت دفاع معرفي كند) در صورت تمايل راننده، نماينده از انجمن صنفي رانندگان، نماينده از اداره حمل‌ونقل و بخش مسافر و كالا، نماينده پليس‌راه استان و يا در صورت شكايت حضور شخص شاكي و ... باشد حتي با حق تحديد نظرخواهي نسبت به‌حكم صادره از شورا يا كميته رسيدگي به تخلفات منجر به توقيف دفترچه كه صرفاً بدين منظور تشكيل‌شده است.

در ابتدا شايد عملي شدن اين طرح مشكل به نظر برسد اما موجب امنيت شغلي و حرفه‌اي رانندگان خواهد شد، اين امنيت خاطر و امنيت شغلي در كاهش تصادفات و برطرف شدن بسياري از گرفتاري‌ها و بيكاري (پرداخت حق بيمه، اقساط بانكي و مخارج زندگي) مؤثر واقع مي‌شود.

به اين دليل است كه رانندگان ناوگان حمل‌ونقل جاده‌اي معتقدند اخذ و رسيد دفترچه رانندگي كه جواز كسب آنان محسوب مي‌شود روش مناسبي براي اعمال قانون نيست.

تنها راه برون‌رفت از مشكلات بازگشت همه به قانون و فرود آوردن سر تعظيم در برابر قانون است و اول‌ازهمه مجريان قانون بايد پيش‌قدم شوند.

منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/14  ساعت: ۱۱

بر اساس نظريه كارشناسان، حمل اضافه‌بار باعث آسيب رسيدن به راه‌ها و پل‌ها مي‌شود. حمل بار بيش از ظرفيت مجاز وسيله نقليه، شبكه راه‌هاي كشور را كه با صرف هزينه‌هاي زياد ساخته‌شده‌اند دچار خرابي سريع‌تري مي‌كند.

در جهت جلوگيري از بروز چنين خساراتي توسط رانندگان متخلف است كه اعمال قانون تناژ در جاده ها توسط سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي انجام مي‌گيرد.بدين‌صورت كه با تهيه و نصب باسكول‌هاي ثابت و سيار توزين وسايل نقليه در پاسگاه‌هاي پليس‌راه، رانندگان خاطي را كه بيش‌ازحد مجاز، بار حمل نموده‌اند جريمه و در صورت تكرار حمل بار اضافه، وسيله نقليه توقيف و حتي مجوز شركت حمل‌ونقل متخلف باطل مي‌شود.

اما در حال حاضر مشكل بزرگ‌تر اين است كه نحوه اطلاع‌رساني در مورد بخشنامه‌هاي مرتبط با اين حوزه ازجمله بخشنامه مربوط به اعمال قانون تناژ در جاده ها به‌صورت شفاف و دقيق در اختيار اين صنف قرار نگرفته است و بخشنامه‌هاي كه ارائه‌شده از اعمال قانون تناژ در جاده ها به‌صورت منطقه‌اي خبر داده است كه به نظر مي‌رسد براي رفع ابهامات تفسيرهايي در رابطه با اين بخشنامه‌ها ارائه شود؛ چراكه قانون اعمال تناژ، پليس‌راه به پليس‌راه و منطقه به منطقه متفاوت شده است و اندكي رانندگان كاميون را دچار سردرگمي كرده است.

 

اعمال قانون تناژ در جاده ها

 

اين بخشنامه‌ها قبل از اينكه به دست رانندگان و شركت‌هاي حمل‌ونقل برسد و آن‌ها را توجيه كند، در اختيار پليس‌راه قرارگرفته و همين موضوع باعث سردرگمي رانندگان كاميون و شركت‌هاي حمل‌ونقل شده است.

همچنيناعمال قانون تناژ در جاده ها براي يك پايانه ارسال و براي پايانه ديگر ارسال نشده است كه باعث شده تا رانندگان هنوز به‌صورت شفاف از صحت ماجرا باخبر نباشند و هنوز نمي‌دانند چقدر بايد بارگيري كنند كه اين موضوع موجب ايجاد ناهماهنگي ميان رانندگان كاميون و شركت‌هاي حمل‌ونقل شده است.

اما از طرفي چين‌خوردگي كف خيابان و خساراتي كه به برخي پل‌ها وارد مي‌شود، ناشي از اضافه‌بار است كه به همين دليل پليس‌راه با همكاري شهرداري‌ها اقدام به نصب باسكول كرده است اما راه‌حل ديگري كه براي برخورد با اضافه‌بار در نظر گرفته‌شده است، جريمه اين كاميون‌ها است. حمل بار اضافه جريمه نقدي و نمره منفي را براي راننده در پي دارد كه البته دراين‌بين رانندگان بيشترين آسيب را از ناهماهنگي در اطلاع‌رساني بخشنامه‌ها مي‌بينند.

بايد شرايطي را ايجاد كرد كه در آن رانندگان از بخشنامه‌ها و اعمال قانون‌هاي جديد اطلاع كافي پيدا كنند و همچنين اعمال قانون و اطلاع‌رساني عمومي در همه دستگاه‌ها باشد و منطقه به منطقه نحوه برخورد با تخلفات اضافه‌بار متفاوت نباشد.

مشكلات كرايه رانندگان كاميون

به گفته فعالين بخش حمل‌ونقل جاده‌اي كالا در ادامه مشكلاتي كه رانندگان با آن مواجه هستند عدم اجراي كامل افزايش 20% كرايه است، به‌طوري‌كه اين افزايش هنوز به مرحله اجرايي شدن نرسيده و افزايش‌هايي هم كه صورت گرفته بعضاً كمتر از اين رقم بوده است و مهم‌تر اينكه شركت‌هاي بزرگ‌تر و يا معادن هنوز آن را اجرايي نكرده‌اند.به نظر مي‌رسد كه بايد نظارت‌ها را بر عملكرد شركت‌ها و ... بيشتر كرد تا در راستاي قوانين قدم بردارند.(آيا ميدانيد كه كرايه حمل بار جاده اي با نرخ واقعي چقدر فاصله دارد،براي مطالعه كليك كنيد)

مشكلات نصب سپهتن

درحالي‌كه بحث سپهتن تمام‌شده بود و كارگروه و سازمان اعلام كردند مه نصب آن فعلاً لغو شده است و موردبررسي مجدد قرارگرفته است، اما خبرهايي كه از صحبت‌هاي سردار حميدي منتشرشده خبر از اجراي نصب سپهتن مي‌دهد. در اين موضوع نيز بهتر است كه رانندگان موضوع را بدانند و به‌صورت كامل توجيه شوند.(براي مطالعه كامل مقاله در مورد نصب سپهتن بر روي كاميون ها كليك كنيد)

مشكل سوخت هنوز تحليل و بررسي نشده است و رانندگان و فعالين بخش حمل‌ونقل هنوز گاهي با مشكل جدي سوخت مواجه هستند. چراكه در بعضي موارد رانندگان كاميون‌ها مجبور به نصب باك سوخت يدك مي‌كنند چراكه اگر اين باك يدك نباشد براي سوخت‌گيري ممكن است روزها در صف سوخت‌گيري معطل باشند.

اعمال قانون تناژ در جاده ها

توزيع ناعادلانه بار

اما ازجمله مشكلات ديگري كه رانندگان كاميون هنوز به آن برخورد مي‌كنند توزيع ناعادلانه بار در پايانه‌هاي بار، بومي‌گرايي و وجود بارهاي خارج از نوبت در بعضي پايانه‌ها است. در اين مدت با افزايش قيمت ارز مواجه هستيم كه نياز است مسئولين به مشكل تأمين لاستيك با نرخ ارز دولتي رسيدگي كنند و توزيع لاستيك را هر چه زودتر عملي كنند تا رانندگان با مشكل تأمين لاستيك مواجه نباشند.جالب است بدانيد باربري آنلاين آسان بار با توزيع عادلانه بار در اپليكيشن هاي خود در تسريع و تسهيل فرآيند بارگيري نقش بسزايي داشته است.

در كل هماهنگي بين دستگاه‌ها مي‌تواند در شرايط كاري فعالين حمل‌ونقل جاده‌اي تأثير بسزايي داشته باشد و امنيت رواني رانندگان را در اولويت قرار مي‌دهد. زيرا زماني كه رانندگان كاميون. فعالين اين صنف ازنظر رواني و درآمدي آرامش خاطر داشته باشند چرخ اقتصادي كشور در اوج شكوفايي خود حركت مي‌كند و شاهد نارضايتي و اعتراضات كاميون داران نخواهيم بود.( براي مطالعه تاثير رانندگان بر رشد اقتصاد كليك كنيد)

اما بايد در نظر داشت كه مسئولان و كارشناسان امر در تسريع به رسيدگي پرونده‌هاي تخلفات رانندگان و شركت‌هاي حمل‌ونقل را در اولويت امر قرار داده‌اند. همچنين اگر راننده براي نخستين بار مرتكب اين تخلف شده باشد برحسب ميزان اضافه‌بار و مسافت طي شده جريمه خسارت وارده بر جاده را تا پايان مسير پرداخت خواهد كرد. اما درصورتي‌كه تخلف بارها تكرار شود علاوه برافزايش مبلغ جريمه، جريمه‌هاي ديگري نيز شامل وي مي‌شود چراكه هيچ عاملي مانند اضافه تناژ جاده‌ها را تخريب نمي‌كند و اين موضوع يكي از مهم‌ترين علل تخريب جاده‌ها است كه با اعمال قانون تناژ در جاده ها بسياري از اين مشكلات حل خواهد شد.

منبع: تين نيوز

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/12  ساعت: ۰۷

آزمون شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا در روز جمعه 19 مردادماه سال جاري به‌صورت متمركز در تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، رضا نفيسي مديركل دفتر ترانزيت و شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا اين سازمان با اعلام اين خبر اظهار داشت:

ثبت‌نام آزمون از روز يكشنبه 27 خرداد آغاز و در پايان وقت اداري چهارشنبه 13 تير خاتمه مي‌يابد. كارت ورود به جلسه متقاضيان واجد شرايط، دربرگيرنده محل و زمان‌بندي آزمون، از روز دوشنبه 15 مرداد با مراجعه به تارنماي آزمون (transit.rmto.ir)، قابل دريافت است. هرگونه موارد لازم نيز در تارنماي آزمون، اطلاع‌رساني خواهد شد.

فرايند ثبت‌نام كليه متقاضيان آزمون شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا ، مستلزم تكميل و بارگذاري اطلاعات درخواستي در تارنماي آزمون و متعاقباً تحويل مدارك مي‌باشد كه در اين دوره نيز، جهت مساعدت به متقاضيان، امكان تحويل مدارك به واحد ترانزيت اداره كل راهداري و حمل‌ و نقل جاده‌اي استان دلخواه، ازجمله استان محل سكونت يا فعاليت، پيش‌بيني‌شده است.

آييننامه تأسيس و فعاليت شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا

مقدمه:

در اجراي بند 13 ماده 7 قانون تغيير نام وزارت راه و ترابري و بند (و) ماده 2 آيين‌نامه تركيب شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور و وظايف و اختيارات شورا و به‌منظور نظام حمل‌ونقل بين‌المللي كالا اين آيين‌نامه تصويب مي‌گردد.

فصل اول

كليات

ماده 1:

الف) حمل و نقل بين‌المللي كالا

ب) شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا

ج) فعاليت فورواردري:

د) فعاليت كريري بين‌المللي

ه) فعاليت كارگزاري بين‌المللي

و) مشتري

ز) بارنامه

ح) راهنامه

ط) ترخيصيه

ي) ترانزيت خارجي

ك) كالاي خطرناك

ل) فوروارد

م) كرير(حمل‌كننده)

ن) راننده تحت پوشش

س) كالاي گران‌قيمت

ماده-2:

انجام هرگونه عمليات حمل‌ونقل بين‌المللي كالا به‌وسيله بخش دولتي، تعاوني و خصوصي مستلزم اخذ مجوز تأسيس شركت و پروانه فعاليت مطابق مفاد اين آيين‌نامه از سازمان حمل‌ونقل و پايانه‌هاي كشور كه در اين آيين‌نامه اختصاراً سازمان ناميده مي‌شود، مي‌باشد.

تبصره 1: شركت‌هاي تعاوني حمل‌ونقل كالا پس از تائيد مستلزم اخذ پروانه فعاليت از سازمان مي‌باشند.

تبصره 2: شركت‌هاي بدون مجوز بايد مراحل اخذ مجوز را طي كنند.

تبصره 3: متقاضيان تأسيس براي گرفتن پروانه فعاليت بايد مراحل لازم را طي كنند.

تبصره 4: عمليات حمل‌ونقل توسط راه‌آهن، كشتيراني و هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران انجام مي‌گيرد.

ماده 3:

موضوع شركت بايد در رابطه با حمل‌ونقل باشد اما با كسب مجوزهاي لازم مي‌تواند فعاليت‌ها را گسترش بدهد.

ماده 4:

شعبه و يا نمايندگي با رعايت قوانين بلامانع است.

ماده 5 و 6:

شركت موظف است در انجام دستورالعمل‌ها، گزينش راننده، كمك‌راننده و ... طبق قوانين عمل كند.

ماده 7 و 8 و 9 و 10:

هر نوع تغييرات در اساس شركت بايد مطابق قوانين باشد.

 

برگزاري بيست و پنجمين آزمون تأسيس شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا

فصل دوم

ضوابط تأسيس

ماده 11:

تقاضاي تأسيس شركت بايد مستقيماً به سازمان مربوطه ارسال شود.

ماده 12:

شرايط شركت در آزمون:

1-تابعيت كشور ايران

2-اعتقاد به يكي از اديان رسمي

3-عدم سو پيشينه كيفري

4-عدم اعتياد

5-انجام خدمت سربازي يا معافيت دائم

6-حداقل داشتن 25 سال سن

7-حداقل ديپلم كامل

8-داشتن سابقه كار مرتبط، ديپلم 8 سال-فوق ديپلم 6 سال-ليسانس 4 سال-فوق ليسانس 3 سال-دكترا 2 سال

ماده 13:

سابقه كار مفيد بايد مورد تائيد سازمان باشد.

ماده 14:

اشخاص قبول‌شده در آزمون بايد حداكثر تا 3 ماه اطلاعات خود و شركت را به سازمان ارائه دهند.

ماده 15:

هيئت مؤسس تا 6 ماه بايد نسبت به گرفتن مجوز اقدام كند.

ماده 16:

سازمان بعد از دريافت اطلاعات فوق، مجوز فعاليت موقت 6 ماهه صادر مي‌كند.

ماده 17:

سازمان پس از بررسي مدارك، نسبت به صدور مجوز اقدام مي‌كند.

ماده 18:

مديرعامل و ساير اعضا بايد تمام شرايط سازمان را داشته باشند.

ماده 19:

در صورت فوت و يا استعفاي مديرعامل، اعضاي هيئت‌مديره تا معرفي شخص جديد مي‌توانند وظايف را انجام دهند.

برگزاري بيست و پنجمين آزمون تأسيس شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا

فصل سوم

وظايف، مسئوليتها و حقوق( براي مطالعه بدهي هاي شركت حمل و نقل خليج فارس كليك كنيد)

ماده 20:وظايف فورواردر

1-دريافت اسناد و مدارك لازم از مشتري

2-اجراي عمليات حمل

3-نظارت بر حمل و پاسخگويي به مشتري

4-تحويل كالا به گمرك مقصد

5-اخذ صورت مجالس در بند 4 از حمل‌كننده و ارائه به مشتري 6

-انجام عمليات‌هاي مالي و پرداختي‌ها

7-اعلام ورود كالا به مشتري

8-انجام كارهاي گمركي

9-تحويل كالا در مقصد نهايي

10-اخذ پروانه ورود موقت

11-شركت‌هاي فورواردر بايد كاميون‌هاي موردنياز را از شركت‌هاي كرير تهيه كنند

12-فورواردر بايد خود را بيمه كند

13-وظايف فورواردر كارگزار با فورواردر اصلي متفاوت است

14-بيمه باربري از وظايف فورواردر نيست

15-انجام كارهاي اصلي توسط فورواردر اصلي

16-پاسخگويي در همه امور

17-انعقاد قرارداد فورواردري

18-در مقام كارگزار يا نماينده مشتري

19-در مقام متصدي اصلي

20-در برابر آسيب‌ديدگي و ... مسئوليت فورواردر طبق قرارداد است

21-مسئوليت افراد مربوطه به عهده فورواردر است.

22-در قبال خسارت حاصل از تأخير، فورواردر همان مسئوليت تعيين‌شده را دارد.

23-در ساير خسارت‌ها مسئوليت فورواردر از SDR667 بيشتر نمي‌شود.

24-رعايت كامل قوانين گمركي

25-فورواردر در قبال كالاهاي گران‌قيمت مسئوليتي ندارد.

26-مسئوليت كار با شركت فورواردي است كه اول اقدام به عقد قرارداد نموده است.

27-شركت‌ها در قبال قرارداد مسئول هستند.

ماده 21:

حقوق فورواردر

1-مشتري وظيفه دارد كه اطلاعات درست را به فورواردر بدهد.

2-مشتري براي گرفتن خسارت بايد سند كافي و محكم ارائه دهد.

3-مهلت اقامه دعوي عليه فورواردر 90 روز از تاريخ تحويل كالا و يا زمان تحويل كالا است.

4-حق كسر و برداشت طبق قوانين FIATA

5-در شرايط خاصي فورواردر مي‌تواند اقدام به تخليه كالا در هر مكاني كند.

6-تمام مشخصات كالا توسط مشتري به فورواردر بايد ارائه شود.

ماده 22:

وظايف و مسئوليت هاي كرير

1-موظف به صدور CMR به نفع فورواردر است.

2-بايد از كاميون هاي تحت پوشش خود استفاده نمايد.

3-براي هر محموله بايد با راننده قرارداد امضا كنند.

4-تهيه اسناد و مدارك لازم جهت تردد راننده

5-نظارت بر بارگيري

6-مراقبت از كالا و پلمپ

7-آموزش رانندگان

8-ابلاغ دستورالعمل به رانندگان تحت پوشش

9-رعايت كليه مفاد CMR

10-رعايت مفاد TIR

11-پرداخت كرايه و هزينه ها به راننده

12-بيمه رانندگان

13-كرير در قبال كالاهاي گران قيمت مسئوليتي ندارد.

ماده 23:

حقوق كرير

1-تا رسيدگي به حقوق خود مي تواند از تحويل كالا خودداري كند

2-با دادن اطلاعات غلط، بايد ضرر كرير جبران شود.

3-در شرايط فوري كرير از مسئوليت مبري است و مي تواند نيست به گرفتن حق خود اقدام كند.

4-اگر حوادثي خارج از توان كرير ايجاد شود، كرير مسئوليتي در قبال آن ندارد.

5-مفاد CMR

6-زماني كه وسيله در انتظار بارگيري باشد، فورواردر بايد خسارت كرير را جبران كند.

برگزاري بيست و پنجمين آزمون تأسيس شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا

منابع آزمون شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا

 

رديف

نام درس

موضوع

1

حمل‌ونقل چندوجهي و ترانزيت

*حمل‌ونقل چندوجهي

*ترانزيت

2

سازمان‌ها و كنوانسيون‌هاي جمل و نقل جاده‌اي

*آشنايي با سازمان‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي

*آشنايي با كنوانسيون‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي

3

ضوابط و مقررات حمل بار، ايمني حمل، معاينه فني و بسته‌بندي

*سيستم‌هاي بسته‌بندي در تخليه و بارگيري

*ضوابط مهار بار

*مقررات حمل كالا، بار ترافيكي و مواد خطرناك

4

اسناد، مدارك و قراردادهاي حمل‌ونقل بين‌المللي

*مبادلات تجارت بين‌المللي

*بارنامه، اسناد و قراردادهاي موردنياز وسايل باربري جاده‌اي در حمل‌ونقل بين‌المللي

5

آشنايي با قوانين و مقررات گمركي

قوانين، مقررات و آيين‌نامه‌هاي گمركي
6

قوانين و مقررات حمل‌ونقل جاده‌اي، ريلي، هوايي و دريايي

قوانين، مقررات و آيين‌نامه‌هاي مربوطه و مرتبط با كليه شقوق

حمل‌ونقل

7

مديريت بندر، بيمه، چارترينگ و بازرسي

*بيمه و بازرسي كالا

*مديريت بندر، چارترينگ و بيمه دريايي

8 مديريت بازاريابي و اقتصاد حمل‌ونقل

*اقتصاد حمل‌ونقل

*مديريت بازار در حمل‌ونقل

9 مباني سازمان و مديريت با تأكيد بر حمل‌ونقل

*مديريت شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي

*آشنايي با تشكيلات حمل‌ونقل كشور

10 زبان انگليسي تخصصي حمل‌ونقل و ترانزيت
11

ساير موضوعات مرتبط

كليه شقوق حمل‌ونقل بين‌المللي كالا

 

منبع: سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/10  ساعت: ۱۲

در راستاي رسيدگي به مطالبات اخير رانندگان، كارگروهي در ستاد و استان‌ها در اين زمينه تشكيل‌شده است، پيشنهادها و راهكارهايي ارائه‌شده است كه لازم است با همكاري جدي ساير دستگاه‌هاي مربوطه به نتيجه مورد انتظار برسد.

 

با جلساتي كه برگزار شد تصميم بر آن شد تا در استان‌ها و محل پايانه‌هاي حمل‌ونقل (باربري)، كميسيون‌هاي ويژه رسيدگي به تخلفات راه‌اندازي شود. اولويت برخورد با تخلفات تضييع كننده حقوق رانندگان در پايانه‌هاي بار، مانند اخذ كميسيون يا كارمزد اضافه بر مصوبات قانوني از راننده، عدم مسئوليت‌پذيري شركت در خصوص پرداخت كامل كرايه راننده در مقصد حمل و ... است. در اين مدت به شكايات رانندگان رسيدگي شده است و پس از احراز ارتكاب تخلفات انتسابي كه عمدتاً تخلف اخذ كميسيون اضافي از رانندگان و پرداخت نكردن كرايه بود، مبادرت به صدور تصميم به جريمه يا تعليق اعتبار پروانه فعاليت و تعطيلي 17 شركت نموده است.(آسان بار مطلبي را در رابطه با حمل بار غير مجاز آماده كرده است،براي مطالعه كليك كنيد)

يكي از مهم‌ترين مطالبات رانندگان رسيدگي به شركت‌هاي متخلف است كه با زير پا گذاشتن قانون و حقوق رانندگان، آزادانه به فعاليت خود ادامه مي‌دهند.

در سال گذشته تعدادي از رانندگان شركت حمل‌ونقل خليج‌فارس با تجمع، خواستار رسيدگي به مشكلات صنفي خود شدند.(براي مطالعه اخبار اعتصابات رانندگان كاميون كليك كنيد) خبرهايي در فضاي مجازي منتشرشده است، مبني بر اينكه خريدار سهام شركت حمل‌ونقل خليج‌فارس موظف شد جهت فعاليت مجدد در چرخه حمل‌ونقل، حدود 22 ميليارد بدهي معوق چندين ساله به رانندگان و كاميون داران را تسويه و يا ضمانت‌نامه بانكي جهت تسويه‌حساب به سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ارائه كند.

رانندگان اين اقدام سازمان راهداري را شروعي مناسب و برخوردي قاطع در برابر شركت‌هاي متخلف دانستند و بر اين عقيده‌اند كه اين‌گونه برخوردهاي قانوني با شركت‌هاي متخلف راه را براي ديگر شركتها مسدود مي‌كند و ديگر نمي‌توانند حقوق رانندگان را زير پا بگذارند.

پيش‌ازاين سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي خبر داده بود كه :به‌منظور راحتي رانندگان و رسيدگي سريع به انتقادات و شكايت آن‌ها، امكان شكايت مستقيم را براي رانندگان فراهم ساخته است.

بدهي 22 ميلياردي شركت حمل‌ونقل خليج‌فارس به رانندگان

رسيدگي به انتقادات و شكايان رانندگان

ازاين‌پس با اين اقدام سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، رانندگان حمل‌ونقل جاده‌اي، مي‌توانند هرگونه انتقاد، شكايت و ديدگاه خود را در اين حوزه شامل:

1.دريافت كميسيون اضافي

2.وضعيت خدمات‌رساني در شبكه جاده‌اي

3.عدم پرداخت به‌موقع كرايه

4.وضعيت عملكردي شركت‌هاي حمل‌ونقل و ديگر نكات موردنظر را از طريق سامانه تلفن پاسخگوي 141(داخلي 5)، سامانه پيامكي 3000141، پايگاه اطلاع‌رساني www.141.ir و يا صندوق پستي 14155-3773 با سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي مطرح كنند.

اين اقدام سازمان راهداري در حالي انجام‌شده است كه براي پيگيري مشكلات رانندگان، در مجلس شوراي اسلامي نشستي با حضور اعضاي كارگروه پيگيري مطالبات رانندگان و نمايندگان سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي با حضور استاندار هرمزگان و مقامات صنفي بخش جاده‌اي اين استان باهدف پيگيري و رفع مشكلات پايانه بار بندرعباس و در جهت احقاق حقوق رانندگان برگزار مي‌شود.

 

بدهي 22 ميلياردي شركت حمل‌ونقل خليج‌فارس به رانندگان

نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي

اما بحثي كه مدت‌هاست مطرح مي‌شود و دولت از عدم استقبال رانندگان اظهار نارضايتي دارد، نوسازي ناوگان حمل‌ونقل جاده‌اي است. اما مورد مهمي كه مطرح مي‌شود اين است كه حدود 60 هزار دستگاه ناوگان حمل بار در كشور، كشنده‌ها هستند كه مواد معدني و صنايع فولادي حمل مي‌كنند؛ اين ناوگان با صاحبان صنايع مذكور در ارتباط هستند؛ در اغلب اين موارد، بايد خود شركت در مبدأ بارگيري، كرايه را پرداخت كند، اما در برخي موارد راننده‌ها تا چندين ماه با مشكل دريافت كرايه خود مواجه شده‌اند و موجب شده است نارضايتي عمومي رخ دهد، ضمناً صاحبان كالا و صنايع از اين صبر راننده سوءاستفاده مي‌كنند و در برخي موارد راننده را تا چندين ماه معطل كرايه مي‌كنند كه دراين‌باره مي‌توان به بي‌نظمي در پرداخت كرايه‌ها از سوي شركت‌ها اشاره كرد.

همين مشكل پرداخت نكردن به‌موقع كرايه توسط شركت‌ها باعث شده است تا راننده‌ها در پرداخت اقساط خود هم با مشكل مواجه شوند درحالي‌كه همه هزينه ماشين سنگين نقد است اما كرايه‌اش نسيه است.

در اكثر كشورهاي اروپايي و آمريكايي كرايه قبل از پروسه حمل پرداخت مي‌شود و زماني كه عمليات حمل كالا آغاز شد حداقل 70 تا 100 درصد كرايه حمل به‌حساب راننده واريز مي‌شود و در عوض ضمانت اجرايي از راننده مي‌گيرند و درواقع ضمانت اجرايي حمل، بارنامه است نه كرايه بارنامه.

با توجه به اينكه بيش از 90% جابه‌جايي كالا و مسافر در كشور در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي صورت مي‌گيرد، بايد توجه ويژه‌اي به اين بخش داشته باشند و به مشكلات و انتقادات آن‌ها رسيدگي شود.

 

سايت رسمي شركت حمل‌ونقل خليج‌فارس  

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/5  ساعت: ۰۹

گلايه اصلي رانندگان از واسطه‌گري و دريافت حق كميسيون توسط شركت‌هاي حمل و نقل(باربري) است كه همين موضوع را عامل كاهش دستمزدهاي خود مي‌دانند و به نظر مي‌رسد كه موضوع كميسيون شركت‌هاي حمل و نقل فراتر از يك استان است.

مهم‌ترين مشكل اين است كه هيچ ضابطه‌اي براي حق كميسيون وجود ندارد و شركت‌هاي حمل و نقل هر مبلغي كه بخواهند به راننده پيشنهاد مي‌دهند. رانندگان درخواست نظارت بر مبلغ حق كميسيون را داشتند كه در چند روز گذشته جلساتي در ابن باره برگزار شد.

دريافت حق كميسيون‌هاي غيرقانوني از رانندگان حمل‌ونقل بار در استان باعث گلايه تعداد زيادي از رانندگان شده است؛ شركت‌هاي حمل و نقل متوليان اصلي مديريت حمل‌ونقل بار در استان‌ها هستند و با همكاري رانندگان در جابه‌جايي بار فعاليت مي‌كنند اما گاهي اين شركت‌ها با تعرفه‌هاي غيرقانوني در حال فعاليت هستند.

رانندگان همكار با شركت‌هاي حمل و نقل در ازاي اين مديريت و ساماندهي بايد درصدي را به‌عنوان حق كميسيون بار به شركت‌ها پرداخت كنند ولي تجاوز از مبلغ مصوب حق كميسيون، تعداد زيادي از رانندگان را گله‌مند كرده است. مثلاً مبلغ كرايه يك‌بار 2 ميليون تومان است و شركت در ازاي آن 800 هزار تومان كميسيون مي‌گيرد كه دراين‌بين چيزي براي راننده باقي نمي‌ماند.( براي مطالعه در مورد خبر بركناري محمد خان بلوكي كليك كنيد)

متأسفانه رانندگان به دليل نيازي كه به اين شركت‌ها دارند، در بسياري از موارد از شكايت خود صرف‌نظر مي‌كنند. در طي اين روزها با برگزار شدن جلساتي، بيشتر به موضوع حق كمسيون رسيدگي شده است.

عبدالرسول باقري، رئيس كانون حمل‌ونقل كالاي استان اصفهان از آغاز به كار كميته نظارت بر عملكرد شركت‌هاي حمل و نقل و رسيدگي به تخلفات شركت‌ها از ابتداي تيرماه خبر داد.

متن اين نامه كه در شبكه‌هاي اجتماعي منتشرشده است، باقري ضمن تشكر و قدرداني از شركت‌هاي حمل و نقل و احساس تعهد و مسئوليت مديران شركت‌ها عنوان كرده، در امور اجرايي به‌خصوص هنگام صدور بارنامه و اخذ كمسيون مواردي را به شرح زير رعايت كنند:

1-اخذ كمسيون بر اساس نرخ‌هاي اعلام‌شده به‌اين‌ترتيب كه نرخ كمسيون داخل پايانه 8%، پايانه اختصاصي 10%، خرده بازار 15% و هزينه‌هاي جانبي شامل عوارض جاده‌اي و بيمه بار 4%.

2-انجام كليه تراكنش‌هاي مالي مربوط به اخذ كمسيون و بارنامه توسط دستگاه‌هاي پوز شركت‌ حمل و نقل مربوطه

3-اطلاع‌رساني در خصوص بارهاي موجود و نرخ حمل در دفاتر شركت‌ها

4-برگزاري جلسات توجيهي و آموزشي جهت كاركنان و آگاه‌سازي ايشان از نقش تك‌تك آنان در حفظ جايگاه شركت و صنف با ارائه عملكرد مطلوب

5-پاسخگويي به مراجعه‌كنندگان و رسيدگي به شكايات احتمالي از پرسنل (مشاهده‌شده كه در بعضي از شركت‌ها متأسفانه پرسنل بدون اطلاع مدير شركت اقداماتي انجام مي‌دهند كه گاهي منجر به زيان و تخلف شركت به‌صورت ناخواسته مي‌شود).

 

آغاز به كار كميته نظارت بر عملكرد شركت‌هاي حمل و نقل

در پايان اين نامه آمده است: به‌منظور مساعدت شركت‌ها در اين خصوص و پيشگيري از خطاهاي احتمالي، كميته نظارت بر عملكرد شركت‌هاي حمل و نقل و رسيدگي به تخلفات شركت‌ها از ابتداي تيرماه آغاز به كار نموده كه خواهشمند است نهايت همكاري با ايشان به عمل آيد.

در باقي استان‌ها نيز كانون انجمن‌هاي صنفي رانندگان ناوگان حمل كالاي سراسر كشور اعلام كرده در پي توافق‌ها با وزارت راهداري، اعتراض رانندگان به پايان رسيده است اما به نظر مي‌رسد اكنون همه نگاه‌ها به كميته‌هايي است كه وظيفه نظارت بر عملكرد شركت‌هاي حمل و نقل را بر عهده‌دارند.

بررسي مدل قيمت‌گذاري، بيمه، تأمين لوازم‌يدكي و محصولات پرمصرف و بازبيني همه فرايندها، آيين‌نامه و پيشنهادها بايد بر عهده اين كميته‌هاي نظارتي باشد.

رسيدگي به چارچوب‌هاي قيمت‌گذاري شركت‌هاي حمل و نقل، اجراي دقيق و شفاف و نظارت بر آن بايد يكي از موضوع‌هاي موردتوجه در اين كارگروه باشد، زيرا در صورت باز گذاشتن دست دلالان و اخذ بدون قاعده كميسيون‌هاي باري از سوي آنان، نمي‌توان به بهبود شرايط جامه خوش‌بين بود.

رسيدگي به خواست رانندگان كه بازده اقتصادي بسياري از بخش‌هاي ديگر-از رساندن مواد اوليه موردنياز تا صادر كردن محصول نهايي به مقاصد داخلي و خارجي -درگرو خدمت‌رساني آنان است، در حقيقت ساماندهي موضوع توزيع و بهينه‌سازي زنجيره توليد تا مصرف به شمار مي‌رود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/4  ساعت: ۱۳

 بارنامه سندي است كه توسط شركت حمل و نقل صادر مي‌شود. صدور اين سند به اين معني است كه كالايي مشخص در محلي مشخص براي ارسال به مقصدي مشخص تحويل گرفته‌شده است و حق كميسيون مبلغي است كه توسط قانون معين‌شده تا توسط شركت‌هاي حمل‌ونقل اعمال شود.

همچنين مبلغ كميسيون را دولت تعيين كرده است تا طبق قانون شركت‌هاي حمل و نقل سهم خود را به‌عنوان حق كميسيون داشته باشند اما خيلي از اين هزينه‌ها و مبالغ طي روند قانوني جابه‌جا نمي‌شوند. بر همين اساس يكي از مهم‌ترين خواسته‌هاي رانندگان كه در اعتراضات به آن اشاره شد، نارضايتي از دريافت حق كميسيون‌هاي بالا توسط برخي شركت‌هاي حمل و نقل است. اين در حالي است كه هنوز برخي شركت‌ها به تخلفات خود ادامه مي‌دهند اما با شروع نظارت‌هاي سخت‌گيرانه پايان كار اين شركت‌ها نزديك است.

در سال‌هاي اخير به دليل نبود نظارت مناسب بر روي شركت‌هاي حمل و نقل گاهي اين شركت‌ها بين 50 تا 80 درصد هزينه را به‌عنوان كميسيون خود برمي‌دارند و اين در حالي است كه در طول اين چند سال چندين بار قطعات يدكي و لاستيك ماشين‌هاي باري سنگين گران شده است.

قانون مي‌گويد:كميسيون دريافتي شركت‌هاي حمل و نقل از راننده خودروهاي باري سنگين حداكثر 13% است اما در حال حاضر بارنامه‌هايي كه صادر مي‌شود روي آن رقم 4 ميليون و 500 هزار تومان به‌عنوان هزينه حمل درج مي‌شود درحالي‌كه نهايتاً به راننده 2 ميليون و 500 هزار تومان دستمزد داده و مابقي را شركت‌هاي حمل و نقل به‌عنوان حق كميسيون برمي‌دارند. حتي برخي شركت‌هاي حمل و نقل به دليل تعدد خودروي سنگين در مراكز اصلي توزيع بار مانند بنادر، گاهي حتي تا 80% را نيز به‌عنوان حق كميسيون مي‌گيرند.

[caption id="attachment_3606" align="aligncenter" width="420"]آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل[/caption]

طبق قانون نرخ كميسيون براي مؤسسات و شركت‌هاي حمل و نقل مستقر در داخل پايانه‌هاي عمومي بار 8%، براي آن‌هايي كه خارج از پايانه‌هاي عمومي بار هستند 10% و براي محمولات سيمان، شركت‌هاي حمل و نقل اعم از داخل و يا خارج پايانه‌هاي عمومي بار 6% و براي محمولات خرده بار 15% به‌اضافه 3% حق پايانه از كل كرايه حمل طبق بارنامه تعيين‌شده است. دريافت هزينه‌هايي تحت عنوان انبارداري و ساير فعاليت‌هاي خدمات شركت‌هاي حمل و نقل همگي غيرقانوني است. اما با نظارت‌هاي جديدي كه روي كار اين شركت‌ها صورت گرفته، به برخي تخلفات رسيدگي شده و حكم تعليق برخي از آن‌ها نيز صادرشده است.

در جلسه 30 خردادماه كميسيون ماده 12 در شهرستان بندرعباس، فعاليت سه شركت حمل‌ونقلي جاده‌اي متخلف به حالت تعليق درآمد.

بر اساس خبرهاي منتشرشده در شبكه‌هاي اجتماعي، فعاليت شركت‌هايي به دليل برخي تخلفات، به مدت يك ماه به حالت تعليق درآمد و چندين شركت متخلف ديگر نيز به جزاي نقدي محكوم شدند.

پيش‌ازاين و در تاريخ 20 خردادماه امسال، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي از اجراي طرح برخورد ضربتي با شركت‌هاي متخلفي كه حق كميسيون بيشتري از رانندگان مي‌گيرند؛ خبر داده بود.

طبق گفته‌هاي داريوش اماني، موضوع دريافت حق كميسيون اضافه از سوي شركت‌هاي حمل و نقل همچنان در حال بررسي است و برنامه جدي سازمان براي مقابله با شركت‌هاي متخلف ادامه دارد. بر اساس تصميم جديد كارشناسان سازمان راهداري به‌صورت نامحسوس در پايانه‌ها و محل شركت‌هاي حمل و نقل قرار دارند و در صورت ديدن هر تخلفي همان‌جا اقدام مي‌كنند.

[caption id="attachment_3607" align="aligncenter" width="420"]آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل آغاز تعليق فعاليت برخي شركت هاي حمل و نقل[/caption]

همچنين از هفته آينده اين طرح ابتدا در استان تهران و بعد استان‌هايي كه بيشترين ميزان حمل بار رادارند اجرايي مي‌شود. بدين ترتيب كه نمايندگان سازمان راهداري در محل پايانه‌ها و شركت‌هاي حمل و نقل حضور دارند و با هر تخلف شركت‌هاي جمل و نقل به‌صورت ضربتي برخورد مي‌كنند.

اميد است با برخوردهاي جدي از طرف دولت و سازمان راهداري راه براي دلالي و واسطه‌گري بسته شود و شاهد هزينه‌هاي بالا تحت عنوان حق كميسيون در پايانه‌ها نباشيم. تمام اين برخوردها تا زماني جوابگو است كه به‌صورت مستمر انجام گيرد و مقطعي نباشد. چراكه وقتي زمان سپري شود و نظارت‌ها كمتر شود دوباره دوره دلالي و مبالغ بالاي كميسيون شروع مي‌شود و تمام تلاش‌ها بي‌نتيجه مي‌ماند.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/4  ساعت: ۰۷

در اعتراضات رانندگان خواسته‌ها و مشكلاتي بيان شد كه در روزهاي اخير با برگزاري جلسات متعدد به بخشي از آن‌ها رسيدگي شده و مابقي در حال رسيدگي است اما عاملي كه باعث شد اعتراض رانندگان سراسري شود، بيشتر مطرح‌شدن مشكلات معيشتي است.

نامه‌اي كه از طرف فعالان صنوف رانندگان براي رياست جمهوري، معاون اول رئيس‌جمهور، وزراي كار، اقتصاد، كشور، صنعت، راه و شهرسازي و كميسيون‌هاي اقتصادي، صنعت و بازرگاني، عمران و اجتماعي مجلس نوشته‌شده بود،مالك نخعي نويسنده نامه؛ مطالبات رانندگان و كاميون داران را به دو بخش عمومي و شهرستاني تقسيم كرده و عنوان كرده است:

اهم مطالبات رانندگان كه مربوط به سراسر كشور است خدمتتان تقديم مي‌شود؛ اميد است كه مجموعه مديريتي كشور براي آن راه چاره‌اي بينديشد.

در زير به مطالبات رانندگان پرداخته‌شده است:

1-تخصيص و پرداخت كرايه بر اساس تن بر كيلومتر به تفكيك بارگير و محاسبه كرايه توسط سيستم بارنامه نويسي

 

2-ايجاد سامانه ملي پايانه مجازي و ارائه يك نوبت بارگيري براي سراسر كشور، ثبت تنها يك نوبت مجازي روي يك سرور واحد براي كل كشور

 

3-پرداخت معتبر و مناسب كرايه

 

4-كميسيون دريافتي شركت‌هاي حمل‌ونقل كاهش يابد و پرداخت كميسيون بدون دخل و تصرف شركت حمل در كرايه باشد

 

5-انحلال تمامي تشكل‌هاي صنفي كارفرمايي و كارگري و انجام انتخابات جديد

 

6-افزايش حقوق راننده كاميون و كارگر عادي تا تكنسين حرفه‌اي و لحاظ اين موضوع در حق بيمه، سنوات، بازنشستگي رانندگان و ...

 

7-افزايش امنيت جاني و مالي رانندگان و كاميون داران

 

8-ارائه راهكاري براي رفع مشكل رانندگاني كه به‌صورت قانوني بارگيري كرده‌اند اما بعداً مشخص‌شده است كه بار قاچاق بوده است

 

9-پيشنهاد راه‌حلي براي نوسازي ناوگان اما بدون سود و بهره‌هاي بانكي سنگين

 

10-توزيع قطعات و لاستيك باقيمت مناسب

رسيدگي به مطالبات رانندگان ادامه دارد

 

همه اين‌ها كليات مطالبات رانندگان است كه در جلساتي به آن‌ها رسيدگي شده و همچنان ادامه دارد

اما در جلسه‌اي كه به‌تازگي برگزار شد نمايندگاني از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، سازمان تأمين اجتماعي، پليس‌راه راهور ناجا، گمرك و صنوف مختلف رانندگان در محل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي حضور داشتند در اين جلسه به مشكلات رانندگان رسيدگي شد و تصميمات مهمي نيز گرفته شد.

 

رسيدگي به مطالبات رانندگان ادامه دارد

غلامحسين دغاغله مديركل دفتر حمل‌ونقل كالا، اظهار كرد: در اين جلسه بعد از بحث و بررسي پيرامون مشكلات رانندگان تصميماتي گرفته شد ازجمله اينكه بر اساس اعلام وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مقرر شد 2 كميته و دو موضوع ساماندهي تشكل‌هاي صنفي و بيمه تأمين اجتماعي رانندگان را رسيدگي كند.

همچنين مقرر شد سازمان تأمين اجتماعي نسبت به تشكيل كارگروهي اقدام نموده و مسائل مختلف رانندگان ازجمله حق دستمزد، تداوم معافيت پرداخت حق بيمه، شناور بودن ميزان ضرايب حق دستمزد به اختيار راننده، عدم ارائه خدمات مناسب بيمه تأمين اجتماعي، مشكلات ازكارافتادگي و بازنشستگي رانندگان، بخشودگي جرائم رانندگان در پرداخت حق بيمه، امكان استفاده از دفترچه بيمه براي آزمايشت كارت سلامت، بازنشستگي افراد با 25 سال سابقه و داراي 55 سال سن، قرار گرفتن شغل رانندگي در زمره مشاغل سخت و زيان‌آور و... را موردبررسي قرار داده و از نتيجه اقدامات انجام‌شده اين سازمان را مطلع كند.

بر اساس اعلام نماينده سازمان تأمين اجتماعي در جهت افزايش حقوق بازنشستگي رانندگان، ضرايب حق دستمزد براي رانندگان كاميون و اتوبوس از 1.3 به 1.5 و براي رانندگان سواري كرايه و ميني‌بوس از 1.1 به 1.3 با تأمين يارانه 50 درصد افزايش يافت. به‌علاوه مشكل پرداخت حق بيمه و برقراري بيمه تأمين اجتماعي رانندگاني كه به‌طور موقت قادر به دريافت كارت سلامت نمي‌شوند ولي كارت هوشمند آن‌ها داراي اعتبار است رفع گرديد.

همچنين وي خاطرنشان كرد: در اين راستا جلسه‌اي با حضور توليدكنندگان و واردكنندگان لاستيك و نمايندگان صنوف در خصوص موضوع تأمين و توزيع مستقيم لاستيك به قيمت كارخانه براي رانندگان و مالكين برگزار و مقرر گرديد وزارت صنعت، معدن و تجارت ليست نمايندگي‌هاي منتخب را به همراه نشاني و مشخصات محصولات قابل‌ارائه در اسرع وقت در اختيار اين سازمان قرار داده تا با هماهنگي اين سازمان و انجمن‌هاي صنفي رانندگان لاستيك موردنياز به قيمت مصوب در اختيار رانندگان قرار گيرد.

بر اساس گزارش نماينده پليس‌راه راهور ناجا، امنيت در جاده‌ها تأمين‌شده و قرارگاه سرقت نيز در ادارات آگاهي استان‌ها تشكيل و در صورت اعلام سرقت توسط رانندگان موضوع بررسي و اقدامات لازم انجام مي‌شود. همچنين مقرر شد جلسات كارشناسي قبل از اجراي نصب سپهتن در بخش باري در محل پليس‌راه راهور ناجا با حضور نمايندگان اصناف برگزار شود.

در اين جلسه همچنين نماينده گمرك آمادگي خود را در زمينه همكاري با سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در نظارت بر روابط ترخيص‌كاران و حمل‌كنندگان اعلام كرد. در خصوص عدم‌كفايت باسكول‌هاي فعال در گمرك و معطلي رانندگان در بندر امام خميني (ره) مقرر گرديد گمرك موضوع را در اسرع وقت رسيدگي و نيست به رفع مشكل اقدام نمايد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/3  ساعت: ۱۲

بررسي فضاي مجازي كه رانندگان در آن فعاليت مي‌كنند نشان مي‌دهد كه يكي از خواسته‌هاي معترضين استعفاي محمدخان بلوكي رئيس هيئت‌مديره كانون انجمن‌هاي صنفي رانندگان و تمامي اعضاي هيئت‌مديره و بازرسان آن‌ها است. رانندگان مي‌گويند كه دليل افزايش ده‌درصدي كميسيون، ناكارآمدي محمدخان بلوكي است.

اين در حالي است كه وي به مدت بيست سال در اين كانون فعاليت مي‌كند و همين موضوع رانندگان را برآشفته كه در طي اين سال‌ها اوضاع رانندگان بهبود پيدا نكرده است.

اعتراضات به نحوه عملكرد محمدخان بلوكي مدت‌ها است كه در فضاي مجازي منتشر مي‌شود تا بالاخره به اعتراضات سراسر انجاميد كه بيشتر اعتراضات بر سر مبلغ كميسيون بالا، قيمت بالاي قطعات، سوخت و... بود.

در دومين نشست كارگروه پيگيري مطالبات و مشكلات رانندگان كه چندي پيش برگزار شد، نمايندگان و اعضاي تشكل‌هاي صنفي به نشانه اعتراض پس از حضور محمدخان بلوكي جلسه را ترك كردند. دليل ترك اين جلسه به گفته خود اعضا، احترام به خواسته رانندگان مبني بر استعفاي خان بلوكي اعلام‌شده بود.

در اعتراضات هفته اول خرداد مطالبات و مشكلات رانندگان مطرح شد كه يكي از آن‌ها درخواست استعفاي محمدخان بلوكي بود. در همين راستا غلامحسين دغاغله مديركل دفتر حمل‌ونقل كالاي سازمان راهداري بعد از جلسه مشترك با روساي صنوف بيان كرد كه رياست آقاي خان بلوكي يا هر شخص ديگري منتصب دولت نيست.

پس از تمام اعتراضات و جلسات، سرانجام نمايندگان رانندگان با ارائه مستندات و مدارك قانوني، عكس حكم بركناري محمدخان بلوكي را منتشر كردند.

محمدخان بلوكي بركنار شد

 

فرزاد يوسفي، مديركل سازمان‌هاي كارگري و كارفرمايي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي طي حكمي خطاب به خان بلوكي نوشت:

«احتراماً با توجه به دادنامه شماره 360 مورخ 27/12/96 ديوان عدالت اداري مبني بر تائيد بخشنامه شماره 196850 معاونت روابط كار اين وزارتخانه و به‌تبع آن امكان عدم فعاليت بازنشستگان در تركيب هيئت‌مديره تشكل‌هاي كارگري (موضوع نامه شماره 50508 مورخ 19/3/97) و همچنين مذاكرات جلسه روز يكشنبه مورخ 27/3/97 با جنابعالي و ساير حاضران در نشست مذكور؛ مدارك و مستنداتي قانوني مبني بر اشتغال در اين فعاليت (رانندگان حمل‌ونقل كالاي جاده‌اي) و شموليت قانون كار را ارائه ننموده‌ايد. بنابراين فاقد شرايط عضويت در هيئت‌مديره كانون سراسري ذيربط بوده و ادامه عضويت شما در كانون تحت عنوان عضو منتخب هيئت‌مديره خلاف مقررات مي‌باشد.»

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/4/2  ساعت: ۰۷

معاون سازمان تأمين اجتماعي گفت: با وجود بدهكاري بيش از 3 هزار ميلياردي سازمان هدفمندي يارانه‌ها به تامين اجتماعي، حقوق رانندگان بازنشسته را افزايش داديم.

 

محمدحسن زدا معاون سازمان تأمين اجتماعي در برنامه 18:30 شبكه خبر گفت در حالت كلي و از ديد سازمان تأمين اجتماعي رانندگان دو گروه هستند:

گروه اول: رانندگاني كه در شركت‌ها كار مي‌كنند و تابع قانون كار هستند و مزايا و حقوق آن‌ها مشخص است و درنتيجه شامل قانون سخت و زيان‌آور هم هستند و در كل مشكل زيادي ندارند.

 گروه دوم: رانندگاني هستند كه براي خودشان كار مي‌كنند و به‌اصطلاح خودمالك هستند، اين گروه شامل قانون سخت و زيان‌آور نيستند و حتي از پوشش و حمايت قانون كار هم خارج هستند و از مزيت بيمه بيكاري و دستمزد ايام بيماري نيز بي‌بهره‌اند.( براي مطالعه مقاله در مورد مراحل لازم به عنوان راننده حرفه اي كليك كنيد)

به‌طوركلي رانندگان بايد در نظر داشته باشند كه در قانون سخت و زيان‌آور بودن هم منفعت زيادي وجود ندارد و راننده را مجبور مي‌كند كه بعد از 20 سال كار بازنشسته شود و در خانه با حقوق 1.200.000 تومان زندگي بگذراند كه زياد به نفع رانندگان نيست و بايد اصلاحاتي در اين قانون انجام داد.

در چند سال اخير بيشتر تلاش‌هاي مسئولين روي اين موضوع متمركز بود كه خود مالك‌ها هم شامل قانون كار باشند اما اين عمل از پايه دچار اشكال بود زيرا بايد از همان ابتدا قانون جديدي را تفسير و تصويب مي‌كردند كه با اين شغل متناسب باشد و اگر از همان زمان شروع مي‌شد الآن به نتيجه مي‌رسيديم.

وي همچنين ادامه داد كه: در اوايل ماه رمضان كارگروهي براي حل مشكل  حق بيمه رانندگان تشكيل شد و قرار است اين كار و جلسات را با خود انجمن‌هاي صنفي پيش ببريم كه هم‌زمان حق بيمه رانندگان و حقوق بازنشستگي را افزايش دهيم.

افزايش حق بيمه رانندگان

حق بيمه رانندگان افزايش پيدا مي كند

معاون سازمان تأمين اجتماعي همچنين بيان داشت: ما مشكل يا مخالفتي با افزايش حقوق بازنشستگي نداريم اما بايد توجه داشت كه به همين نسبت مبلغ پرداختي حق بيمه رانندگان نيز افزايش پيدا مي‌كند كه همين دليلي براي اعتراض و مخالفت برخي رانندگان است. رانندگان جوان‌تر مخالف افزايش پرداختي حق بيمه هستند اما رانندگاني كه در شرف بازنشستگي هستند از افزايش حق بازنشستگي خود راضي هستند. درنتيجه اين دو گروه بايد در ميان خود به توافق برسند تا بتوان تصميم نهايي را گرفت.

در سال 89 در رابطه با افزايش حق بيمه توافق‌نامه‌اي بين سازمان تأمين اجتماعي و سازمان هدفمندي يارانه‌ها به امضا رسيد كه طبق آن سازمان متعهد است راننده‌ها را تحت پوشش خود قرار دهد به ترتيبي كه 13.5% حق بيمه را راننده و 13.5% را سازمان تأمين كند.

 

در حال حاضر 950 هزار نفر از رانندگان تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي هستند

درحالي‌كه سهم كارفرمايي براي سازمان نمي‌آيد و سازمان بيش از 3 هزار ميليارد تومان از هدفمندي يارانه‌ها طلبكار است و از طرفي هم اگر اعتراض كنيم با قوانيني مواجه هستيم كه اگر بدون تأمين هزينه كار را انجام دهيم مقصر شناخته مي‌شويم اما با همه اين موارد، حقوق بازنشستگان را افزايش داديم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/3/31  ساعت: ۱۷

داريوش اماني، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در گفت‌وگوي 18:30 در شبكه خبر گفت: ناوگان جديد بدون اجازه وزارت راه و شهرسازي وارد مي‌شود و اين دليل اصلي بر هم خوردن عرضه و تقاضا است.

اماني در ادامه به تفسير برنامه‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل پرداخت و گفت كه فعلاً شغل رانندگي جزو مشاغل سخت نيست اما درخواست خود رانندگان اين است كه جزو مشاغل سخت قرار بگيرد. اما با توجه به مشكلاتي كه در حال حاضر براي اين قانون وجود دارد قطعاً معايب تصويب اين طرح براي رانندگان بيشتر از مزاياي آن است.

اول اينكه: ساعت كار رانندگان را از 9 ساعت به 6 ساعت كاهش مي‌دهد

دوم اينكه: بايد ضريب بالاتري براي بازنشستگي پرداخت كنند و بازنشستگي آن‌ها زودتر از موعد 30 سالگي صورت مي‌گيرد.

در حال حاضر بيشتر رانندگان با كليات اين موضوع موافق نيستند، درنتيجه تصويب اين طرح به نفع كاميون داران نيست اما اميدواريم با پيگيري‌ها و ايجاد تغييرات اساسي در قانون سخت و زيان‌آور بودن شغل رانندگي بتوانيم با پيگيري‌هاي سازمان راهداري و كميسيون اجتماعي مجلس و دولت قانون خاصي را تصويب كنيم كه در آن جزييات تغيير كند و به صورتي باشد كه منافع آن بيشتر از معايب آن باشد.( براي مطالعه مقاله در مورد نوسازي ناوگان هاي حمل و نقل كليك كنيد )

اصلي‌ترين خواسته رانندگان

در 6 سال گذشته اصلي‌ترين خواسته رانندگان تصويب و اجراي اين قانون بوده اما عقيده وزارتخانه بر اين است كه اين قانون بايد به‌صورت اساسي تغيير كند، در حال حاضر اختلاف‌نظر در بين رانندگان هم همين موضوع است كه اين قانون تصويب بشود ولي نه با بندهاي فعلي و تغييرات ايجادشده به نفع رانندگان باشد و نه به ضرر آن‌ها.

اصلي‌ترين مشكلي كه وجود دارد عدم تعادل در عرضه و تقاضا است، به‌طوري‌كه معيشت راننده به خطر افتاده است اما وزارت راه در اين مورد بي‌تقصير است زيرا واردات ناوگان تحت كنترل وزارت راهداري نيست. وي توضيح داد كه:  واردات ناوگان بدون كسب مجوز از وزارت راه انجام مي‌شود يعني خودروساز و واردكننده اين عمل را انجام مي‌دهند و بعد از نيروي انتظامي گواهينامه مي‌گيرند و درنهايت وزارتخانه موظف به صدور كارت هوشمند است و هيچ فيلتري از سوي وزارت راه بر اين واردات اعمال نمي‌شود. اما بايد قانوني وضع شود تا واردات و كنترل آن زير نظر وزارت راه باشد تا بتوان تصميم گرفت چه نوع كاميون با چه تناژي موردنياز است.

اماني در ادامه توضيح داد كه نوسازي ناوگان از طرف وزارت راهداري در حال بررسي و اجرا است و هدف براي 20 هزار ناوگان است كه پيشنهادشده بسته‌هاي تشويقي به ازاي هر دو يا سه دستگاه براي رانندگان در نظر گرفته شود تا در سن بازنشستگي با اشتياق از كار فاصله بگيرند. البته بايد شرايط قانوني را ايجاد كرد تا ناوگان فرسوده خارج شود و نوسازي به بهترين شكل انجام شود. طرح كليد به كليد براي ناوگان بيرون و درون‌شهري است كه اميدواريم نهايتاً عرضه و تقاضا به تعادل برسد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/3/30  ساعت: ۰۸

در ابتدا بايد دانست كه سپهتن مخفف "سامانه پيمايش هوشمند تردد ناوگان" است. سامانه سپهتن شامل يك دستگاه و مجموعه نرم‌افزارها و ساختارهايي است كه مي‌تواند به‌صورت يكپارچه با كنترل آنلاين تمامي خودروها، رعايت قوانين رانندگي توسط رانندگان را تضمين كند و تلفات جاده‌اي را كاهش دهد.

 

در همين زمينه جلسه‌اي تشكيل‌شده است كه به كليات آن اشاره مي‌كنيم.با توجه به جلسات برگزارشده تصميم بر آن شد تا نصب سپهتن بر روي كاميون‌هاي تجاري به آينده موكول شود.

درنتيجه جلسات كارگروه پيگيري مطالبات رانندگان مقرر شد تا زماني كه ساختار اصلي و پايه‌اي نصب دستگاه سپهتن روي كاميون‌هاي تجاري فراهم نشود و مبلغ تكليفي وزارت نفت پرداخت نشود، نصب اين دستگاه امكان‌پذير نيست.

در 21 خرداد اين جلسه برگزار شد كه در آن راجع به افزايش حق بيمه رانندگان و حقوق بازنشستگي حدود 1.3 و 1.5 درصد صحبت شد و موافقت لازم صورت گرفت.

در اين جلسه بازنشستگي رانندگان با 25 سال سن و 55 سال سابقه كار بررسي و مشكلات ازكارافتادگي رانندگان آسيب‌ديده، افزايش پلكاني حق بيمه به سليقه راننده و افزايش حقوق به‌اندازه كارمندان ارشد و كاركنان دولت، تهيه و توزيع لاستيك؛ قطعات و روغن‌موتور توسط وزارت صنعت معدن و تجارت از مواردي بود كه موردبررسي قرار گرفت.

 

نصب سپهتن براي كاموينداران

 

در ادامه خبرهاي منتشرشده در فضاي مجازي اين قول داده‌شده كه مديران ارشد گمرك براي برطرف كردن مشكلات به وجود آمده براي رانندگان و كاميون داران اقدامات لازم را در رأس كار قرار مي‌دهند. همچنين خواسته كانون كاميون داران بنا بر ورود يك كاميون جديد در مقابل خروج كاميون قديمي به‌شرط اقساط موردبررسي قرار گرفت.( براي مطالعه مزاياي حذف بارنامه كاغذي كليك كنيد)

در پايان اين جلسه به موضوع مشكل كاميون داراني كه بر اساس قيمت مقرر در زمان ثبت‌نام وجه كاميون خود را به شركت خودروساز پرداخت كرده‌اند و اين موضوع كاملاً ازنظر قانوني توجيه شده است پرداخت و تصميم بر اين شد كه شركت خودروساز ديگر مجاز به طلب وجه اضافي از خريداران نيست.

 

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/3/24  ساعت: ۰۷

در بسياري از صنايع، از شاخص‌هاي اقتصادي براي پيش‌بيني گرايش‌هاي آينده استفاده مي‌شود. اين شاخص‌ها به طور مستقيم بر نحوه، زماني كه كسب و كارها و مشتريان پول خرج مي‌كنند تأثير مي‌گذارد.

با استفاده از اطلاعات اقتصادي مي‌توان كاهش يا افزايش در توليد را پيش‌بيني كرد. اين كاهش يا افزايش در توليد مي‌تواند بر ميزان بارهايي كه بايد توسط كاميون‌ها حمل شوند تأثيرگذار باشد و رونق اقتصاد جهاني نيز مي‌تواند بر ميزان واردات و صادرات هر كشور اثر بگذارد. اطلاعات اقتصادي مي‌تواند براي موفقيت و رونق كسب و كارها در آينده بسيار حياتي باشد.

با استفاده از اطلاعات اقتصادي كه امروزه در دسترس هستند، مي‌توان گرايش‌ها را در سه تا پنج سال آينده پيش بيني كرد. همه ماهه مهمترين و به روزترين اطلاعات اقتصادي توسط شركت‌هاي معتبر منتشر مي‌شود و از طريق اين داده‌هاي كلان مي‌توان تعيين كرد كه ظرفيت صنعت حمل و نقل چه اندازه است و هزينه استخدام رانندگان و آماده سازي زيرساخت‌ها چقدر خواهد بود. وقتي اين داده‌ها با پيش بيني‌هاي مشتريان از دنياي واقعي تركيب شود، مي‌توان بهترين تصميمات را براي مشكلات لجستيكي پيدا كرد.

اصول اقتصادي و شاخص‌هاي پيشرو صنعت

بهتر است ابتدا در مورد اصول اقتصادي صحبت كنيم. تجزيه و تحليل ها نشان مي‌دهند كه بايد به دو دسته متفاوت نگاه كرد: 1-صنايع خدماتي، مانند بانكداري، رستوران‌ها، خرده فروش‌ها و غيره. 2-صنايع توليدي مانند نفت و گاز. با استفاده از داده‌هاي اين صنايع، مي‌توان پيش بيني كرد كه در پنج تا هفت سال آينده چه اتفاقي خواهد افتاد. چنين داده‌هايي به روند تصميم گيري و سرمايه گذاري در صنعت حمل و نقل و مشاغل وابسته به آن كمك شاياني خواهد كرد و مي‌توان براي كوتاه مدت يا دراز مدت تصميم هايي بر اساس اين داده‌ها اتخاذ كرد. براي مثال، يكي از مشكلات موجود در صنعت كاميون داري و لجستيك، كمبود راننده است و داده ها نيز نشان مي‌دهند اين كمبود در آينده نزديك بر طرف نخواهد شد. توجه داشته باشيد متغيرهاي زيادي وجود دارند كه بر كمبود راننده تأثير مي‌گذارند، از جمله مقررات سختگيرانه. البته عامل ديگري كه به اين كمبود منجر شده نيز رشد صنعت حمل و نقل است كه به استخدام رانندگان جديد نياز دارد. از طرفي، شاخص ها نشان دهنده رشد اقتصادي در يكي دو سال آينده هستند. رشد اقتصادي به معناي بالا رفتن توليدات صنعتي است، در نتيجه تعداد بارهايي كه بايد حمل شوند افزايش پيدا مي‌كند و به تبع آن نياز به رانندگان جديد نيز افزايش پيدا خواهد كرد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/3/24  ساعت: ۰۷

به گفته رييس سابق سازمان راهداري و حمل و نقل،بارزترين علت ايجاد نارضايتي كاميون داران عدم تعادل در تعريف بار،كرايه و تقاضا است.

كشاورزيان گفت: تن بر كيلومتر قابليت اجرايي شدن در ايران را ندارد و نمي توان مشكلات را با آن حل كرد چرا كه تنوع كالاها بسيار بالا است و تعداد كاميون ها نسبت به عرضه بار بيشتر شده است و همچنين نحوه قيمت گذاري شركت ها بر اساس نوع كالا و مسير جاده اي و ... متفاوت است.همه اين عوامل باعث ايجاد نارضايتي در بين كاميون داران شده است.اما با افزايش و توسعه وضعيت اقتصادي و افزايش بار مي توان اين عدم تعادل در عرضه و تقاضا را از بين برد.

تنوع كالاها باعث شد تا در سال 69 بخش حمل و نقل به اين نتيجه برسد كه كرايه ها بين راننده و شركت به صورت توافقي باشد.از دلايل اين تصميم گيري مي توان به موارد زير اشاره كرد:

1-وضعيت جاده هاي كشور متفاوت است و گاهي سخت و گاهي جاده بسيار هموار است.

2-ايران كشوري چهار فصل است به اين صورت كه شايد در فصل تابستان شرايط جاده و باري بسيار خوب باشد اما در زمستان اين وضعيت كمي سخت تر مي شود.

3-بعضي كالاها حجم بالايي دارند اما با وزن مخصوص پايين تر

اين عوامل باعث ايجاد توافق بين رانندگان و شركت ها شد كه به صورت توافقي هر سال درصد كرايه را تا حدودي افزايش دهند.

در سال 96 افزايش كرايه اعمال نشد و كرايه ها بر همان توافق سال 92 و 93 استوار بود كه به دليل ركود بازار و كم باري بود، در حالي كه در چند سال اخير به دليل تورم اقتصادي، بالارفتن هزينه هاي زندگي و تعميرات خودرو،نداشتن بيمه بازنشستگي، رانندگان در زندگي با مشكلاتي مواجه شده اند و اعتراض هاي شديد تري را از آنان شاهد بوديم.

مشكل ديگر وجود دلال ها و واسطه گران است كه با چانه زني، راننده را متقاعد مي كنند به قبول كردن كرايه  و راننده گاهي اگر مبالغ درخواستي آنان را قبول نكند بار را از دست مي دهد چرا كه راننده ديگر بار را دريافت مي كند.

مشكل بعدي نبودن ثبات در عرضه بار در فصل هاي مختلف سال است كه به دليل ايجاد عدم تعادل در عرضه و تقاضاي كالا است.

گاهي در يك بازه زماني مشخص محصولات  كشاورزي يك منطقه آماده بارگيري است و همزمان منطقه اي ديگر نياز زيادي به كاميون دارد كه باعث بر هم خوردن تعادل مي شود، و شايد در زمان ديگري به طور كلي بار بسيار كم باشد.

كشاورزيان همچنان بيان كرد كه يكنواختي در كشور هاي اروپايي بيشتر است به طوري كه به دليل شرايط مناسب اقتصادي در هر زمان توليد وجود دارد اما در ايران گاهي كاميون داران به دليل نبود بار مجبورند مسير برگشت را خالي طي كنند.

در نتيجه بايد با رشد اقتصادي كشور و رونق دادن به آن مشكل عرضه و تقاضا را حل و تعادل را برقرار كنيم تا توزيع بار براي كاميون داران يكسان باشد.زيرا زماني كه شرايط اقتصادي و وضعيت درامد در بين يك قشر مناسب باشد اينگونه اعتراضات ايجاد نمي شود و جامعه از نظر رواني در سلامت به سر مي برد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/3/8  ساعت: ۰۷

احتمالا شما هم هزاران استارتاپي كه براي مدرن و الكترونيكي كردن فعاليت هاي روزانه ابداع شده اند را ديده ايد و از آنها استفاده كرده ايد. غير از گرفتن تاكسي و خريد ابزار و كالا و حتي لباس و لوازم آرايشي و بهداشتي، خدمات ديگري هم هستند كه با فراگير شدن اينترنت به خصوص اينترنت همراه، مي توان به صورت مدرن و بهينه شده دريافت كرد، خدماتي كه با بهره گيري از اينترنت و فضاي آنلاين تحول زيادي در فضاي كسب و كار كشور ايجاد كرده اند و بحث هاي زيادي هم بر سر آنها به وجود آمده است. اما غير از رانندگان تاكسي و موتورسوارها، براي صنف رانندگان سنگين يا اصطلاحاكاميونداران چه اتفاقي افتاده است؟

شايد حمل و نقل آنلاين و حمل بار اينترنتي كمي عجيب به نظر برسد. اما جالب است بدانيد كه در تمام دنيا كسب و كار هاي آنلايني به وجود آمده كه صنعت حمل و نقل را با تحول مواجه كرده اند و به طور كلي اين مفهوم را تغيير داده اند. موضوع جايي جالب تر مي شود كه بدانيم ما در اين حوزه هم از غافله تكنولوژي عقب نمانده ايم و كسب و كارهاي حوزه حمل و نقل جاي خود را به خوبي در اين صنعت هم باز كرده اند. اما داستان به همين جا ختم نمي شود بلكه يكي از استارتاپ هاي اين حوزه توانسته خود را اولين بار به عنوان يك شركت دانش بنيان نوع۱ ثبت كند

كسب و كار مدرن معمولا در مقابل كسب و كار سنتي قرار مي گيرد، به اين معنا كه همواره اين طور تلقي مي شود كه كسب و كارهاي مدرن و استارتاپ ها آمده اند تا كسب و كارهاي قديمي رااز ميدان به در كنند. شايد در مورد خريد و فروش يا پيداكردن تاكسي و مسافر اين طرز فكر چندان اشتباه هم نباشد اما در مورد حمل و نقل جاده اي اين اتفاق چندان منطقي و توجيه پذير نيست.

آسان بار

 

آسان بار يك استارتاپ در حوزه حمل و نقل بار جاده اي است كه با شعار پل ارتباطي بين رانندگان و شركت هاي حمل و نقل پا به ميدان گذاشته و توانسته مجوز بازارگاه الكترونيكي حمل و نقل كالا را از سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كل كشور دريافت كند.

آسان بار در مدت زمان كوتاهي توانسته به خوبي رانندگان ناوگان هاي مختلف را جذب كند و بانكي از راننده هاي ناوگان هاي مختلف براي استفاده شركت هاي حمل و نقل آماده كند. آسان بار به شركت هاي حمل و نقل اين امكان را مي دهد كه به بيش از ۱۰ هزار راننده در سراسر كشور دسترسي داشته باشند و در كمتر از ۲۰ ثانيه  بتوانند به راحتي بار خود را در سيستم ثبت كرده و وسيله نقليه سنگين مناسب خود را پيدا كنند. نوع بار، قيمت صافي كرايه، ظرفيت و ساير مشخصات در آسان بار كه اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل و رانندگان را ارائه داده است، به طور واضح مشخص شده است.

اما مزاياي استفاده از آسان بار فقط به اين موارد ختم نمي شود. به طور مثال در اپليكيشن رانندگان، راننده از امكاناتي برخوردار مي شود كه تا كنون نظير آن ها را نديده است، امكاناتي مثل نمايش بارهاي نزديك ، امكان جستجوي متني و صوتي، مسيريابي آنلاين و امكان تماس مستقيم با شركت باربري اعلام كننده بار براي هماهنگي و انجام توافقات. رانندگان با استفاده از اين اپليكيشن مي توانند بارهاي مربوط به ناوگان خود را به راحتي مشاهده كرده و براي حمل آن ها اقدام كنند. پس مي توان گفت مزيت اصلي استفاده از اين اپليكيشن اين است كه رانندگان مي توانند بار مناسب خود را انتخاب كنند و در پايانه ها زمان زيادي براي پيدا كردن بار صرف نكنند. به اين ترتيب رانندگان مي توانند زمان كمتري صرف پيدا كردن بار در شهرهاي مختلف كرده و زودتر به خانه برگردند و كنار خانواده خود باشند كه اين مسئله براي رانندگاني كه دائما در شهرهاي مختلف و به دور از خانواده خود هستند، بسيار حائز اهميت است. كوتاه شدن زمان انتظار براي بار و هدر رفتن كمتر وقت راننده مي تواند باعث بهبود كيفيت زندگي آنها و خانواده و فرزندان آنها شود و از بيماري هاي رايج رانندگان مانند دردهاي اسكلتي و افسردگي جلوگيري كند.

از سوي ديگر شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها هم در آستانه تحول عظيم و مدرن شدن قرار گرفته اند. اين شركت ها با ابزاري مواجه شده اند كه تعريف جديدي از كار حمل و نقل بار ارائه داده و موجب شده اين شركت ها سطح كيفيت خدمات خود را براي مشتريان خود بالاتر ببرند. تا پيش از اين شركت هاي حمل و نقل از آسان بار روي وب استفاده مي كردند اما به تازگي اپليكيشن موبايلي مخصوص اين شركت ها هم منتشر شده كه به وسيله آن ظرف كمتر از ۲۰ ثانيه مي توان اعلام بار را انجام داد. هزاران راننده در سيستم آسان بار وجود دارند كه مي توانند بار اعلام شده را بپذيرند و بر سر شرايط آن با اعلام كننده بار مذاكره كنند. اما ويژگي خارق العاده آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل و مشتريان آنها اين است كه مي توان بار را روي نقشه از ابتداي حركت و در طول مسير پيگيري كرد و از رسيدن آن به مقصد مطلع شد. اين امكان در صنعت حمل و نقل جاده اي براي اولين بار توسط اين استارتاپ ارائه شده است. اين امكان براي شركت هاي حمل و نقل وجود دارد كه پيگيري اين بار را با صاحب كالا هم به اشتراك بگذارند. توانايي تامين سريع ناوگان مناسب براي محموله هاي مختلف، گزينش و انتخاب راننده صاحب صلاحيت از ميان تعداد زيادي راننده، پنل مديريت و آرشيو سوابق بارها از مزاياي استفاده از اين اپليكيشن به شمار مي‌آيند.

آسان بار

نكته مهم اينجاست كه آسان بار، رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. به نظر مي رسد كه اين استارتاپ نقش شركت هاي حمل و نقل را در اين صنعت بسيار پر رنگ مي داند و اعتقاد دارد كه بدون اين حلقه هاي واسط، صنعت حمل و نقل،كارايي و ايمني و نظم لازم و كافي را نخواهد داشت و به اين مسئله معتقد است كه به بهانه حذف واسطه در اين صنعت نمي توان كسب و كار سنتي كه نقش مهمي را ايفا مي كند و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند، كنار گذاشت.

 

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها كسب و كارهاي سنتي را از بين نمي برد بلكه اقدام به ايجاد سرويس هاي مناسب براي مدرن سازي آنها نموده و به آنها در جهت ثبات و توسعه كسب و كارشان كمك مي نمايد. كاملا مشخص است كه مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول به كار در اين صنعت كمك شاياني كند.

كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها يك عضو حياتي و حلقه اي مهم در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كسب و كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چه بسا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد.

منبع : digiato

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/2/31  ساعت: ۰۹

كارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت ها و موسسات دانش بنيان و نظارت بر اجرا ،بازارگاه اينترنتي حمل و نقل جاده اي آسان بار را دانش بنيان اعلام كرد. آسان بار به عنوان يك بازارگاه اينترنتي حمل ونقل جاده اي، كار خود را از سال ۹۵ آغاز كرده است و با توجه فعاليت هاي نوآورانه و انقلابي خود در حوزه حمل و نقل جاده اي موفق به كسب اين عنوان شده است.

آسان بار با ارائه دو اپليكيشن مخصوص راننده و اپليكيشن مخصوص شركت هاي حمل و نقل با توجه ويژه به جايگاه شركت هاي حمل و نقل توانسته است به بخش عظيمي از دست اندركاران اين حوزه خدمات متنوع ارائه كند و بيش از ۱۰ هزار راننده ناوگان سنگين و و بيش از ۴۰۰ شركت حمل و نقل در تحت پوشش خدمات خود قرار بدهد.

آسان بار به عنوان پل ارتباطي بين شركت هاي حمل و نقل بدون رويكرد حذفي و بدون دريافت كميسيون امكانات زيادي را در اختيار رانندگان و شركت ها قرار داده تا زمينه ساز تحولي باشدكه آسان بار از ان حرف مي زند. مشاهده “بارهاي اطراف من” براي رانندگان وامكان جستجوي صوتي بار و همچنين مسيريابي آنلاين از جمله مزايايي است كه رانندگان را براي استفاده از اپليكيشن آسان بار ترغيب مي كند اما مزاياي آسان بار براي شركت هاي حمل و نقل هم كم نيست و پيش از اين سابقه نداشته است.دسترسي به بيش از ۱۰ هزار راننده با ناوگان متنوع و امكان رصد موقعيت لحظه اي بار از زمان بارگيري تا تحويل بار مي تواند از امتيازات بي نظير اين اپليكيشن به حساب بيايد.

نكته مهم اين است كه اين كسب و كار جديد و مدرن رويكرد حذف شركت هاي حمل و نقل يا باربري ها را ندارد. زيرا به نظر مي رسد نوع حمل و نقل جاده اي كالا بدون اين حلقه هاي واسط كارايي و ايمني و نظم كافي نخواهد داشت و به بهانه حذف واسطه نمي توان كسب و كار سنتي را كه نقش مهمي دارد و افراد زيادي در آن مشغول به كار هستند كنار گذاشت

بنابراين آسان بار از آن دسته كسب و كارهايي است كه نه تنها فضاي كسب و كار سنتي را از بين نمي برد بلكه دست به ايجاد تحول عظيمي زده كه مي تواند براي توسعه كسب و كارهاي ديگر هم نقطه عطف باشد. مدرن شدن شيوه كسب و كاري مانند حمل و نقل جاده اي كه شريان صنعت كشور به شمار مي آيد در نهايت مي تواند كمك شاياني به رشد اقتصادي كشور و بهبود كيفيت زندگي ميليون ها ايراني مشغول در كل اين صنعت كند بدون اينكه بخش هايي از آن را از كار بيكار يا وادار به تغيير شكل و كوچك تر شدن كند. كسب و كار سنتي نه تنها باعث گردش چرخ اين صنعت بوده و هست، بلكه به ضرورت امنيت و طي شدن درست و نظام مند فرايندها، يك عضو حياتي و حلقه اي در زنجيره رونق كسب و كار به حساب مي آيد. مدرنيزه شدن كار و استفاده از بستر اينترنت و تلفن هاي هوشمند، گامي بزرگ در جهت تحول و بهينه شدن كارهاست چرا كه به كارگيري اينترنت و ورود به عصر جديد كسب و كار تا حد زيادي از هزينه و زمان  مورد نياز مي كاهد و در نهايت به بهبود كيفيت زندگي جامعه مي انجامد

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/2/17  ساعت: ۰۸

سيستمي كه بتواند بجز ترمز اصلي ماشين از سرعت ماشين بكاهد ريتاردر نام دارد. در امريكا اصطلاحاً به ريتاردر موتور Jake Brake نيز مي گويند.

ترمزهاي كمكي امروزه به طور گسترده در كاميونها مورد استفاده قرار مي گيرد و ايمني فزاينده اي را در كنار سيستم ترمز اصلي ارائه ميدهد، اما اين ايمني در صورتي فراهم ميشود كه راننده آگاهي كامل نسبت به نحوه كار كردن با اين مجموعه را داشته باشد. ترمز كمكي به طور كلي به راهكارهايي اطلاق ميشود كه در كنار ترمز اصلي وسيله نقليه و با هدف اصلي كاهش استهلاك لنت هاي ترمز و خنك ماندن لنت در سراشيبي طراحي و نصب ميشوند.ريتاردرهاي نصب شده در كاميونها عموماً هيدروليكي هستند و در پشت گيربكس مورد استفاده قرار ميگيرند، ترمزهاي موتور هم با عملكردي همچون مسدود كردن خروجي اگزوز (خفه كن)، قطع جريان سوخت رساني و باز شدن سوپاپ تخليه در مرحله تراكم شناخته ميشوند.

گفتيم كه هر چيزي كه بتواند به جاي ترمز عمل كرده و از سرعت ماشين بكاهد يك ريتاردر است. سيستمي را تجسم كنيد كه بر روي موتور ديزل كاميون يا اتوبوس نصب است كه هربار كه پيستون در حال حركت نهايي به طرف بالا براي انفجار گازوييل باشد در آخرين لحظه سوپاپ دود موتور را باز كند كه اين هواي فشرده منفجر نشود و گازوييل پودر شده را به اگزوز بفرستد (گاه علت انفجار در اگزوز يا Back Fire همين مسئله مي باشد).
ريتاردرهاي موتور معمولاً پرسرو صدا هستند و در ايالات مختلف امريكا قوانيني براي آنها وجود دارد. بعضي از اين قوانين مثلاً در ايالت كوهستاني كلرادو به كاميون و اتوبوس بدون ريتاردر اجازه تردد نمي دهد و بعضي استفاده از ريتاردر را در شهرها بخاطر صداي زياد ممنوع مي كنند و بعضي اگزوز جداگانه اي بابت ريتاردر موتور مي خواهند.

خود گاز ندادن در دنده سنگين در سرازيري نيز يك نوع ريتاردر است ولي تأثير آن براي يك تريلي با 40 تن بار آنقدر زياد نيست كه به ترمز احتياجي نباشد.ريتاردر مي تواند خفه كن اگزوز باشد به اين معني كه سوپاپي جلوي هواي خروجي اگزوز را بگيرد. اگر كسي جلوي دهان شما را بگيرد و نگذارد كه ريه خود را تخليه كنيد ديگر نمي توانيد نفس هم بكشيد و اين روشي است كه ريتاردر اگزوز سرعت شما را كم مي كند. مي توانيد تجسم كنيد كه داشتن يك اگزوز خوب و زنگ نزده براي اين كار ضروري است.

 

 

 

خودروهايي داراي ترمز كمكي ريتاردر هستند، دچار خوردگي و از بين رفتگي ترمز، ناشي از فشار زياد وارد بر ترمزها نمي‌شوند و اين امر صرفهٔ اقتصادي زيادي براي رانندگان دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/2/9  ساعت: ۰۹

اپليكيشن حمل بار آسان بار براي متحول كردن و مدرن كردن فرايند حمل بار در صنعت حمل و نقل بر بستر اينترنت به وجود آمده است. اين برنامه كاربردي در صنعت حمل توانسته در مدت كوتاهي بسياري ازرانندگان شركت هاي حمل و نقل را عضو سامانه خود كند و كانال هاي مختلفي را براي ارتباط با آنها دارد.

تفاوت اساسي آسان بار با پلتفرم هاي ديگر اين است آسان بار تلاشي براي حذف شركت هاي حمل و نقل و باربري ندارد . چون وجود شركت هاي باربري به دليل نوع كسب و كار مي تواند به مطمئن تر شدن و سرعت فرايند كمك زيادي بكند.

رانندگان مي توانند از هر جايي و به راحتي  شهر مورد نظر را در سيستم جست و جو كند. براي اين كار تنها كافي است نام شهر مورد نظر در نوار جستجو نوشته شود. آسان بار مي تواند به راحتي نام شهر يا شهرهاي نزديك به ان را جستجو كند و بارهاي موجود در سيستم را كه توسط باربري ها ثبت و اعلام مي شود را بررسي كنند و بر اساس وسيله نقليه خود بپذيرند. گاهي رانندگان فرصت كمي براي استراحت دارند يا به دلايل متفاوت امكان تايپ كردن سريع را ندارند.

در هنگام غذاخوردن يا نوشيدن چاي يا رانندگي يا هر شرايط ديگري رانندگان مي توانند با لمس علامت ميكروفون به برنامه حمل بار آسان بار فرمان صوتي بدهند.  اين كار به اين صورت است كه  راننده تنها بايد علامت ميكروفون را لمس كند و نام شهر را بگويد. با اين روش نيازي به تايپ كردن نيست و مي توان به راحتي نام شهر مورد نظر را در سيستم جستجو كرد و به بارهاي موجود در آن شهر رسيد.( براي مطالعه مزيت ديگر اپليكيشن آسان بار با عنوان "تماس بي واسطه با اپليكيشن آسان بار " كليك كنيد)

آسان بار بيش از هرچيز تلاش دارد رضايت خاطر رانندگان و باربري ها را حاصل كند و از اين طريق رضايت صاحبان بار را هم بالاتر ببرد. صنعت حمل و نقل سنتي در حال تحول و مدرن شدن است و در نتيجه اين بهتر شدن فرايندها در هزينه ها و مصرف سوخت صرفه جويي مي شود  و همچنين نيازي به صرف زمان بيش از حد لازم براي پيدا كردن بار يا راننده نيست.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asanbar
تاريخ: 1397/2/5  ساعت: ۰۶

اپليكيشن آسان بار براي راحت تر كردن فرايند حمل بار توسط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) به وجود آمده است و مثل كسب و كارهاي نوين ديگر مزاياي زيادي براي صنعت حمل و نقل، محيط زيست، كاهش ترافيك و… دارد. اين اپليكيشن ويژگي ها و مزيت هاي زيادي دارد اما در نسخه جديد يك امكان بسيار جالب هم اضافه شده است كه ارتباط رانندگان وشركت هاي حمل ونقل(باربري ها) را بيش از پيش ساده مي كند،  در اين امكان جديد رانندگان مي تواند بارهاي موجود را ببينند و براي جزييات بيشتر و انجام توافق با شركت حمل ونقل( باربري) به صورت مستقيم تماس بگيرند.

اين كار هم به راحتي قابل انجام است و يك دكمه براي اين كار تعبيه شده است. هر باربري كه يك بار را در سيستم تعريف ميكند شماره تماس خود را هم در سيستم ثبت مي كند كه رانندگان براي اطلاعات بيشتر از مسايلي چون نوع ناوگان مورد نياز و وزن و قيمت مي توانند با آن تماس بگيرند. هرچند كه معمولا نكات مهم و اساسي در مورد بارها، مكان و شهر آنها، نوع بار و اطلاعات اين چنيني در اپ موجود است اما با اين وجود گاهي نياز به كنترل نهايي موارد ذكر شده در هنگام پذيرش بار وجود دارد بنابراين وجود چنين ويژگي مي تواند بسيار ياريگر باشد.

اما اين ويژگي چطور به ياري رانندگان و شركت هاي حمل ونقل مي آيد؟ بسياري از رانندگان ممكن است به دلايل مختلف مانند ايجاد سوال نياز به ارتباط با باربري پيدا كنند. امكان تماس مستقيم راننده و باربري به سريع تر شدن انجام فرايند كمك مي كند به علاوه در زمان قطعي اينترنت يا اختلال، تماس تلفني كارسازتر است. صحبت كردن راننده و باربري باعث مي شود بارگيري  و حمل و نقل آن درصد بالاتري از موفقيت را كسب كند و وسايل نقليه اي كه مناسب نوع بار پيشنهاد شده در سيستم نيستند براي پذيرش بار اقدام نكنند و زمان هر دوطرف بيهوده صرف نشود. همچنين در صورت نياز راننده و باربري مي تواند با مكالمه تلفني روي هزينه حمل بار توافق كنند و حمل بار موفق با رضايت طرفين بيشتر شود.

 

با وجود اطلاع دقيق و كافي ارتباط مستقيم راننده و باربري داراي اهميت زيادي است. اين كار از ثبت بار و درخواست هاي اشتباه جلوگيري مي كند و با اطلاع از شماره همراه راننده، باربري به راحتي مي تواند هماهنگي هاي لازم را انجام بدهد.

اين امكان جديد در آخرين نسخه اپليكيشن حمل بار آسان بار كار حمل ونقل بار بر بستر اينترنت را در كنار ويژگي هاي ديگر آسان تر و سريع تر كرده است. كاهش خطاهاي رايج از مصرف بيهوده سوخت و هدررفت زمان جلوگيري مي كند و به نفع ترافيك شهري و جاده ها و محيط زيست به حساب مي آيد. اگر هنوز به خانواده بزرگ آسان بار نپيوسته ايد اين اپليكيشن را به سادگي از كافه بازار يا پلي استوريا سيب اپ دانلود كنيد و بخشي از تحولي عظيم در صنعت حمل و نقل باشيد!

:
برچسب‌ها:

[ ]